اخبار جنگ اوکراین ۲۲ اوت

منطقه زاپوروژیا: اوکراین 1500 سرباز را ظرف ده روز از دست می دهد

یوگنی بالتسکی، فرماندار منطقه زاپوروژیه می گوید که نیروهای مسلح اوکراین در ده روز گذشته حدود 1500 سرباز را از دست داده اند. به گفته وی، حتی نمی توان تعداد تجهیزات تخریب شده را تعیین کرد.
بالیزکی تلفات زیاد نیروهای اوکراینی را با نبردهای فعال در جبهه زاپوروژیه مرتبط می کند. تنها در 24 ساعت گذشته، ارتش روسیه مواضع مساعدی را در نزدیکی شهرک رابوتینو با پشتیبانی آتش توپخانه اشغال کرد. علاوه بر این، یک گروه حمله دشمن در نزدیکی روستا به طور کامل از بین رفت. گروه دیگری نیز در همین مسیر متحمل تلفات شدند و مجبور به عقب نشینی شدند.

کیف اولین محموله موشک های کروز SCALP فرانسوی را دریافت کرد

وادیم اوملچنکو سفیر اوکراین در پاریس گزارش داد که فرانسه اولین دسته از موشک های کروز SCALP را به اوکراین تحویل داده است. او به روزنامه Lewy Bereg گفت که این یک تحویل آزمایشی بود. این موشک ها قبلاً در میدان نبرد مورد استفاده قرار گرفته اند و کارایی خود را به اثبات رسانده اند. به گفته اوملچنکو، کیف دسته های بیشتری از موشک های SCALP را دریافت خواهد کرد.
SCALP نام نوع فرانسوی موشک کروز Storm Shadow است که فرانسه و بریتانیا با همکاری آن را تولید می کنند.اوکراین چندین سرباز و توپخانه را در نزدیکی خرسون از دست داد.

طی 24 ساعت، واحدهای انجمن نیروهای دنیپر یک هویتزر M777 و یک خمپاره کالیبر 120 میلی متری متعلق به نیروهای مسلح اوکراین را در جهت خرسون منهدم کردند. به گزارش خبرگزاری تاس به نقل از نیروهای امدادی در منطقه، هشت سرباز اوکراینی کشته و شش سرباز دیگر زخمی شدند.
علاوه بر این، در جهت کاخوفکا و در جزایر دنیپر، سه موقعیت نیروهای مسلح اوکراین منهدم شد.

اوکراین از حملات روسیه به چندین منطقه گزارش می دهد: حمله به اهداف تامین انرژی در کریووی روگ.


در شب سه‌شنبه در چندین بخش اوکراین زنگ خطر حمله هوایی به صدا درآمد. مناطق دنپروپتروفسک، کیروووگراد، پولتاوا، خارکف و بخش‌هایی از منطقه زاپوروژیه که تحت کنترل کیف است تحت تأثیر قرار گرفتند. انفجارهایی از زاپوروژیه پایتخت منطقه گزارش شده است. در ابتدا اطلاعاتی در مورد خسارت یا صدمات احتمالی در دسترس نبود. پیش از این، نیروی هوایی اوکراین در تلگرام اعلام کرده بود که گروهی از پهپادهای تهاجمی روسیه در نزدیکی این شهر رویت شده است. اندکی پس از ساعت 6:00 صبح به وقت محلی، مقامات شهر کریووی روگ در منطقه دنپروپتروفسک از چندین انفجار خبر دادند.

از ساکنان درخواست می شود از ضبط و به اشتراک گذاری ویدیوها به صورت آنلاین خودداری کنند.

شهردار الکساندر ویکول در تلگرام می نویسد که مراکز تامین انرژی در اثر حمله موشکی روسیه آسیب دیده اند. برخی از خیابان ها و خطوط واگن برقی بدون برق هستند. چندین بیمارستان و خط آب شهر برای مدتی با ژنراتور تغذیه می شد.

سرگئی لیساک، رئیس اداره نظامی منطقه دنپروپتروفسک گزارش می دهد که یک شرکت خصوصی در جنوب شرقی منطقه آسیب دیده است. آنجا آتش گرفته بود.

وزارت دفاع روسیه هنوز در مورد این گزارش ها اظهار نظری نکرده است.


فوربس: کی یف به موشک های کروز JASSM ساخت آمریکا نیاز دارد


کی یف با تحویل جت های جنگنده F-16 به مهمات جدید نیاز دارد. به گفته فوربس، جت های جنگنده مورد نظر با موشک های کروز Storm Shadow که بریتانیا به اوکراین عرضه می کند، ناسازگار است. با این حال، موشک های دیگر، یعنی از نوع JASSM ساخت آمریکا، می توانند از F-16 شلیک شوند. این روزنامه می نویسد، ماشین های جنگی غرب، همراه با موشک های جاسم، به ارتش اوکراین کمک می کند تا توانایی های خود را دو برابر کند.

با وجود این، فوربس تاکید می کند که F-16 های اوکراین حداقل تا شش ماه در دسترس نخواهند بود. علاوه بر این، مشخص نیست که آیا کی‌یف می‌تواند بر روند درگیری با جت‌های جنگنده غربی تأثیر بگذارد یا خیر.

