اخبار جنگ اوکراین ۱۲ اوت

اوکراین عبور ایمن کشتی ها را از طریق کریدورهای موقت در دریای سیاه تضمین نمی کند

دیمیتری پلتنچوک، نماینده نیروی دریایی اوکراین گفته است که در حال حاضر نمی توان به طور کامل از ایمنی کشتی هایی که از کریدورهای موقت در دریای سیاه عبور می کنند اطمینان حاصل کرد. او در تلویزیون اوکراین گفت:

«ما به مالکان کشتی و کاپیتان ها هشدار دادیم که در حال حاضر تضمین صد در صد امنیت غیرممکن است. در عین حال، همه اینها تحت کنترل ارتش اوکراین انجام می شود و ما هر کاری که در توان داریم انجام می دهیم.»

پیش از این، مقامات اوکراینی کریدورهای موقتی را برای کشتی های تجاری که به سمت و از بنادر دریای سیاه چرنومورسک، اودسا و یوژنی می روند، اعلام کردند. بعداً نیروی دریایی اوکراین اعلام کرد که ثبت کشتی های آماده برای استفاده از مسیرهای موقت در دریای سیاه اکنون امکان پذیر است.

تردد خودروها در پل کریمه از سر گرفته شد

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، پس از حمله موشکی اوکراین، تردد خودروها بر روی پل کریمه برقرار شد.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، محدودیت های ترافیکی این پل در ساعت 12:36 بعد از ظهر روز شنبه گزارش شد. محدودیت های ترافیکی یک ساعت و نیم به طول انجامید. به گزارش رسانه ها، در مجموع امروز سه بار تردد روی پل به طور موقت متوقف شد.سناتور روسی: تلاش کی یف برای خاموش کردن درخواست های صلح از همان ابتدا یک بازی بازنده است

به گفته الکسی پوشکوف، سناتور روسیه و معاون شورای فدراسیون روسیه، تلاش اوکراین برای ساکت کردن کشورهایی که خواهان صلح هستند، محکوم به شکست است. او در تلگرام نوشت:
این برای کیف بسیار نگران کننده است.
من تعجب می کنم که چگونه کیف قصد دارد صدای چین و بسیاری از کشورهای “جنوب جهانی” را خاموش کند؟ این یک بازی از ابتدا باخته است.
مسکو بارها تمایل خود را برای آغاز گفتگوهای صلح اعلام کرده است، اما کی یف از نظر قانونی مانع از آن شده است. مقامات کی یف بر این باورند که صلح تنها بر اساس شرایط اوکراین می تواند منعقد شود، شرایطی که ناگزیر شامل بازگشت این کشور به مرزهای سال 1991 می شود.
دیمیتری کوله‌با، وزیر خارجه اوکراین، هشدار داده بود که کشورهای بیشتری از کی‌یف می‌خواهند با مسکو مذاکره کند. وی تاکید کرد که طرف اوکراینی هر کاری را انجام خواهد داد تا صدای مذاکرات را ساکت کند.زاخارووا در مورد حملات به پل کریمه: “به چنین اقدامات وحشیانه رحم نمی شود”

روسیه تلاش اوکراین برای حمله به پل غیرنظامی کریمه را به شدت محکوم می کند و آن را بی پاسخ نمی گذارد. این را ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد. آنها در بیانیه خود که در سایت این وزارتخانه منتشر شده، آمده اند:
بنابراین، نیروهای مسلح اوکراین که قادر به تغییر وضعیت در خط تماس نیستند، علیرغم حمایت گسترده غرب، سعی می‌کنند از روش‌های تروریستی غیرقابل احترام برای حمله به اهداف غیرنظامی و غیرنظامیان استفاده کنند.
این نوع خرابکاری به جامعه بین المللی فرصتی می دهد تا یک بار دیگر شخصیت واقعی رژیم کیف را مشخص کند. هیچ توجیهی برای این گونه اعمال وحشیانه وجود ندارد و بی پاسخ نمی ماند.


