اخبار جنگ اوکراین ۵ اوت

روسیه چندین هدف نظامی را با موشک های کالیبر و کینژال هدف قرار داد – پایگاه هوایی در غرب اوکراین به شدت مورد اصابت قرار گرفت.

روسیه روز شنبه حملات گسترده ای را با موشک های کروز کالیبر و موشک های مافوق صوت کینژال علیه اهداف نظامی اوکراین انجام داد. ده انفجار قوی در پایگاه هوایی استاروکونستانتینوکا در نزدیکی شهر خملنیتسکی در غرب اوکراین گزارش شده است. در عکسی که به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است، می توان توده ای از دود را مشاهده کرد که قسمت پایینی تصویر به دلیل سانسور نظامی پیکسل شده است.

حمله به اشیاء در منطقه خملنیتسکی و کارخانه موتور سیچ در زاپوروژیه نیز توسط رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی در پیام ویدئویی عصر خود تأیید شد. وی گفت: بخش هایی از حملات توسط پدافند هوایی ما رهگیری شد.

پایگاه هوایی در استاروکونستانتینوکا نیز قبلا توسط موشک های روسیه گلوله باران شد. تیپ هفتم تاکتیکال هوایی مستقر در پایگاه در حال حاضر تنها واحد نیروی هوایی در اوکراین است که به موشک های کروز Storm Shadow و SCALP مجهز است. نیروی هوایی اوکراین از آنها در فواصل مختلف علیه اهداف نظامی و غیرنظامی استفاده می کند.

حملات به اهداف در مناطق وینیتسا و پولتاوا نیز گزارش شده است. این آخرین حملات روسیه با سلاح های بسیار دقیق در آن شب نبود. کانال های تلگرامی اوکراین برای نظارت بر هشدار هوایی گزارش می دهند که حداقل هفت ناو موشک انداز Tu-95MS در حال پرواز هستند (تا ساعت 20:00). این ماشین ها می توانند شش تا ده موشک Х-55/555 یا Х-101 شلیک کنند.

هشدار هوایی در سراسر اوکراین – انفجارهای قوی در منطقه کیف و غرب اوکراین گزارش شده است

در حال حاضر تعداد زیادی موشک کروز روسیه در حال نزدیک شدن به حریم هوایی اوکراین هستند. این را کانال های تلگرام تخصصی اوکراین گزارش می دهند. اینها موشک های کالیبر و ایکس-55 هستند. پرتاب موشک های مافوق صوت Kinzhal نیز گزارش شده است. دو موشک کالیبر بر فراز منطقه کیف توسط شاهدان عینی مشاهده و فیلمبرداری شد:

این موشک ها گاهی مسیر خود را تغییر می دهند تا پدافند هوایی را مختل کنند. اولین انفجارهای بزرگ در نزدیکی کیف و در مناطق Khmelnitsky و Zhitomir در غرب اوکراین گزارش شده است. اهداف فرودگاه های نظامی، اشیاء جنگ رادیویی الکترونیکی، انبارهای سوخت، انبارهای مهمات و سایر عناصر زیرساخت نظامی هستند.زاخارووا واکنش مسکو به حمله کی یف به نفتکش ها در نزدیکی کریمه را اعلام کرد

حملات تروریستی کی یف بی پاسخ نخواهد ماند و عاملان آن ناگزیر مجازات خواهند شد. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره حمله اوکراین به کشتی غیرنظامی روسیه در تنگه کرچ اظهار داشت:
«هیچ توجیهی برای این گونه اعمال وحشیانه وجود ندارد، آنها بی پاسخ نخواهند ماند، نویسندگان و عاملان آنها ناگزیر مجازات خواهند شد.»
زاخارووا تاکید کرد که روسیه این حمله تروریستی را که “نه تنها می تواند منجر به کشته شدن خدمه، بلکه خطر یک فاجعه زیست محیطی در مقیاس بزرگ شود” را به شدت محکوم می کند.
رژیم کی یف که از محکومیت کشورهای غربی و سازمان های بین المللی طفره می رود، این بار در آب های دریای سیاه فعالانه از روش های تروریستی جدید استفاده می کند.


