اخبار جنگ اوکراین ۱۳ اوت

گزارش رسانه ها: خسارات سنگین در اوکراین نشان می دهد که آمریکا اشتباه محاسباتی کرده است

پورتال خبری چینی Guancha.cn گزارش داد، با توجه به تلفات قابل توجه تجهیزات سنگین، نیروهای مسلح اوکراین بارها سربازان پیاده نظام را برای حمله به مواضع روسیه در چندین شهر در جمهوری خلق دونتسک فرستاده اند. در نتیجه، منطقه مملو از اجساد پرسنل نظامی اوکراینی بود.
دلیل واقعی شکست نیروهای کی یف در پیشروی تلفات زیاد آنها است.
“استراتژی ایالات متحده برای تضعیف قدرت نظامی مسکو با استفاده از کی یف به عنوان ابزار کاملا شکست خورده است. اکنون زلنسکی و دولت او دیگر نمی توانند به عقب برگردند و بنابراین از ترس محض قادر به یافتن راهی برای خود نیستند.”
این پرتال همچنین خاطرنشان کرد که از زمان شروع ضد حمله، اوکراین بیش از 20 درصد از تسلیحات و تجهیزات خود، از جمله تسلیحات ساخت غرب را از دست داده است.

دولت اوکراین از تخلیه منطقه کوپیانسک خبر داد

نیروهای روسی به پیشروی در جبهه کوپیانسک ادامه می دهند. با توجه به این پیش زمینه، اداره نظامی بخش تحت کنترل کیف منطقه خارکف در مورد تخلیه مناطق در نزدیکی کوپیانسک اقدام کرد.
اولگ سینگوبوف، رئیس اداره منطقه ای اوکراین، روز یکشنبه در تلگرام گفت که در مجموع 204 نفر از جمله 71 کودک تا 9 اوت تخلیه شده اند.
24 ساعت گذشته، 111 نفر از ساکنان منطقه کوپیانسک، از جمله 36 کودک و چهار معلول، تخلیه شده اند.

نیروی هوایی روسیه هلیکوپتر Mi-8 اوکراینی را سرنگون کرد

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه از حملات روسیه به 137 مکان با فناوری و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین خبر داد. ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این مقام، گفت که مرکز فرماندهی یک سپاه اوکراین در نزدیکی شهر اورخوف در منطقه زاپوروژیه هدف قرار گرفت. علاوه بر این، در نزدیکی شهرک پروومایسکویه در جمهوری خلق دونتسک، ارتش روسیه پایگاهی برای کنترل پهپادها و همچنین فناوری و پرسنل دشمن را هدف قرار داد.
سخنگوی ارتش روسیه گفت: نیروی هوایی روسیه یک بالگرد Mi-8 اوکراینی را در نزدیکی شهرک بروسوفکا در جمهوری خلق دونتسک سرنگون کرد. همچنین در 24 ساعت گذشته 8 موشک HIMARS را رهگیری و 25 پهپاد اوکراینی را منهدم کرد.
به گفته وزارت دفاع در مسکو، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارسفوریه 2022 در مجموع 458 هواپیما، 246 هلیکوپتر، 5708 هواپیمای بدون سرنشین، 429 سامانه موشکی ضد هوایی، 11274 تانک اصلی جنگی و سایر خودروهای زرهی، 1144 موشک پرتاب چندگانه و 5862 تفنگ و خمپاره از دست داد.


گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست خبری خود در روز یکشنبه اعلام کرد که یگان غرب روسیه در 24 ساعت گذشته شش حمله اوکراینی به بخش کوپیانسک را دفع کرده است. بیش از 60 سرباز اوکراینی کشته شدند. دشمن چهار خودروی زرهی، دو خودرو و یک رادار شناسایی توپخانه آمریکایی AN/TPQ-36 را از دست داد.
در بخش دونتسک جبهه، تشکیلات نیروهای جنوبی شش حمله دشمن را دفع کرد. به گفته سخنگوی ارتش روسیه، بیش از 300 سرباز اوکراینی کشته یا زخمی شدند. همچنین سه خودروی زرهی و دو خودرو نیز منهدم شد.
واحد مرکزی با موفقیت یک تلاش تهاجمی اوکراینی را در جبهه کراسنی لیمان دفع کرد. کوناشنکوف تلفات پرسنلی دشمن را تا 45 پرسنل ارتش اعلام کرد. در 24 ساعت گذشته سه خودروی زرهی، چهار دستگاه وانت، یک دستگاه هویتزر D-30 و یک قبضه اسلحه خودکششی گووزدیکا از کار افتاده است.
در بخش جبهه جنوب دونتسک، یگان نیروهای شرقی به مواضع اوکراین در شهرهای استاروماژورسکویه و اوروشانویه حمله کرد. سخنگوی ارتش روسیه گفت: در نتیجه، دشمن 80 سرباز، یک تانک جنگی، چهار خودروی زرهی، سه خودرو، یک هویتزر D-30 و یک اسلحه D-20 را از دست داد.
به گفته کوناشنکوف، ارتش روسیه در 24 ساعت گذشته حمله اوکراین را در منطقه زاپوروژیه دفع کرد. در این درگیری بیش از 40 سرباز اوکراینی کشته شدند. پنج تانک اصلی جنگی، پنج نفربر زرهی، سه خودرو، یک هویتزر انگلیسی FH-70، دو تانک Msta-B و یک اسلحه D-20 منهدم شد.
بیش از 20 پرسنل ارتش اوکراین در جبهه خرسون کشته شدند. سپهبد اعلام کرد که چهار خودرو و یک اسلحه M777 آمریکایی منهدم شده است.

پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه کورسک سرنگون شد

وزارت دفاع روسیه از حمله جلوگیری شده به اهدافی در روسیه خبر داد. طبق گزارش مقامات نظامی در مسکو، یک پهپاد اوکراینی حوالی ساعت 11:30 صبح به وقت محلی (10:30 به وقت CEST) در منطقه مرزی کورسک روسیه کشف و سرنگون شد. تلفات و خسارات احتمالی گزارش نشده است.
این سومین حمله پهپادی ممانعت شده بود که توسط وزارت دفاع روسیه در روز یکشنبه گزارش شد. حدود ساعت 4 صبح به وقت محلی، یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز منطقه بلگورود منهدم شد. حدود ساعت 11 صبح یک پهپاد دیگر بر فراز منطقه مرزی روسیه سرنگون شد.
یک پهپاد اوکراینی شامگاه شنبه بر فراز منطقه بلگورود سرنگون شد. در این رابطه نیز تلفات و تلفات جانی گزارش نشده است.


پدافند هوایی روسیه بار دیگر پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود سرنگون کردارتش روسیه می گوید از یک حمله در اوکراین جلوگیری کرده است. همانطور که وزارت دفاع در مسکو در تلگرام اعلام کرد، یک هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی حوالی ساعت 11 صبح به وقت محلی (10 صبح به وقت CEST) بر فراز منطقه بلگورود منهدم شد. هدف این حمله “اشیاء در قلمرو فدراسیون روسیه” بود. این پهپاد توسط پدافند هوایی کشف و سرنگون شد. مقامات نه تلفات و نه تلفات را گزارش کردند.
از شامگاه شنبه این سومین حادثه مشابه در مرز روسیه بود. در حملات پهپادهای قبلی نه تلفات و نه ویرانی گزارش نشده است.نیروهای اوکراینی بیش از 90 گلوله در منطقه خرسون شلیک کردند

ارتش اوکراین به حملات خود به شهرک‌ها در بخش تحت کنترل روسیه در منطقه خرسون ادامه می‌دهد. خبرگزاری تاس به نقل از سخنگوی مقامات امنیتی محلی می نویسد، در 24 ساعت گذشته بیش از 90 پرتابه از اوکراین شلیک شده است. شهرهای نوایا کاخوفکا، کاخوفکا، آلیوشکی، گولایا پرستان و چندین روستای همجوار در ساحل چپ دنیپر مورد حمله قرار گرفتند. ارتش اوکراین نیز یکشنبه شب چندین شهر را هدف قرار داد. هنوز گزارشی از تلفات و تلفات احتمالی در دسترس نیست.

کیف بار دیگر بر درخواست موشک های کروز تاروس تاکید کرد

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در مصاحبه با بیلد ام زونتاگ بار دیگر از دولت فدرال خواست موشک های کروز تاروس را به کشورش عرضه کند. اوکراین به آنها “برای نجات جان بیشتر سربازان و غیرنظامیان اوکراینی و تسریع آزادسازی سرزمین هایشان” نیاز دارد. به نقل از این دیپلمات گفت:
فرمول ساده است: برد بیشتر موشک ها به معنای کوتاه تر بودن مدت جنگ است.
کوله با گفت که با این سلاح، ارتش اوکراین می تواند به نیروهای روسی بسیار فراتر از خط مقدم برسد و لجستیک آنها را مختل کند و مراکز فرماندهی و انبارهای مهمات را نابود کند.
در آلمان نیز اخیراً به دلیل زایمان ثور، فشار بر صدراعظم اولاف شولتز افزایش یافته است. سیاستمداران احزاب حاکم و اپوزیسیون خواستار آن شدند که به نیروهای مسلح اوکراین سیستم تسلیحاتی مناسب برای انهدام سنگرها و پست های فرماندهی حفاظت شده تا فاصله 500 کیلومتری داده شود.نیروهای روسیه قایق حامل شبه نظامیان اوکراینی را در منطقه خرسون منهدم کردند

