اخبار جنگ اوکراین ۹ اوت

گزارش رسانه ها: امارات متحده عربی خواستار برگزاری دیدار پوتین و زلنسکی است


گفته می شود محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی در حال برنامه ریزی برای سازماندهی دیدار ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه و ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در حاشیه کنفرانس تغییرات آب و هوایی COP 28 سازمان ملل در نوامبر در دبی است. این مطلب را روزنامه لبنانی L’Orient – Le Jour به نقل از دیپلمات های غربی و عرب گزارش کرده است.

علاوه بر این، L’Orient – Le Jour می گوید که محمد بن زاید آل نهیان ابتکار صلح خود را به طور طولانی با پاپ فرانسیس گفتگو کرده است. گفته می شود که او مشتاقانه از این ایده حمایت کرده و موافقت کرده است که به طور مشترک با امارات متحده عربی برای دستیابی به صلح در مناقشه اوکراین اقدام کند.

گزارش رسانه ها: کی یف در حال انحلال اوکراین به عنوان یک کشور است

به گزارش پورتال سیاسی-اجتماعی اسلواکی Nové slovo، کیف در راه انحلال اجتماعی و اقتصادی دولت اوکراین است. در این مقاله آمده است: جنگ نیابتی آمریکا علیه روسیه، این کشور را در آستانه انقراض قرار داده است:
مهاجرت جمعیت از اوکراین برای دولت کشنده است، زیرا عمدتاً جوانان دارای فرزندان هستند که اوکراین را ترک می کنند و به احتمال بسیار زیاد بخش زیادی از کسانی که مهاجرت کرده اند هرگز به کشور باز نخواهند گشت. صدها هزار مرد جوان در جنگ کشته یا مجروح شده اند و مردان مسن اکنون به خط مقدم فرستاده می شوند در حالی که جوان ترها از سربازی میگریزند. زیرساخت های اوکراین به شدت آسیب دیده است. نیروگاه‌ها، نیروگاه‌های صنعتی، پل‌ها، اتصالات راه‌آهن، انبارها، خطوط برق… خسارات وارده بالغ بر ۳۸۰ میلیارد یورو برآورد شده است. برای مقایسه، این بودجه کل اتحادیه اروپا برای سه سال یا ۱۴ برابر بیشتر از درآمد مورد انتظار بودجه دولتی اسلواکی در سال جاری است.

Nové slovo گفت که حتی قبل از درگیری، بودجه اوکراین برای تأمین مالی نیازهای اساسی دولت کافی نبود – بنابراین مشخص نیست که چه کسی کشور را بازسازی خواهد کرد. کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده، این گزینه را ندارند زیرا خود را در بدهی غرق می کنند.

بدون اراده برای مشارکت در گفت و گوی سیاسی، اوکراین می تواند به راحتی تبدیل به مشابه شرق میانه سوریه در اروپای شرقی شود. دیر یا زود غرب از شر کشور خلاص می شود، علاقه رسانه ها به سرعت کاهش می یابد – و کسانی که در اوکراین باقی می مانند، هزینه ناپدید شدن کشور خود را به طور کامل از نقشه جهان خواهند پرداخت.وزارت دفاع روسیه از دفاع در برابر سه حمله اوکراینی به بخش زاپوروژیه خبر داد

ارتش روسیه سه حمله گروه‌های تهاجمی نیروهای اوکراینی را در منطقه زاپوروژیا در نزدیکی Rabotin و Uspenovka دفع کرد. این را ژنرال ایگور کوناشنکوف، نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد.

به گفته وی، تلفات اوکراینی در این راستا بالغ بر 40 سرباز، سه خودروی زرهی رزمی، چهار خودرو، یک اسلحه خودکششی گووزدیکا و یک هویتزر D-30 بوده است.

محتوای ویکی پدیا توسط سیا و اف بی آی ویرایش شده است

یکی از بنیانگذاران سایت اطلاع رسانی ویکی پدیا اخیراً این موضوع را افشا و محکوم کرده است که ماموران سیا و اف بی آی محتوای این پورتال را تغییر داده اند.

