اخبار جنگ اوکراین ۲۰ اوت

دانمارک و هلند جت های جنگنده F-16 را به اوکراین تحویل می دهند

دانمارک و هلند پس از اتمام دوره آموزشی خلبانان اوکراینی و رعایت سایر شرایط، جت های جنگنده F-16 را در اختیار اوکراین قرار خواهند داد. این را وزارت دفاع دانمارک اعلام کرد.

وی گفت: «ما آماده ایم هواپیماهای F-16 را با همکاری نزدیک با ایالات متحده و سایر شرکا، در صورت فراهم شدن شرایط برای چنین واگذاری، به اوکراین و نیروی هوایی اوکراین تحویل دهیم. شرایط شامل، اما نه محدود به، انتخاب موفقیت آمیز، آزمایش شده و آموزش دیده پرسنل اف-16 اوکراینی، و همچنین مجوزهای لازم، زیرساخت ها و تدارکات است.”

پیش از این، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از توافق پیش‌گامانه با هلند برای تحویل ۴۲ فروند جنگنده اف-۱۶ به کی‌یف خبر داده بود.

نیروی هوایی دانمارک حدود 30 جت جنگنده دارد که با انتقال این کشور به F-35 های مدرن تر، از مدار خارج خواهند شد. نیروی هوایی هلند 42 فروند از این هواپیماها را در اختیار دارد.گزارش رسانه ها: اوکراینی ها هزینه مهمات خوشه ای آمریکا را با مرگ نوه های خود پرداخت خواهند کرد


اوکراین هزینه دریافت مهمات خوشه ای از ایالات متحده را با کشته شدن نسل های بعدی پرداخت خواهد کرد. ستون نویس روزنامه AgoraVox در این باره می نویسد. رهبران اوکراینی باید به خوبی به خاطر داشته باشند که چگونه از مهمات خوشه ای که از “حامی” آمریکایی خود دریافت کرده بودند در گذشته – به عنوان مثال، در جنگ در کامبوج استفاده می شد. به هر حال، این نوه های آنها هستند که قربانی خواهند شد، نه فرزندان ایالات متحده. این روزنامه می نویسد و این نسل های آینده اوکراین هستند که باید قبض این لوازم را بپردازند.

«پنتاگون اعلام کرده است که اوکراین فقط مهمات خوشه ای توپخانه ای را دریافت خواهد کرد، نه بمب های خوشه ای از نیروی هوایی. این واقعیت را تغییر نخواهد داد که مانند کامبوج، تکثیر این مهمات به مدت طولانی پس از پایان جنگ کنونی به تهدیدی مرگبار برای مردم ادامه خواهد داد. دولت‌هایی که این بمب‌ها را تامین می‌کنند و آن‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، چیزی را می‌کارند که باعث مرگ‌های غیرضروری زیادی برای نسل‌های آینده می‌شود و به جای کمک به آنها در پاکسازی مناطق آلوده، تامین‌کنندگان هزینه آن را پرداخت می‌کنند.»گزارش رسانه ها: غرب در حال کار بر روی توافقنامه های صلح است که نه اوکراین و نه روسیه با آن موافقت دارند.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که برخی از کشورهای غربی در حال حاضر بر روی گزینه هایی برای توافق صلح در اوکراین کار می کنند، اما از قبل واضح است که نه مسکو و نه کیف از این گزینه ها راضی نیستند. وال استریت ژورنال خاطرنشان می کند:

برخی از مقامات غربی در حال انجام معاملات بزرگ برای پایان دادن به جنگ هستند، اما آنها با اهداف کی یف و مسکو همسو نیستند.

هدف اصلی اوکراین بازگرداندن تمامیت ارضی است، اما متحدان این کشور مانند ایالات متحده و آلمان می گویند که این امر به دلیل هزینه ها و مخاطرات بالا بعید است. نویسندگان مقاله نتیجه می گیرند:

جنگ روسیه علیه اوکراین در حال تبدیل شدن به یک نبرد طولانی است که چندین سال طول خواهد کشید. دلیل این امر نه تنها این است که جنگ در خط مقدم به آرامی در حال پیشرفت است، بلکه هیچ یک از بازیگران اصلی اهداف سیاسی روشن و قابل دستیابی ندارند.