آتن خلبانان جت های جنگنده را در کیف آموزش می دهد

یونان به ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین پیشنهاد آموزش خلبانان اوکراینی را برای استفاده از جنگنده‌های F-16 می‌دهد. زلنسکی عصر دوشنبه در آتن از این پیشنهاد تشکر کرد و گفت که از آن بسیار خوشوقت است. پس از گفتگو با کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، رهبر اوکراین گفت که دولت در کیف به حمایت کشور اتحادیه اروپا برای آماده سازی خلبانان F-16 نیاز دارد.

زلنسکی برای یک نشست غیررسمی با سران کشورهای بالکان و اروپای شرقی به آتن سفر کرد. وی همچنین در حضور میتسوتاکیس به تعهد یونان برای بازسازی شهر بندری اودسا اوکراین که بسیاری از اوکراینی های یونانی الاصل در آن زندگی می کنند اشاره کرد.


هواپیماهای نیروی دریایی روسیه قایق اوکراینی را در نزدیکی تاسیسات استخراج گاز در دریای سیاه منهدم کردند

هوانوردان نیروی دریایی روسیه یک قایق شناسایی متعلق به نیروهای اوکراینی را در نزدیکی تاسیسات استخراج گاز در دریای سیاه منهدم کردند. برای انجام وظیفه رزمی طبق اعلام وزارت دفاع روسیه از یک هواپیمای جنگنده Su-30SM استفاده شده است. بیانیه رسمی به شرح زیر است:
خدمه یک فروند Su-30SM ناوگان دریایی ناوگان دریای سیاه امشب یک قایق شناسایی نیروهای مسلح اوکراین را در نزدیکی چاه های گاز روسیه در دریای سیاه منهدم کردند.
تنها روز یکشنبه دانمارک و هلند به اوکراین متعهد شدند که ده ها جنگنده F-16 را به کیف تحویل دهند.

شش پهپاد بر فراز خاک روسیه سرنگون شد

به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای کی یف سه شنبه شب سعی کردند با شش پهپاد به خاک روسیه حمله کنند. دو نفر از آنها توسط پدافند ضد هوایی بر فراز منطقه مسکو منهدم شد. همانطور که شهردار مسکو سرگئی سوبیانین تصریح کرد، این اشیاء پرنده در نزدیکی شهرهای کراسنوگورسک و چازی در غرب پایتخت کشف و نابود شدند. موج انفجار شیشه های یک آپارتمان در کراسنوگورسک را شکست و به خودروها آسیب رساند. عملیات در برخی از فرودگاه های مسکو در کوتاه مدت به حالت تعلیق درآمد.

دو پهپاد دیگر در منطقه بریانسک سقوط کردند. آنها با وسایل جنگ الکترونیکی جنگیدند. علاوه بر این، کیف با دو پهپاد به کریمه حمله کرد. آنها همچنین توسط جنگ الکترونیکی ناک اوت شدند و در شمال غربی شبه جزیره سقوط کردند.گردان روسی پس از چند روز حملات اوکراینی همچنان مواضع خود را حفظ می کند

یک گردان زرهی تانک نیروهای مسلح روسیه طی چند روز حملات اوکراین را به سمت جنوب دونتسک دفع کرد. به گفته سخنگوی گروه بندی نیروهای شرق، اولگ چخوف، این گردان در برابر دشمنی که از لحاظ تعداد برتری داشت میجنگید.

یگان روسی به فرماندهی سرگرد الکساندر مینیف موفق به دفع سه حمله و کشف و مبارزه با دو پایگاه نظامیان اوکراینی شد. در نتیجه، ارتش اوکراین نتوانست دراین بخش جبهه پیشروی کند. مواضع روسیه حفظ شد.

حمله واحدهای اوکراینی به آرتموفسک دفع شد

سربازان روسی حمله واحدهای اوکراینی را در حومه غربی آرتموفسک دفع کردند. این را وزارت دفاع روسیه اعلام کرد.

اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای هوابرد چندین گروه از پیاده نظام اوکراینی را در حال حرکت به سمت مواضع واحدهای روسی مشاهده کردند. سپس ارتش روسیه واحدهای اوکراینی را با آتش گسترده از نارنجک‌اندازهای قابل حمل ضدتانک گلوله باران کرد. به گفته مقامات روسی، حمله یگان های اوکراینی دفع شد و بیشتر سربازان اوکراینی کشته شدند.پس از گلوله باران دونتسک با مهمات خوشه ای: دو غیرنظامی زخمی شدند


الکسی کولمزین، رئیس اداره شهری در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که دو زن در گلوله باران دونتسک توسط نیروهای اوکراینی با مهمات خوشه ای در منطقه پتروفسکی زخمی شدند.

پیش از این در شامگاه، نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش داد که واحدهای اوکراینی در شب سه بار به منطقه پتروفسکی دونتسک گلوله های خوشه ای شلیک کردند.