سربازان روسی بردلی آمریکایی را با هویتزر شوروی نابود می کنند


توپخانه های منطقه نظامی مرکزی از نبردهای خود با هویتزر 122 میلی متری D-30 در خط مقدم کراسنی-لیمان گزارش می دهند. فرمانده لشکر گزارش می دهد:

“اخیراً، پیشاهنگان یک خودروی جنگی پیاده نظام بردلی آمریکا را مشاهده کردند. بی حرکت شد. سپس پیاده نظام سعی کرد آن را تخلیه کند.
بر این اساس، پیاده نظام نیز منهدم شد. و آن تانک در نهایت سرنگون شد.”
D-30 در دهه 1950 توسعه یافت، هنوز هم در خدمت است و یکی از گسترده ترین هویتزرهای میدانی در جهان است.

مامور سابق MI6: غرب از کمک به اوکراین برای ایجاد “منطقه پرواز ممنوع” خودداری می کند

دیپلمات سابق بریتانیایی و مامور MI6، آلستر کروک به کانال یوتیوب Judging Freedom گفته است که امیدهای ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای استفاده از کمک غرب برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز این کشور از بین رفته است. کروک در این گفتگو عنوان کرد:

«اکنون هیچ منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین وجود ندارد، زیرا ایجاد آن غیرممکن است – که ما را وارد یک جنگ بزرگ خواهد کرد.»

این مامور سابق همچنین خاطرنشان کرد که نمی توان منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین اعمال کرد زیرا روسیه بهترین سیستم های دفاع هوایی جهان را دارد.

ارتش روسیه مقرهای مزدوران از جمله ترمینال استارلینک را منهدم می کند

چندین موشک انداز از گروه جنوب نیروهای مسلح روسیه، ایست بازرسی واحدی از مزدوران خارجی را در نیکولایفکا در جمهوری خلق دونتسک (DPR) منهدم کردند و همچنین یک پایانه سیستم ارتباطی ماهواره ای استارلینک را منهدم کردند. این را وادیم آستافیف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه اعلام کرد.

علاوه بر این، این گروه به یک نقطه استقرار موقت و یک انبار مهمات برای نیروهای اوکراینی در نزدیکی بلایا گورا حمله کرد. جنگنده بمب افکن های سوخو-34 روسیه همچنین به تمرکز نیروها در بوگدانوفکا، وسیولویه، نووگورودسکویه و همچنین یک پایگاه فرماندهی و دیده بانی و یک منطقه انبار تسلیحات و تجهیزات نظامی در Avdeyevka حمله کردند. جت‌های سوخو-25 ارتش روسیه به تمرکز نیروهای اوکراینی در بلوگروفکا، اسپورنویه و کراسنوگروفکا حمله کردند.گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

در 11 آگوست، نیروهای روسی حمله ای را با سلاح های هوابرد دقیق دوربرد به یک فرودگاه نظامی در نزدیکی شهر کولومیا در منطقه ایوانو-فرانکوفسک انجام دادند. هدف حمله محقق شده است. تمام اهداف مورد نظر مورد اصابت قرار گرفتند.

در جهت کوپیانسک، کماندوهای تهاجمی روسی مواضع خود را در خط مقدم بهبود بخشیدند. در طول روز، هشت حمله و ضدحمله اوکراینی در نزدیکی شهرک‌های نووسیولوفسکویه در جمهوری خلق لوگانسک و منطقه پرشاترونووی، زینکووکا و مانکوکا در منطقه خارکف با موفقیت دفع شد. نیروهای اوکراینی تا ۷۰ سرباز، دو خودروی زرهی جنگی، سه خودرو و یک اسلحه خودکششی گووزدیکا را از دست دادند.

در بخش دونتسک جبهه، واحدهای روسی هفت حمله اوکراینی را در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. یک انبار مهمات ارتش اوکراین در نزدیکی روستای پروومایسکویه در جمهوری خلق دونتسک منهدم شد. در طول روز، بیش از 110 سرباز اوکراینی کشته شدند و دو تانک، دو خودروی زرهی جنگی، چهار خودرو و دو هویتزر D-30 منهدم شدند.