کیف: خلبانان اوکراینی در حال حاضر تجربه کار با جت های جنگنده F-16 را دارند

خلبانان اوکراینی قبلاً تجربه پرواز با جت های جنگنده F-16 آمریکا را دارند. این را نیکلای اولشچوک، فرمانده نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد. خبرگزاری اوکراینی UNIAN به نقل از او گفت:
ما تجربه کار با هواپیماهای F-16 را داریم.
اولشچوک توضیح داد که جت های جنگنده از این نوع قبلا در اوکراین فرود آمده بودند. وی تاکید کرد:
ما تمرینات مشترکی را با خلبانان F-16 انجام داده بودیم.
به گفته وی، طرف اوکراینی اکنون در حال آماده سازی باند فرودگاه است:
ما در حال انجام کار بازسازی مربوطه هستیم. ما در حال بهبود روسازی و زیرساخت های فرودگاه و ساخت سازه های حفاظتی جدید هستیم.گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

در منطقه زاپوروژیا هشت حمله اوکراین در Rabotino و Verbovoye دفع شد. تلفات کی یف بالغ بر 135 سرباز، دو تانک، دو خودروی جنگی پیاده نظام، دو نفربر زرهی استرایکر، سه خودرو، یک اسلحه خودکششی کراب، یک سیستم توپخانه M777، هویتزر FH-70 و M119 و یک ایستگاه رادار از رانوع AN/TPQ-50 بود.

در بخش دونتسک جبهه، شش حمله نیروهای مسلح اوکراین در مناطق Krasnogorovka، Pervomaiskoye، Veseloye، Majorsk و Staromikhailovka با موفقیت دفع شد. تلفات اوکراینی در طول روز در مجموع بیش از 280 سرباز کشته و زخمی شدند، شش خودروی جنگی پیاده نظام، دو خودروی زرهی جنگی، دو خودرو، یک سامانه توپخانه M777 و هویتزرهای D-20 و D-30. علاوه بر این، انبارهای مهمات صحرایی اوکراین در نزدیکی شهرک های کنستانتینوفکا و ایوانو-داریوکا در جمهوری خلق دونتسک منهدم شد.

در جهت جنوب دونتسک، واحدهای اوکراینی در مناطق شهرک‌های استاروماژورسکویه و اوروشانویه در جمهوری خلق دونتسک مورد حمله قرار گرفتند. فعالیت‌های چهار گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی در نزدیکی Marfopol و Chervonoye در مناطق Zaporozhye و Uroshainoye جمهوری خلق دونتسک سرکوب شد. در این درگیری بیش از 130 سرباز اوکراینی کشته شدند و یک تانک، سه خودروی زرهی زرهی، سه خودرو، یک هویتزر Msta-B و یک اسلحه خودکششی گووزدیکا منهدم شد.

در منطقه کوپیانسک، شش حمله اوکراینی در نزدیکی اولشانا، سینکوفکا و ایوانوفکا در مناطق خارکف و نووسلوفسکویه جمهوری خلق لوگانسک با موفقیت دفع شد. تلفات ارتش اوکراین در این راستا بالغ بر 60 سرباز، دو نفربر زرهی، سه خودرو، یک اسلحه خودکششی گووزدیکا و یک هویتزر D-30 بوده است.
در جهت کراسنی لیمان، سه حمله اوکراینی در مناطق شهرک‌های تورسکویه در جمهوری خلق دونتسک و بلوگروفکا در جمهوری خلق لوگانسک دفع شد. در طول روز تا 70 سرباز اوکراینی کشته شدند و دو خودروی زرهی جنگی و دو کامیون وانت منهدم شدند.
در منطقه خرسون، مجموع تلفات کیف به 30 سرباز و دو خودرو رسید.
علاوه بر این، در نزدیکی شهر اوچاکوف در منطقه نیکولایف، یک انبار مهمات منهدم شد.
پدافند هوایی روسیه سه موشک HIMARS و یک موشک HARM را رهگیری کرد. علاوه بر این، 23 پهپاد اوکراینی در امتداد جبهه سرنگون شدند.لیندنر انتظار دارد اوکراین سالانه پنج میلیارد یورو هزینه کند

کریستین لیندنر، وزیر دارایی آلمان فدرال، به طور موقت کمک مالی پنج میلیارد یورویی در سال برای اوکراین را تخمین میزند. به گزارش Handelsblatt، رئیس FDP روز یکشنبه در برلین این موضوع را اعلام کرد.


