تغییرات گسترده در ارتش کره شمالی.

ترجمه مجله هفته


انتصاب رئیس جدید ستاد ارتش و هشدار درباره درباره “جنگ احتمالی”.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، جلسه کمیسیون نظامی مرکزی حزب کارگران کره را برگزار کرد و رئیس ستاد کل ارتش کره شمالی، پاک سو ایل را از خود برکنار کرد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، رئیس ستاد ارتش کره شمالی، پاک سو ایل را از خود برکنار کرد و ری جونگ گیل را جایگزین او کرد.

خبرگزاری جمهوری دموکراتیک خلق کره گزارش داد که کیم جونگ اون ریاست جلسه کمیسیون نظامی مرکزی حزب کارگران کره را برای بحث در مورد تعدادی از مسائل مهم، از جمله تشدید تمرینات نظامی برای آماده سازی بیشتر برای جنگ، با توجه به وضعیت سیاسی و نظامی “خطرناک” در شبه جزیره کره برگزار کرد.

این نشست گسترده به مسئله سازمانی برکناری ژنرال پاک سو ایل از رئیس ستاد کل، انتصاب معاون مارشال ری یونگ گیل به عنوان رئیس جدید ستاد کل و همچنین برکناری و انتصاب بخش دیگری از افسران یا انتقال آنها به پست های دیگر پرداخت.

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، در این نشست مطرح شد، وضعیت فعلی در شبه جزیره کره مستلزم آن است که ارتش کره شمالی توانایی فعال و آمادگی نظامی جامع و کامل برای هرگونه جنگ احتمالی داشته باشد.

به گفته این اژانس، این نشست وضعیت فعلی شبه جزیره کره و مناطق همسایه آن را تجزیه و تحلیل کرد و اهمیت تشدید آماده سازی های رزمی ارتش کره شمالی و آموزش آن در عملیات تهاجمی را به پایان رساند.

چند روز پیش، رهبر کره شمالی این هفته چندین کارخانه بزرگ تسلیحاتی این کشور از جمله تاسیسات تولید موتورهای موشک کروز را بازرسی کرد و در طول سفر خود خواستار افزایش تولید شد.

این بازرسی سه روزه کمتر از دو هفته پس از آن صورت می گیرد که کیم در یک رژه نظامی بزرگ با مقامات روسی و چینی شرکت کرد که در طی این آخرین سلاح های کره شمالی، به ویژه موشک های بالستیک بین قاره ای و هواپیماهای بدون سرنشین، به نمایش گذاشته شد.

بازرسی کیم در حالی انجام می شود که کره جنوبی و ایالات متحده برای تمرینات نظامی مشترک در اواخر این ماه آماده می شوند.

کره شمالی این رزمایش را یک مانور تهاجمی می داند و بارها در مورد اقدامات قریب به اتفاق» در پاسخ هشدار داده است.

ماه گذشته، پیونگ یانگ یک رژه نظامی بزرگ را به مناسبت هفتادمین سالگرد آتش بس جنگ کره برگزار کرد و تحلیلگران آن را “بزرگترین نمایش آشکار کره شمالی از توانایی های هسته ای” نامیدند.
نماینده دائم جمهوری دموکراسی خلق کره در سازمان ملل متحد در وین روز شنبه گذشته از ایالات متحده برای تهدید به استفاده از سلاح های هسته ای انتقاد کرد و از آنها خواست تا نقض سیستماتیک و نابودی اصل خلع سلاح هسته ای را متوقف کنند.

ایالات متحده اولین کشوری است که سلاح هسته ای را در جهان بکار برده است و باید تهدید و اخاذی از کشورهای مستقل را با استقرار بمب های هسته ای استراتژیک خود در نقاط مختلف جهان متوقف کند.

نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل متحد همچنین از جامعه بین المللی خواست تا صدای محکومیت “تهدید جدی ایالات متحده در مورد استفاده از هسته ای و اقدامات غیرقانونی مانند گسترش سلاح های هسته ای” را بلندتر کنند.

این علت اصلی بی ثباتی و رویارویی است و اقدامات عملی باید فورا برای اطمینان از صلح و امنیت جهانی انجام شود.

تقویت بازدارندگی هسته‌ای جمهوری دموکراتیک خلق کره برای دفاع از خود و اعمال عادلانه حاکمیت خود برای جلوگیری از جنگ هسته‌ای در شبه جزیره کره است. این سیاست با هدف دفاع و کنترل حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و مدیریت وضعیت بحرانی شبه جزیره کره صورت می‌گیرد، سیاستی که ناشی از محیط ناامنی بی‌ثباتی است که ایالات متحده و نیروهای متحدش در این شبه جزیره به وجود آورده‌اند.

قدرت هسته ای کره شمالی هرگز تهدیدی برای کشورهایی که به حاکمیت و منافع امنیتی خود احترام می گذارند، نخواهد بود.

این در حالی است که ایالات متحده روز جمعه از یک بسته کمک به تایوان به ارزش ۳۴۵ میلیون دلار رونمایی کرد. گزارش های رسانه ای حاکی از آن است که این کمک ها با سیستم های دفاع هوایی، سلاح گرم، موشک، شناسایی و نظارت همراه است.

رسانه های دولتی کره شمالی روز جمعه گزارش دادند که کره شمالی از ارائه بسته تسلیحاتی آمریکا به تایوان انتقاد کرده و واشنگتن را متهم کرده است که با ایجاد تنش ها در منطقه آن را به طرف “نقطه شروع جنگ دیگری” سوق می دهد.

چند روز پیش، کانگ سون نام، وزیر دفاع کره شمالی هشدار داد که “ایالات متحده در صورت تلاش برای حمله هسته ای علیه کره دموکراتیک با یک بحران غیر قابل تصور و بی سابقه مواجه خواهد شد.”