اخبار جنگ اوکراین ۷ اوت

زلنسکی: روسیه ممکن است تمام کشتی های خود را در دریای سیاه از دست بدهد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه با روزنامه آرژانتینی La Nación اطمینان داد که اوکراین با اقدامات آینه ای مناسب به فعالیت های روسیه در دریای سیاه واکنش نشان خواهد داد. رئیس دولت اوکراین گفت:
«اگر روسیه به تسلط بر دریای سیاه، محاصره و گلوله باران آن با موشک ادامه دهد، اوکراین نیز همین کار را خواهد کرد.»
علاوه بر این، به گفته کی یف زلنسکی، مسکو می تواند موفق شود یک کشتی را در دریای سیاه پشت سر بگذارد.
«اگر به تیراندازی ادامه دهند، ممکن است در پایان جنگ بدون کشتی بمانند.»

زلنسکی از پیشنهادهای رئیس جمهور برزیل برای حل مناقشه اوکراین خشمگین است


ولادیمیر زلنسکی از لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل به دلیل پیشنهاداتش برای حل و فصل مناقشه اوکراین انتقاد کرده است: تضمین های امنیتی نه تنها برای اوکراین بلکه برای روسیه. زلنسکی کلمه به کلمه گفت:
«صحبت از امنیت فدراسیون روسیه عجیب است. فقط روسیه، پوتین و لولا در مورد امنیت روسیه صحبت می کنند، در مورد تضمین هایی که باید برای امنیت روسیه داده شود.»

زلنسکی مدعی شد که رئیس جمهور برزیل “نباید با آنچه پوتین می گوید موافق باشد.”

گزارش خط مقدم وزارت دفاع بخش اول: نیروهای روسی حملات اوکراین را دفع کرده و پیشروی می کنند

به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای روسی در جهت کوپیانسک به عنوان بخشی از این حمله، ظرف 24 ساعت وضعیت منطقه خارکف را بهبود بخشیدند. در سه روز گذشته پیشروی نیروهای روسی در این مسیر یازده کیلومتر در طول جبهه و بیش از سه کیلومتر در عمق بوده است. دوازده ضد حمله توسط تیپ های مکانیزه ارتش اوکراین با موفقیت در منطقه خارکف و لوهانسک دفع شد.

علاوه بر این، نیروهای روسی تجمع پرسنل و تجهیزات متعلق به نیروهای اوکراینی را در منطقه خارکف نابود کردند. تلفات اوکراین تا 110 سرباز، دو خودروی جنگی زرهی، سه خودرو، یک سیستم توپخانه M777 ساخت آمریکا و یک ایستگاه رادار ضد باتری AN/TPQ-50 ساخت آمریکا بود.

در طول روز، نیروهای اوکراینی به تلاش های تهاجمی ناموفق خود در بخش های زاپوروژیه، دونتسک، دونتسک جنوبی و کراسنی لیمان ادامه دادند.

سه حمله ارتش اوکراین در بخش زاپوروزیه دفع شد. فعالیت یک گروه خرابکاری و شناسایی اوکراینی سرکوب شد. علاوه بر این، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه با یگان های اوکراینی در این بخش از جبهه دیدار کردند و 80 سرباز اوکراینی، سه خودروی زرهی رزمی، چهار خودرو و یک هویتزر D-30 را کشتند.

حمله در جهت دونتسک نیز دفع شد و انباشته پرسنل و تجهیزات مورد اصابت قرار گرفت. تلفات اوکراینی در اینجا بالغ بر 135 سرباز، دو تانک، 6 خودروی جنگی پیاده نظام، سه خودرو، یک سیستم توپخانه M777 ساخت ایالات متحده و هویتزر Msta-B و D-30 بود.

حمله سربازان اوکراینی در بخش جنوبی دونتسک دفع شد. علاوه بر این، ارتش روسیه به پنج مرکز پرسنل و تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین حمله کرد. مجموع تلفات ارتش اوکراین در این راستا به بیش از 225 سرباز اوکراینی، سه تانک، چهار خودروی زرهی رزمی، دو خودرو و یک هویتزر D-30 بالغ شد.

انکارا: اردوغان بار دیگر میانجیگری خود را برای حل بحران اوکراین به پوتین پیشنهاد خواهد کرد

یک منبع در ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که رئیس جمهور رجب طیب اردوغان بار دیگر به همتای روسی خود ولادیمیر پوتین پیشنهاد میانجیگری خود را در حل بحران اوکراین، در جلسه بعدی دو رهبر ارائه خواهد کرد.

