نقش پنهان بریتانیا در جنگ اوکراین.بریتانیا در حال حاضر ۲۰ هزار سرباز اوکراینی را آموزش داده است – و ۲۰ هزار نفر دیگر را آموزش خواهد داد.

منبع گلوبال بریج
ترجمه مجله هفته

اکنون سربازان اوکراینی نیز در نیروی دریایی بریتانیا در حال آموزش هستند. یکی از اهداف ناتو «آزادسازی»، به قول معروف کریمه است که داوطلبانه به روسیه پیوست. و این مستلزم سربازانی است که بتوانند مسلح در آنجا فرود بیایند.
کشورهای عضو ناتو سلاح‌های گران‌تر و مؤثرتری را به اوکراین تحویل می‌دهند، که اکنون شامل سلاح‌هایی می‌شود که برد ۵۰۰ کیلومتر دارند – و بنابراین می‌توانند علیه مسکو پایتخت روسیه نیز استفاده شوند. و آموزش سربازان اوکراینی نیز به ویژه در بریتانیا در حال تشدید است. اما ناتو همچنان مدعی است که در جنگ اوکراین دخالتی ندارد. – مقاله زیر که در اینجا ترجمه شده است، در پلت فرم JOINT-FORCES.COM منتشر شد.

بیانیه مطبوعاتی، وایت هال، ۱۱ اوت ۲۰۲۳: نزدیک به ۱۰۰۰ تفنگدار دریایی اوکراینی پس از بیش از شش ماه آموزش توسط تفنگداران دریایی سلطنتی و کماندوهای ارتش تحت یک برنامه بریتانیا که توسط شرکای بین المللی حمایت می شود، به کشور باز می گردند.

بر اساس این برنامه که توسط نخست وزیر در جریان سفر رئیس جمهور زلنسکی به بریتانیا در ماه فوریه اعلام شد، کماندوهای بریتانیا نیروهای اوکراینی را در عملیات آبی خاکی با قایق های کوچک، یعنی انجام حملات ساحلی آموزش دادند. قایق های بادی این اولین برنامه آموزشی آبی خاکی بریتانیا برای اوکراین است که تفنگداران دریایی اوکراینی حملات شبانه و روزی را برنامه ریزی و اجرا می کنند.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا گفت: “بریتانیا در خط مقدم آموزش نیروهای مسلح اوکراین قرار دارد و به بیش از ۲۰۰۰۰ سرباز استخدام شده ارتش اوکراین آموزش های رزمی پیشرو در خط مقدم جهان را به عنوان بخشی از عملیات اینترفلکس ارائه کرده است.”

این برنامه آموزشی که توسط کماندوهای زبده انگلیسی انجام می شود، به اوکراین در توسعه نیروهای پیاده نظام دریایی خود و گسترش توانایی خود برای عملیات در یک محیط دریایی کمک خواهد کرد.

حدود ۹۰۰ تفنگدار اوکراینی این دوره را به پایان رسانده‌اند که شامل استفاده از سلاح‌های ضدتانک سبک نسل جدید (NLAW) و موشک‌های ضد هوایی استینگر، استفاده از خمپاره‌ها و پهپادها برای شناسایی و انفجار موانعی مانند دندان‌های اژدها است.
تجهیزات مورد استفاده در این آموزش نشان دهنده بخشی از حمایت نظامی بریتانیا از اوکراین است: بیش از ۱۰۰۰۰ سلاح ضد تانک، از جمله هزاران سیستم NLAW، قبلاً مستقر شده است.

بسیاری از آنها داوطلبان غیرنظامی هستند که تجربه نظامی قبلی ندارند، در حالی که برخی دیگر توسط شاخه های دیگر نیروهای مسلح اوکراین – که برخی از آنها قبلاً در خط مقدم خدمت کرده اند – استخدام شده اند.

