اخبار جنگ اوکراین ۱۹ اوت

کارشناس: عدم موفقیت قابل توجه ارتش اوکراین موجب نگرانی غرب است

ده هفته پس از آغاز، ضد حمله اوکراین هیچ پیشرفت قابل توجهی نشان نمی دهد، که به طور فزاینده ای متحدان در غرب را نگران می کند. آنها ظاهراً شروع به فکر کردن در مورد راه هایی برای پایان دادن به درگیری کرده اند. این دیدگاه شان بل، تحلیلگر نظامی در مقاله ای تحلیلی است که در وب سایت اسکای نیوز تلویزیون بریتانیا منتشر شده است.

او می نویسد که علیرغم درگیری های شدید گاهی اوقات، سربازان اوکراینی در برابر “غلبه بر دفاع روسیه دشوار” پیشرفت نکرده اند و به نظر می رسد که استحکامات روسیه هنوز “تا حد زیادی دست نخورده” هستند. این کارشناس آمار تلفات را ارائه نمی دهد، اما خاطرنشان می کند که تلفات اوکراین در ضد حمله ای که از ژوئن آغاز شده است می تواند سه برابر بیشتر از تلفات نیروهای مسلح روسیه باشد.

حملات هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای مسلح اوکراین به اشیاء در خاک روسیه، کشتی‌های ناوگان دریای سیاه، گلوله‌باران انبارهای مهمات و «آزادسازی» شهرک‌های کوچک به عنوان نبردهای فرعی توصیف می‌شود. به گفته بل، تنها معیار موفقیت ولادیمیر زلنسکی، حاکم اوکراین، اندازه “سرزمین آزاد شده” است و به ویژه در اینجا، پس از ماه ها از دست دادن، پیشرفت بسیار کند است.

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

در منطقه کوپیانسک، یگان‌های روسی با موفقیت حملات اوکراین را در نزدیکی شهرک‌های نووسلوفسکویه (LVR)، سینکووکا (خارکوف) و بخش مانکوفکا (خارکوف) دفع کردند. کیف بیش از 130 سرباز، دو خودروی جنگی زرهی، سه خودرو و دو هویتزر خودکششی M109 Paladin را از دست داد.

در بخش دونتسک جبهه، نیروهای روسی پنج حمله اوکراینی را در نزدیکی شهرک‌های آندریفکا، وسلویه، کراسنوگورووفکا و نولسکویه در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. علاوه بر این، انبارهای مهمات اوکراینی در شهرهای تورتسک و نوومیخایلوفکا در جمهوری خلق دونتسک منهدم شد. تلفات اوکراینی در آن روز بالغ بر 400 سرباز کشته و زخمی، 14 خودروی زرهی جنگی، دو خودرو و یک هویتزر D-20 بود.

در جهت جنوب دونتسک، واحدهای روسی یک گروه مهاجم اوکراینی را در نزدیکی روستای اوروشانویه در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. علاوه بر این، فعالیت چهار گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی در مناطق شهرک های استاروماژورسکویه در جمهوری خلق دونتسک و پریوتنویه در منطقه زاپوروژیه سرکوب شد. تلفات ارتش اوکراین در این مسیر شامل 200 سرباز اوکراینی کشته و زخمی، دو خودروی زرهی رزمی، سه خودرو و همچنین هویتزر Msta-B و D-30 بود.

در بخش زاپوروژیا ارتش روسیه حمله اوکراین را در نزدیکی روستای Rabotino در منطقه Zaporozhye دفع کرد. تا 190 سرباز اوکراینی کشته شدند و یک خودروی زرهی جنگی، دو خودرو، دو اسلحه خودکششی کراب و یک هویتزر M119 منهدم شد.