واشنگتن پست: ایالات متحده منتظر زمستان است تا بی سر و صدا زرادخانه کیف را پر کند

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش می دهد که وزارت دفاع آمریکا منتظر زمستان است و امیدوار است که از شدت درگیری ها در اوکراین کاسته شود. کاهش شدت جنگ به پنتاگون این امکان را می دهد که کمبود فاجعه بار مهمات کی یف را جبران کند و ارتش اوکراین را دوباره مسلح کند. این روزنامه به نقل از منابعی در محافل صنایع دفاعی و جامعه کارشناسی می نویسد:

«اگرچه عملیات متقابل تابستانی اوکراین تنها چند ماه است که آغاز شده است، مقامات دفاعی از هم اکنون به زمستان چشم دوخته اند، زمانی که شاید یک آرامش احتمالی در نبرد […] به ایالات متحده و متحدانش اجازه می دهد تا تولیدات خود را افزایش دهند و«به پشت جبهه برسند و آنرا پر کنند».
در همین حال، کمبود مهمات در اوکراین به عنوان “سرسام آور” توصیف شده است. در عین حال، گفت‌وگوهای روزنامه از حلقه کارشناسان صنعت دفاعی هشدار می‌دهند که چالش آمریکا نه تنها افزایش تولید تسلیحات برای کمک به کی‌یف، بلکه امنیت خود در صورت وقوع یک مورد احتمالی برای اطمینان از درگیری با روسیه یا چین است.

جنگ در اوکراین: لاوروف درباره رویارویی مسلحانه بین قدرت‌های هسته‌ای هشدار داد

لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، می گوید که آمریکا و ناتو در جریان جنگ اوکراین در معرض خطر «یک رویارویی مسلحانه مستقیم بین قدرت های هسته ای» هستند.


سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که داشتن سلاح هسته ای روسیه را در برابر تهدیدات امنیتی محافظت می کند و مسکو دائماً خطر درگیری هسته ای را به غرب یادآوری می کند. اظهارات لاوروف که از آغاز عملیات نظامی روسیه در سال گذشته شدت گرفته است، آخرین اشاره مقامات روسی به زرادخانه هسته ای کشورشان است.

لاوروف در مصاحبه‌ای با مجله دولتی بین‌الملل که اوایل شنبه در وب‌سایت وزارت امور خارجه منتشر شد، گفت: داشتن تسلیحات هسته‌ای امروز «تنها پاسخ مناسب به برخی از تهدیدات خارجی مهم برای امنیت کشور ما است». منتشر شده است.

ماه گذشته، دمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسیه گفت که اگر حمله متقابل اوکراین علیه نیروهای روسی موفقیت‌آمیز باشد، مسکو باید از سلاح هسته‌ای استفاده کند. در همین حال، ضد حمله رژیم کی یف به بن بست رسیده است.

لاوروف گفت که ایالات متحده و اعضای ائتلاف نظامی ناتو در معرض خطر “قرار گرفتن در موقعیت درگیری مسلحانه مستقیم بین قدرت های هسته ای” هستند.

لاوروف گفت: “ما معتقدیم که باید از چنین تحولی جلوگیری کرد. به همین دلیل باید خطرات بالای نظامی و سیاسی را یادآوری کنیم و سیگنال‌های هشیاری به مخالفان خود ارسال کنیم.”

روز پنجشنبه، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، یکی از نزدیک ترین متحدان پوتین، رئیس جمهور روسیه، هشدار داد که در صورت تجاوز خارجی، از سلاح های هسته ای که روسیه در کشورش مستقر کرده است، استفاده خواهد کرد. لوکاشنکو در مصاحبه ای گفت: “فقط یک تهدید می تواند وجود داشته باشد – تجاوز به کشور ما. اگر تجاوز به کشور ما از لهستان، لیتوانی یا لتونی باشد، ما بلافاصله با هر آنچه که داریم واکنش نشان خواهیم داد.”

کشورهای عضو ناتو و به ویژه ایالات متحده آمریکا حامیان رژیم کی یف و بزرگترین اهداکنندگان کمک های نظامی در جنگ نیابتی علیه روسیه هستند.