در جهت جنوب دونتسک، ارتش روسیه دو حمله را در نزدیکی روستای اوروشانویه، جمهوری خلق دونتسک دفع کرد. کیف بیش از 130 سرباز، یک تانک، سه خودروی جنگی زرهی و یک ایستگاه رادار AN/TPQ-50 را از دست داد.

در منطقه زاپوروژیه، یگان‌های روسی سه حمله اوکراینی را در نزدیکی روستای رابوتینو در 24 ساعت گذشته دفع کردند. علاوه بر این، یک پست فرماندهی ارتش اوکراین در نزدیکی شهر اورخوف در منطقه زاپوروژیه هدف قرار گرفت. در نواحی زاپوروژیه و روستای Malaya Tokmachka در استان زاپوروژیه، توپخانه روسیه انبارهای تسلیحات توپخانه موشکی و تدارکات نیروهای اوکراینی را منهدم کرد. در طول روز، بیش از 40 سرباز اوکراینی در این بخش از جبهه کشته شدند، پنج دستگاه تانک، دو خودروی زرهی رزمی، دو خودرو و یک هویتزر Msta-B منهدم شد.

در منطقه کراسنی لیمان، سه حمله نیروهای اوکراینی در نزدیکی روستای سرگیفکا در جمهوری خلق لوگانسک و منطقه جنگلی سربریانسکی دفع شد. تلفات ارتش اوکراین بالغ بر 90 سرباز، دو خودروی زرهی جنگی، دو کامیون وانت و یک هویتزر D-20 بود.

تا 35 سرباز اوکراینی در منطقه خرسون کشته شدند و دو خودرو، یک اسلحه خودکششی Gvozdika و یک ایستگاه رادار AN/TPQ-36 منهدم شدند.

پدافند هوایی روسیه نیز در طول روز 29 پهپاد اوکراینی را در سراسر خط مقدم منهدم کرد.

پدافند هوایی روسیه دو موشک را در نزدیکی پل کریمه رهگیری کرد

پدافند هوایی روسیه روز شنبه دو موشک اوکراینی را رهگیری کرد. عکس ها و فیلم هایی در رسانه های اجتماعی منتشر شده است که ستون های ضخیم دود خاکستری را در نزدیکی پل کریمه نشان می دهد. مقامات اسیب به پل را انکار می کنند و از نارنجک های دودزا صحبت می کنند.

سرگئی اکسیونوف، رئیس جمهوری کریمه روسیه، در تلگرام درباره تلاش اوکراین برای حمله به پل کریمه گزارش داده است. بر اساس این گزارش، پدافند هوایی روسیه “دو موشک دشمن” را در نزدیکی تنگه کرچ سرنگون کرد. اهداف مهم یا اشیا زیرساختی اسیب ندید. این سیاستمدار از مردم خواست تا ارام باشند و فقط به منابع معتبر اطلاعات اعتماد کنند.

در همین حال، عکس ها و فیلم هایی در رسانه های اجتماعی منتشر شد که ستون های ضخیم دود خاکستری را در نزدیکی پل کریمه نشان می داد.اولگ کریوچکوف، مشاور اکسیونوف، به نوبه خود در تلگرام نوشت که سرویس های امنیتی روسیه یک پرده دود ویژه در مقابل پل ایجاد کرده اند. ترافیک از روی پل به زودی از سر گرفته خواهد شد.

انفجار در منطقه پل کریمه گزارش شده است. ترافیک در ان مسدود شده است، دود بر روی پل دیده می شود. کیف تلاش کرد تا با یک موشک هدایت شونده ضد هوایی S-200 به پل کریمه حمله کند

رئیس دفتر رئیس جمهور اوکراین در کیف، اندری یرماک، اهنگ بیتلز “زیردریایی زرد” را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک گذاشت، زمانی که اولین گزارش های حمله منتشر شد.