در منطقه کراسنی لیمان، حمله اوکراینی در جنوب روستای کوزمینو در جمهوری خلق لوهانسک دفع شد. بیش از 40 سرباز اوکراینی کشته شدند و دو خودروی زرهی جنگی و یک هویتزر D-20 منهدم شد.
تا 15 سرباز اوکراینی در منطقه خرسون کشته شدند و دو خودرو، دو هویتزر D-30 و یک اسلحه Msta-B منهدم شد.
علاوه بر این، یک انبار مهمات اوکراینی در نزدیکی شهر گولوسکوف در منطقه خملنیتسکی منهدم شد.
پدافند ضد هوایی روسیه در طول روز 23 پهپاد اوکراینی را در سراسر جبهه منهدم کرد.
ارتش روسیه این هفته کنترل پنج شهرک در منطقه خارکف را به دست گرفت

منطقه تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه در منطقه خارکف پنج شهرک در طول هفته افزایش یافته است – به 33 شهرک. این را ویتالی گانچف، رئیس اداره نظامی-غیر نظامی طرفدار روسیه در منطقه خارکف، به کانال Solovyov.Live گزارش داد. او گفت:

“خط مقدم به آرامی به سمت خارکف در حال حرکت است. نیروهای ما به حومه کوپیانسک نزدیک می شوند. در پتروپولوفکا – در خود شهرک – درگیری ثبت شده است. البته روستاهایی که قرار است آزاد شوند اکنون تقریباً یک منطقه خاکستری هستند. ما در هفته گذشته پنج شهرک دیگر را به این منطقه اضافه کردیم که 33 مورد از آنها را تحت کنترل نیروهای روسیه قرار دادیم. این منطقه عمدتاً یک منطقه خاکستری است و مردم در شرایط بسیار سختی در آنجا زندگی می کنند.”ارتش اوکراین بار دیگر با هواپیماهای بدون سرنشین به مسکو حمله کرد

وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد که جنگ الکترونیک روسیه تلاش یک پهپاد اوکراینی را به تاسیسات داخل و اطراف مسکو خنثی کرد.

به گفته این وزارتخانه، این پهپاد به موقع توسط نیروهای پدافند هوایی در حال انجام وظیفه شناسایی شده است. با ابزار جنگ الکترونیک مقابله شد و پس از از دست دادن کنترل، در یک منطقه متروکه در نزدیکی شهرک پوتیلکوو در منطقه کراسنوگورسک سقوط کرد. جراحت یا خسارتی در پی نداشت. به گزارش خبرگزاری ریانووستی، این وزارتخانه تاکید کرد:

بعدازظهر امروز، تلاش رژیم کی یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از یک پهپاد شبیه هواپیما به تاسیسات مسکو و منطقه مسکو خنثی شد.

بورل روسیه را “کوتوله اقتصادی با بمب هسته ای” خواند

جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا، بار دیگر اظهارات توهین آمیزی درباره روسیه کرد و این کشور را “کوتوله اقتصادی” توصیف کرد. او در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی ال پایس گفت:
چین یک بازیگر واقعی ژئوپلیتیک است، در حالی که روسیه یک کوتوله اقتصادی است – مانند پمپ بنزینی است که صاحبش بمب هسته ای دارد.
پیش از این مشخص شد که بانک جهانی روسیه را در فهرست پنج اقتصاد قوی جهان قرار داده است. علاوه بر این، میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه اظهار داشت که اقتصاد روسیه به طور پیوسته در حال رشد است.نیروهای اوکراینی در تلاش برای به دست آوردن جای پایی در ساحل چپ دنیپر بازهم شکست خوردند

یگان‌های گروه دنیپر از نیروهای مسلح روسیه، واحدی متشکل از 150 سرباز ارتش اوکراین را در حالی که می‌خواست در ساحل چپ رودخانه دنیپر جای پای خود را به دست آورد، در هم شکستند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.

