بولتون به بایدن هم دندان نشان داد.ترجمه مجله هفته

سگ هار جنگ افروز امریکایی، بایدن را به خاطر ضد حمله “ضعیف” کیف سرزنش می کند

به گفته جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، شکست ضد حمله اوکراین علیه روسیه به دلیل ناتوانی غرب در ارائه تجهیزات نظامی لازم به کیف در یک بازه زمانی معقول است.

بولتون در مقاله ای که روز یکشنبه برای وال استریت ژورنال منتشر شد، ابراز تاسف کرد که فشار طولانی مدت کی یف، که در اوایل ماه ژوئن اغاز شد، “پیشرفتی را که برخی از طرفداران کیف پیش بینی کرده بودند، نداشته است” و افزود که نتایج ناامید کننده باید “زنگ بیداری” برای واشنگتن باشد.

این مقام سابق کاخ سفید که به طور گسترده ای به عنوان یک شاهین سیاست خارجی شناخته می شود و از تغییر رژیم در ایران، سوریه، لیبی و کوبا حمایت میکند، در مقاله خود تاکید کرد که ناتوانی کی یف در پیشرفت های بزرگ نتیجه طبیعی استراتژی ایالات متحده با هدف جلوگیری از پیروزی روسیه است. در حالی‌که او از جو بایدن، رئیس جمهور امریکا خواست تا “به شدت برای پیروزی اوکراین تلاش کند.”
بولتون گفت: «شکست‌های تهاجمی اوکراین و موفقیت‌های دفاعی روسیه یک دلیل مشترک دارند: ارائه کند، متزلزل و غیراستراتژیک حمایت نظامی از سوی غرب». با این گمانه زنی که مانع تشدید درگیری با مسکو شوند.

بولتون که تا سال ۲۰۱۹ در دولت ترامپ مشاور امنیتی بود، به دنبال کاهش این نگرانی ها با تاکید بر اینکه “هیچ مدرکی” وجود ندارد که روسیه توانایی های نظامی متعارف برای تهدید ناتو یا تمایل به حمله هسته ای داشته باشد. او گفت، مسکو بارها اعلام کرده است که به سیاست جنگ غیرهسته ای پایبند است و تنها در صورتی به زرادخانه هسته ای خود متوسل خواهد شد که موجودیت خود کشور تهدید شود.

مشاور سابق امنیت ملی امریکا همچنین نیاز به مذاکرات میان کی یف و مسکو را رد کرد و گفت این مذاکرات تنها به نفع روسیه خواهد بود. در عوض، او پیشنهاد کرد که غرب و واشنگتن باید رژیم تحریم ها را به شدت تشدید کنند.

علاوه بر این، او از واشنگتن خواست تا به طور مستقیم محدودیت هایی را علیه چین اعمال کند، زیرا این کشور “بشدت” از مسکو حمایت می کند. در حالی که پکن همچنان شریک تجاری اصلی روسیه است، بارها حمایت نظامی از مسکو را رد کرده است.

نیروهای اوکراینی بیش از دو ماه پیش پس از تقویت طولانی مدت خود توسط صدها تانک و خودروهای زرهی که از غرب دریافت کردند، حمله گسترده ای را علیه خطوط روسیه اغاز کردند. با این حال، به گفته وزارت دفاع روسیه، کیف تاکنون موفقیتی نداشته و نیروهای اوکراینی از زمان آغاز تهاجم بیش از ۴۳ هزار سرباز را از دست داده اند.

نظر بولتون در مورد دلایل دشواری های اوکراین با نظرات بخشی از مقامات اوکراینی از جمله ولادیمیر زلنسکی، که خاطرنشان کرد بدون سلاح های دوربرد، برای کی یف نه تنها انجام حمله، بلکه حفظ خط مقدم نیز دشوار است مشابه است.
مسکو بارها به کشورهای غربی هشدار داده است که از ارسال کمک نظامی به کی یف خودداری کنند زیرا آنها با این کار خود را درگیر “جنگ نیابتی” علیه روسیه می کند.


.