فایننشال تایمز: ایالات متحده اوکراین نباید انقدر ترسو باشد.ترجمه مجله هفته

فایننشال تایمز گزارش داد که مقامات ایالات متحده به طور فزاینده ای از شیوه ای که اوکراین برای ضد حمله خود استفاده میکند ناراضی و ناامید است و در مورد اینکه آیا کیف می تواند در سال جاری به دستاوردهای مهمی دست یابد یا خیر، تردید دارند.

روزنامه انگلیسی نوشت: ایالات متحده از اوکراین خواسته است تا حملات خود را در منطقه زاپوروژیه مضاعف کند، نه اینکه نیروهای خود را در یک خط مقدم طولانی گسترش دهد.

فایننشال تایمز در مقاله‌ای در روز یکشنبه مدعی شد که شکاف‌ها بین متحدان در حال افزایش است و توانایی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای جلب موافقت کنگره برای کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین زیر سوال است.

بر اساس این گزارش، واشنگتن و کیف در ابتدا انتظار داشتند که ضدحمله در بهار آغاز شود و در تابستان از دفاع روسیه عبور کند. به گفته این روزنامه، ارتش اوکراین باید از تاکتیک‌های جنگ تسلیحاتی ترکیبی ناتو استفاده کند که توسط حامیان غربی به سربازان آموزش داده شده است. با این حال، پس از شکست های اولیه، نیروهای کی یف به تاکتیک های قدیمی تر بازگشتند – که باعث نارضایتی مقامات واشنگتن شد.

فایننشال تایمز نوشت، اگرچه نیروهای اوکراینی اخیراً موفقیت‌های جزئی داشته‌اند، مقامات بسیار بیشتری در پایتخت ایالات متحده مخفیانه برای جنگ فرسایشی آماده می‌شوند که «تا سال آینده ادامه خواهد داشت».

این روزنامه می‌نویسد: «مقامات ایالات متحده اوکراین را تشویق کرده‌اند که کمتر از ریسک بترسند و نیروهای خود را به طور کامل در محور اصلی ضدحمله جنوبی متمرکز کند».

این رسانه مدعی شد که آمریکایی‌ها این را تنها گزینه قابل قبولی می‌دانند که به طور بالقوه می‌تواند با قطع ارتباط پل زمینی مسکو به کریمه، یک پیشرفت بزرگ برای کیف به ارمغان بیاورد.

با این حال، کی‌یف تقریباً نیمی از نیروهای خود را در شرق نگه می‌دارد تا بتواند شهر استراتژیک آرتموفسک (که در اوکراین با نام باخموت شناخته می‌شود)، که پس از ماه‌ها درگیری شدید توسط گروه واگنر در ماه مه تصرف شد، بازپس گیرد.

در حالی که جمهوری‌خواهان برجسته‌تر خواستار کاهش کمک‌های ایالات متحده به اوکراین و مذاکرات صلح با روسیه هستند، نظرسنجی که در اوایل ماه جاری توسط CNN منتشر شد نشان داد که ۵۵ درصد آمریکایی‌ها اکنون خواهان بودجه بیشتر کنگره برای اوکراین هستند. رد و تنها ۴۵ درصد موافقند.

همچنین روز یکشنبه، واشنگتن پست اعلام کرد که حمله متقابل اوکراین «نشانه‌هایی از بن‌بست» را نشان می‌دهد و افزود که پنجره فرصت کیف پیش از شروع شرایط نامساعد جوی بسته می‌شود.

به گفته وزارت دفاع روسیه، تهاجم جاری تاکنون ۴۳ هزار سرباز و نزدیک به ۵ هزار قطعه تجهیزات نظامی برای اوکراین هزینه داشته است.