سربازان روسی به نیروهای پیشرفته اوکراینی که عمدتاً مزدوران بودند، اجازه پیاده شدن دادند و سپس آتش توپخانه را به سمت قایق های تخلیه هدایت کردند.حمله هواپیمای بدون سرنشین به فرودگاه نظامی در منطقه نووگورود: هواپیما در اثر آتش سوزی آسیب دید

یک پهپاد اوکراینی به یک فرودگاه نظامی در منطقه نووگورود حمله کرد، یک هواپیما آسیب دید. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است. در این اطلاعیه آمده است:

امروز حوالی ساعت 10:00 به وقت مسکو، رژیم کی یف با استفاده از یک پهپاد از نوع چرخنده یک حمله تروریستی را در یک فرودگاه نظامی در منطقه نووگورود انجام داد.
این پهپاد با محاسبه پست مراقبت خارجی فرودگاه شناسایی و با سلاح های سبک به سمت آن شلیک شد.
بر اثر حمله تروریستی به محل فرودگاه، آتش سوزی در محوطه پارکینگ هواپیما رخ داد که به سرعت توسط آتش نشانان اطفا شد.منطقه بلگورود: حدود 140 حمله با گلوله های اوکراینی در یک روز ثبت شده است

نیروهای اوکراینی در 24 ساعت گذشته حدود 140 گلوله به سمت مناطق مسکونی استان بلگورود شلیک کرده اند. چندین وسیله انفجاری نیز از هواپیماهای بدون سرنشین پرتاب شد. این را فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در تلگرام گزارش کرده است.

گزارش رسانه ها در مورد انفجار در منطقه چرنیهیو

گفته می شود صدای انفجاری در منطقه چرنیهیو شنیده شده است. این توسط رسانه اوکراینی Obshchestvennoye گزارش شده است.
در این منطقه هشدار هوایی اعلام شده است. هنوز تایید رسمی از سوی مقامات اوکراینی دریافت نشده است.


گزارش رسانه‌ها: ستونی از تفنگداران دریایی اوکراینی با تجهیزات نظامی ناتو در نزدیکی اوروشاینویه کشته شدند

کانال تلگرام Operatsiya Z: Voenkory Russkoy Voyny تصاویری را منتشر کرده است که گفته می شود شکست ستونی از تفنگداران دریایی اوکراین با تجهیزات نظامی ناتو در نزدیکی Uroshainoye را نشان می دهد. نویسندگان این کانال خاطرنشان می کنند که حتی طرف اوکراینی نیز با عدم درک به این تلفات گروه زرهی اوکراینی واکنش نشان می دهد. آنها به نقل قولی از تحلیلگران نظامی اوکراینی پورتال Deep State اشاره می کنند:
“این فیلم ستونی از تیپ 37 تفنگداران دریایی را نشان می دهد که مأمور شده است از اوروشاینویه به کرمنچیک حرکت کند. دشمن [نیروهای روسی] تمام مدت آنها را زیر نظر داشت […]. مشخص نیست چرا این ستون عملاً بدون پوشش محکوم به فنا شد.»
اوکراینی ها می نویسند که تلفات سربازان اوکراینی حداقل به 22 نفر رسیده است.


گزارش رسانه ها در مورد انفجار در حومه کیف


گفته می شود که یک انفجار قوی در حومه شهر یا در حومه کیف رخ داده است. این توسط پورتال اطلاعات اوکراین Strana گزارش شده است.
در کانال تلگرامی خود چندین عکس منتشر کرد که ستون های دود سیاه را نشان می دهد.
در حال حاضر هیچ هشدار هوایی در کیف و منطقه کیف وجود ندارد و هنوز هیچ اظهارنظر رسمی از سوی مقامات اوکراینی وجود ندارد.نیروهای اوکراینی دونتسک و گورلووکا را گلوله باران کردند