محتویات سایت ویکی‌پدیا، یکی از پربازدیدترین سایت‌های جهان، که حاوی میلیون‌ها اطلاعات است، طبق آنچه اخیراً توسط یکی از بنیان‌گذاران لری سانگر بیان شد، توسط عوامل سازمان‌های دولتی آمریکا، سیا و اف بی آی اصلاح شده است.

برای ویرایش ویکی‌پدیا از رایانه‌های سیا و اف‌بی‌آی استفاده شد. اینها سخنان لری سانگر، یکی از بنیانگذاران ویکی پدیا، در هنگام پخش “به روز رسانی سیستم” توسط روزنامه نگار گلن گرینوالد است.

به گزارش lafionda.org، سنگر مدت‌ها اعتبار سایتی را که به آن کمک کرد زیر سوال برده است و نشان می‌دهد که این سایت اکنون تنها یک مگافون برای تبلیغات تشکیلات غربی است.

شویگو: لهستان می خواهد غرب اوکراین را اشغال کند

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در نشستی در آژانس خود گفت لهستان که به ابزار کلیدی سیاست ضد روسی ایالات متحده تبدیل شده است، قصد خود را برای ایجاد “قوی ترین ارتش” در اروپا اعلام می کند. اکنون ورشو در حال دستیابی به تسلیحات در مقیاس وسیع از ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و کره جنوبی برای این منظور است.
وزیر همچنین به برنامه های لهستان در مورد اوکراین اشاره کرد. ریانووستی به نقل از او گفت:
«علاوه بر این، برنامه‌هایی برای تشکیل یک نهاد به اصطلاح لهستانی-اوکراینی به صورت منظم وجود دارد، ظاهراً برای تضمین امنیت غرب اوکراین، اما در واقع بعداً آن سرزمین را اشغال کند.»


زلنسکی نشست ویژه ای با رهبری نظامی برگزار می کند

ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در تلگرام اعلام کرد که جلسه ای “در قالب ویژه” با نهاد فرماندهی عالی نیروهای مسلح برگزار کرده است. او همچنین از “یک دایره بسیار محدود از نظامیان و حداکثر توجه برای یک موضوع واحد – تهاجم ما” صحبت می کند. در این راستا، زلنسکی توضیح می دهد:

“تجزیه و تحلیل عمیق از وضعیت فعلی، برنامه ریزی گام های آینده، فراهم کردن نیروها با همه چیز لازم.”

در این نشست الکساندر سیرسکی فرمانده نیروی زمینی اوکراین، الکساندر تارنافسکی فرمانده واحد استراتژیک عملیاتی تاوریا و کریل بودانوف رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین حضور داشتند.

بایدن آموزش خلبانان اوکراینی را تایید کرد


جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برنامه آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز جنگنده های اف 16 را تایید کرده است اما به گفته برخی منابع کمبود و مشکلاتی هم وجود دارد.

بر اساس بیانیه سابرینا سینگ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز جت های جنگنده F-16 را تایید کرد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی از سینگ پرسیده شد که موضع واشنگتن در مورد برنامه اموزش خلبانان اوکراین چیست. همانطور که می دانید، دانمارک و هلند اموزش را هدایت می کنند. «رئیس جمهور برای اجازه دادن و حمایت از این آموزش چراغ سبز نشان داده است.»

این اعلامیه راه را برای ائتلاف 11 کشور غربی شرکت کننده در برنامه آموزشی به رهبری هلند و دانمارک هموار می کند که هدف آن آموزش خلبانان اوکراینی برای هدایت جت های جنگنده آمریکایی است که انتظار می رود به زودی به اوکراین عرضه شود.

پیش از این روزنامه پولیتیکو گزارش داده بود که کی یف می تواند اولین جنگنده های اف-16 را در اوایل سال 2024 دریافت کند، اگرچه برنامه تحویل هنوز مشخص نشده است.