این منبع گفت: “آقای رئیس جمهور میانجیگری خود را برای حل و فصل درگیری ها بر اساس این واقعیت ارائه می دهد که هیچ برنده ای در جنگ و بازنده ای از روند صلح وجود نخواهد داشت.” همانطور که می دانید، آنکارا بارها خواستار آتش بس دائمی در اسرع وقت و نشستن بر سر میز مذاکره شده است. ما به تلاش های خود ادامه خواهیم داد.»

ریاست جمهوری ترکیه پیش از این اعلام کرده بود که رؤسای جمهور رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین در یک تماس تلفنی در مورد سفر رئیس جمهور روسیه به ترکیه توافق کرده اند.

اردوغان خاطرنشان کرد که وزیر امور خارجه ترکیه و رئیس سرویس اطلاعاتی در حال همکاری با طرف روسی برای هماهنگی این نشست هستند که احتمالا در ماه اوت برگزار خواهد شد.

منبع: نووستی

مجله امریکایی: اثربخشی بالای هواپیماهای سوخو-35 در اوکراین

مجله دیده بان نظامی (MWM) مقاله ای در مورد جنگنده Su-35 روسیه منتشر کرد و از اثربخشی بالای ان در طول عملیات نظامی در اوکراین ستایش کرد.

در عملیات نظامی روسیه در سوریه و اوکراین، Su-35 نقش مهم و موثری ایفا می کند و توسط نیروی هوایی روسیه برای اطمینان از برتری ان در هوا استفاده می شود.

او می گوید: “سوخو-35 بیش از هر جنگنده دیگری از زمان پایان جنگ سرد، در حالی که در نبردهای هوایی بزرگ با جنگنده های نسل چهارم اوکراین شرکت می کرد، هواپیماهای هوا به هوا را سرنگون کرد و به پیروزی های چشمگیری دست یافت.”

یوری ایگنات، سخنگوی نیروی هوایی اوکراین در ماه ژوئیه اعلام کرد که Su-35 یکی از بهترین جنگنده ها است و تهدیدی واقعی برای کیف است.

باید اذعان کرد که هواپیمای اصلی که تهدیدی برای ما است، سوخو-۳۵ است.»

منبع: لنتا. رو

سفیر روسیه: قطر تصمیم گرفت به تحریم ها علیه روسیه نپیوندد

دیمیتری دوگادکین، سفیر روسیه در دوحه، موضع قاطع  قطر برای عدم پیوستن به تحریم های اعمال شده توسط غرب علیه روسیه در پس زمینه عملیات نظامی در اوکراین را ستود.

دوگادکین در مصاحبه ای با اژانس “نووستی” گفت: “رهبری قطر موضع قاطعی اتخاذ کرده است که پس از اغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین به تحریم ها علیه روسیه نپیوندد.”

وی افزود: روابط روسیه با کشورهای عضو شورای همکاری کشورهای عربی خلیج فارس در سالهای اخیر ماهیت استراتژیکی پیدا کرده است و قطر به عنوان یکی از اعضای کلیدی شورای امنیت یکی از شرکای اصلی روسیه در خاورمیانه است.

منبع: “نووستی”

فرمانده روسی: نیروهای اوکراینی در جریان حمله به محور لوگانسک مواضع خود را از دست دادند

گنادی اناشکین، فرمانده ارتش مشترک هشتم روسیه در منطقه نظامی جنوبی اوکراین گفت که واحدهای نیروهای اوکراینی در جریان ضد حمله به محور لوگانسک در حال از دست دادن موقعیت خود هستند.

روسها در حال پیشرفت هستند، اما موقعیت خود را از دست می دهند. اگر قبل از حمله دشمن ذخایر کافی ایجاد نکند و تلفات سنگینی را متحمل شود، بلافاصله توسط فرماندهان در تمام سطوح مورد سوء استفاده قرار خواهد گرفت. این اغلب به طور موثر و دقیق مورد سوء استفاده قرار می گیرد، مانند انجام اقدامات تهاجمی که به نتایج مطلوب دست می یابد.

به گفته وی، واحدهای ارتش هشتم که منطقه مسئولیت انها شامل محور لوگانسک است، از زمان اغاز عملیات ویژه عملیات دفاعی و تهاجمی سیار را انجام داده اند.

فرمانده ارتش گفت: «امروز وضعیت به طور کلی تغییر نکرده است. دیروز پیشرویی صورت گرفت، ما دو موضع از دشمن گرفتیم و از سمت چپ با انها روبرو شدیم.»

پیش از این، وزارت دفاع روسیه ازادسازی شهر نووسلفسکی در جمهوری لوگانسک را اعلام کرد و تمام حملات خصمانه به محور کراسنی لیمانسک در جمهوری دونتسک را دفع کرد و 890 سرباز اوکراینی را از بین برد.