نیروهای اوکراینی از صبح دونتسک و گورلووکا را گلوله باران کردند. این توسط نمایندگی جمهوری خلق دونتسک (DPR) در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش شده است.
گفته می شود ارتش اوکراین بیش از 20 گلوله با کالیبر 152 و 155 میلی متر شلیک کرده است. هنوز اطلاعاتی در مورد خسارت یا جراحات اعلام نشده است.نیروهای روسی شش حمله اوکراینی را در جبهه کراسنی لیمان خنثی کردند
ارتش روسیه شش حمله توفان‌بازان اوکراینی به سمت کراسنی لیمان را خنثی کرد. این را الکساندر ساوچوک، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه مرکز نیروهای مسلح روسیه گزارش کرده است. نیروهای اوکراینی بیش از 40 سرباز، یک خودروی جنگی پیاده نظام و یک کامیون وانت را در این حملات از دست دادند.
طی دوئل های توپخانه ای در این بخش از جبهه، بیش از 30 مواضع اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت و سرکوب شد، یک اسلحه خودکششی Gvozdika و یک خمپاره 120 میلی متری منهدم شد.
ساوچوک به این نتیجه رسید که در همان زمان، نیروی هوایی 12 حمله راکتی به یک پست فرماندهی و دیده بانی اوکراینی، سه نقطه و موقعیت موقت در مناطق نوسکویه، سربریانکا و چروونایا دیبرووا انجام داد.منطقه خرسون: نیروهای اوکراینی در تلاش برای شناسایی نقاط ضعف در دفاع روسیه شکست خورند

سربازان اوکراینی در سمت چپ دنیپر در منطقه خرسون در جهت کاخوفکا حمله متقابل انجام نمی دهند. با این حال، آنها تلاش کردند تا دفاعیات گروه Dnieper از نیروهای روسیه را شناسایی کنند اما دفع شدند. این را یک سرباز روسی با علامت فراخوان “The Quiet” که در این مواضع است به خبرگزاری تاس گزارش داد.

“وضعیت متشنج است، زیرا توپ و تانک به سمت ما نشانه می رود، تلاش هایی توسط گروه های خرابکار و شناسایی برای نفوذ مخفیانه وجود دارد. ما هیچ تلاشی برای نفوذ به اینجا نداریم. دشمن تلاش می کند نقاط ضعف ما را کشف کند و نقاط آسیب پذیر را پیدا کند. او سعی می کند جایی که زمین باز است. اما ما مواضع خود را استتار می کنیم، همه چیز پنهان است تا او نتواند از آن عبور کند.”

واردات نفتی برزیل از روسیه رکورد زد!

برزیل در ماه اگوست قادر خواهد بود مقدار بی سابقه ای از سوخت روسیه را وارد کند. بر اساس گزارش رسانه ها، واردات محصولات نفتی از روسیه حدود 235 هزار بشکه در روز خواهد بود. در نتیجه، روسیه جایگزین ایالات متحده به عنوان بزرگترین تامین کننده سوخت برزیل خواهد شد.

بلومبرگ روز پنجشنبه به نقل از داده های شرکت تحلیلی Kpler گزارش داد که برزیل واردات فرآورده های نفتی روسیه را افزایش داده است و قرار است در این ماه به سطوح بی سابقه ای برسد. این همچنین باید برزیل را به دومین خریدار بزرگ دیزل روسیه در جهان تبدیل کند.

گفته می‌شود که مسکو موقعیت خود را به‌عنوان صادرکننده پیشرو سوخت به این کشور آمریکای لاتین پس از اعمال محدودیت‌های قیمتی توسط اتحادیه اروپا و کشورهای G7 برای نفت و محصولات نفتی روسیه در اوایل فوریه تقویت کرد و روسیه مجبور به ایجاد مراکز فروش جدید شد. ممنوعیت واردات نفت خام از روسیه از طریق دریا توسط غرب منجر به تغییر ساختار عرضه نفت جهان شد و مسکو را به سمت آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین سوق داد. ویکتور کاتونا، تحلیلگر ارشد نفت خام در Kpler گفت:

«برزیل بزرگ‌ترین بازار آمریکای لاتین است، بنابراین تولیدکنندگان نفت روسیه بر تامین نفت این کشور متمرکز هستند. »

حتی شرکت‌های برزیلی می‌دانند که خرید گازوئیل روسی به آنها مزیت رقابتی می‌دهد، بنابراین من انتظار دارم که این روند در آینده ادامه یابد.