خبرگزاری تاس به نقل از سخنگوی سرویس امنیتی منطقه خرسون گزارش داد که یگان نظامی «دنیپر» روسیه طی 24 ساعت گذشته یک قایق با سربازان اوکراینی را منهدم کرده است. پنج سرنشین آن کشته شدند. علاوه بر این، چهار خمپاره M120، یک هویتزر M777 و هویتزر Msta-B شما در 24 ساعت گذشته از کار افتاده است. علاوه بر این، 21 سرباز اوکراینی در این درگیری کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند.مقام روسی: کیف به دلیل تلفات زیاد به دنبال مردان در نیکولایف و خرسون است

رئیس روس منطقه اسنیگروفکا در منطقه نیکولایف که در حال حاضر مجدداً تحت کنترل ارتش اوکراین است، به خبرگزاری تاس درباره خسارات سنگین نیروهای مسلح اوکراین گفت. یوری بارباشوف تخمین زد که 48000 سرباز اوکراینی از زمان شروع ضد حمله تلف شده اند. این شماره برای کل خط تماس اعمال می شود. بنابراین روحیه در نیروهای اوکراینی بسیار پایین است.
بارباشوف از تلاش های اوکراین برای تکمیل نیروهای خود گزارش داد. بنابراین یورشی در نیکولایف صورت گرفت که در آن حدود 1200 مرد فراخوانده شدند. هم اکنون یک شکار انسان مشابه در چرسون در حال انجام است. پلیس مردان را در وسط خیابان می گیرد.
به گفته رئیس منطقه اسنیگروفکا، اوکراین در حال حاضر نیروهای خود را در نزدیکی خرسون متمرکز کرده است. فناوری نظامی از غرب کشور به وسیله ریل حمل می شود.

ارتش روسیه اجساد سربازان اوکراینی را از نووسلوفسکویه تخلیه کرد

یکی از اعضای ارتش یکم زرهی نارنجک انداز روسیه به خبرگزاری ریانووستی گفت که سربازان روس در حال انتقال کشته شدگان از روستای دونباس در نووسلوفسکویه بودند که توسط نیروهای روسی آزاد شد. اجساد سربازان اوکراینی نیز در حال انتقال است، زیرا کی یف تعداد زیادی از نظامیان اوکراینی کشته شده را در حین خروج از شهرک پشت سر گذاشت. به گزارش روسی، جسد هفت سرباز اوکراینی در طول روز کشف شد. وی تاکید کرد:

“بله، ما در جنگ هستیم، اما یاد و خاطره کشته شدگان باید حفظ شود، چه مردم ما باشند و چه مال دشمن، ما نمی توانیم آنها را به سگ ها بسپاریم تا بخورند. اجساد باید به بستگان برگردانده شود، باید به عزیزان داده شود. و اگر نیروهای اوکراینی نتوانند آنها را از میدان نبرد بیرون کنند زیرا طرف اوکراینی به آنها نیازی ندارد، ما می توانیم این کار را انجام دهیم.”گزارش رسانه ها: راین متال پهپادهای LUNA NG را به اوکراین تحویل خواهد داد

گروه تسلیحاتی آلمانی راین متال یک سامانه پهپاد LUNA NG را تا پایان سال به اوکراین تحویل خواهد داد. این تصویر روز یکشنبه به نقل از محافل شرکتی گزارش شده است. این بسته شامل یک ایستگاه کنترل زمینی با چندین پهپاد، یک منجنیق پرتاب و کامیون های نظامی است.

LUNA NG یک نوع کاملاً جدید از سیستم پهپاد است که می تواند به عنوان یک سیستم شناسایی مورد استفاده قرار گیرد، یک شبکه LTE ارائه کند و ارتباطات را رهگیری یا مسدود کند. آلمان قبلاً مدل‌های پهپاد دیگری را از سهام بوندسوئر در اختیار ارتش اوکراین قرار داده بود.


دونتسک 46 حمله اوکراینی را ظرف 24 ساعت گزارش می دهد


مقامات دونتسک 46 حمله توسط نیروهای اوکراینی را در 24 ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل 154 پرتابه به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از مهمات خوشه ای، پهپاد و پرتابه هایی با کالیبرهای 155، 152 و 120 میلی متری استفاده کرد. هفت شهرک، از جمله پایتخت منطقه ای دونتسک، زیر آتش قرار گرفتند.

یک غیرنظامی در دونتسک کشته شد. هفت غیرنظامی دیگر از ساکنان دونتسک، ماکیفکا، گورلووکا و لوگانسکویه از جمله یک کودک 13 ساله زخمی شدند. 9 ساختمان مسکونی در دونتسک و گورلووکا و همچنین دو زیرساخت مدنی آسیب دیدند.
یک روز قبل، مقامات دونتسک 37 حمله از اوکراین را گزارش کرده بودند. یکی از اهالی مجروح شد.