تلاش اوکراین برای حمله با پهپادهای کامیکازه به منطقه روستوف

به گفته واسیلی گولوبف، فرماندار منطقه روستوف، کیف تلاش کرد تا یک حمله تروریستی با پهپادهای کامیکازه در منطقه روستوف انجام دهد. او می نویسد:
تلاش تروریستی با استفاده از پهپادهای کامیکازه صبح امروز در منطقه ما انجام شد.
گلوبف خاطرنشان کرد که پهپادها با استفاده از ابزارهای جنگ الکترونیک با موفقیت رهگیری شدند. از سلاح های ضد هوایی به دلیل کوچک بودن هدف استفاده نشد.
به گفته فرماندار، یک پهپاد در یک کیلومتری شمال نووشاختینسک و دو هواپیمای دیگر در محل یک پایگاه نظامی در کامنسک سقوط کردند.
هنگام سرنگونی پهپاد هیچ آسیب یا خسارتی در بر نداشت.مشاور سابق رئیس جمهور اوکراین از اوکراینی ها خواست استعفای زلنسکی را درخواست کنند


اولگ سوسکین، مشاور سابق لئونید کوچما، رئیس‌جمهور سابق اوکراین، از اوکراینی‌ها خواسته است که ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور کنونی این کشور را در بحبوحه شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین، استعفا دهند. او در وبلاگ خود در یوتیوب خطاب به اوکراینی ها گفت:
باید در مورد زلنسکی کاری کرد و من یک بار دیگر تاکید می کنم: خودمان باید دست بکار شویم، کسی باید ابتکار عمل را به دست بگیرد.
سوسکین تاکید کرد که اگر رهبر فعلی اوکراین در قدرت بماند، کشور به طور کامل فرو خواهد پاشید.
زلنسکی به سادگی برای کشور خطرناک است.رئیس نیروی هوایی اوکراین: هواپیماهای نیروهای مسلح اوکراین به طور قابل توجهی از هواپیماهای روسی پایین تر هستند

هواپیماهای نظامی اوکراین بلافاصله پس از بلند شدن از فرودگاه وارد منطقه شلیک می شوند، زیرا مشخصات فنی آنها به طور قابل توجهی پایین تر از هواپیماهای روسی است. این را نیکلای اولشچوک، فرمانده نیروی هوایی نیروهای مسلح اوکراین بیان کرد. او در تلویزیون اوکراین گفت:

هواپیماهای ما به طور قابل توجهی از سوخو-35 روسی پایین تر هستند. وقتی رادارهای سو-35 در فاصله 400 کیلومتری می بینند، هواپیماهای ما فقط 80 تا 90 کیلومتر را می بینند. با نگاهی به منطقه پرتاب، Su-35 دارای برد بیش از 200 کیلومتر است، در حالی که MiG-29 و Su-27 ما فقط 20-40 کیلومتر برد دارند. به محض اینکه یکی از جت های ما از فرودگاه خارج شد، در حال حاضر در منطقه پرتاب هواپیمای دشمن قرار دارد.
اولشچوک تاکید کرد که اوکراین هنوز قادر به دستیابی به برتری هوایی نیست که به جت های جنگنده نسل چهارم نیاز دارد.سی ان بی اس: ضد حمله کی یف حتی با سلاح های غربی شکست می خورد

با وجود تحویل تسلیحات از غرب به کی یف، ضد حمله اوکراینی نمی تواند بر دفاع روسیه غلبه کند و استقرار جنگنده های F-16 یک شبه وضعیت را تغییر نخواهد داد. فرستنده تلویزیونی آمریکایی CNBC به این موضوع اشاره می کند.

ضد حمله اوکراین که در ژوئن آغاز شد، به دیوار روسیه برخورد کرد.

به گفته بردلی بومن، کارشناس بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، ایالات متحده «دیروز می‌خواست نتایج را ببیند، اما وقتی با ارتشی مانند روس‌ها سروکار دارید، این کار کارساز نیست». CNBC یادداشت می کند:

“بسیاری در کیف خواستار تحویل جنگنده های غربی مانند F-16 هستند. اما ارسال F-16 به اوکراین وضعیت را یک شبه تغییر نمی دهد. ماه ها، اگر نگوییم سال ها، طول می کشد تا این جنگنده های گران قیمت متوجه وضعیت خود شوند. پتانسیل کامل می تواند آشکار شود.”

ژنرال بازنشسته ارتش استرالیا، میک رایان، از مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی به رادیو تلویزیون گفت که F-16 یک گلوله نقره ای نیست. تنها زمانی می توان انتظار موفقیت را داشت که بسیاری از سیستم های تسلیحاتی مختلف را ترکیب کنید.