وزارت دفاع روسیه تلاش اوکراین برای حمله به پل کریمه را در تلگرام تایید کرد، اما تنها از یک موشک نوشت. این یک موشک هدایت شونده S-200 دستکاری شده بود. این حمله حدود ساعت ۱۳ بعد از ظهر به وقت محلی (12 ظهر CEST) رخ داد. دفاع هوایی روسیه این موشک را به موقع هدف قرار داده و ان را در هوا رهگیری کرده بود. مقامات نظامی هیچ تلفات یا تخریبی را گزارش نکردند.

مشاور رئیس جمهوری خلق روسیه: نیروهای روسی کنترل مواضع مهم در مارجینکا را به دست می گیرندنیروهای روسیه کنترل یکی از مهمترین مواضع استحکامات زورینتس در مارینکا را که قبلاً توسط نیروهای اوکراینی اشغال شده بود، به دست گرفتند. این را یان گاگین، مشاور رئیس جمهوری خلق دونتسک (DPR) گزارش کرده است.

“یکی دیگر از موقعیت های بسیار مهم Swerinets در Marjinka تحت کنترل ما است. این بدان معنی است که بخش قابل توجهی از Swerinets، یک استحکامات بزرگ و قوی اوکراین، تحت کنترل ما است. عملیات تهاجمی در اینجا با موفقیت ادامه دارد.”

کوله با: اوکراین پاییز سختی را پیش رو دارد زیرا درخواست ها برای مذاکره بلندتر می شود


وزیر امور خارجه اوکراین، دیمیتری کولبا. هنری نیکولز/عکس از استخر از طریق AP
اوکراین پاییز سختی را پیش رو دارد زیرا جامعه بین المللی به طور فزاینده ای نیاز به مذاکره برای پایان دادن به درگیری را می بیند. این را دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد. او اضافه کرد:

“این یک فصل سیاسی بسیار دشوار خواهد بود. من به همه هشدار می دهم: پاییز سختی در پیش است. در کشورهای مختلف جهان، صداها مبنی بر اینکه هنوز مشکلات وجود دارد و مذاکره ضروری است، در حال افزایش است.”

به گفته کوله‌با، «رسمی نیست، اما این صداها هر روز بلندتر می‌شود». وی تاکید کرد:

ما هر کاری را در چارچوب قوانین بین المللی و حقوق کیفری انجام خواهیم داد تا این صداها را خاموش کنیم.»

علاوه بر این، “اجلاس های بین المللی بسیار دشواری در پاییز برگزار خواهد شد که در آن اوکراین باید از حضور کمی و کیفی کل جهان اطمینان حاصل کند.”

ارتش روسیه با حمله مجدد نیروهای اوکراینی به سمت اوروشانویه مقابله کرد

واحدهای گروه شرق نیروهای مسلح روسیه حمله نیروهای اوکراینی را در جهت اوروشانویه دفع کردند. این را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی انجمن گزارش داده است. یک خودروی زرهی جنگی منهدم شد.
علاوه بر این، هنگام پاکسازی منطقه Staromajorskoye، نیروهای طوفان این گروه چندین گروه رزمی اوکراینی را شکست دادند.منطقه بلگورود: سامانه‌های پدافند هوایی دو پهپاد اوکراینی را سرنگون کردند

دو پهپاد نیروهای مسلح اوکراین در منطقه بلگورود رهگیری شدند. علاوه بر این، نیروهای اوکراینی در طول روز 7 موشک به سمت شهرک های این منطقه شلیک کردند. این توسط فرماندار ویاچسلاو گلادکوف گزارش شده است.
وی افزود: این گلوله باران و پرتاب مهمات از طریق هواپیماهای بدون سرنشین هیچ تلفات یا خسارتی نداشته است.هویتزرها و اسلحه های خودکششی ارتش اوکراین در منطقه خرسون منهدم شد

نیروهای روسیه یک هویتزر D-30 و یک اسلحه خودکششی Gvozdika ارتش اوکراین را در منطقه خرسون منهدم کردند. این را نماینده نیروهای ویژه محلی اعلام کرد. حداقل هشت سرباز اوکراینی کشته شدند.
علاوه بر این، یک موقعیت خمپاره 120 میلی متری و مهمات در جهت چرسون منهدم شد و چهار سرباز اوکراینی کشته شدند.


