نامزد ریاست جمهوری اکوادور در جریان مبارزات انتخاباتی ترور شد.ترجمه مجله هفته

رسانه های محلی گزارش می دهند که فرناندو ویلاویسنسیو، نامزد ریاست جمهوری اکوادور در یک تجمع انتخاباتی در کیتو، پایتخت اکوادور ترور شد.

رسانه های محلی روز پنجشنبه گزارش دادند که فرناندو ویلاویسنسیو، نامزد ریاست جمهوری اکوادور در یک تظاهرات انتخاباتی در کیتو، پایتخت اکوادور کشته شد و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

روزنامه محلی ال یونیورسو گزارش داد که نامزد انتخاباتی با سه گلوله به سرش به قتل رسید، این در حالی است که دوست نزدیک ویلاویسنسیو، مرگ او را تایید کرد.

یکی از اعضای تیم مبارزات انتخاباتی او به رسانه های محلی گفت که ویلاویسنسیو در حال سوار شدن به ماشینش بود که مردی به او نزدیک شد و به سرش شلیک کرد.

گیلرمو لاسو، رئیس جمهور فعلی، مرگ ویلاویسنسیو را در رسانه های اجتماعی تایید کرد. بر اساس این گزارش، هشت نفر دیگر در جریان سرکوب زخمی شدند و ۷ نفر از انها در بیمارستان بستری شدند.

رئیس جمهور اکوادور به مدت ۶۰ روز در سراسر کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.

بر اساس آخرین نظرسنجی، ویلاویسنسیو رای کافی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اکوادور که برای ۲۰ اوت برنامه ریزی شده بود، دریافت نمیکرد.

این کاندیدای میانه‌رو ۵۹ ساله یکی از هشت نامزدی بود که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

در همان زمان، گیلرمو لاسو، رئیس جمهور اکوادور، مرگ ویلاویسنسیو را در پلتفرم X (که قبلا توییتر بود) تایید کرد و قول داد که “این جنایت بدون مجازات نخواهد ماند.”

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لاسو گفت که او مقامات ارشد امنیتی خود را برای یک جلسه در مورد “این رویداد که کشور را شوکه کرد” احضار کرده است.

او گفت: “جرایم سازمان یافته بیش از حد پیش رفته است” و قول داد که سخت ترین مجازات ها را برای مجرمان اعمال کند.
لازم به تذکر است که رئیس جمهور فعلی برای جلوگیری از سقوط خود پارلمان را منحل و انتخابات ریاست جمهوری را به جلو انداخته است متعاقب این کار او استفاده از سلاحهای گرم را در کشور آزاد اعلام کرده است و این موجب ایجاد وضعیت بحرانی در اکوادور شده است.
رئیس جمهور راستگرای فعلی که همدست تراست‌های چند ملیتی برای غارت منابع طبیعی اکوادور می‌باشند و با ایالات متحده آمریکا همکاری می‌کند قصد راه‌اندازی یک جنگ داخلی برای جلوگیری از انتخابات آتی را دارد.
لاسو در صورت برگزاری انتخابات احتمالاً محاکمه و دستگیر خواهد داد چرا که در دوران ریاست جمهوری او متهم به فعالیت‌های غیرقانونی شامل رشوه خواری قاچاق مواد مخدر و اسلحه و خیانت به منافع ملی شده است.
از سوی دیگر به احتمال بسیار زیاد چپ‌گرایان در اکوادور در انتخابات آتی ریاست جمهوری پیروز خواهند شد.