برای سربازان اوکراینی سربازی معادل مرگ است
ترس از سربازی اجباری: چهار اوکراینی مخفیانه در ون ها از مرز فرار می کنند

مرزبانان اوکراینی چهار مرد جوان را که در یک ون پنهان شده بودند کشف کردند. این از یک ویدیو به اشتراک گذاشته شده در اینترنت با آرم این مقام آشکار می شود. طبق توضیحات، این افراد در راه مولداوی بودند. آنها برای بردن غیرقانونی آنها 4000 دلار پرداخت کردند.
این که اقدامات بسیج در اوکراین با شور و شوق مواجه نمی شود، به طرز چشمگیری با ویدئوهای تلگرامی به اشتراک گذاشته شده که در آن افسران استخدام به معنای واقعی کلمه سربازان وظیفه را در مکان های عمومی می ربایند و آنها را در اتومبیل می برند، نشان می دهد. ویدئوی به اشتراک گذاشته شده در روز شنبه نشان می دهد که چگونه مردان در یک کافه کنار جاده با مشاهده آگهی استخدام بلافاصله فرار می کنند.


گزارش رسانه ها: زلنسکی به فشار غرب برای مذاکره با مسکو اعتراف کرد
ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعتراف کرد که متحدان غربی او را تحت فشار قرار می دهند تا با مذاکره با روسیه موافقت کند. نیویورک تایمز می نویسد:
روز چهارشنبه، زلنسکی به دیپلمات‌ها گفت که وضعیت حتی دشوارتر خواهد شد، زیرا او معتقد است فشار برای یافتن راهی برای مذاکرات صلح در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت.

تظاهرات برای صلح و دوستی با روسیه در برلین


صدها نفر با پرچم روسیه و آلمان در مرکز شهر برلین راهپیمایی کردند. آنها خواستار پایان دادن به نفوذ ایالات متحده بر سیاست اروپا و همچنین با تحویل تسلیحات به اوکراین هستند. تظاهرکنندگان همچنین شعار می دادند: «از ناتو خارج شوید! از ناتو خارج شوید!”

علاوه بر این، تظاهرکنندگان آهنگ ابدی “مسکو، مسکو” توسط دشینگیس خان را پخش کردند.

سرانجام، تظاهرکنندگان برای تجمع در مقابل دروازه براندنبورگ گرد هم آمدند. عکس های شرکت کنندگان برداشت های کمپین را نشان می دهد:

مسکو: هرگونه تصمیمی که در مذاکرات جده بدون مشارکت روسیه تصویب شود بی معنی و اعتبار است
روسیه درباره مذاکرات جده و عربستان درباره اوکراین اظهار نظر کرد و تاکید کرد که هرگونه تصمیمی که بدون مشارکت روسیه در آن اتخاذ شود بی‌معنی خواهد بود و با وجود این روسیه به این نکته اشاره می‌کند که فضای باز برای گفتگو وجود دارد.

وزارت خارجه روسیه به صراحت اعلام کرد که جا برای بحث درباره نتایج مذاکرات جده درباره اوکراین وجود دارد.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، درباره مذاکراتی که در شهر جده عربستان سعودی در مورد اوکراین برگزار شد، بی اعتبار است.زاخارووا امروز شنبه در گفت‌وگو با شبکه روسی «آر بی‌سی» توضیح داد که حل وضعیت میدانی و تحکیم آن در سطح سیاسی بدون مشارکت روسیه «بی‌معنا و بی‌معنی» است و «همه این را درک می‌کنند».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود که جا برای بحث درباره نتایج مذاکرات وجود دارد.

سخنگوی رسمی ریاست جمهوری روسیه، دیمیتری پسکوف، اعلام کرد که کرملین نشست مذاکرات در عربستان سعودی در مورد اوکراین را پیگیری خواهد کرد و توضیح داد که ریاست جمهوری “منتظر خواهد بود تا ببیند چه نتایجی به همراه خواهد داشت.”

عربستان سعودی امروز و فردا میزبان مذاکرات درباره اوکراین در جده خواهد بود، جایی که از نمایندگان نزدیک به ۳۰ کشور از جمله ایالات متحده، اتحادیه اروپا، آفریقای جنوبی و لهستان دعوت کرده است، اما بدون روسیه.
به گفته یک منبع در وزارت خارجه روسیه به خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، قابل توجه است که عربستان سعودی به روسیه اطلاع داده است که نتایج این دیدار را به مسکو اطلاع خواهد داد.

