اخبار جنگ اوکراین سوم اوت

بعد از انتشار گزارش گریزون ناگهان: دادستانی کل اوکراین تجارت سازمان یافته نوزادان را کشف کرد!
نگاه کنید به مقاله : حراج اوکراین: مادران اجاره‌ای! غرب و حقوق زنان! اخیرا در مجله هفته منتشر شد.

دفتر دادستان کل اوکراین طرحی در مقیاس بزرگ برای فروش کودکان تازه متولد شده در خارج از کشور را کشف کرده است. این مرجع در تلگرام می نویسد:
“قاچاق کودک — یک طرح گسترده برای فرستادن کودکان تازه متولد شده به خارج از کشور تحت پوشش رحم اجاره ای فاش شده است.”
بر اساس تحقیقات، سازمان دهندگان این طرح مدیران و سایر کارکنان کلینیک های ارائه دهنده خدمات در زمینه پزشکی باروری در کیف و خارکف بودند. در مجموع ۱۲ نفر از به مشارکت در این سازمان جنایی متهم هستند.
مجرمان تحت پوشش برنامه رحم جایگزین برای فروش کودکان تازه متولد شده به اتباع خارجی مقیم کشورهایی که رحم جایگزین در آنجا ممنوع است، پول دریافت می کردند.
برای هر نوزاد بین 50 تا 70 هزار یورو دستمزد پرداخت می شد که 12 هزار یورو آن به مادران جایگزین پرداخت میشد. چیزی معادل ۱۲۰۰ یورو برای ده ماه.
خاطرنشان می شود که پس از تولد فرزند، یک مادر جانشین اجازه صدور نوزاد به خارج از کشور را صادر می کند و رضایت میدهد نوزاد تابعیت کشور دیگری را دریافت کند.


پیستوریوس به مخالفت خود با ارسال موشک های کروز به اوکراین ادامه داد

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان (SPD) گفت که آلمان مت موشک کروز تاروس به اوکراین نخواهیم داد. (چون خدایگان به بنده هنوز اجازه نداده) وی در بازدید از تیپ 23 پیاده نظام کوهستانی در باد رایشنهال بایرن اظهار داشت:
«ما هنوز معتقدیم که این اولویت اصلی ما در حال حاضر نیست.»
پیستوریوس افزود که نگرانی‌ها در مورد چنین تحویل‌هایی “مشهود” است و تاکید کرد که در کنار آلمان، ایالات متحده تاکنون از تحویل موشک‌های کروز خودداری کرده است. وزیر تحویل در آینده را رد نکرد:
«زمان تصمیم گیری هنوز برای ما نرسیده است.»


بازگشت به توافق غلات: بورل از کشورهای گروه 20 می خواهد تا روسیه را تحت فشار قرار دهند


خبرگزاری فرانسه با استناد به نامه جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا به وزرای خارجه گروه 20 گزارش می دهد که اتحادیه اروپا از کشورهای گروه 20 خواسته است تا روسیه را برای بازگشت به توافق غلات تحت فشار قرار دهند.

«مایلم از شما برای ترغیب روسیه به بازگشت به مذاکرات و خودداری از حمله به زیرساخت‌های کشاورزی اوکراین حمایت کنید.»

پیش از این، دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه گفته بود که اگرچه بازگشت روسیه به توافق غلات واقع بینانه است، اما این امر مستلزم اجرای تعهدات غرب در قبال روسیه از جمله رفع محدودیت‌های جدایی این کشور است. بانک کشاورزی روسیه، Rosselkhozbank، توسط سوئیفت.گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

نیروهای مسلح اوکراین در 24 ساعت گذشته تلاش کرده اند در مسیرهای دونتسک، دونتسک جنوبی، کوپیانسک و کراسنی لیمان حمله کنند.