منبع: تاس

رئیس دونتسک: حملات اخیر کیف به پل ها هیچ تأثیری بر امنیت ندارد

حملات ارتش اوکراین به پل های جاده چونگار و گنیچسک در روز یکشنبه بر ایمنی مسیر از طریق منطقه جمهوری خلق دونتسک (DPR) تأثیری نداشت. این را دنیس پوشیلین، سرپرست این جمهوری در تلویزیون دولتی اعلام کرد.
“در حال حاضر هیچ راهبندانی وجود ندارد، وضعیت کاملا تحت کنترل است. حرکت در قلمرو جمهوری خلق دونتسک از طریق اتصال زمینی تا حد امکان ایمن، سریع و راحت امکان پذیر است.”


اوکراین برای لو دادن سربازان فراری تخفیف هایی در پرداخت صورتحساب گاز قائل می شود.

همانطور که ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای هیئت اداری منطقه زاپوروژیه گزارش می دهد، اوکراین تخفیف هایی را برای پرداخت گاز برای لودادن شهروندان ارائه می دهد. تصویر مربوطه را می توان در پیام روگو مشاهده کرد.
رسید پرداختی می گوید: “اگر یک همکار یا سرباز فراری را به ربات єVorog گزارش دهید، می توانید در هزینه خدمات خود تخفیف دریافت کنید.”بیش از 700 شهرک در اوکراین بدون برق

شرکت ملی انرژی Ukrenergo در تلگرام گزارش داد که بیش از 700 شهرک در 13 منطقه اوکراین بدون برق هستند.
بر اساس اطلاعات، علت خاموشی ها هم شرایط جوی و هم خصومت ها است. در عین حال خاطرنشان می شود که در تاریخ 5اوت “بیشترین مصرف برق در تمام تعطیلات آخر هفته تابستان به ثبت رسید که نسبت به آخر هفته قبل 10.7 درصد افزایش داشت.”
این شرکت همچنین تصریح کرد که شبکه برق نیاز به ظرفیت پنج واحد برق حرارتی دیگر دارد که باید روشن شوند.


زاخارووا: اوکراین پیشرو در قاچاق غیرقانونی اعضای بدن است

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مقاله خود برای روزنامه روسیسکایا گازتا می نویسد: مدت هاست که مشخص شده است که اوکراین به یکی از ارائه دهندگان پیشرو پیوند غیرقانونی در جهان تبدیل شده است.
رسوایی های مرتبط با این موضوع قبلاً در اواخر دهه 1990 به دلیل بدتر شدن وضعیت اجتماعی-اقتصادی در کشور به راه افتاده بود. این سخنگو گفت: پس از آغاز عملیات نظامی روسیه، پیوند غیرقانونی اهمیت بیشتری پیدا کرد.
قوانین تصویب شده توسط رژیم کی یف که کار پیوند شناسان را در کشور به حداکثر می رساند، این امر را تسهیل کرده است.
زاخارووا می نویسد که نشانه هایی وجود دارد که افراد نزدیک به ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز در تجارت غیرقانونی اعضای بدن دست دارند.
“اطلاعاتی وجود دارد که در ژوئن 2023 نمایندگان وزارت بهداشت یکی از کشورهای ناتو با طرف اوکراینی در مورد تحویل یک کامیون یخچال دار با اعضای بدن و اعضای بدن انسان که بیشترین استفاده را در پیوند شناسی استفاده می کنند، توافق کردند.”
به گفته زاخارووا، اینها باید قرنیه، استخوان های مختلف، بافت همبند و همچنین قلب و کبد باشد. «کارآفرینان انفرادی» با طرف اوکراینی همکاری کردند که از جمله از سوی کارمندان وزارت بهداشت اوکراین و دفتر رئیس جمهور نیز حمایت شدند.

ارتش روسیه مواضع خود را در Avdeyevka بهبود می بخشد

دنیس پوشیلین، سرپرست ریاست جمهوری خلق دونتسک (DPR) به تلویزیون دولتی روسیه گفت که واحدهای ارتش روسیه مستقر در جهت آودیوکا به آرامی در حال پیشروی و بهبود مواضع خود هستند.
پیشروی به اندازه کافی سخت است، اما یگان های ما در حال پیشروی هستند، دشمن تلفات قابل توجهی را هم از نظر نیروی انسانی و هم از نظر تجهیزات متحمل می شود.


پهپاد در قلمرو کالوگا روسیه سرنگون شد

فرماندار ولادیسلاو شاپشا در تلگرام گفت پدافند ضد هوایی روسیه دوشنبه شب یک هواپیمای بدون سرنشین را در منطقه فرسیکوفسکی منطقه کالوگا منهدم کرد. وی گفت: این حادثه تلفات جانی یا خسارتی نداشته است.
فاصله بین پایتخت منطقه ای کالوگا و اوکراین حدود 660 کیلومتر است.