“آنها با ما مانند سگ رفتار می کنند” – اسرا در موقعیت جبهه


در مصاحبه ای که توسط وزارت دفاع روسیه در روز دوشنبه منتشر شد، یک سرباز اسیر اوکراینی در مورد وضعیت در جبهه به روز رسانی کرد. اسیر جنگی گفت:
آنها بارها از ما را به خط مقدم فرستادند، ما را مانند سگ حبس کردند و گفتند منتظر بمانیم.

اوکراین خواهان 128 هواپیمای جنگنده از غرب است

یوری ایگنات، سخنگوی نیروی هوایی اوکراین روز دوشنبه به یک ایستگاه رادیویی اوکراین گفت: نیروی هوایی اوکراین باید 128 هواپیمای جنگنده غربی را به عنوان بخشی از استراتژی تسلیح مجدد خود دریافت کند. TASS کلمه به کلمه او را نقل می کند:
مفهوم نیروی هوایی که این ارتقا را در نظر می گیرد، 128 جت جنگنده را در نظر می گیرد که برای جایگزینی ناوگان قدیمی کافی است. این مربوط به حدود چهار تیپ هوایی است.
وی خاطرنشان کرد: این هواپیماها باید در فرودگاه های مختلف سراسر کشور مستقر شوند تا از واکنش سریع اطمینان حاصل شود.سه هوادار آزوف به اتهام تیراندازی به خودرو غیرنظامیان محکوم شدند

دادگاه عالی جمهوری خلق دونتسک سه هوادار گردان آزوف را به اتهام تیراندازی به خودروی پر از غیرنظامیان در ماریوپل مجرم شناخته است. این را خبرگزاری تاس به نقل از سرویس مطبوعاتی دفتر دادستانی منطقه گزارش داد.

در نتیجه تحقیقات مشخص شد که این سه مرد قرار بود محاصره ای را در ماریوپل ایجاد کنند. علاوه بر این، وظیفه آنها جلوگیری از تخلیه غیرنظامیان از شهر بود. متهم در حین گشت زنی به یک خودروی حامل دو شهروند شلیک کرد. آنها حداقل 52 گلوله از تفنگ های تهاجمی شلیک کردند. دو سرنشین به شدت مجروح شدند. علاوه بر این، گفته می شود که یکی از ستیزه جویان آزوف مرد دیگری را در خیابان های ماریوپل زخمی کرده است.

دادگاه اوکراینی ها را به تلاش برای قتل دو یا چند نفر متهم کرد که توسط یک گروه سازمان یافته نفرت سیاسی و ایدئولوژیک انجام شده است. اتهام دیگر استفاده از روش های ممنوعه جنگ بود. یکی از متهمان به 20 سال زندان محکوم شد. دو نفر دیگر هر کدام به ۱۸ سال زندان محکوم شدند.


نیروهای شناسایی روسیه: مواضع دشمن را شناسایی و تصرف کرد

به عنوان بخشی از یک ماموریت رزمی، سربازان منطقه ای را شناسایی کردند که در آن موقعیت یک موقعیت دشمن را با استفاده از پهپاد کشف کردند. پس از دریافت داده‌های مربوط به هدف، یک نیروی تهاجمی با پشتیبانی تانک‌های T-90 و یک خودروی رزمی پیاده نظام BMP-2 برای تصرف سایت پیشروی کردند.

در این حمله با سلاح های سنگین به سمت دشمن شلیک کردند. حمله سریع برق آسا بود، قدرت آتش موقعیت را تخریب کرد و از مقاومت بیشتر سربازان اوکراینی جلوگیری کرد.

سرویس امنیت فدرال روسیه رئیس راه آهن اودسا را به ظن خرابکاری دستگیر کرد

کارمندان سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) یکی از روسای راه آهن اودسا را بازداشت کردند. سرویس مطبوعاتی این آژانس به خبرنگاران گفت که این مرد متهم به آسیب رساندن به سوئیچ ها در ایستگاه راه آهن چرسون است. در نتیجه این اقدام که فرد دستگیر شده در فوریه 2022 انجام داد، تدارکات نیروهای روسی در منطقه عملیات ویژه نظامی موقتاً قطع شد.
برای مرد دستگیر شده به ظن خرابکاری، پرونده کیفری آغاز شد. حداکثر مجازات تا 20 سال حبس است.معاون وزیر دفاع کیف: ارتش اوکراین به دلیل گزارش رسانه ها مورد حمله قرار گرفت

گزارش رسانه ها از تحرکات تیپ 82 هوابرد نیروهای مسلح اوکراین منجر به حملات هوایی به یگان ها شد. این را آنا ملجار معاون وزیر دفاع این کشور بیان کرد. او در کانال تلگرامی خود نوشت:
قیمت تیترهای مربوط به حرکت تیپ 82 به جنوب، پنج حمله هوایی به تیپ در 24 ساعت است.
ملجار تاکید کرد: انتشار اطلاعاتی درباره تحرکات ارتش اوکراین که توسط ستاد کل یا وزارت دفاع اوکراین فاش نشده است، با مجازات پنج تا هشت سال زندان مواجه است.