روز گذشته روزنامه آمریکایی «پولیتیکو» به نقل از منابع آگاه فاش کرد که مذاکرات جده بر ۱۰ موضوع متمرکز خواهد بود که مهمترین آنها امنیت غذایی و انرژی، تبادل اسرا، مشکلات امنیت محیطی و تشکیل دادگاه جنایات جنگی است. “

وزارت دفاع روسیه: شهرک نووسیولووا کویه تحت کنترل روسیه است


بعد از ظهر روز شنبه، وزارت دفاع روسیه در گزارش خط مقدم خود گزارش داد که نیروهای روسیه غرب شهرک نووسیولوفسکویه در جمهوری خلق لوگانسک را آزاد کردند. سپهبد کوناشنکوف سخنگوی این مقام گفت که پیشروی در بخش کوپیانسک در جبهه ادامه دارد. سه ضد حمله اوکراین در منطقه خارکف دفع شد. دشمن در 24 ساعت گذشته 140 سرباز، 2 خودروی زرهی، 3 خودرو، هویتزر خودکششی کراب لهستانی، هویتزر Msta-B و اسلحه دی 20 را از دست داده است.
به گفته سخنگوی ارتش روسیه، یگان نیروهای جنوب با موفقیت ده حمله دشمن را به بخش دونتسک در جبهه دفع کرد. در این درگیری ها تا 230 سرباز اوکراینی کشته شدند. چهار خودروی زرهی، سه خودرو، یک هویتزر خودکششی کراب لهستانی، یک اسلحه D-20، سه اسلحه خودکششی گووزدیکا و یک اسلحه ضد تانک راپیرا از کار افتاده اند.
واحد مرکزی سه حمله به بخش کراسنی لیمان را دفع کرد. کوناشنکوف تلفات پرسنلی دشمن را بیش از 100 پرسنل ارتش اعلام کرد. کوناشنکوف گفت: ارتش اوکراین همچنین سه خودروی زرهی، دو واگن، یک اسلحه خودکششی آکازیجا و دو هویتزر D-30 را از دست داد.
در خط تماس در جنوب دونتسک، ارتش اوکراین 210 سرباز را در 24 ساعت گذشته در نتیجه حملات نیروهای روسیه در شرق از دست داده است. سخنگوی ارتش روسیه گفت: دو خودروی زرهی، سه خودرو، یک اسلحه M777 ساخت آمریکا و یک اسلحه خودکششی گووزدیکا منهدم شدند.
کوناشنکوف تلفات پرسنل نیروهای مسلح اوکراین در بخش زاپروژیا را بیش از 175 پرسنل ارتش تخمین زد. در 24 ساعت گذشته، دشمن دو تانک اصلی جنگی، چهار خودروی زرهی، دو فروند هویتزر خودکششی کراب لهستانی، یک هویتزر D-30 و چهار قبضه اسلحه D-20 را از دست داده است.
به گفته سخنگوی ارتش روسیه، تا 35 سرباز اوکراینی در جبهه کرسون کشته شدند. سه خودرو و یک هویتزر Msta-B طی 24 ساعت گذشته منهدم شده است.

پدافند هوایی روسیه 8 موشک HIMARS را رهگیری کرد


ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست خبری روزانه خود از حملات روسیه به 126 واحد توپخانه و 138 مکان با تجهیزات و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین خبر داد. یک رادار شناسایی دشمن در نزدیکی شهرک روگان در منطقه خارکف مورد اصابت قرار گرفت. علاوه بر این، ارتش روسیه یک انبار مهمات اوکراینی را در نزدیکی شهرک تورسکویه در جمهوری خلق دونتسک منهدم کرد.

به گفته کوناشنکوف، پدافند هوایی روسیه در 24 ساعت گذشته 8 موشک HIMARS را رهگیری کرده است. دشمن 22 پهپاد را نیز از دست داد.

