واگنکنشت: این جنون تا کی ادامه خواهد داشت؟ترجمه مجله هفته

سارا واگنکنشت در حساب فیس بوک خود نوشت که ضد حمله اوکراین چیزی جز مرگ و ویرانی به همراه نداشت. درگیری را نمی توان از طریق نظامی حل کرد. او خواستار پایان دادن به صدور تسلیحات مرگبار و آغاز مذاکرات شد.


سارا واگنکنشت (هنوز حزب چپ) بیانیه دیگری را در مورد درگیری اوکراین در حساب فیس بوک خود منتشر کرد. با توجه به افزایش تعداد قربانیان، او خواستار آتش بس و آغاز مذاکرات است.

“حمله تابستانی اوکراین چند هفته است که در جریان است. اما به جز کشته ها و ویرانی های بیشتر از هر دو طرف، تاکنون چه چیزی به همراه داشته است؟(…) قرار است چند نفر دیگر جان خود را از دست بدهند تا اینکه مسئولین آمریکا و اروپا در نهایت متوجه شوند که این درگیری با ابزار نظامی قابل حل نیست؟

سارا واگنکنشت به مذاکرات صلح سال گذشته بین مسکو و کی یف اشاره دارد که چند روز پس از آغاز عملیات ویژه نظامی در بلاروس آغاز شد و سپس در ترکیه ادامه یافت. مصالحه ای حاصل شد که اوکراین به دستور غرب از آن خارج شد.:

«و اگر غرب مذاکرات پیشرفته در مورد صلح سازش بین اوکراین و روسیه در بهار ۲۰۲۲ را مسدود نمی کرد، چند نفر می توانستند هنوز زنده باشند؟»

همچنین واضح است که غرب و به ویژه سیاست تامین تسلیحات آلمان، مسئولیت بالایی در قبال کشته شدن هزاران سرباز و نابودی اوکراین را دارد. به این دلیل که هر روز آشکارتر می شود که به اصطلاح ضد حمله اوکراین شکست خورده است. در این زمینه، واگنکنشت به نقل از یک دیپلمات ارشد غربی در سی ان ان گفت:

«روس‌ها چندین خط دفاعی دارند و اوکراینی‌ها حتی خط اول را زیر پا نگذاشته‌اند.»

واگنکنشت با توجه به اینکه اوکراین هیچ پیشرفت قابل توجهی نداشته است، سیاست تداوم تحویل تسلیحات به اوکراین را “جنون” خواند. سارا واگنکنشت می نویسد که مسئولین در ایالات متحده و اروپا باید بدانند که هیچ راه حل نظامی برای درگیری وجود ندارد.

دولت فدرال به جای تامین بی پایان تسلیحات برای اوکراین، در نهایت باید برای آتش بس و مذاکره بر سر صلح سازش تلاش کند!