بازهم انفجاری مرموز در اسرائیلترجمه مجله هفتهبر اثر انفجار شدید سه شنبه شب در یک مجتمع صنعتی نظامی در اسرائیل سه نفر زخمی شدند. اسرائیل به سانسور شدید چنین حوادثی معروف است. سایر رویدادهای مشابه توسط ارتش به عنوان “تمرینات معمول” توصیف میشود.

انفجار مرموز دیگری سه شنبه شب در مرکز اسرائیل در نزدیکی هرتزلیا رخ داد که بر اثر آن سه نفر به شدت مجروح شدند. این سومین انفجار در اسرائیل در دو ماه و نیم گذشته است.

گزارش روزنامه اسرائیلی: سه زخمی در انفجار در مجتمع صنایع نظامی در مرکز اسرائیل
انفجار شبانه روز سه شنبه سومین انفجار در این منطقه تنها در دو ماه و نیم گذشته است و مقامات هشدار می دهند که اگر دولت به این موضوع رسیدگی نکند، انفجارها و تلفات بیشتری رخ خواهد داد.


یک نفر در یک انفجار بزرگ در یک مجتمع صنایع نظامی در رامات هاشرون در مرکز اسرائیل به شدت زخمی شد. دو نفر دیگر به طور سطحی زخمی شدند.
تیم های نجات برای خاموش کردن اتش سوزی که پس از انفجار رخ داد، به صحنه شتافتند.
خدمات امدادرسانی آتش نشانی در بیانیه ای اعلام کرد که “تیم های اتش نشانی متعددی از ایستگاه های هرزلیا به صحنه رسیدند تا به پرسنل امنیتی کارخانه بپیوندند.” انها “چندین مرکز احتراق” را پیدا کردند و توانستند شعله های اتش را “بدون استفاده از مواد خطرناک”کنترل کنند.
همچنین گفته می شود که علت انفجار در حال بررسی است.
انفجار شبانه روز سه شنبه سومین انفجاری بود که تنها در دو ماه و نیم گذشته در این منطقه رخ داد و اخرین ان در اواخر ماه ژوئیه رخ داد. در ان زمان، موشه فدلون، شهردار هرتزلیا هشدار داد که تا زمانی که دولت تلاش های خود را برای اطمینان از ایمنی افزایش ندهد، باید در انتظار انفجارهای بعدی با تلفات احتمالی بود.
ادارات دولتی مسئولیت را گردن یکدیگر میندازد. ما در مورد یک بمب که صدای تیک تاکش بگوش میرسد صحبت می کنیم، آنها میگویند، ” تا زمانی که به این موضوع رسیدگی نکنید، باید برای رویدادی با هزاران مجروح آماده شوید.»‌

درست دو هفته قبل از آخرین انفجار، آتش سوزی بزرگی در یک کارخانه اسلحه سازی متروکه رخ داد. در آن زمان گزارش های ضد و نقیضی مبنی بر شنیده شدن یا نشنیدن صدای انفجار وجود داشت. یک ماه پیش از آن نیز انفجار بزرگی در همان مکان رخ داده بود. انفجار در آن زمان سوراخی و دهانه ای با عرض هفت متر و عمق در زمین بر جای گذاشت. در آن زمان، شهردار هرتزلیا گفت که دلیل آن ممکن است بقایای سلاح های ذخیره شده در زیر زمین باشد.
در همان زمان دست داشتن ایران و یا نیروهای نزدیک به ایران در این انفجارها مطرح شد اما دولت اسرائیل فورا این شایعات را ساکت کرد.

ایران در مورد این انفجار ها سکوت میکند.