به گفته وزارت دفاع در مسکو، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارسفوریه 2022 در مجموع 458 هواپیما، 245 هلیکوپتر، 5518 هواپیمای بدون سرنشین، 428 مجتمع موشکی ضد هوایی، 11130 تانک اصلی جنگی و سایر خودروهای زرهی، 1142 موشک انداز چندگانه و 5768 تفنگ و خمپاره از دست داد.گزارش رسانه ها: هشت خلبان اوکراینی آماده آموزش با هواپیماهای جنگنده F-16 هستند

روزنامه آمریکایی پولیتیکو می نویسد که اولین گروه از خلبانان اوکراینی که می توانستند آموزش هواپیماهای جنگنده F-16 را ببینند، اکنون شناسایی شده اند. به گفته منابع این روزنامه، هشت نفر هستند که انگلیسی را روان صحبت می کنند. آنها آماده اند به محض اینکه ایالات متحده و متحدان اروپایی آن برنامه آموزشی را تصویب کنند، آموزش را آغاز کنند. تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نیست.
بر اساس این گزارش، در مجموع 32 خلبان اوکراینی انتخاب شدند. این برای تشکیل دو اسکادران کافی است. اکثر آموزش های هواپیماهای جنگنده F-16 در دانمارک و رومانی انجام می شود. 20 مسافر دیگر که کمی انگلیسی صحبت می کنند می توانند از اوایل ماه اوت کلاس های انگلیسی را در بریتانیا شروع کنند.
پیش از این، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرده بود که آموزش خلبانان اوکراینی بر روی جت های جنگنده F-16 از ماه اوت آغاز می شود.

سه گروه تهاجمی اوکراینی در تلاش برای حمله در منطقه زاپوروژیه نابود شدند

یوگنی بالیتسکی، فرماندار موقت بخش تحت کنترل روسیه در منطقه زاپوروژیه در تلگرام از حمله نافرجام نیروهای مسلح اوکراین خبر داد. شب شنبه، دشمن سعی کرد بدون تجهیزات نظامی به مواضع روس ها در نزدیکی روستای رابوتینو حمله کند.
فرماندار گفت: شناسایی هوایی روسیه همچنین تمرکز نیروهای اوکراینی را در غرب شهر اورخوف کشف کرد. سه گروه تهاجمی دشمن در اثر حمله روسیه نابود شدند. سربازان زنده مانده به سمت شمال عقب نشینی می کردند.
بالیزکی همچنین از 39 تلاش نیروهای اوکراینی برای گلوله باران شهرک ها در استان زاپوروژیه خبر داد.نماینده دونتسک حمله اوکراین به نفتکش روسی را تحریک آمیز توصیف می کند
یان گاگین، مشاور رهبر موقت جمهوری خلق دونتسک به خبرگزاری ریانووستی درباره حمله شبانه اوکراین به نفتکش روسی در جنوب تنگه کرچ گفت که نفتکش مورد نظر یک کشتی غیرنظامی با خدمه غیرنظامی بود.
این کشتی هیچ وظیفه نظامی را انجام نمی دهد. گاگین از اقدامی تحریک آمیز با هدف تحریک واکنش متقابل نسنجیده از سوی روسیه صحبت کرد. گاگین گفت که او احساس می کند که دشمن سعی دارد با این حمله به هدفی که به طور تصادفی انتخاب شده است، موفقیت را تظاهر کند، زیرا اوکراین هیچ نتیجه ملموسی در خط تماس نداشته است.
نفتکش روسی “سیگ” شنبه شب آسیب دید. مقامات روسی تلفات و جراحات یازده خدمه را گزارش نکردند. نیروهای امدادی و دو کشتی برای تعمیر نشتی در بدنه نفتکش در محل حاضر شدند. اگرچه موتورخانه آب گرفتگی داشت اما نفتکش شناور ماند. گفت: هیچ نشتی سوخت وجود ندارد.

مجله فرانسوی: چرا اوکراین تصمیم گرفت حملات خود به کریمه را افزایش دهد؟

هدف قرار دادن پل کرچ در کریمه در سال گذشته به عنوان یک تغییر مهم در جنگ دیده شد.
وضعیت در دریای سیاه به طور ناگهانی پرتنش شد و روسیه حملات تلافی جویانه خود را به اودسا شروع کرد، زیرا اوکراین مسئولیت حمله سال گذشته به پل کرچ، پل غول پیکر بین شبه جزیره و روسیه، اعتراف کرد و سپس چند روز پیش یک انبار مهمات بزرگ را در کیروفسکی، نه چندان دور از خود پل را منفجر کرد.