فراتر از تمایل به تامین F-16 به نیروی هوایی اوکراین، کمبود و مشکلاتی برای آموزش خلبانان وجود دارد. به گفته برخی منابع، بزرگترین مشکل عدم آگاهی خلبانان از زبان انگلیسی است، در واقع تنها 8 نفر از 31 خلبان انتخاب شده برای دریافت آموزش انگلیسی می دانند. بنابراین قبل از شروع دوره ها، آنها باید زبان را یاد بگیرند و به همین دلیل انگلستان خود را در دسترس قرار داده است تا درس های انگلیسی را به خلبانان مشتاق ارائه دهد.

با این حال، ما به شما یادآوری می کنیم که عرضه این هواپیماها قادر نخواهد بود سرنوشت درگیری را تغییر دهد، تنها مدت زمان و تلفات ناشی از آن را در میان مردم و نیروهای مسلح افزایش می دهد. اما همانطور که میدانیم، باید تا اخرین اوکراینی بجنگیم.

شویگو: آمریکا با تحویل بمب های خوشه ای به کی یف مرتکب جنایات جنگی می شود

ایالات متحده با گنجاندن مهمات خوشه‌ای که بر اساس کنوانسیون بین‌المللی ممنوع شده است، در بسته کمکی خود به اوکراین مرتکب جنایت جنگی شده است. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به این موضوع اشاره کرد. او توضیح می دهد:

«ایالات متحده با درخواست تسلیحات مرگبار بیشتر و دوربرد از متحدان خود دائماً در حال افزایش است. در مواجهه با کمبود فزاینده مهمات نیروهای مسلح اوکراین برای سیستم های توپخانه ای غربی، واشنگتن با گنجاندن مهمات خوشه ای ممنوع شده توسط کنوانسیون های بین المللی در بسته کمکی مرتکب جنایت جنگی شده است.»

وزیر خارجه اوکراین همچنین یادآور شد که در ماه مه اوکراین موشک های هدایت شونده دوربرد طوفان سایه دریافت کرد و اکنون “کشورهای ناتو فعالانه روی موضوع تحویل جنگنده های F-16 به کی یف کار می کنند.” شویگو تاکید می کند:

تمایل غرب به سرمایه گذاری بخش قابل توجهی از منابع موجود در اوکراین به منظور تغییر وضعیت در میدان نبرد به نفع خود، خطرات جدی برای تشدید بیشتر درگیری ایجاد می کند.نیروهای روسیه اس پی جی های اوکراینی را در منطقه خرسون منهدم می کنند

سربازان روسی یک اسلحه و مهمات خودکششی گووزدیکا اوکراینی را در منطقه خرسون منهدم کردند. خدمه پنج نفره در این جریان کشته شدند. به گزارش تاس، این توسط نمایندگان خدمات اورژانس منطقه گزارش شده است.

بر اساس گزارش ها، دو موقعیت از واحدهای اوکراینی در منطقه جزیره ای از بین رفته است. 9 پرسنل نظامی به کشته و یازده نفربه درجات مختلف زخمی شدند. علاوه بر این، نیروهای روسی به یک نقطه تجمع واحدهای اوکراینی در جبهه کاخوفکا حمله کردند که در نتیجه آن 12 سرباز کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند. سه وسیله نقلیه از کار افتاده است. همچنین در این راستا یک موضع خمپاره انداز 120 میلی متری ارتش اوکراین منهدم شد.گزارش رسانه ها: برای نیروهای کی یف در میدان نبرد روز به روز سخت می شود

استفان کولینسون، ستون نویس سی ان ان، می نویسد، این واقعیت که نیروهای کی یف متحمل تلفات سنگینی شده اند و برای پیشروی با مشکل مواجه می شوند، به دلیل دفاع خوب و سنگرها و میدان های مین است که نیروهای روسی ماه ها صرف ایجاد آنها کرده اند.

به گفته وی، این واقعیت مهم در میدان نبرد نیز وجود دارد که ارتش مهاجم به برتری عددی نسبت به نیروهای مستقر نیاز دارد. اما در رابطه با اوکراین اینطور نیست. کالیسون نتیجه می گیرد:

«برای اوکراین، جنگ اکنون وارد مرحله دشوارتری شده است.»