در جهت دونتسک، واحدهای نیروهای روسی جنوبی هشت حمله را دفع کردند. پس از آن، آنها به نیروهای در حال عقب نشینی کیف حمله کردند و موقعیت خود را در خط مقدم بهبود بخشیدند. مجموع تلفات اوکراینی حدود 380 جنگنده، یک تانک، 5 خودروی زرهی زرهی، چهار خودرو، دو اس پی جی کراب لهستانی و یک اسلحه ضد تانک راپیر بود.

در جبهه نزدیک در جنوب دونتسک، واحدهای روسی حمله اوکراینی را دفع کردند. اوکراین حدود 175 سرباز، یک تانک، دو خودروی جنگی زرهی، دو خودرو و همچنین یک سامانه توپخانه ای ام 777 ساخت آمریکا و یک هویتزر D-30 را از دست داد.

45 نظامی اوکراینی در 24 ساعت گذشته در جبهه زاپوروژیه کشته شده اند. دو تانک، دو خودرو، یک قبضه اسلحه خودکششی آکازیجا و یک هویتزر D-20 نیز از کار افتاده است.

در کوپیانسک، نیروهای شوک یگان نیروهای روسی غرب، عملیات تهاجمی را در یک جبهه وسیع انجام دادند و مواضع سودمندتری را به دست گرفتند. حمله اوکراین دفع شد. حدود 150 پرسنل نظامی مخالف کشته شدند. دو خودروی جنگی زرهی، سه خودرو، یک اسلحه خودکششی کراب ساخت لهستان و یک هویتزر D-30 نیز فلج شدند.

در جهت کراسنی لیمان، ارتش روسیه دو حمله اوکراینی را دفع کرد. مجموع تلفات اوکراین شامل بیش از 110 سرباز، سه خودروی زرهی جنگی، دو خودرو و همچنین یک اسلحه خودکششی آکازیجا بود.

در جبهه نزدیک خرسون، تلفات اوکراینی به حدود 30 سرباز و همچنین پنج خودرو و یک هویتزر Msta-B بالغ شد. علاوه بر این، ارتش روسیه 38 پهپاد را در طول جبهه منهدم کرد. پدافند هوایی 11 موشک چند پرتابگر HIMARS و دو موشک ضد رادار پرسرعت HARM را رهگیری کرد.


نخست وزیر اوکراین: کیف تقریباً 55 میلیارد دلار در سال برای ارتش هزینه می کند

به گزارش رسانه های اوکراین به نقل از نخست وزیر دنیس اشمیگال، دولت در کی یف سالانه حدود دو تریلیون گریونا (54.7 دلار) برای تامین نیروهای مسلح ارائه می دهد.
این بیشتر از درآمدهای بودجه زمان صلح است که معمولاً به 1.3 تریلیون گریونا (35.5 میلیارد دلار) می رسد. به گفته اشمیگال، دولت در حال حاضر با کمک های مالی شرکای غربی، کمک های بلاعوض و وام ها حمایت می شود.


زلنسکی: دوازده کشور دیگر از بیانیه تضمین های امنیتی اوکراین حمایت می کنند

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین مدعی است که دوازده کشور دیگر به بیانیه‌ای که G7 در مورد تضمین‌های امنیتی برای کی‌یف ارائه کرده است، ملحق شده‌اند. او در ویدئویی که در تلگرام منتشر شده از «ضمانت های امنیتی در مسیر ناتو» می گوید.
همچنین او گفت که کشورهایی مانند بلژیک، دانمارک، ایرلند، ایسلند، اسپانیا، هلند، نروژ، پرتغال، رومانی، فنلاند، جمهوری چک و سوئد در این امر مشارکت دارند.
کیف می خواهد امضای توافقنامه های دوجانبه مربوطه را از این هفته آغاز کند. به گفته زلنسکی، ایالات متحده اولین کشوری خواهد بود که در مورد این موضوع گفتگو خواهد کرد.نیروهای اوکراینی در عرض 24 ساعت بیش از 90 گلوله در منطقه بلگورود شلیک کردند

ویاچسلاو گلادکوف فرماندار این کشور به تلگرام گفت که نیروهای اوکراینی در 24 ساعت گذشته بیش از 90 گلوله به سمت مناطق مرزی منطقه بلگورود شلیک کرده اند.