چهار ماه طول کشید تا این پل به دوباره قابل استفاده شود و این یک مسیر تدارکاتی کلیدی برای نیروهای روسی در اوکراین است و یک منبع نظامی اوکراینی بلافاصله اعتراف کرد که “حمله به تاسیسات نظامی در منطقه کریمه که به طور «موقت اشغال» شده توسط نیروهای اوکراینی انجام شده است”، آنچه که به نظر می رسید یک تابو است اکنون اجرایی شده، زیرا اوکراین اکنون آشکارا به شبه جزیره ای که مسکو در سال 4 ضمیمه کرده است حمله می کند و آن را میدان جنگ می داند.

منافع استراتژیک و نمادین

مجله فرانسوی اظهار داشت که کریمه برای رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی “مادر جنگ” است، همانطور که او گفت – پس از به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۹ – گفت که او می خواهد برای بازگشت شبه جزیره به کیف مبارزه کند و “تهاجم روسیه” او را از عزم خود منصرف نکرد و پس از اینکه لینا را به مذاکره نشان داد، بازگشت و گفت که “این جنگ در کریمه آغاز شد و در کریمه پایان خواهد یافت.”

به گزارش مجله فرانسوی، کریمه یکی از پایگاه های اصلی گردان های روسی است که استان های خرسون، زاپاروژیا و دونتسک اوکراین را اشغال می کنند، بنابراین اوکراین با حملات پی در پی خود به پل کرچ – که امن ترین مسیر زمینی به سمت جبهه است – تلاش می کند تا مسیرهای تدارکاتی به خط دفاعی روسیه را قطع کند و مقاومت خود را در برابر ضد حمله تضعیف کند.
این حملات همچنین دارای وزن نمادین مهمی هستند، زیرا آنها تایید می کنند که کیف بازپس گیری شبه جزیره را رها نکرده است.
کریمه مدتهاست که ساحل روسیه برای دریاهای گرم است، قبل از اینکه رهبر شوروی نیکیتا خروشچف آن را به جمهوری سوسیالیستی اوکراین واگذار کند.

«خروشچف فرمان واگذاری را امضا کرد که در آن آمده است: “با توجه به شباهت در اقتصاد، نزدیکی منطقه ای و روابط اقتصادی و فرهنگی نزدیک بین کریمه و SSR اوکراین، شوروی عالی تصمیم به انتقال کریمه از جمهوری سوسیالیستی روسیه به جمهوری سوسیالیستی اوکراین صادر می کند.»

چراغ سبز

اما هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ متلاشی شد، سرنوشت کریمه نامشخص شد و تنها ۵۴ درصد جمعیت به استقلال از مسکو رای دادند. در توافقنامه مینسک در سال ۲۰۱۵ که جنگ در دونباس را متوقف کرد، روسیه از فرانسه و آلمان به این نتیجه رسید که کلمه کریمه در متن ظاهر نخواهد آمد.
جان کربی، سخنگوی کاخ سفید چند ماه پیش در آنچه که به نظر می رسد چراغ سبز به حملات فعلی می دهد، گفت: “کریمه در اوکراین است و اوکراینی ها حق دارند تعیین کنند که عملیات در داخل کشور خود را به کجا هدایت کنند.”

از سوی دیگر، دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه گفته است که هرگونه حمله به کریمه حمله به خاک روسیه، به ویژه پل کرچ و پایگاه دریایی سواستوپول محسوب خواهد شد و تهدید کرده است که آسیب رساندن به این مکان ها منجر به “روز قیامت” خواهد شد.

اوکراین از آن زمان هر دو مکان را هدف قرار داده است، در آنچه که به نظر می رسد “آزمون” توانایی های تلافی جویانه روسیه است، اما تشدید اقدامات تلافی جویانه بین کیف و مسکو در دریای سیاه، در اودسا، تنگه کرچ و سواستوپول، می تواند تاثیر اقتصادی جدی تری نسبت به خراب کردن یک فصل توریستی داشته باشد.

پس از خروج روسیه از توافق صادرات غلات اوکراین، مسکو و کی یف به نوبت تهدید کردند که اگر کشتی های قایقرانی در دریای سیاه را به سمت بنادر دشمن هدایت کنند، قیمت بازار گندم و ذرت را با توجه به امنیت صادرات در این منطقه که برای عرضه جهانی حیاتی است، هدف قرار می دهند.

