واشنگتن پست: ضد حمله در جنوب اوکراین شکست میخورد!واشنگتن پست: سازمان اطلاعات امریکا انتظار دارد ضد حمله اوکراین در دستیابی به هدف اصلی خود شکست بخورد.

ترجمه مجله هفته

اگر این ضد حمله شکست بخورد، به این معنی است که کی یف امسال به هدف اصلی خود برای قطع پل زمینی روسیه به کریمه دست نخواهد یافت.

واشنگتن پست روز جمعه در گزارشی با عنوان “اوکراین در دستیابی به هدف اصلی این حمله شکست خواهد خورد” گزارش داد که ارزیابی های اطلاعاتی طبقه بندی شده ایالات متحده معتقدند که ضد حمله اوکراین در دستیابی به هدف اصلی خود برای رسیدن به شهر جنوب شرقی میلتوپول شکست میخورد.

اگر این ارزیابی به اثبات برسد، به این معنی است که کیف به هدف اصلی خود برای قطع پل زمینی روسیه به کریمه در سال جاری دست نخواهد یافت.
این ارزیابی ناامید کننده بر اساس مهارت روسیه در دفاع از قلمرو هایی است که از طریق میدان های مین و سنگرها تصرف کرده است.

انتظار می رود این ارزیابی هسته مرکزی موضع گیری پایتخت های غربی برای توجیه شکست ضد حمله اوکراین باشد، با وجود اینکه ده ها میلیارد دلار سلاح و تجهیزات نظامی غربی برای دستیابی به اهداف این حمله هزینه می شود.

مقامات امریکایی تایید کردند که نیروهای اوکراینی که از شهر روبوتین، بیش از ۵۰ مایل دورتر، به سمت میلتوپول حرکت می کنند، احتمالا چندین مایل خارج از شهر متوقف خواهند شد، این اطلاعات توسط مقامات دولتی ایالات متحده، غرب و اوکراین که برای این گزارش با آنها گفتگو شده است، تایید شده، در حالی که دفتر مدیر اطلاعات ملی از اظهار نظر درباره آن رسما خودداری کرد.

میلتوپول برای ضد حمله اوکراین بسیار مهم است زیرا دروازه کریمه است و این شهر در تقاطع دو بزرگراه مهم و یک خط راه آهن واقع شده است که به روسیه اجازه می دهد پرسنل نظامی و تجهیزات را از شبه جزیره به سرزمین های دیگر در جنوب اوکراین منتقل کند.

اوکراین در اوایل ماه ژوئن یک ضد حمله را آغاز کرد و امیدوار بود که موفقیت خود را در پیشبرد سقوط روسیه از طریق منطقه خارکف تکرار کند.

با این حال، در هفته های اول جنگ، اوکراین با وجود داشتن طیف وسیعی از تجهیزات غربی، از جمله وسایل نقلیه جنگی بردلی امریکایی، تانک های لئوپارد ۲ ساخت آلمان و وسایل نقلیه مین زدایی تخصصی، تلفات سنگینی را متحمل شد.

مقامات آمریکایی و غربی گفتند که شبیه سازی جنگی مشترک ارتش آمریکا، بریتانیا و اوکراین چنین تلفاتی را پیش بینی می کرد، اما پیش بینی می کردند که کی یف این خسارات را به عنوان هزینه نقض خط اصلی دفاعی روسیه بپذیرند.

کی یف اخیرا ذخایر بیشتری از جمله واحدهای استرایکر و چلنجر را به جبهه اختصاص داده است، اما هنوز خط دفاعی اصلی روسیه را نقض نکرده است.

راب لی، تحلیلگر نظامی در موسسه تحقیقات سیاست خارجی، گفت: “جاده به میلتوپول بسیار چالش برانگیز است” در حالی که روسیه دارای سه خط دفاعی اصلی در آنجا و سپس شهرهای مستحکم است.

مسئله فقط این نیست که آیا اوکراین می تواند یک یا دو مورد از آنها را نقض کند، بلکه آیا آنها می توانند به این سه خط نفوذ کنند و آیا آنها پس از این همه فرسایش، نیروهای کافی برای دستیابی به چیزی مهم تر، مانند تصرف شهر توکماک یا چیزی پس از آن را دارند.

مقامات آمریکایی همچنین توضیح دادند که “واشنگتن همچنان با کی یف از نزدیک همکاری میکند، و امید به شجاعت و شانس و اقبال بسته” و معتقدند که “اوکراین احتمالا قادر خواهد بود از هنجارهای تاریخی فراتر رود و در طول زمستان، زمانی که همه چیز دشوارتر می شود، ضد حمله را ادامه دهد.”

اما این امر به چندین عامل مهم بستگی دارد، از قبیل اینکه سربازان پس از یک فصل دشوار جنگ به چه میزان استراحت نیاز دارند. صاحب نظران نظامی غربی میگویند که این امر همچنین به میزان تجهیزات تخصصی و پوشش های آب و هوای سرد آنها بستگی دارد. اما مسکو ممکن است در عملیات نظامی زمستانی نیز عملکرد بهتری داشته باشد.

آنها در پایان هشدار دادند که “روس ها به توانایی خود در جنگ در هوای سرد کاملا آشنا هستند.”


واشنگتن پست: نمایندگان کنگره آمریکا بودجه اضافی برای اوکراین را رد کردند

مقاله ای در واشنگتن پست در روز پنجشنبه فاش کرد که تعدادی از اعضای کنگره آمریکا با کمک مالی اضافی به کیف مخالفت کردند. این روزنامه با استناد به منابع خود می نویسد که سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده معتقدند اوکراین نمی تواند به اهداف خود در حمله متقابل دست یابد.

بر اساس یک پیش بینی اطلاعاتی، اوکراین نمی تواند به ملیتوپل برسد و یک کریدور زمینی را از طریق مناطق جدید روسیه قطع کند. همانطور که این روزنامه می نویسد، در مواجهه با چنین چشم اندازی، کی یف و شرکای غربی آن باید به دنبال کسانی باشند که «ضد حمله، که ده ها میلیارد دلار، تسلیحات و تجهیزات نظامی غربی برای آن در دسترس قرار گرفت، به نتیجه نرسید. اهداف آنرسیده است».

این روزنامه همچنین خاطرنشان می کند که چنین پیش بینی هایی پیش از این در کنگره آمریکا جنجال ایجاد کرده است. برخی از نمایندگان حزب جمهوری خواه حاضر به موافقت با درخواست جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای بودجه اضافی برای کیف نیستند.