به گفته وی، در مجموع 91 گلوله به منطقه بلگورود شلیک شد که منطقه بلگورود شدیدترین گلوله باران بود.

گلادکو تاکید می کند که در هیچ یک از شهرک های گلوله باران تلفات یا خسارات عمده ای وارد نشده است. یک خط برق در منطقه کراسنویاروشکی آسیب دیده است، اما قبلاً بازسازی شده است. شیشه های سه خانه شکسته و یک خودرو آسیب دیده است.نظرسنجی: اکثریت اسلواکی ها مخالف کمک نظامی به اوکراین هستند

اکثریت اسلواکی ها معتقدند که دولت آینده این کشور باید کمک های نظامی به اوکراین را متوقف کند. این از داده های یک نظرسنجی که توسط آژانس AKO برای کانال تلویزیونی اسلواکی JOJ انجام شده است.
در مجموع 51.5 درصد، یعنی تقریباً بیشتر از نصف پاسخ دهندگان، معتقدند که دولت آینده نباید کمک نظامی به اوکراین را ادامه دهد.
بر اساس گزارش این شبکه تلویزیونی، 43.2 درصد از پاسخ دهندگان موافق ادامه کمک های نظامی به اوکراین هستند.
این نظرسنجی به صورت تصادفی بین 24 تا 28 جولای با 1000 پاسخ دهنده انجام شد.

ارتش روسیه سامانه موشکی ضد هوایی اوکراین را در منطقه خرسون منهدم کرد

نیروهای روسیه یک سامانه موشکی ضد هوایی IRIS-T ساخت آلمان را در منطقه خرسون منهدم کردند. یکی از نمایندگان خدمات امداد و نجات منطقه از کشته شدن 15 سرباز نیروهای مسلح اوکراین خبر داد.
“در نتیجه حمله یگان های جوخه دنیپر به بخش خرسون، یک سامانه موشکی ضد هوایی IRIS-T در نزدیکی روستای نادژدوکا منهدم شد.”
به گفته این مقام مسئول، یک دستگاه هویتزر Msta-B و یک خمپاره 120 میلی متری نیز منهدم شد.


شورای امنیت اوکراین: هیچ جدول زمانی برای حملات وجود ندارد

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین به تلویزیون دولتی گفت که میدان های مین متراکم، پیشروی ارتش اوکراین به شرق و جنوب را دشوار می کند. پیشروی کندتر از آن چیزی است که انتظار می رفت، اما در هیچ کاری نباید عجله کرد زیرا زندگی ها در خطر است.
رویترز به نقل از دانیلوف گفت: هیچ کس جز خودمان نمی تواند برای ما ضرب الاجل تعیین کند. هیچ برنامه ثابتی وجود ندارد.
این مقام گفت که او هرگز از کلمه “ضدحمله” استفاده نکرد. و در ادامه:
«عملیات نظامی وجود دارد و پیچیده، دشوار و به عوامل زیادی بستگی دارد.»به دلیل صادرات غلات: تجدید اختلاف بین لهستان و اوکراین

اختلاف بین لهستان و اوکراین بر سر صادرات غلات اوکراینی دوباره تشدید شده است. رئیس دفتر امور بین‌الملل رئیس‌جمهور، مارسین پرزیداچ، ابتدا علناً اعلام کرد که اوکراین واقعاً از حمایت لهستان برخوردار شده است و آنها “باید شروع به قدردانی از نقشی که لهستان در ماه‌ها و سال‌های اخیر برای اوکراین ایفا کرده است کنند.”وزارت خارجه اوکراین پس از آن بارتوش چیچوکی، سفیر لهستان در اوکراین را احضار کرد.