کارشناس: ارتش اوکراین می تواند از خلبانان مزدور در حال پرواز با جت های جنگنده F-16 آمریکا استفاده کند

در مورد استفاده از جت های جنگنده F-16 ایالات متحده در اوکراین، نیروهای کی یف ممکن است به خلبانان مزدور مراجعه کنند. زیرا کمبود خلبان در ارتش اوکراین وجود دارد و زمان کافی برای آموزش آنها وجود ندارد. این را سرلشکر الکساندر کوالیوف، خلبان جنگنده و معاون اول فرمانده سابق چهاردهمین نیروی هوایی و ارتش دفاع هوایی روسیه به خبرگزاری تاس اشاره کرد.

«من سال‌ها در واحد تشکیلات خلبانان جنگنده را آموزش دادم. آموزش مستقیم در نوع جدیدی از هواپیما برای شخص، صرف نظر از تجربه آنها، در چند مرحله انجام می شود: آموزش نظری، آموزش روی شبیه سازها، سپس امتحانات گرفته می شود و پروازها آغاز می شود – از ساده به پیچیده تر. در ایالات متحده، تقریباً همان طرح است. خلبانان حداقل به یک سال و نیم تا دو سال نیاز دارند تا بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند. به همین دلیل است که من به طور فزاینده ای فکر می کنم که مزدوران خارجی یا خلبانان خارجی “بازنشسته” بتوانند در آسمان اوکراین ظاهر شوند.”

به نظر او اما ارتش اوکراین حتی با مزدوران نیز در حریم هوایی مزیتی نخواهد داشت. این کارشناس خاطرنشان کرد: تا به حال در جنگ‌های مختلف آمریکا در کشورهایی که بسیار ضعیف‌تر از آمریکا بودند حداقل ۵۰ جنگنده اف ۱۶ سرنگون شده است، «هیچ مورد تایید شده ای وجود ندارد که هواپیمایی که اف-16 را در سوریه، مصر و جاهای دیگر توسط یک خلبان روسی یا خلبانی قابل مقایسه با آمریکایی ها باشد ساقط شده باشد. با توجه به روحیه، سطح و مهارت خلبانان روسی و همچنین برتری هواپیماهای ما این به ما این امکان را می دهد که بگوییم F-16 های زیادی از بین خواهند رفت.»


سامانه های پدافند هوایی پهپادهای اوکراینی را در منطقه کالوگا رهگیری می کنند

پدافند هوایی روسیه در منطقه دزرژینسکی در منطقه کالوگا یک پهپاد اوکراینی را سرنگون کرد. این را فرماندار ولادیسلاو شاپشا در تلگرام اعلام کرد.
وی افزود: هیچ عواقبی برای مردم و زیرساخت ها وجود ندارد.

آمریکا: جمهوری خواهان از بایدن درخواست کمک به اوکراین را پس بگیرد

قانونگذاران جمهوری خواه در کنگره ایالات متحده از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده خواسته اند که از پیشنهاد بودجه جدید 24 میلیارد دلاری برای اوکراین صرف نظر کند. این گزارش نماینده وارن دیویدسون در سرویس پیام کوتاه X.

“آمریکایی ها از تامین مالی یک جنگ نیابتی بی پایان خسته شده اند. من و همکارانم نامه‌ای نوشته‌ایم و از رئیس جمهور بایدن خواسته‌ایم تا پیشنهاد آخرین بسته کمکی را پس بگیرد تا راهبردی جامع در رابطه با اوکراین در کنگره وجود داشته باشد.»