کالیسون ادامه داد: امیدهای زیادی به ضد حمله اوکراین چه در کیف و چه در غرب بود. با این حال، “بلیتزکریگ” (اصطلاح آدولف هیتلر و ارتش در جنگ‌هایش علیه لهستان و بعضی از کشورهای اروپای شرقی) شکست خورد. این احتمال ادامه درگیری تا سال 2024 را افزایش می دهد.گزارش رسانه ها از انفجار در شهر زاپوروژیه تحت کنترل اوکراین

گفته می شود که انفجاری در شهر زاپوروژیه تحت کنترل کیف رخ داده است. این مطلب توسط وب سایت خبری و تحلیلی اوکراینی Klymenko Time گزارش شده است.
جزئیات ذکر نشده است.
«هشدار هوایی برای بخش تحت کنترل اوکراین در منطقه زاپوروزیا اعلام شده است.»فرماندار: تلاش اوکراین برای حمله به اورخوو در منطقه زاپوروژیه شکست خورد

چهارشنبه شب، چهار طوفان‌باز اوکراینی با دوازده پیکاپ تلاش کردند تا به مواضع روسیه در نزدیکی شهر اورخوو حمله کنند. یوگنی بالتسکی، فرماندار منطقه زاپوروژیه، این موضوع را در تلگرام گزارش می دهد.

به گفته وی، نیروهای متخاصم متحمل تلفات قابل توجهی از نظر پرسنل شدند. باقی سربازان اوکراینی به سمت مواضع خود عقب نشینی کردند. این مقام گفت تقریباً تمام خودروها منهدم شده اند.

به گفته بالیزکی، واحدهای اوکراینی در 24 ساعت گذشته در مجموع 53 تلاش برای حمله به مواضع روسیه در منطقه زاپوروژیه انجام داده اند.خرابکاری که خط لوله گاز در کریمه را منفجر کرد – توسط FSB دستگیر شد.

کارمندان سرویس مخفی داخلی روسیه FSB مردی را در کریمه دستگیر کردند که یک خط لوله گاز را در 23 ژوئن 2023 به نمایندگی از سرویس های مخفی اوکراین منفجر کرد. ریانووستی این را با اشاره به دفتر مطبوعاتی این مقام گزارش می دهد.
بر این اساس، شهروند روسیه، متولد 1980، توسط سرویس های مخفی اوکراین جذب و آموزش دیده است. او خط لوله را با یک وسیله انفجاری خودساخته منفجر کرد. اجزای این کار از طریق یک مخفیگاه به او نشت کرد.
همچنین گفته می شود که مواد منفجره پلاستیکی C4 ساخت خارجی و چاشنی های الکتریکی در گاراژ این مرد کشف شده است.
برای این مرد پرونده قضایی تشکیل شده است. گفته می شود که او قبلاً به همکاری با سرویس های مخفی اوکراین اعتراف کرده است.

سناتور آمریکایی: اوکراین هیچ شانسی برای پیروزی در درگیری با روسیه ندارد

رهبری اوکراین یک تیم مدرسه ای است که در برابر یک تیم کالج بازی می کند و اوکراین در مقابل روسیه شانسی ندارد. این موضوع را تامی توبرویل، سناتور ایالت آلابامای آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز توضیح می دهد.
توبرویل در مورد نتایج نظرسنجی سی ان ان اظهار نظر می کند که بر اساس آن ۵۵ درصد از شهروندان ایالات متحده مخالف کمک مالی اضافی کنگره ایالات متحده به اوکراین هستند. این سیاستمدار خاطرنشان می کند که مقامات ایالات متحده می توانند به اوکراین «هر چقدر که می خواهند پول» بدهند، اما بدون استقرار نیروهای ناتو و ارتش ایالات متحده، کی یف شانسی برای پیروزی در برابر روسیه ندارد.