دونتسک از 74 حمله اوکراینی در 24 ساعت خبر می دهد

مقامات دونتسک 74 حمله توسط نیروهای اوکراینی را در 24 ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل 279 گلوله به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از چندین راکت انداز، توپ و پرتابه در کالیبرهای 155 و 152 میلی متری استفاده کرد. شش شهر، از جمله پایتخت منطقه، دونتسک، زیر آتش قرار گرفتند.

هشت غیرنظامی در این حملات زخمی شدند. 9 ساختمان مسکونی در دونتسک و پنج زیرساخت غیرنظامی در اثر گلوله باران آسیب دیدند.
یک روز قبل، مقامات دونتسک 112 حمله از اوکراین را گزارش کردند که سه غیرنظامی کشته و ده نفر دیگر از جمله یک کودک 13 ساله زخمی شدند.


مسکو نروژ را به فهرست کشورهای غیردوست اضافه کرد

به گزارش سرویس مطبوعاتی دولت روسیه، نروژ به فهرست کشورهای مرتکب اقدامات غیردوستانه علیه نمایندگی‌های دیپلماتیک و کنسولی فدراسیون روسیه اضافه شده است.
«برای مأموریت‌های دیپلماتیک موجود در چنین فهرستی، امکان استخدام کارمندان مستقر در روسیه در سفارت‌خانه‌ها، کنسولگری‌ها، نمایندگی‌های ارگان‌های دولتی و سازمان‌های دولتی محدود شده است.»
علاوه بر اسامی، چنین لیستی تعداد افرادی را که می توان با آنها قرارداد کار منعقد کرد نیز نشان می دهد. نروژ دارای حداکثر 27 نفر است.
در حال حاضر، چنین محدودیت هایی برای نمایندگی های دیپلماتیک ایالات متحده، جمهوری چک، یونان، دانمارک، اسلوونی، کرواسی و اسلواکی اعمال می شود.


منطقه زاپوروژیه: نیروهای روسی تیپ های تهاجمی اوکراینی را درهم شکستند

ارتش روسیه سه تیپ تهاجمی نیروهای مسلح اوکراین را که برای حمله در نزدیکی Malaya Tokmachka و Novopokrovka در منطقه Zaporozhye آماده می شدند، شکست داد. این توسط فرماندار منطقه یوگنی بالیتسکی اعلام شد.
“در ساعت چهار صبح، دشمن نیروها را در سه تیپ تهاجمی برای اقدامات تهاجمی در جهت مالایا توکماچکا و نووپوکروفکا جمع آوری کرد. گروه ها با توپخانه گلوله باران شدند ، دشمن عملاً کل ترکیب تیپ ها را از دست داد ، بازماندگان در کمربند جنگلی پراکنده شدند.”
وی افزود: پیشروی نیروهای اوکراینی نیز در منطقه پیاتیخاتکی مسدود شده است.


گزارش رسانه ها: آمریکا می خواهد از بودجه اوکراین تسلیحات تایوان را تامین کند

با توجه به تهدیدات فزاینده چین، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌خواهد از کنگره ایالات متحده بخواهد تا از بودجه اضافی اوکراین، تسلیحات تایوان را نیز تامین کند. فایننشال تایمز این مطلب را به نقل از منابع آگاه گزارش می دهد.
در صورت تایید، تایوان برای اولین بار تجهیزات جنگی را از طریق طرحی که توسط مالیات دهندگان ایالات متحده به نام “تامین مالی نظامی خارجی” شناخته می شود، دریافت می کند. انتظار می رود کاخ سفید در اواخر این ماه درخواست مربوطه را ارسال کند.
زک کوپر، کارشناس امنیت آسیا در اندیشکده موسسه امریکن انترپرایز، به شرح زیر است:
«تخصیص بودجه اضافی به تایوان، برخی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان را در موقعیت دشوارتری قرار می‌دهد، زیرا بسیاری از مخالفان با تأمین مالی اوکراین همچنان طرفدار حمایت از تایوان هستند».
کاخ سفید از افشای جزئیات میزان درخواست پول برای تایوان خودداری کرد.