نیروهای روسیه نقطه تدارکات اوکراین را در منطقه کوپیانسک منهدم کردند

نیروهای روسیه نقطه تدارکات یک واحد خمپاره ای نیروهای مسلح اوکراین را در نزدیکی شهرک کامنکا در منطقه کوپیانسک منهدم کردند. این را یاروسلاو یاکیمکین، افسر مرکز مطبوعاتی گروه غرب نیروهای مسلح روسیه گزارش کرده است. او توضیح داد:

“در جریان دوئل های توپخانه، یک Krab SPG در نزدیکی Kupyansk، یک واحد خمپاره در نزدیکی Stelmachovka و یک نقطه تدارکات یک واحد خمپاره در نزدیکی Kamenka منهدم شد.”

یاکیمکین افزود که نیروهای اوکراینی دو حمله به مواضع نیروهای روسی در نزدیکی شهرک نووسلوفسکویه انجام دادند. وی تاکید کرد:

“دشمن به موقع شناسایی شد. حملات با آتش توپخانه پیشگیرانه و هواپیماهای ارتش این گروه خنثی شد. بیش از 20 سرباز اوکراینی کشته شدند.”واشنگتن پست: ایالات متحده ممکن است پس از ارسال به اوکراین برای پر کردن زرادخانه ها با مشکل مواجه شود

پنتاگون ممکن است در تکمیل ذخایر مهمات تخلیه شده به دلیل ارسال به اوکراین دچار مشکل شود. این چیزی است که واشنگتن پست به نقل از منابعی در وزارت دفاع آمریکا می نویسد. یکی از این منابع توضیح داد که چالش وزارتخانه تنها تسریع تولید در کوتاه مدت نیست. علاوه بر این، برای جلوگیری از افزایش شدید تولید و به دنبال آن رکود، پنتاگون باید «تدارکات را در سطوح [بالاتر] برای مدت طولانی حفظ کند تا [ایالات متحده] نه تنها منابع کافی داشته باشد، بلکه تولید و تولید کافی نیز داشته باشد. دارای یک پایگاه صنعتی است که بتواند پاسخگوی تقاضا باشد».
یک منبع دوم پنتاگون به این روزنامه گفت:
«ما می‌خواهیم مطمئن شویم که می‌توانیم دولت، متحدان و شرکا را از نیاز به حفظ تقاضای بالا برای این سلاح‌ها آگاه کنیم.»
همانطور که کامیل گراند، معاون دبیرکل سابق ناتو توضیح داد، بسیاری از کشورهای عضو این اتحاد مجبور شده‌اند «نحوه تولید انبوه مهمات را دوباره بیاموزند». وی تاکید کرد:
” خوب است که بدانیم در پنج سال آینده می‌توانیم تولید را افزایش دهیم و ذخایر را دوباره پر کنیم. اما در حال حاضر اوکراین با کمبود مواجه است و ما با مشکل مواجه خواهیم شد.”

به گفته این روزنامه، کمبود «مواد اساسی مورد نیاز برای تولید تسلیحات» نیز می‌تواند برای واشنگتن مشکل ایجاد کند که به «کمبود جهانی مواد شیمیایی و مواد منفجره» اشاره می‌کند.

روسانرگواتم گزارش می دهد حداقل ده تلاش اوکراینی در روز برای حمله به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا با هواپیماهای بدون سرنشین.

نیروهای مسلح اوکراین روزانه حداقل ده تلاش برای حمله به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا با هواپیماهای بدون سرنشین انجام می دهند. این را رنات کارچا، مشاور مدیر کل شرکت Rosenergoatom گزارش کرده است.
وی تصریح کرد: ارتش اوکراین نیز برای شناسایی نقاط ضعف پدافندی نیروگاه در حال انجام گلوله باران مداوم است.
کرچا افزود که خود واحدهای نیروگاه به طور قابل اعتمادی محافظت می شوند. نیروگاه دارای نقاط ضعفی است، اما این نقاط نیز تا حد امکان با راه اندازی یک سیستم دفاعی قابل اعتماد پوشش داده شده است.نیروهای روسیه به حملات خود در منطقه کوپیانسک ادامه می دهند