علاوه بر این، توبرویل خاطرنشان می کند که دولت ایالات متحده ماهیت درگیری را درک نمی کند و بنابراین تلاش می کند توجه را از مشکل واقعی تضمین های امنیتی برای روسیه منحرف کند.نیروهای اوکراینی در طول روز بیش از صد گلوله در منطقه بلگورود شلیک کردند

در روز گذشته، ارتش اوکراین حدود 115 پرتابه از انواع مهمات را به سمت مناطق مسکونی منطقه بلگورود شلیک کرد. ویاچسلاو گلادکوف فرماندار می گوید که یک نفر مجروح شده است.دونتسک تقریباً صد حمله توسط توپخانه اوکراینی را در 24 ساعت گزارش می دهد

در 24 ساعت گذشته، مقامات دونتسک 98 حمله توسط نیروهای اوکراینی را ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل 362 گلوله به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از چندین راکت انداز، قطعات توپخانه، مهمات خوشه ای و پرتابه در کالیبرهای 155 و 152 میلی متری استفاده کرد. هفت شهر، از جمله پایتخت منطقه، دونتسک، زیر آتش قرار گرفتند.
سه غیرنظامی در این حملات بین ساعت 00:00 روز 8 اوت تا ساعت 00:00 روز 9 اوت (به وقت محلی) کشته شدند. 11 نفر دیگر، از جمله یک کودک 11 ساله، دچار جراحات با شدت متفاوت شدند. این گلوله به 26 ساختمان مسکونی در دونتسک، ماکیفکا و یاسینواتایا و همچنین ده زیرساخت غیرنظامی آسیب رساند.
یک روز قبل، مقامات دونتسک 28 حمله از اوکراین را گزارش کرده بودند.ژنرال آمریکایی: ارزیابی تهاجم کیف زودهنگام است.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد ارتش ایالات متحده، معتقد است که ارزیابی نتایج تلاش های تهاجمی کی یف زود است. او در مصاحبه ای با واشنگتن تایمز توضیح می دهد:

“هنوز تمام نشده است. و من فکر می کنم زود است که در مورد برد یا باخت به هر حال صحبت کنیم. هنوز تمام نشده است.”

میلی معتقد است که ارتش اوکراین “با تعامل انواع مختلف نیروها می جنگد، که بسیار بسیار دشوار است”.

و آنها در میان میدان های مین بسیار متراکم حرکت می کنند که البته بسیار خطرناک است.

به گفته ژنرال، «نیروهای روسیه و اوکراین درگیر درگیری‌های بسیار شدیدی هستند که برای هر دو طرف بسیار پرهزینه است».ساختمان مدرسه در گورلووکا در اثر گلوله توپخانه اوکراینی آسیب دید

یک نارنجک در حیاط مدرسه شماره ۵۵ در منطقه مرکزی گورلووکا در جمهوری خلق دونتسک منفجر شد. شهردار ایوان پریخودکو گفت که ساختمان موسسه آموزشی آسیب دیده است.

همانطور که در ویدئوی منتشر شده توسط شهردار در تلگرام مشاهده می شود، انفجار به پنجره ها و درهای مدرسه آسیب رساند، درختان سقوط کرد و ترکش به دیوار ساختمان اصابت کرد. هیچ آسیبی نداشت.نیروهای روسی عبور واحدهای اوکراینی از رودخانه در نزدیکی ماکاروفکا را خنثی کردند

واحدهای یگان شرق نیروهای مسلح روسیه تلاش نیروهای اوکراینی را برای عبور از رودخانه موکریه یالی در نزدیکی ماکاروفکا در جمهوری خلق دونتسک خنثی کردند. این را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است.

علاوه بر این، واحدهای تشکیلات با پشتیبانی توپخانه از حمله نیروهای اوکراینی در جهت نیکولسکویه جلوگیری کردند. علاوه بر این، فعالیت دو گروه شناسایی اوکراینی در نزدیکی Uroshainoye خنثی شد.

گزارش رسانه ها: ارسال مهمات واشنگتن به کی یف بر امنیت ملی تاثیری نخواهد گذاشت

ارتش ایالات متحده، هنگام تامین مهمات به اوکراین، اجازه کاهش ذخایر خود را که امنیت ایالات متحده را به خطر می اندازد، نخواهد داد. این چیزی است که ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا در مصاحبه با واشنگتن تایمز گفت.