نیروهای اوکراینی شهر آلیوشکی را گلوله باران کردند – دو غیرنظامی زخمی شدند

دو غیرنظامی در حملات ارتش اوکراین به شهر آلیوشکی در منطقه خرسون زخمی شدند. این را نماینده اورژانس منطقه گزارش کرده است.
در نتیجه گلوله باران روستای آلیوشکی، دو غیرنظامی با درجات مختلف زخمی شدند.
علاوه بر این، شب گذشته ارتش اوکراین زیرساخت های غیرنظامی در ولیکایا لپتیچا، دنیپریانی، کاخوفکا و نوایا کاخوفکا را با مجموع 32 گلوله از توپ های بشکه ای گلوله باران کرد. در حال حاضر اطلاعات در مورد تلفات غیرنظامیان و آسیب به زیرساخت ها در حال روشن شدن است.


هواپیماهای جنگی روسیه خودروهای اوکراینی را در بخش لیسیچانسک جبهه منهدم کردند

واحدهای هوابرد یگان جنوبی نیروهای مسلح روسیه به خودروهای سربازان اوکراینی در جهت لیسیچانسک حمله کردند. این را وادیم آستافیف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش داده است:
«خدمه هلیکوپتر ارتش یک نفربر زرهی و یک خودروی جنگی پیاده نظام دشمن را در مناطق بوگدانوفکا و کلشچفکا منهدم کردند.»
به گفته آستافیف، توپخانه روسیه مرکزی از پرسنل نظامی و تجهیزات ارتش اوکراین را در نزدیکی شهرک الکساندرو-کالینوو گلوله باران کرد. دو موشک انداز چندگانه Grad و کامیون مهمات منهدم شد.
علاوه بر این، واحدهای اتحادیه جنوب سه خمپاره 120 میلی متری و یک اسلحه Msta-B را در کارپوفکا و کراسنوگروفکا و همچنین دو ایستگاه جنگ الکترونیک اوکراین را منهدم کردند.

کارشناس نظامی: ارتش روسیه موقعیت تاکتیکی خود را در بخش کراسنی لیمان بهبود می بخشد

سربازان روسی در نزدیکی روستای استلماچوفکا در بخش کراسنی لیمان در موقعیت سودمندی قرار گرفتند. این را آندری ماروچکو، سرهنگ بازنشسته شبه نظامیان خلق جمهوری خلق لوهانسک و یک کارشناس نظامی گزارش کرده است. او با استناد به منابع خود توضیح می دهد:
در جریان عملیات تهاجمی موفق در نزدیکی روستای استلماچوفکا، نیروهای روسی موقعیت تاکتیکی خود را بهبود بخشیدند که به آنها اجازه داد تعدادی از مواضع مستحکم دشمن را با سیستم های توپخانه کوتاه برد شلیک کنند.
علاوه بر این، فاصله بین مواضع نیروهای اوکراینی و نیروهای روسی در بسیاری از مناطق کاهش یافته است و امکان نبرد با سلاح های سبک در آن منطقه را فراهم می کند.

پهپادهای اوکراینی بر فراز منطقه کالوگا سرنگون شدند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: سامانه‌های پدافند هوایی روسیه شش پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه کالوگا منهدم کردند. در بیانیه ای آمده است:

تلاش رژیم کی یف برای انجام یک حمله با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین امشب بر فراز منطقه کالوگا خنثی شد. موشک های ضد هوایی شش پهپاد را منهدم کردند.