انتظار می رود صادرات به برزیل 25 درصد ماه به ماه افزایش یابد و به حدود 235000 بشکه در روز در ماه اوت برسد. داده های Kpler نشان می دهد که این می تواند به روسیه کمک کند تا از آمریکا به عنوان بزرگترین تامین کننده سوخت خارجی برزیل پیشی بگیرد.

به گفته کاتونا، دریافت سوخت ارزان‌تر برای برزیل یک مزیت مالی است زیرا دولت در تلاش است تا هزینه سوخت حمل و نقل را کاهش دهد. بر اساس برآوردهای Kpler، خرید گازوئیل روسیه قیمت واردات برزیل برای این سوخت را بین 10 تا 15 دلار آمریکا در هر بشکه کاهش داده است. صادرات بنزین و نفتا به برزیل نیز می تواند افزایش یابد.


موشک اس-200 اوکراینی بر فراز کریمه سرنگون شد

نیروهای پدافند هوایی روسیه یک موشک اس-200 را که نیروهای اوکراینی از آن برای حمله به تاسیسات کریمه استفاده می کردند، سرنگون کردند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.

“در شب 19 اوت، رژیم کی یف با استفاده از یک موشک ضد هوایی از مجتمع ضد هوایی اس-200، که به نسخه تهاجمی تبدیل شده بود، در خاک کریمه اقدام به حمله تروریستی کرد. سامانه پدافند هوایی روسیه موشک اوکراینی را به موقع شناسایی و در هوا ساقط کرد.

این آژانس افزود که “هیچ تلفات جانی یا خسارتی به زمین وارد نشده است.”

سی ان ان: برخی از مقامات واشنگتن می گویند حملات اوکراین به کریمه اتلاف منابع است


نیروهای اوکراینی در هفته های اخیر حملات بیشتری را به شبه جزیره کریمه انجام داده اند تا تدارکات و تدارکات نیروهای روسیه را مختل کنند. شبکه تلویزیونی سی ان ان به نقل از نمایندگان دولت آمریکا تاکید می کند که برخی از مقامات واشنگتن به این استراتژی با تردید نگاه می کنند. یک مقام وزارت دفاع به سی ان ان گفت که احتمالا بهتر بود کی یف بر ضد حمله متمرکز می شد. در هر صورت، ارتش اوکراین با حمله به کریمه به هیچ نتیجه قاطعی نرسید.

به گزارش سی ان ان، چندین مقام دولتی دیگر نیز با این موضوع موافق هستند. حملات کریمه در بهترین حالت باعث حواس پرتی روسیه و در بدترین حالت هدر دادن منابع ارزشمند بود. علاوه بر این، این استراتژی به این معنا بود که نیروهای مسلح اوکراین به صورت متمرکز عمل نکردند، بلکه بیش از حد در چندین جبهه پخش شدند.

گزارش رسانه ها: معامله غلات موضوع نشست آتی وزرای خارجه روسیه و ترکیه خواهد بود


مقامات ترکیه در حال بررسی سه سناریو برای توسعه وضعیت مربوط به معامله غلات هستند که اجرای آن در 17 ژوئیه به حالت تعلیق درآمد. هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه قصد دارد با همتای روسی خود سرگئی لاوروف و دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، درباره نتیجه این موضوع گفتگو کند و پس از آن دیداری بین رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ترکیه برگزار شود. این مطلب را روزنامه ینی شفق ترکیه حامی دولت می نویسد.

