فایننشال تایمز: اروپا حداقل ۱۰۰ میلیارد ضرر بخاطر تحریم ها علیه روسیه.

فایننشال تایمز اقتصادی: تحریم ها علیه روسیه به طرز ناخوشایندی شکست خورده است.

اندریا پوچیو

ترجمه مجله هفته


تجزیه و تحلیل مالی انجام شده توسط روزنامه انگلیسی فاینشنال تایمز نشان می دهد که شرکت های اروپایی از زمان اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه حداقل ۱۰۰ میلیارد یورو از دست داده اند (متضرر شده‌اند).

مطالعه گزارش های سالانه و صورت های مالی انجام شده توسط فاینشنال تایمز مالی در مورد ۶۰۰ گروه اروپایی نشان می دهد که ۱۷۶ شرکت که فعالیت های خود را در روسیه پس از شروع عملیات نظامی ویژه در اوکراین تعطیل، فروخته یا کاهش داده اند، متحمل زیان های چند میلیون دلاری به ارزش حداقل ۱۰۰ میلیارد یورو شده اند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، گروه های نفت و گاز بیشترین ضرر را دارند: تنها سه شرکت (بریتیش پرولیوم، شل و توتال فرانسه) هزینه های اضافی و ضرر به ارزش ۴۰.۶ میلیارد یورو را ثبت کرده اند. شرکت های بخش خدمات عمومی از هزینه های مستقیم به ارزش ۱۴.۷ میلیارد یورو رنج می برد، در حالی که شرکت های صنعتی، از جمله تولید کنندگان خودرو، ۱۳.۶ میلیارد یورو ضربه خورده اند. شرکت های
مالی، از جمله بانک ها، شرکت های بیمه و شرکت های سرمایه گذاری، ۱۷.۵ میلیارد یورو متضرر شده اند و آنها را تحت عنوان سایر هزینه ها ثبت کرده اند.

فایننشال تایمز همچنین خاطرنشان می کند که بیش از ۵۰ درصد از ۱۸۷۱ نهاد متعلق به اروپا که قبل از شروع عملیات ویژه نظامی در روسیه فعالیت می کردند در این کشور به کار خود ادامه می دهند.
در میان شرکت‌هایی که از توسعه اقتصادی روسیه بهره می‌برند، که طبق آخرین پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول (IMF) در سال ۲۰۲۳ رشد ۱.۵ درصدی را تجربه می‌کنند، می‌توان به یونیکردیت ایتالیا، رایف‌آیزن اتریشی، نستله سوئیس و یونیلور بریتانیا اشاره کرد. .
فایننشال تایمز توضیح می دهد که رقم کل ۱۰۰ میلیارد یورو، اثرات غیرمستقیم اقتصاد کلان جنگ جاری، مانند هزینه های بالاتر انرژی و مواد خام را شامل نمی شود.

خلاصه کلام، می‌توان به این نتیجه رسید که تحریم‌های اعمال شده بر فدراسیون روسیه، همانطور که بارها هم تکرار شده است، واقعاً خوب عمل می‌کند. یا بهتر است بگوییم تحریم ها به خوبی در خدمت اقتصاد ایالات متحده عمل می کنند که به لطف این اقدامات، اقتصاد قاره کهن را به زانو درآورده و آن را به سمت غیر صنعتی شدنی اجتناب ناپذیر سوق داده است. طبقه سیاسی ما عاری از هر گونه منطق و با انعطاف پذیری موروثی خود نسبت به منافع واشنگتن، کاملا در فاجعه اقتصادی ای که به زودی ما را درگیر خواهد کرد، شریک است. پس حرف های سیاستمدارانمان را که هر روزخدا می گویند همه چیز خوب پیش می رود باور نکنید! قبل از اینکه خیلی دیر شود بیدار شوید!

اندریا پوچیو – http://www.occhisulmondo.info