حمله خنثی شده تلفات جانی نداشت و هیچ تلفاتی نداشت

وال استریت ژورنال: اقتصاد روسیه در برابر تحریم های غرب قدرت نشان داده است

در مقابل تحریم های غرب پس از آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین، اقتصاد روسیه مقاومت کرده و قدرت خود را به اثبات رسانده است. وال استریت ژورنال به نقل از منابع به این موضوع اشاره می کند.
بر این اساس، “شکست غرب در به زانو درآوردن سریع اقتصاد روسیه مانند بن بست در میدان جنگ است”.
این نشریه خاطرنشان می کند که روسیه ابتدا در واردات ریزتراشه ها مشکل داشت، اما توانست آن را حل کند و اکنون می تواند روزانه با سلاح های دقیق حمله کند. علاوه بر این، علیرغم محدودیت های اعمال شده برای فروش نفت از روسیه، نفت همچنان در آنجا خریداری می شود. تولید هیدروکربن ها فقط اندکی کاهش یافت.
به گفته کارشناسان، ثبات اقتصاد روسیه به دلیل تزریق های مالی بزرگ دولتی، توسعه مجتمع نظامی-صنعتی و جهت گیری مجدد تجارت خارجی به سمت شرکای شرقی، به ویژه هند و چین است.جنگنده‌های روسیه مواضع خمپاره‌ای اوکراینی را در مسیر کراسنی لیمان منهدم کردند


یک جت SU-25 نیروی هوایی روسیه کریل نورتون/اسپوتنیک
جت های سوخو ۲۵ اس ام روسیه مواضع خمپاره ای نیروهای اوکراینی را در جهت کراسنی لیمان منفجر کردند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.
به گفته این وزارتخانه، پس از این اصابت، خلبانان یک مانور ضد موشکی انجام دادند و به اصطلاح تله های حرارتی را برای دفع موشک هایی با سر فرود فروسرخ مستقر کردند.
سپس به پایگاه خود بازگشتند تا برای پرواز بعدی آماده شوند.مشاور رئیس جمهوری دموکراتیک خلق: حملات کیف در میان تلفات سنگین کند شده است

ضد حمله کیف به دلیل تلفات سنگین اوکراینی کند شده است. این چیزی است که یان گاگین، مشاور رئیس جمهوری خلق دونتسک (DPR) توضیح می دهد.
“به طور کلی، اکنون همه جا داغ است، دشمن به حملات خود در گروه های کوچک با پشتیبانی خودروهای زرهی ادامه می دهد. اما در حال حاضر، به اصطلاح ضد حمله ارتش اوکراین کمی کند شده و از شدت کمتری نسبت به قبل برخوردار است.”این به احتمال زیاد به دلیل خسارات سنگینی است که دشمن از لحاظ پرسنل و تجهیزات متحمل شده است.»
به گفته گاگین، به طور کلی، در طول کل خط تماس، “هیچ رویداد مهمی رخ نمی دهد.”توپخانه روسیه حرکت ذخایر اوکراینی به سمت کوپیانسک را مختل می کند

سرگئی سیبینسکی، رئیس مرکز مطبوعاتی یگان غربی نیروهای مسلح روسیه می‌گوید توپخانه‌های ارتش روسیه حرکت ذخیره‌های اوکراینی به سمت کوپیانسک را مختل کرده‌اند.
دشمن به موقع کشف شد و توپخانه سازند شکست پیشگیرانه ای را به آنها وارد کرد.
در نزدیکی Berestovoye، یک جنگنده بمب افکن سوخو-34 روسیه دو حمله به یک پست فرماندهی پیشرو و تمرکز نیروهای اوکراینی انجام داد.
در طول روز، ارتش روسیه دو حمله اوکراینی را در منطقه جنگل پوپوف جمهوری خلق لوگانسک خنثی کرد و باعث خسارات پرسنل نظامی به کی یف شد. یک دستگاه کامیون اورال و یک خمپاره منهدم شد.

