چین برخلاف هند از گسترش بریکس استقبال می‌کند.ترجمه مجله هفته

چین از گسترش بریکس حمایت می کند و از شرکای جدید استقبال می کند
وزارت امور خارجه چین می گوید پکن مایل به همکاری با شرکای بریکس برای حمایت از کار آفریقای جنوبی به عنوان رئیس جلسه فعلی بریکس در سازماندهی مشترک رویدادهای مختلف بریکس است.


در حالیکه رئیس جمهور پوتین شخصا در نشست بریکس شرکت نخواهد کرد و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه را در این اجلاس نمایندگی می‌کند.
وزارت امور خارجه چین برخلاف موضع هند، حمایت چین از روند گسترش بریکس را تایید کرد و از شرکای جدید برای پیوستن به این بلوک استقبال کرد.

سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه چین در بیانیه ای در آستانه نشست این گروه که در شهر ژوهانسبورگ در جنوب آفریقا برگزار می شود، گفت: چین همیشه متقاعد شده است که بریکس یک مکانیسم باز و جامع است.

او گفت: “پکن از روند گسترش بریکس حمایت می کند و از پیوستن سریع شرکای همفکر در خانواده بزرگ استقبال می کند.”

پکن مایل به همکاری با شرکای بریکس برای حمایت از کار آفریقای جنوبی به عنوان رئیس جلسه فعلی بریکس، سازماندهی مشترک رویدادهای مختلف بریکس و مشارکت بیشتر در ترویج صلح، ثبات و رفاه در سراسر جهان است.
وزارت امور خارجه چین تاکید کرد که این گروه “متعهد به دفاع از چندجانبه گرایی و اصلاح سیستم حاکمیت جهانی به عنوان یک پلت فرم مهم برای همکاری بین کشورهای در حال توسعه است” و تاکید کرد که این گروه متعهد به تلاش برای “اصلاح سیستم حکومت جهانی، افزایش نمایندگی بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه و افزایش حق رای آنها” است.

«بریکس در حال حاضر به یک نیروی مثبت، سازنده و با ثبات در امور بین المللی تبدیل شده است.»

امروز، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، برای شرکت در پانزدهمین اجلاس بریکس به افریقای جنوبی سفر خواهد کرد، جایی که این سفر تا ۲۴ اوت ادامه خواهد داشت.

ژوهانسبورگ از ۲۲ تا ۲۴ آگوست در حضور رهبران چین، هند، برزیل و آفریقای جنوبی میزبان این نشست خواهد بود و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نماینده روسیه در این نشست خواهد بود.