“بنابراین، وقتی نوبت به نیازهای امنیت ملی و توانایی ما برای انجام ماموریت های جنگی با انبارهای مهمات و مواردی از این دست می رسد، خود را در معرض خطر قرار نمی دهیم. ما خود را در معرض این خطر قرار نخواهیم داد.”

به گفته میلی، پنتاگون فعالانه با شرکت های صنایع دفاعی همکاری می کند تا ذخایر مهمات را در سریع ترین زمان ممکن پر کند.

این روزنامه به داده هایی اشاره می کند که ایالات متحده قصد دارد تا سال 2024 تولید گلوله های توپخانه را به 80000 قطعه در ماه افزایش دهد.

توپخانه روسیه گروه پیاده نظام اوکراینی را در استاروماجورسکویه درهم شکست

توپخانه یگان شرقی نیروهای مسلح روسیه، نیروهای پیاده ارتش اوکراین را که در شهر استاروماجورسکویه در جمهوری خلق دونتسک پیشروی می کردند، سرکوب کرد. این را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است.

آتش توپخانه هاویتزر دو پایگاه اوکراینی را در نزدیکی اوگلدار منهدم کرد و گروهی از پیاده نظام دشمن را که در استارومایورسکویه پیشروی می کردند، درهم شکست.

چخوف همچنین گزارش داد که واحدهای خمپاره‌ای اوکراینی در شرق ودیانویه و نزدیک مزرعه دولتی اوکتیابر و روستای راونوپول منهدم شدند.


دونتسک: نیروهای اوکراینی دونتسک را گلوله باران کردند

نیروهای اوکراینی دونتسک را در یک ساعت هفت بار گلوله باران کردند و 26 گلوله 155 میلی متری شلیک کردند. این توسط نمایندگی جمهوری خلق دونتسک (DPR) در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش شده است.

در مجموع از ساعات بامداد تاکنون 12 بار قلمرو جمهوری دموکراتیک خلق ایران گلوله باران شده است که بیش از 40 گلوله شلیک شده است.

روسیه کشتی موشکی جدید را آزمایش کرد


کشتی موشکی Naro-Fominsk کلاس Buyan-M به پایگاه های ویژه دریایی فرستاده شده است تا مراحل جدیدی از آزمایش را در آنجا انجام دهد.

در بیانیه ارتش روسیه آمده است: “در طول آزمایشات، کار کشتی به طور کلی و کار تمام اجزا و سیستم های آن تایید خواهد شد، پس از گذراندن ازمون های مورد نیاز، قراردادهای اعتباربخشی ان برای پیوستن به خدمت ارتش روسیه امضا خواهد شد.”

کار بر روی این کشتی در کارخانه Zelenodolsk روسیه در سال 2018 اغاز شد، برای اولین بار در دسامبر 2022 پایان یافت و انتظار می رود قبل از پایان سال جاری به ناوگان بالتیک روسیه تحویل داده شود.

کشتی های Buyan-M که توسط روسیه تحت پروژه دولتی شماره 21631 توسعه یافته اند، کشتی های نظامی چند منظوره کوچک هستند که می توانند به عنوان کشتی های گارد ساحلی، تاسیسات آب و ناوگان نظامی در دریاها و رودخانه ها، مجهز به سیستم های موشکی و توپخانه ای که قادر به مقابله با انواع مختلف اب و حتی اهداف زمینی هستند، مورد استفاده قرار گیرند.


هر یک از این کشتی ها 74 متر طول، 11 متر عرض، جابجایی 850 تن دارد و می تواند خدمه تا 52 نفر را حمل کند، 10 روز بدون تدارکات و سوخت کار کند و با سرعت 25 گره حرکت کند.