پوتین: سیاست های روس هراسی رژیم کی یف آینده ای ندارد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در یک کنفرانس ویدئویی با اعضای دولت روسیه گفت: سیاست های روسیه هراسی کی یف آینده ای ندارد و نمی تواند داشته باشد. وی تاکید کرد:
«چنین سیاستی هرگز آینده ای نداشته و من مطمئن هستم که آینده ای نیز نخواهد داشت.»
رئیس‌جمهور همچنین گفت که سرزمین‌های جدید روسیه، بر خلاف کیف، هرگز فضای فرهنگ تمام روسیه را ترک نکرده‌اند.
آنها زبان مادری خود را حفظ کرده‌اند و علاقه شدیدی به ادبیات بزرگ روسیه دارند، می دانم که آنها آثار هموطنان برجسته ما را دوست دارند، علیرغم تمام تلاش های دولت فعلی اوکراین برای محدود کردن کتاب های کلاسیک و معاصر روسیه. ممنوع کردن نویسندگان، حتی حذف آنها از فروش و کتابخانه ها، یا حتی از بین بردن آنها.”


لیبرال های جوان برای تحویل موشک های کروز به اوکراین

لیبرال های جوان از دولت آلمان فدرال خواسته اند تا موشک های کروز تاروس را در اختیار ارتش اوکراین قرار دهد. فرانسیسکا براندمن، رئیس فدرال سازمان جوانان FDP، به خبرگزاری آلمان (dpa) گفت که تلاش های آلمان برای حمایت از اوکراین در مبارزه برای آزادی و حاکمیت باید افزایش یابد. این سیاستمدار روسیه را به بمباران بنادر اوکراین و حملات هدفمند به ساختارهای غیرنظامی و مؤسسات فرهنگی متهم کرد. این نشان دهنده یک تشدید جدید است.
براندمن گفت، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع، تحویل را بدون ذکر دلیل رد کرد.
بریتانیا در ماه‌های اخیر موشک‌های کروز مشابهی را تحویل داده است و فرانسه نیز با تحویل یک موشک موافقت کرده است.از ترس کیف: بوداپست اطلاعات مربوط به تابعیت دوگانه مجارستان را به ایالات متحده ارائه نمی دهد

بنس رتواری، وزیر امور داخله مجارستان، به خبرگزاری MTI گفت که مجارستان اطلاعات مربوط به مجارهای دارای تابعیت مجارستانی مقیم خارج از کشور را در اختیار ایالات متحده قرار نمی دهد، زیرا می ترسد این اطلاعات به ایالات متحده درز کند. به مقامات اوکراینی منتقل شد. این می تواند به مجارها در Transcarpathia آسیب برساند. این مقام با تاکید بر اینکه آمریکا اکنون به دلیل امتناع مجارها از پاسخ به “درخواست غیرمنطقی” تلافی خواهد کرد.
ایالات متحده از مجارستان اطلاعات 900000 مجارستانی با تابعیت مضاعف مقیم خارج از کشور را درخواست می کند، اما مجارستان این داده ها را در اختیار کسی قرار نمی دهد زیرا امنیت هموطنان مقیم خارج را به خطر می اندازد. هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر ما با این درخواست موافقت کنیم، داده‌های مجارستانی ماوراء کارپات به اوکراین منتقل نمی‌شود، که به دلیل ممنوعیت دو تابعیتی اوکراین، عواقب جدی برای مجارهای آنجا خواهد داشت.تانک روسی هفت خودروی جنگی غربی را به تنهایی منهدم می کند

ویدئویی از نبردی که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، نشان می دهد که خدمه یک تانک روسی به چندین خودرو متعلق به ارتش اوکراین حمله می کنند. این فیلم نشان می دهد که سربازان روسی در مجموع با دو تانک و هشت خودروی زرهی دشمن می جنگند. بر اساس گزارش رسانه ها، گفته می شود تیم زرهی روسیه 7 دستگاه از ماشین های جنگی اوکراین را منهدم کرده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مورد ویدئوی این درگیری به شرح زیر توضیح داد:
“البته که ما آن را دیدیم. البته چنین قهرمانی، چنین حرفه ای، تحسین و افتخار را در ارتش ما ایجاد می کند.”
پسکوف گفت که این فیلم منحصر به فرد و موقعیتی منحصر به فرد است که حتی می تواند در کتاب های درسی پوشش داده شود.رسانه ها: ارتش ایالات متحده تجربه عملیات اوکراین را در نظر گرفته و استراتژی خود را تجدید می کند

به گزارش پایگاه خبری دیفنس نیوز به نقل از ژنرال آمریکایی جیمز رینی، ارتش آمریکا تجربیات عملیات نظامی روسیه در اوکراین را در نظر گرفته و راهبردهای استفاده از توپخانه را به روز خواهد کرد.