کماندوهای تهاجمی گروه غرب نیروهای مسلح روسیه، در جریان حمله به کوپیانسک، یک موقعیت مستحکم و چهار دانگ را تصرف کردند و بیش از 40 سرباز اوکراینی را کشتند. این توسط یاروسلاو یاکیمکین، یکی از افسران مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش شده است.
به گفته وی، در طول روز، نیروهای اوکراینی با استفاده از خودروهای زرهی پنج ضد حمله به مواضع ارتش روسیه انجام دادند.
همه ضد حملات با موفقیت دفع شد، تلفات دشمن از آتش توپخانه و خمپاره تا یک جوخه و یک خودروی جنگی پیاده نظام بود.حمله پهپاد اوکراینی به ایستگاه قطار کورسک

حمله پهپاد اوکراینی به ایستگاه قطار کورسک باعث آتش سوزی شد. پنج نفر زخمی شدند. این را رومن استاروویت فرماندار منطقه در تلگرام اعلام کرد. وی با انتشار عکس هایی از محل حادثه می نویسد:
“حمله پهپاد اوکراینی در کورسک. بر اساس اطلاعات اولیه، وی بر روی پشت بام ساختمان ایستگاه سقوط کرد و پس از آن آتش سوزی در پشت بام رخ داد. پنج نفر بر اثر شکستن شیشه جراحات جزئی دیدند.”
به گفته وی تمامی نیروهای امدادی در محل حضور دارند. در حال حاضر جزئیات این حادثه در دست بررسی است.نیروهای پدافند هوایی حمله پهپاد اوکراینی به مسکو را خنثی کردند

نیروهای پدافند هوایی تلاش شبانه کیف برای پرواز یک پهپاد به مسکو را خنثی کردند. این چیزی است که شهردار پایتخت، سرگئی سوبیانین در تلگرام گزارش می دهد. او نوشت:

“در طول شب تلاش شد تا با یک پهپاد به سمت جنوب به سمت شهر مسکو پرواز کنیم. این تلاش توسط نیروهای پدافند هوایی متوقف شد. من از ارتش برای کار آنها تشکر می کنم.”

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که خنثی کردن این دستگاه با استفاده از ابزارهای جنگ الکترونیک امکان پذیر است.نیروهای روسی چندین حمله را در جهت اوروشانویه دفع کردند

نیروهای روسیه چندین حمله نظامیان اوکراینی را به سمت اوروشانویه در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. این را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه شرق نیروهای مسلح روسیه گزارش داده است.

وی تصریح کرد: ارتش روسیه از پهپادهای تهاجمی برای انهدام مواضع و خودروهای ارتش اوکراین استفاده کرد. علاوه بر این، از یک تلاش شناسایی توسط یگان های اوکراینی در جهت Staromajorskoye جلوگیری شد. به گفته رئیس مرکز مطبوعات، نیروهای کی یف متحمل تلفات شدند و عقب نشینی کردند. چخوف افزود:

گلوله‌های توپخانه‌ای در منطقه Staromajorskoye یک انبار مهمات، یک خودروی جنگی زرهی و یک کامیون با ملی‌گرایان را در منطقه Rovnopol منهدم کرد و به تمرکز نیروهای اوکراینی و یک خودروی زرهی در غرب Velikaya Novoselka اصابت کرد.

علاوه بر این، ارتش روسیه تلاش ارتش اوکراین برای انجام چرخش نیرو در شمال ولادیمیروفکا را خنثی کرد.

زاخارووا درباره اظهارات بورل می گوید: “او از روی حسادت و ناتوانی عمل می کند.”


ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، سخنان جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا را که در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی ال پایس، روسیه را «پمپ بنزینی با بمب هسته‌ای» و «کوتوله اقتصادی» خواند، با حسادت و درماندگی توضیح داد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی اظهارات بورل را به شرح زیر بیان کرد:

او می‌گوید: «اول، افرادی که حتی نمی‌دانند زن هستند یا مذکر، باید سکوت کنند تا بالاخره خودشان را شناسایی کنند. دوم، زاخارووا گفت، اتحادیه اروپا مانند یک ورشکسته به نظر می رسد که از هم پاشیده شده است، زیرا دیگر نمی تواند سوخت باکیفیت برای مطابقت با توانایی های خود داشته باشد. ثالثاً، تا آنجا که به تسلیحات هسته‌ای مربوط است تنها یک کشور اتحادیه اروپا این سلاح‌ها را دارد. این دیپلمات ادامه داد که دیگران هرگز نتوانستند آنها را تولید کنند. وی تاکید کرد: این کشورها چیزی برای افتخار ندارند و به همین دلیل خشم خود را تخلیه می کنند.»