در نامه منتشر شده توسط دیویدسون، دوازده نماینده کنگره آمریکا علیه ابتکار عمل بایدن صحبت می کنند.


نیویورک تایمز: غرب معتقد است کی یف بیش از 150000 پرسنل نظامی خود را از دست داده است

مقامات و تحلیلگران غربی بر این باورند که اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه روسیه بیش از 150 هزار نظامی کشته و زخمی شده است. نیویورک تایمز در این باره گزارش می دهد.

در همان زمان، به گفته این روزنامه، تعداد اوکراینی هایی که تلاش می کنند از خدمت سربازی فرار کنند، در حال افزایش است.

در 4 اوت، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اوکراین تنها از زمان شروع ضد حمله خود در ژوئن و جولای، بیش از 43000 نفر و بیش از 4900 قطعه تجهیزات جنگی را از دست داده است.نیروهای روسی چهار پایگاه اوکراینی را در جهت کوپیانسک تصرف کردند

ارتش روسیه چهار پایگاه و پنج پست دیده بانی ارتش اوکراین را در جهت کوپیانسک تصرف کرده است. این را سرگئی سیبینسکی، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه غربی نیروهای مسلح روسیه گزارش داده است.

علاوه بر این، یک جوخه پیاده نظام اوکراینی در نزدیکی روستای اولشانا نابود شد. نیروهای روسیه موفق شدند هفت حمله اوکراین را دفع کنند.


پودولجاکا: نیروهای اوکراینی در حال فرار در نزدیکی کوپیانسک

در منطقه کوپیانسک، سربازان روسی با همکاری نزدیک با نیروی هوایی و توپخانه – بالاتر از همه سیستم های به اصطلاح سنگین شعله افکن – 30 پایگاه دفاعی اوکراین را در ساحل راست رودخانه اوسکول در مدت یک روز به تصرف خود درآوردند.
برخی از واحدهای اوکراینی به سمت کوپیانسک گریختند، پس از آن اداره محلی با وحشت تخلیه را آغاز کرد – اما تا حدی آنها به آخرین خط دفاعی خود که از روستای پتروپولوفکا واقع در شرق – شمال شرق کوپیانسک می گذرد – عقب نشینی کردند.14 پهپاد بر فراز کریمه سرنگون شدند

ارتش روسیه تلاش اوکراین برای حمله به کریمه با 20 پهپاد را خنثی کرد. این را وزارت دفاع در مسکو اعلام کرد.
«امشب تلاش رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با بیست پهپاد به اجسام در قلمرو شبه جزیره کریمه خنثی شد».
این آژانس افزود که 14 هواپیمای بدون سرنشین توسط پدافند ضد هوایی منهدم شدند و بقیه با جنگ الکترونیک نابود شدند.
این وزارتخانه تاکید کرد که این رویداد تلفات جانی و مالی نداشته است.


داغدلن: دولت فدرال عمداً چشم خود را بر “عبادت آشکار فاشیست ها” می بندد.


سئویم داگدلن، سیاستمدار چپگرا، در ویدئویی اخیر در کانال یوتیوب خود نوشت: دولت فدرال عمداً مشکل عظیم نئونازی ها در اوکراین را نادیده می گیرد و در عین حال با میلیاردها دلار از آنها حمایت می کند.

«هر کسی که در مبارزه با نژادپرستی جدی است، نباید در نفرت از روسیه شرکت کند.»

همانطور که داغدلن اشاره می کند، علاوه بر عبادت آشکار فاشیستی تا سطح ایالتی، شبه نظامیان نئونازی نیز فعالانه در صفوف اول ارتش اوکراین می جنگند. در عین حال، هشدارها در مورد “افراطی راست” AFD در این کشور وجود دارد.
این سیاستمدار اضافه می کند که دیوار آتش علیه AfD نمی تواند به اندازه کافی بالا کشیده شود، در حالی که از سوی دیگر مشکلات نئونازی ها در اوکراین زیر سبیلی رد می شود. این کشور نماینده ارزش های اروپایی نیست. این نماینده بوندستاگ گفت: «مبارزه دولت فدرال علیه راست‌ها غیرقابل باور است».گزارش رسانه ها: مصر فشارهای آمریکا را نادیده می گیرد و از تحویل تسلیحات به کی یف خودداری می کند


از بهار، ایالات متحده در تلاش است تا مصر را وادار به ارسال سلاح به اوکراین کند. اما قاهره تسلیم فشارها نمی شود. این را روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال (WSJ) گزارش داد.