به گفته ژنرال راینی، تجربه اوکراین به ایالات متحده کمک می کند تا در درگیری های احتمالی آینده، به ویژه در اقیانوس آرام، اقدام کند. در آینده، ارتش ایالات متحده سیستم های بارگیری مهمات رباتیک و سیستم های توپخانه ای را با برد افزایش یافته دریافت خواهد کرد. علاوه بر این، متخصصان باید پس از تعداد نسبتاً کمی شلیک، مشکل ساییدگی بیش از حد لوله تفنگ را حل کنند. سرعت شلیک اسلحه ها نیز باید با تنظیم مواد مصرفی و ساخت لوله و گلوله ها افزایش یابد.


نیروهای اوکراینی سالن بازار را با موشک های HIMARS تخریب کردند: چندین کشته و زخمی

هنگامی که نیروهای اوکراینی به روستای باسان در منطقه زاپوروژیه تیراندازی شدید کردند، سه نفر کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم است. همانطور که یوگنی بالتسکی، فرماندار موقت منطقه تحت کنترل روسیه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد، ارتش اوکراین حوالی ساعت 7 بعد از ظهر روز سه شنبه به وقت محلی به زیرساخت های غیرنظامی این شهر حمله کرد. یک خواربارفروشی به طور کامل تخریب شد. در زمان حمله تعداد زیادی از مردم آنجا بودند.محاسبات تاثیرات حادثه در نیروگاه هسته ای زاپوروژیا: منطقه بزرگ می تواند به یک منطقه محدود تبدیل شود


نیکولاس مولنر، کارشناس هسته ای اتریشی، محاسبات مدل علمی خود را برای حادثه در نیروگاه اتمی زاپوروژیا در وین در روز چهارشنبه ارائه کرد که نشان می دهد کشاورزی و طبیعت در کشورهای همسایه نیز تحت تأثیر نامطلوب قرار خواهند گرفت. بر این اساس، منطقه ای به وسعت 20 تا 30 کیلومتر در اطراف نیروگاه هسته ای تحت کنترل روسیه به قدری آلوده به سزیم خواهد بود که باید یک منطقه ممنوعه ایجاد شود. به گفته مولنر، کمتر احتمال دارد که این منطقه تا 200 کیلومتر در جهات خاصی گسترش یابد.
این مطالعه به سفارش پزشکان بین المللی برای پیشگیری از جنگ هسته ای (IPPNW) انجام شده است. مولنر برای تحلیل خود فرض کرد که در صورت بروز حادثه، یک پنجم مواد رادیواکتیو در یکی از شش رآکتور نیروگاه هسته ای منتشر میشوند. این کارشناس همچنین گسترش سطوح افزایش یافته رادیواکتیویته را محاسبه کرد که منجر به ایجاد مناطق محروم نمی شود، اما منجر به محدودیت در کشاورزی و شیلات و همچنین مصرف قارچ و گوشت شکار می شود. به گفته محققی از دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی در وین، این احتمالاً بر اوکراین و کشورهای همسایه مانند روسیه یا مولداوی تأثیر خواهد گذاشت. با احتمال کمتر ۱ در ۱۰۰ تا ۳ در ۱۰۰، چنین عواقبی می تواند در لهستان، اسلواکی، جمهوری چک، مجارستان یا رومانی نیز رخ دهد. طبق مدل، این ریسک برای آلمان و سایر کشورهای اروپای غربی وجود ندارد.