زاخارووا در پایان گفت: “همه اینها توسط بورل از روی حسادت و درماندگی گفته می شود.”پزشکان روسی یک جنگنده مجروح آزوف را معالجه کردند

پیوتر تاراسنکو، یکی از اعضای هنگ نئونازی آزوف، می گوید که شاهد گلوله باران مستعمره کیفری در یلنووکا در جمهوری خلق دونتسک بوده است – و سپس ارتش روسیه مجبور شد او را مداوا کند زیرا او مجروح شده بود. وی همچنین اظهار داشت که با توجه به شرایط، نگرش ارتش روسیه نسبت به ارتش اوکراین عادی است. تاراسنکو یکی از شاهدان گلوله باران مستعمره یلنوفکا در DPR توسط نیروهای امنیتی کیف بود که حدود 70 ستیزه جوی اسیر آزوف را کشت. او خود در آن زمان مجروح شده بود و باید توسط پزشکان روسی مداوا می شد – به گفته او، درمان خوب بود. تاراسنکو در مورد نحوه رفتار با او در اسارت روسیه با خبرگزاری ریانووستی صحبت کرد:

“با توجه به اینکه من در اسارت هستم، چیزی برای شکایت وجود ندارد… کادر پزشکی – خیلی ممنون. نمی خواهم بگویم آنها من را دوست دارند، اما آنها با من به عنوان یک زندانی بسیار انسانی رفتار می کنند. من تمام کمک های لازم را دریافت کردم، حتی می توانم بیشتر بگویم.”

ریانووستی خاطرنشان می کند: چیزی که او و سایر جنگجویان درجه یک آزوف را بیش از همه آزار می دهد این است که آنها برای مدت طولانی در اسارت بوده اند و هیچ کس عجله ای برای تعویض با آنها ندارد – در حالی که فرماندهی هنگ ابتدا در ترکیه به مدت یک سال سپری شده است. سپس به اوکراین بازگشت.

منبع: حمله به چرنیهیو محل ملاقات کارشناسان هواپیماهای بدون سرنشین را هدف قرار داد


خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک منبع آگاه گزارش می دهد که حمله نیروهای روسی به محل استقرار متخصصان پهپادهای رزمی نیروهای اوکراینی در چرنیهف اصابت کرده است. این گفت:

“در چرنیهف، محل ملاقات فرماندهان نیروهای مسلح اوکراین مورد اصابت قرار گرفت. این دیدار با رعایت اقدامات مخفیانه انجام شد. خود حمله به تاسیساتی که توسط سربازان اوکراینی استفاده می شد، اصابت کرد.”

او همچنین عکسی از این دعوتنامه را به ریانووستی ارائه کرد که نشان می‌دهد این رویداد به طور خاص به عنوان جشنواره هواپیماهای بدون سرنشین تحت عنوان ساختگی «روز نمایشی پرندگان وحشی» برگزار شده است. برگزارکنندگان به شرکت کنندگان توصیه کرده‌بودند که لباس نظامی نپوشند:

«از شرکت کنندگان می‌خواهیم با لباس‌های غیرنظامی به این مراسم بیایید، در صورت امکان لباس نظامی نپوشید تا نظامی بودن این مراسم به عنوان لو نرود.»زلنسکی: کیف و استکهلم برای تولید خودروهای جنگی پیاده نظام سوئدی در اوکراین توافق کردند


یک خودروی جنگی پیاده نظام CV-90 در منطقه نمایشگاه BAE Systems در رویداد DSEI در مرکز نمایشگاه لندن (ExCeL) در 12 سپتامبر 2017 در لندن، انگلستان Leon Neal/Getty Images
ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که در دیدار با اولف کریسترسون، نخست‌وزیر سوئد، بر سر بومی‌سازی تولید و تعمیرات نفربر زرهی CV-90 سوئدی در اوکراین به توافق رسید. او اضافه کرد:

“ما در مورد تحویل CV-90 های اضافی صحبت کرده ایم، اما هر گونه حمایتی نمی تواند بی پایان باشد، بنابراین من برای گام مهم امروز در جهت بومی سازی تولید CV-90 در اوکراین بسیار سپاسگزارم.”

زلنسکی همچنین گفت که ارتش اوکراین آموزش استفاده از سامانه های توپخانه سوئدی آرچر را آغاز کرده است.