زلنسکی از شولتس برای سیستم های ضد هوایی بیشتر از آلمان تشکر می کند

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از آلمان به خاطر دو سکوی پرتاب اضافی برای سامانه دفاع هوایی پاتریوت تشکر کرد. این سیاستمدار در سخنرانی عصر روز شنبه خود گفت:
“این خیلی مهم است. متشکرم! متشکرم آلمان. از مردم متشکرم. ممنون اولاف!”
رئیس جمهور گفت: علاوه بر کمک به دفاع هوایی، حمایت از پاکسازی مین در حال حاضر اهمیت ویژه ای دارد.
تحویل سامانه های جدید پاتریوت توسط آلمان چند روز پیش مشخص شد. بلافاصله پس از آن، زلنسکی همچنین از صدراعظم شولتس تشکر کرد. زلنسکی تاکید کرد که هر تقویت پدافند هوایی اوکراین به معنای نجات جان هزاران نفر است.
ارسال تسلیحاتی جدید آلمان همچنین شامل 10 وسیله نقلیه ردیاب چند منظوره Bandvagn 206، شش کامیون سنگین و حدود 6000 گلوله دود برای قطعات توپخانه با کالیبر 155 میلی متر است.


پدافند هوایی روسیه پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود سرنگون کرد

یک پهپاد اوکراینی بامداد یکشنبه بر فراز منطقه مرزی بلگورود روسیه سرنگون شد. همانطور که وزارت دفاع مسکو در تلگرام اعلام کرد، این حادثه حوالی ساعت 4 صبح به وقت محلی (3 بامداد به وقت CEST) رخ داده است. پدافند هوایی روسیه این هواپیمای بدون سرنشین را کشف و سرنگون کرد. مقامات نه تلفات و نه تلفات را گزارش کردند. تلاش اوکراین برای حمله به “اشیاء در قلمرو فدراسیون روسیه” به عنوان یک حمله تروریستی طبقه بندی شد.
یک پهپاد اوکراینی شامگاه شنبه بر فراز منطقه بلگورود سرنگون شد. حتی در آن زمان نیز نه تلفات جانی و نه تخریبی گزارش نشد.


کیف: یونان به بیانیه گروه ۷ در حمایت از اوکراین می‌پیوندد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور در کانال تلگرامی خود گفت: یونان به بیانیه مشترک گروه ۷ در حمایت از اوکراین پیوسته است. وی خاطرنشان کرد که یونان چهاردهمین کشوری است که از “ضمانت های امنیتی اوکراین” حمایت می کند و نوشت:
«من از یونان برای پیوستن به بیانیه G7 در حمایت از اوکراین سپاسگزارم. »
آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین، پیشتر گفته بود که ده کشور دانمارک، اسپانیا، هلند، نروژ، سوئد، جمهوری چک، فنلاند، ایسلند، بلژیک و پرتغال به بیانیه مشترک G7 پیوسته اند.اسیر جنگی اوکراینی: “ما فقط پیاده هستیم – آنها از زندگی ما استفاده می کنند”

یک اسیر جنگی اوکراینی به REN TV Novosti گفت که چگونه فرماندهان زیردستان خود را فریب داده و عمداً به سمت آنها شلیک کردند. ویتالی گفت:
«به گفته فرمانده یگان دستور این بود که یک سنگر خالی در نزدیکی دوراهی را بگیریم و نگهبانی بدهیم، گفتند سنگر خالی است، کسی آنجا نیست. قرار است به آنجا برویم، آن را اشغال کنیم، دو روز نگهبانی بدهیم و مراقب حرکات باشیم و در نهایت معلوم شد که ما محاصره شده ایم.»
این زندانی زنده ماندن خود را یک معجزه توصیف کرد.

رئیس کمیته امور بین الملل دومای: دیر یا زود، مذاکرات درباره وضعیت بی طرف اوکراین از سر گرفته خواهد شد.


این نظر لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی و رئیس LDPR است. وی تاکید می کند:مذاکرات درباره وضعیت بی‌طرف اوکراین، غیرنظامی‌سازی و نازی زدایی اوکراین دیر یا زود از سر گرفته خواهد شد،
“هر جنگ – حتی یک جنگ صد ساله – به مذاکره ختم می شود. و این روسیه […] نبود که علیه آنها صحبت کرد.”
به گفته وی، کشورهای بیشتری در سراسر جهان “علل و پیشینه واقعی درگیری اوکراین” را درک می کنند. او اضافه کرد:
بیشتر و بیشتر شهروندان عادی در اروپا و ایالات متحده از مشارکت غرب جمعی در رویارویی با روسیه تا آخرین اوکراینی حمایت نمی کنند.