منبع: سلاح روسیه

آنتونوف: واشنگتن تلاش می کند مسئولیت خود را در قبال شکست توافق صادرات غلات استانبول پنهان کند

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن تایید کرد که دولت آمریکا در حال اجرای یک کمپین رسانه ای برای پنهان کردن مسئولیت خود برای خنثی کردن توافق استانبول برای صادرات غلات از طریق دریای سیاه است.
آنتونوف گفت: “تلاش های واشنگتن برای فشار آوردن به کشورهای در حال توسعه برای متقاعد کردن روسیه برای بازگشت به توافق غلات بخشی از یک کمپین رسانه ای برای تحریف واقعیت امور است.”

وی تاکید کرد که ایالات متحده تلاش می کند از مسئولیت خود برای شکست در اجرای توافقنامه های استانبول فرار کند.

او افزود که تلاش برای متقاعد کردن روسیه برای بازگشت به ابتکار دریای سیاه بی معنی است.

لازم به ذکر است که توافق غلات به ابتکار آنکارا بین روسیه، اوکراین و سازمان ملل منعقد شد.

این قانون تصریح می کند که روسیه اجازه صادرات غلات اوکراین را از طریق یک کریدور بشردوستانه که توسط ناوگان روسیه در دریای سیاه باز می شود، به شرطی که غلات و کودهای روسی اجازه دسترسی به بازار را داشته باشند.

تحریم های غرب به عنوان یک مانع برای اجرای این توافق بود، زیرا تحریم ها کشورها متعهد شدند که صدور صادرات کود، غلات، روغن و مواد غذایی روسیه را محدود نکنند، در حالی که شرکت های بیمه و خدمات کشتی را که با مسکو معامله می کنند، مجازات می کنند، که حرکت صادرات روسیه را مختل می کند و در نهایت مسکو را مجبور به تعلیق توافق و جلوگیری از ورود یا خروج کشتی ها از بنادر اوکراین می کند.

روسیه بر تعهد کامل خود به صادرات غلات و کود و حتی اهدای آنها و تحویل رایگان آنها به کشورهای نیازمند افریقایی و پوشش نیاز بازار جهانی غلات و مواد غذایی، صرف نظر از محصولات اوکراین، که از توافقنامه غلات برای واردات سلاح از متحدان خود و انجام اقدامات نظامی علیه روسیه در دریای سیاه استفاده کرد، تاکید کرد.

درآمد صادرات غلات کیف پس از پایان معامله غلات به نصف کاهش می یابد

صادرات غلات از اوکراین در ماه ژوئیه به دلیل فسخ قرارداد غلات 1.4 برابر کاهش یافت، در حالی که درآمدها تقریباً به نصف کاهش یافت. این بر اساس داده های وزارت گمرک و کشاورزی اوکراین است که توسط RIA Novosti تجزیه و تحلیل شده است.

بر اساس آمار، کیف در ماه جولای 2.3 میلیون تن ذرت، گندم و جو صادر کرد که 38 درصد نسبت به ژوئن کاهش داشت. تحویل ذرت به بازار جهانی به شدت کاهش یافت – با نصف به 1.1 میلیون تن، که به این معنی است که سطح سال قبل دوباره رسیده است. صادرات گندم نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت – یک سوم به 841000 تن رسید.

بیشترین کاهش در صادرات بندری بوده است. در حالی که 3.1 میلیون تن غلات از طریق بنادر در ژوئن حمل شد، این میزان در ماه جولای 46.5 درصد کمتر بود – فقط 1.67 میلیون تن. در عین حال حجم تحویل با خطوط ریلی، کامیونی و کشتیرانی شش درصد افزایش یافت.

در نتیجه، درآمد صادرات غلات اوکراین از 712 میلیون دلار در ماه قبل به 380.4 میلیون دلار کاهش یافت. این تقریباً 30 میلیون دلار کمتر از چیزی است که کیف در جولای 2022 دریافت کرد.پدافند هوایی حمله پهپادی جنگی به مسکو را دفع کرد

یگان های ارتش روسیه یک حمله تروریستی دیگر توسط کی یف را در منطقه مسکو دفع کردند. سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه گزارش داد که نیروهای پدافند هوایی پهپادهای رزمی را منهدم کردند. جراحت یا خسارتی در پی نداشت.