مربیان گروه ۴۲ کماندویی و ۴۷ کماندویی رایدینگ به همراه تکاوران ارتش مرکب از ۲۴ مهندس کماندویی و توپچی های توپخانه سلطنتی از ۲۹ کماندوی آموزش را انجام دادند. مربیان سپاه تفنگداران دریایی هلند نیز بخشی از برنامه آموزشی بودند.

یکی از تفنگداران دریایی اوکراینی که اخیراً آموزش دیده است، گفت: «آموزش هایی که از تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا دریافت کردم بسیار فشرده تر از آنچه انتظار داشتم بود. من خیلی چیزها یاد گرفتم و هرگز انتظار نداشتم کارهایی را که انجام دادم انجام دهم. مربیان ما در بریتانیا در تمام مدت در کنار ما بوده اند و به ما نشان می دهند که چگونه حرکت کنیم و چگونه در یک تیم کوچک با هم کار کنیم – این در بازگشت به اوکراین تفاوت ایجاد می کند.”

هر گروه آموزشی یک برنامه پنج هفته ای دقیق را طی کرد که مهارت های فردی را آموزش می داد، مانند کارکرد میدانی، کمک های اولیه در میدان نبرد، نبرد تن به تن و تناسب اندام، و برنامه ریزی واحد در سناریوهای واقع بینانه. این آموزش از اوکراین در ایجاد تفنگداران دریایی خود و توسعه یک مفهوم آموزشی بین المللی برای تفنگداران دریایی حمایت می کند.

بیش از ۲۰۰۰۰ استخدام …

بیش از ۲۰,۰۰۰ نفر از اعضای استخدام شده نیروهای مسلح اوکراین از اوایل سال ۲۰۲۲ آموزش های خود را در بریتانیا گذرانده اند و مهارت های اساسی خط مقدم از جمله جنگ سنگر و خانه، رهبری و آموزش پزشکی را آموخته اند. در اوایل سال ۲۰۲۳، بریتانیا متعهد شد که ۲۰۰۰۰ نیروی جدید اوکراینی را – تقریباً دو برابر سال گذشته – تحت یکی از بزرگترین برنامه‌های آموزشی در نوع خود در جهان آموزش دهد. بریتانیا علاوه بر آموزش مهارت‌های رزمی به سربازگیری، طیف گسترده‌ای از مهارت‌های دیگر، از جمله آموزش پزشکی و آموزش روحانیون نظامی که مسئول مراقبت‌های روحی، حمایت معنوی و رهبری اخلاقی را ارائه دهد.

استرالیا، کانادا، دانمارک، فنلاند، لیتوانی، هلند، نیوزیلند، نروژ و سوئد از برنامه آموزشی بریتانیا برای نیروهای مسلح اوکراین حمایت می کنند که شامل عملیات اینترفلکس و برنامه تفنگداران دریایی می شود. بریتانیا برای حمایت از اوکراین بودجه ۲.۳ میلیارد پوندی که قبلاً برای حمایت نظامی بیشتر در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده است، استفاده میکند و در ماه های آینده نیز به تامین مهمات و تجهیزات ادامه خواهد داد. دولت بریتانیا به حمایت از اوکراین با کمک های بشردوستانه و کمک های اقتصادی ادامه می دهد.

به عنوان یادآوری، در مارس ۲۰۲۲ نمایندگان روسیه و اوکراین برای گفتگوهای صلح گرد هم آمدند و پیشنهادی ارائه کردند. سپس بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا به کیف سفر کرد تا به زلنسکی بگوید که مذاکرات صلح نباید برگزار شود. وزیر دفاع بریتانیا، بن والاس، در این موقعیت مهم سیاست خارجی در زمان بوریس جانسون، سپس تحت لیز تراس و اکنون نیز در زمان ریشی سوناک قرار داشت.

و اکنون طبق دستور وحشتناکی وزیر امور خارجه اوکراین، دمیترو کولبا نیز می خواهد “همه صداها” را که خواستار مذاکره هستند، خفه کند.