بر اساس سناریوی اول، هیچ راهی برای برون رفت از وضعیت کنونی که منجر به «وخیم‌تر شدن بحران [غذا]» شود، یافت نمی‌شود که به نفع روسیه، اوکراین و آمریکا نیست. در این صورت مجاری گفت و گوی طرفین به طور کامل بسته می شود و «تنش های نظامی افزایش می یابد».

سناریوی دوم “اقدامات یکجانبه و ایجاد مسیرهای جایگزین بر اساس توافقات دوجانبه” به ویژه تحویل محصولات کشاورزی اوکراین به اروپا از طریق دانوب یا مسیرهای زمینی را در نظر می گیرد.

سناریوی سوم خواستار از سرگیری کریدور غلات به شکل فعلی پس از “بررسی برخی از نگرانی های روسیه” است. به گفته این روزنامه، این “تنها گزینه ای است که برای همه طرف ها مفید است و از بحران جهانی غذایی جلوگیری می کند.”

ارتش روسیه واحدهای اوکراینی را در نزدیکی شهرک‌ها در منطقه خرسون نابود کرد

واحدهای روسی منطقه اطراف شهرک کاساچی لاگری در منطقه خرسون را به طور کامل از دست سربازان اوکراینی آزاد کردند. با این حال، همانطور که فرماندار منطقه ولادیمیر سالدو در تلگرام تاکید کرد، کیف همچنان به گلوله باران روستا ادامه می دهد. Kazachi Lageri در ساحل چپ رودخانه Dnieper قرار دارد.

سالدو ادامه داد: ارتش روسیه از توپخانه و حملات هوایی برای حمله به مواضع و انباشته‌های سلاح دشمن در ساحل راست رودخانه استفاده می‌کند. اوضاع آنجا هنوز دشوار است، اما کاملاً توسط نیروهای روسی کنترل می شود.

این اطلاعات را خبرگزاری ریانووستی به نقل از منابع خود تایید کرده و ویدئویی از این روستا منتشر کرده است.

سفیر روسیه در سازمان ملل: از مهمات خوشه ای فقط برای ایجاد وحشت در غیرنظامیان استفاده می شود


دیمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل، از استفاده کیف از بمب های خوشه ای در دونتسک انتقاد کرده است. او در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز پنجشنبه اعلام کرد که مهمات خوشه ای هیچ مزیتی در میدان جنگ به همراه نخواهد داشت. تنها هدف آن ایجاد رعب و وحشت در غیرنظامیان و استفاده از تاکتیک های ممنوعه بر اساس قوانین بین المللی بشردوستانه است.

دیدار روز پنجشنبه در نیویورک برگزار شد. به درخواست روسیه برای رسیدگی به موضوع ارسال تسلیحات به اوکراین تشکیل شد. مسکو بار دیگر نسبت به کمک نظامی غرب به اوکراین ابراز نگرانی کرد. این باعث تشدید درگیری و تضعیف تلاش‌های صلح می‌شود.

آمریکا، کره جنوبی و ژاپن وعده حمایت بیشتر از اوکراین و تحریم های جدید علیه روسیه را داده اند

ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن تمایل خود را برای ادامه حمایت از اوکراین و همچنین اعمال تحریم های شدید علیه روسیه تایید می کنند. این چیزی است که در بیانیه مشترکی که سران کشورها در پایان اجلاس سه جانبه منتشر کردند، آمده است. این کشورها همچنین متعهد به کاهش بیشتر وابستگی خود به منابع انرژی روسیه هستند.

واشنگتن، سئول و توکیو بر این باورند که درس مهمی از درگیری اوکراین باید آموخت. این در این واقعیت است که جامعه بین المللی باید بر اصول تمامیت ارضی، حاکمیت و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات پافشاری کند. انکار این اصول تهدیدی برای کل جهان است.

روز جمعه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن و یون سوک یول، رئیس جمهور کره، در اقامتگاه کشور رئیس جمهور ایالات متحده در کمپ دیوید، مریلند، در نزدیکی واشنگتن با یکدیگر دیدار کردند.