مانور با اخطاری جدی!با “اخطار جدی”… چین مانورهای نظامی خود را در اطراف تایوان آغاز کرد.

ترجمه مجله هفته

چین مانورهای نظامی دریایی و هوایی را در اطراف تایوان آغاز می کند و آن را “هشدار جدی” به جدایی طلبان جزیره که همراه با عناصر خارجی خواستار استقلال هستند، اعلام کرد.

چین رزمایش‌های نظامی خود را در اطراف تایوان از روز شنبه پس از سفر کوتاه معاون رئیس‌جمهور این جزیره، ویلیام لای، به ایالات متحده، آغاز کرد و آن را “هشدار جدی” برای جدایی طلبان تلقی کرد.

لای که به عنوان نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تایوان شناخته می شود، در طول سفر خود به پاراگوئه، یکی از معدود کشورهایی که تایپه با آن روابط دیپلماتیک دارد، در نیویورک توقف کرد و در راه بازگشت دوباره نیز در سانفرانسیسکو توقف کرد. .

چین سفر لای را «مشکل‌ساز» خواند و متعهد شد که «اقدامات قاطعانه و قاطعانه برای حفاظت از حاکمیت ملی» اتخاذ کند.

خبرگزاری رسمی چین به نقل از شی یی، سخنگوی ارتش چین درباره این رزمایش گفت: «فرماندهی تئاتر شرقی ارتش آزادی‌بخش خلق چین گشت‌زنی‌های مشترک هوایی و دریایی و تمرین‌های نظامی برای نیروی دریایی و هوایی در اطراف جزیره تایوان آغاز کرد». .
خبرگزاری شین هوا افزود: هدف از این رزمایش آزمایش توانایی ارتش چین برای «کنترل فضای هوایی و دریایی» و نبرد «در شرایط واقعی نبرد» است.
در این بیانیه آمده است که این رزمایش به عنوان “هشدار جدی در مورد همدستی جدایی طلبان تایوان که خواستار استقلال با عناصر خارجی هستند” است.
تایوان به چین تعلق دارد و چین استفاده از زور برای بازگرداندن آن را رد نکرده است.
در اواخر ژوئیه، ایالات متحده کمک نظامی جدیدی به تایوان را به مبلغ حدود ۳۴۰ میلیون دلار اعلام کرد که شامل سیستم های نظارتی و شناسایی، مهمات، قطعات یدکی و تجهیزات نظامی مختلف می شد.
و پیش از آن، تایوان برای اولین بار تمرینات نظامی را در فرودگاه اصلی بین‌المللی خود، در شبیه‌سازی «دفع نیروی حمله دشمن» و جلوگیری از «کنترل» انجام داد.
چین پس از سفر سال گذشته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان و همچنین پس از دیدار رئیس جمهور تسای اینگ ون با قانونگذاران ارشد آمریکایی در حین سفر از ایالات متحده، تمرینات نظامی گسترده ای را انجام داد.