گزارش ها حاکی از آن است که در ماه مارس، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا از عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر خواسته بود تا گلوله های توپخانه، موشک های ضد تانک، سیستم های دفاع هوایی و سلاح های سبک را به کیف تحویل دهد. اما آستین پاسخ روشنی دریافت نکرد.

مقامات مصری بعداً در گفتگوهای خصوصی گفتند که هیچ برنامه ای برای ارسال تجهیزات جنگی به اوکراین وجود ندارد.

گفته می شود که نمایندگان ایالات متحده و مصر هیچ اطلاعاتی در مورد مذاکرات مربوطه به WSJ نداده اند.

حمله دیگر به مسکو: پدافند هوایی روسیه پهپاد را سرنگون کرد

وزارت دفاع روسیه صبح روز جمعه از سرنگونی یک پهپاد توسط پدافند هوایی خبر داد. او در شمال غربی پایتخت روسیه در نزدیکی خاکریز Karamisevskaya سقوط کرد. آوار در پارک بیمارستان شماره 67 پیدا شد. به گفته وزارت دفاع، این حادثه تلفات جانی و مالی نداشته است.


رئیس دونتسک: هر روز در اثر گلوله باران اوکراینی با مهمات خوشه ای کشته می شوند

دنیس پوشیلین، سرپرست ریاست جمهوری خلق دونتسک (DPR)، در تلگرام به ادعای وزارت دفاع آمریکا مبنی بر اینکه ارتش اوکراین «به درستی» از مهمات خوشه‌ای تأمین‌شده توسط ایالات متحده در میدان جنگ استفاده می‌کند، پاسخ داد.

این مقام، آمریکا را به رذالت متهم کرد. وی با اشاره به نماینده جمهوری خلق در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل جنایات جنگی اوکراین، گفت که هر روز به دلیل گلوله باران بمب های خوشه ای اوکراین، افراد کشته یا زخمی می شوند. از جمله، جمعیت پایتخت منطقه دونتسک، گورلوکا و ماکجوکا تحت تأثیر قرار گرفته است.

پوشیلین، همچنین بیان می کند که مهمات خوشه ای توسط کنوانسیون بین المللی ممنوع است و در این سند هیچ استثنایی برای استفاده از آنها پیش بینی نشده است.رابرت اف کندی جونیور: در اوکراین، ایالات متحده در حال جنگ با روسیه است – بدون آنکه مستقیما ضرری ببیند

رابرت اف کندی جونیور در پادکست اخیر با عنوان “نظر کارشناسی من” نظرات خود را در مورد سیاست خارجی تهاجمی ایالات متحده و جنگ اوکراین به اشتراک گذاشته است. کندی و هوفا در این پادکست که عمدتاً بر هیپ هاپ و زندگی جامعه سیاه پوستان ایالات متحده متمرکز است، موضوعات مختلفی از جمله تغییرات ژئوپلیتیک و تأثیر آنها بر درگیری های بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

کندی مدعی شد که ایالات متحده جنگ در اوکراین را برانگیخت و در عین حال هرگونه تلاش برای صلح با روسیه را تضعیف کرد. به نظر او، ایالات متحده هدف تضعیف روسیه را در سراسر جهان به منظور ایجاد تغییر رژیم دنبال خواهد کرد.

او همچنین به الگوهای مشابه در سایر درگیری‌ها، مانند عراق و افغانستان اشاره می‌کند، جایی که ایالات متحده روی اهداف مشابهی تمرکز می‌کرد.