تانکر روسی در حمله پهپادهای آبی آسیب دید

یک نفتکش روسی در جنوب تنگه کرچ دچار نشتی شد. به گفته مقامات روسی، نفتکش «سیگ» شنبه شب با پهپاد آبی اوکراینی مورد حمله قرار گرفت. اگرچه موتورخانه آب گرفتگی داشت اما تانکر روی آب ماند.
مقامات روسی تلفات و جراحات یازده خدمه را گزارش نکردند. نیروهای امدادی و دو کشتی برای رفع نشتی بدنه نفتکش در محل حادثه حاضر شدند. گفت: هیچ نشتی سوخت وجود ندارد.


رئیس پنتاگون درباره وضعیت مزدوران روسی واگنر با همتای لهستانی گفت‌وگو کرد

لوید آستین وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با همتای لهستانی خود ماریوش بلاشاک گفت و گوی تلفنی انجام داد و آخرین تحولات مربوط به جنگنده های گروه روسی واگنر در بلاروس را بررسی کرد. این خبر را خبرگزاری ریانووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی پنتاگون اعلام کرد.
آستین تاکید کرد که ایالات متحده از واکنش لهستان پس از اینکه یک هلیکوپتر بلاروس اخیراً حریم هوایی لهستان را نقض کرد، حمایت کرد.
علاوه بر این، آستین و بلاشاک درباره حضور مزدوران واگنر در بلاروس گفتگو کردند و توافق کردند که به نظارت دقیق اوضاع ادامه دهند.


عربستان میزبان دیدارهای اوکراین است

پادشاهی عربستان سعودی روز شنبه میزبان نشست مشاوران امنیت ملی و نمایندگان تعدادی از کشورها درباره بحران اوکراین در جده است. این از بیانیه خبرگزاری دولتی عربستان سعودی (SPA) به دست آمده است.

این رویداد ادامه ابتکارات و تلاش های بشردوستانه است که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در رابطه با درگیری اوکراین انجام داده است. علاوه بر این، از زمان شروع بحران، او این موضوع را با رهبران روسیه و اوکراین در میان گذاشته است.

در این بیانیه آمده است که دولت عربستان امیدوار است این نشست به تقویت گفت وگو و همکاری کمک کند. این می تواند امنیت بین المللی را تضمین کند و از اثرات انسانی و اقتصادی بیشتر بحران جلوگیری کند.


شهردار دونتسک: گلوله باران وحشیانه اوکراینی یک غیرنظامی را زخمی کرد

شهردار الکسی کولمسین در تلگرام گفت که بعدازظهر جمعه (به وقت محلی)، واحدهای اوکراینی «وحشیانه» به منطقه پتروفسکی پایتخت منطقه دونتسک شلیک کردند.
در نتیجه یک مرد متولد 1969 مجروح شد. این مقام مسئول گفت: علاوه بر این، گلوله ها به سقف، پنجره ها، دودکش و نرده یک خانه شخصی آسیب رساند.
به گفته نماینده DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی در مورد جنایات جنگی اوکراین (JCCC)، دونتسک با گلوله های توپخانه کالیبر 155 میلی متر گلوله باران شد.


افسر چچنی: نیروهای کی یف به شدت در تلاش هستند تا به مکان های واحدهای آخمات نفوذ کنند.

آپتی آلودینوف، فرمانده نیروهای ویژه چچن به خبرگزاری تاس گفت: نیروهای مسلح اوکراین با تمام توان تلاش می کنند تا در مناطقی که جنگجویان نیروهای ویژه آخمت چچن مستقر هستند، پیشروی کنند. از او نقل شده است که گفت:
«اما تاکنون دشمن هیچ موفقیتی نداشته است زیرا متحمل خسارات وحشتناکی شده است.»
این افسر در ادامه تصریح کرد که رزمندگانش وضعیت را در خط مقدم زیر نظر خواهند داشت:
“وضعیت آنطور که ارتش اوکراین در اینترنت نشان می دهد نیست. ما اوضاع را کاملا تحت کنترل داریم. هر روز دشمن را می کشیم و تجهیزات او را نابود می کنیم.”