یگان های روسی پایگاه های اوکراینی را در نزدیکی کوپیانسک تصرف کردند

سرهنگ سرگئی سایبینسکی، رئیس دفتر مطبوعاتی اتحادیه به خبرگزاری ریانووستی گفت: در جریان حملات به جبهه نزدیک کوپیانسک، نیروهای شوک اتحادیه غرب روسیه به عمق دفاع ارتش اوکراین نفوذ کردند.
گفته می شود که هفت پایگاه اوکراینی و 9 پست دیده بانی در نزدیکی روستای اولشانی با پشتیبانی تانک ها، توپخانه و نیروی هوایی اشغال شده است. علاوه بر این، گفته می شود که کی یف سربازان پیاده نظام را در قدرت گروهان از دست داده است. یک نفربر زرهی اسپارتی ساخت بریتانیا از رده خارج شد.
علاوه بر این، به گفته سایبینسکی، جنگنده های روسی تمام تلاش های اوکراینی برای حمله در نزدیکی شهرک Novosyolovskoye را دفع کردند. دشمن یک گروه پیاده در آنجا تقریباً به اندازه جوخه از دست داده بود. گفته می شود که دو قبضه توپ و یک هویتزر یدک کش Msta-B نیز در نزدیکی کوپیانسک منهدم شده است.


کیف مسئولیت حملات به پل‌های خرسون و کریمه را بر عهده گرفت


نیروهای مسلح اوکراین مسئولیت حملات راکتی به دو پل جاده ای در مرز استان خرسون و کریمه را بر عهده گرفته است. در این بیانیه آمده است:
حوالی ساعت 15:00، نیروهای دفاعی اوکراین به دو راه حمل و نقل مهم – پل جاده چونگار و گنیچسک حمله کردند.


اتوبوس با کودکان منطقه زاپوروژیه زیر آتش اوکراینی قرار گرفت

اتوبوس حامل کودکان منطقه زاپوروژیه در جاده کریمه در نزدیکی یک پل در منطقه خرسون مورد شلیک شبه نظامیان اوکراینی قرار گرفت. یک نماینده اداره منطقه زاپوروژیه گفت که هیچ یک از سرنشینان آسیب ندیده اند. او به اشتراک گذاشت:
یک اتوبوس با کودکان منطقه زاپوروژیه در نزدیکی پل بود که توسط شبه نظامیان اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت. هیچ کشته یا مجروحی وجود ندارد.
پل چونگار در مرز کریمه و استان خرسون بر اثر شلیک موشک توسط نیروهای اوکراینی آسیب دید. سرگئی آکسیونوف، رئیس کریمه، پیشتر گفت که بهبودی آنها آغاز شده است.
ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه” مستقر در زاپوروژیه، پیامدهای گلوله باران پل چونگار توسط اوکراین را در کانال تلگرام خود منتشر کرد.

زلنسکی: فرانسه موشک های دوربرد SCALP را به اوکراین می دهد


اوکراین موشک های دوربرد هوا به سطح SCALP از فرانسه دریافت کرده است. این را ولادیمیر زلنسکی، رئیس دولت اوکراین اعلام کرد.
در اوایل جولای، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین یک سلاح دوربرد دیگر به نام SCALP دریافت خواهند کرد. در واقع، نیروهای مسلح اوکراین از قبل چنین موشک هایی دارند، یعنی موشک های طوفان سایه بریتانیا که پاریس و لندن آن ها را با نام های مختلف تولید می کنند.
موشک های دوربرد هوا به سطح می توانند هدف خود را تا فاصله 290 کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.


اوکراین در حال ارتقای هواپیماهای شوروی برای استفاده از موشک های طوفان سایه است


ارتش اوکراین هواپیماهای جنگنده شوروی را برای استفاده از تسلیحات ارائه شده توسط غرب، به ویژه موشک های طوفان سایه، مدرن کرده است. این را نیکلای اولشچوک، فرمانده نیروی هوایی اوکراین بیان کرد. سخنان وی در وب سایت دفتر رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی نقل شده است. در مطالب آمده است:
همانطور که فرمانده نیروی هوایی اوکراین، سپهبد نیکولای اولشچوک اشاره کرد، این هواپیماها برای استفاده از تسلیحات ارائه شده توسط شرکا، به ویژه موشک های هوا به سطح ZUNI، موشک های Storm Shadow، موشک های ضد رادار AGM مدرن سازی شدند. “