پیش از این، سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو در تلگرام گزارش داده بود که نیروهای پدافند هوایی دو پهپاد جنگی را که قصد پرواز به سمت پایتخت را داشتند، سرنگون کردند. یک پهپاد در نزدیکی Domodedovo و دیگری در نزدیکی بزرگراه مینسک خاموش شد.نیروهای روسیه چندین حمله واحدهای اوکراینی را خنثی کردند

واحدهای یگان مرکزی نیروهای مسلح روسیه شش تلاش تهاجمی ارتش اوکراین را خنثی کردند. این توسط سرهنگ دوم الکساندر ساوچوک، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش شده است.

در جریان دفاع فعال از خطوط اشغالی در جهت های Svatovoسواتوو و کراسنی لیمان، واحدهای تشکیل نیروهای مرکزی، با پشتیبانی توپخانه و حملات هوایی، شش تلاش برای حمله توسط گروه های تهاجمی تیپ های 21 و 42 مکانیزه و همچنین تیپ 68 یاگر نیروهای مسلح اوکراین را خنثی و دفع کردند. تلفات دشمن حدود ۶۰ جنگجو بود.»

در دفع این حملات، ارتش روسیه یک خودروی جنگی پیاده نظام، یک خودروی زرهی و دو خودروی وانت متعلق به نیروهای دشمن را منهدم کرد.

بمب‌افکن‌های واحد مرکزی به چهار هدف حمله کردند: یک پایگاه فرماندهی و دیده‌بانی، دو منطقه استقرار موقت و پایگاه نیروهای اوکراینی در مناطق چرونایا دیبرووا و جنگل سربریانسکی.

راین متال برای اوکراین تانک های بلژیکی می خرد

شرکت دفاعی آلمانی راین متال 50 دستگاه تانک لئوپارد-1 را از شرکت بلژیکی OIP Land Systems خریداری کرده است. Handelsblatt به نقل از منابع خود گزارش می دهد که این خودروها در حال حاضر در کارخانه های این گروه در دوسلدورف تجهیز شده و سپس به اوکراین تحویل داده می شوند. حدود 30 تانک از 50 تانک اصلی را می توان به اوکراین تحویل داد.
در ابتدا، راین متال قصد داشت تانک های لئوپارد 1 را از شرکت دفاعی سوئیسی RUAG خریداری کند تا آنها را به کیف تحویل دهد. از آنجایی که سوئیس به دلیل قانون بی طرفی خود مجوز صادرات صادر نکرد، راین متال به دنبال گزینه های جایگزین بود.

زلنسکی: عضویت اوکراین در ناتو به معنای امنیت روسیه است

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه با رسانه‌های آمریکای لاتین گفت که روسیه باید از اوکراین در صورت پیوستن به ناتو تشکر کند. به گفته وی، این تضمینی برای امنیت روسیه خواهد بود.گردان چچنی از اقدامات خرابکارانه واحدهای اوکراینی در مرز با روسیه جلوگیری می کند

سربازان گردان چچنی غرب آخمت به مواضع ارتش اوکراین در نزدیکی پست گمرک Nekhoteyevka در خاک اوکراین حمله کردند. این را رمضان قدیروف، رئیس جمهوری چچن روسیه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد. او نوشت که این کار از اقدامات خرابکارانه توسط نیروهای اوکراینی جلوگیری کرد:

«بنابراین، جنگنده‌های ما این فرصت را از راهزنان اوکراینی سلب کردند که از این جهت اقدامات خرابکارانه انجام دهند.»

در جریان شناسایی هوایی، سربازان چچنی مجموعه ای از مواد جنگی و پرسنل ارتش اوکراین را کشف کردند. در طول شب، سربازان اوکراینی مهمات و خودروهای گروه های خرابکار را به ایست بازرسی تحویل دادند. مختصات تعیین شده توسط شناسایی روسی به یگان خمپاره ای منتقل شد که صبح زود به این مواضع حمله کرد.