اخبار جنگ اوکراین دوم اوت

ریانووستی: جنگنده های زیرزمینی طرفدار روسیه از انهدام پایگاه مزدوران اسماعیل خبر دادند.

حملات اخیر روسیه به تأسیسات در اسماعیل اوکراین، یک انبار نفت و یک پایگاه تعمیر و نگهداری نیروی دریایی را که در میان چیزهای دیگر، قایق‌های نظامی اوکراینی در آن تعمیر می‌شد، هدف قرار داد. این خبر را خبرگزاری ریانووستی به نقل از جنبش زیرزمینی طرفدار روسیه در نیکولایف اعلام کرد.
یک ایستگاه بندری نیز مورد اصابت قرار گرفت، جایی که پرسنل نظامی خارجی و «به احتمال زیاد رومانیایی» در آنجا حضور داشتند. ریانووستی همچنین به نقل از جنگنده زیرزمینی سرگئی لبدف گفت:
زیرساخت‌های بندر نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند: انبار غله و آسانسور باری که به گفته جنبش زیرزمینی، تجهیزات نظامی خارجی در آن وجود داشت. در مجموع هشت حمله صورت گرفت.حمله به مسکو: بقایای هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی به خانه ای در روستای مجاور آسیب رساند

کانال تلگرامی مش گزارش داد بقایای یک پهپاد سرنگون شده اوکراینی که در حمله به مسکو مورد استفاده قرار گرفت به یک خانه شخصی در روستای اینوکا در منطقه نارو فومینسک در منطقه مسکو آسیب رساند. در گزارش مربوطه آمده است:
“بقایای یک هواپیمای بدون سرنشین سقوط کرده در روستای Inevka، منطقه نارو-فومینسک، منطقه مسکو پیدا شد – آنها به یکی از خانه های شخصی آسیب رساندند. آنها توسط ساکنان شهرک باغ “Arabesque” یک روز قبل کشف شدند. بر اساس اطلاعات ما، قطعات فلزی سقف آهنی ساختمان را شکست. کارشناسانی که در محل حاضر شدند متوجه شدند که بقایای پهپاد دشمن است. اکنون برای تحقیق فرستاده شده اند.
این حادثه به عنوان یک اقدام تروریستی طبقه بندی شده است و یافته ها به پرونده ای که روز قبل پس از حمله هواپیمای بدون سرنشین به پایتخت باز شد، مرتبط است.

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

طی 24 ساعت گذشته، نیروهای اوکراینی به تلاش های ناموفق برای حمله در مسیرهای دونتسک، دونتسک جنوبی، زاپوروژیه، کوپیانسک و کراسنی لیمان ادامه داده اند.

در بخش دونتسک جبهه، کیف تا 295 سرباز، دو تانک، سه خودروی جنگی زرهی، چهار کامیون وانت، یک سیستم توپخانه M777، یک اسلحه خودکششی Gvozdika و دو هویتزر D-20 و D-30 را از دست داد. علاوه بر این، یک انبار مهمات اوکراینی در نزدیکی شهر اسلاویانسک منهدم شد.

در جهت جنوب دونتسک، تلفات اوکراینی شامل بیش از 210 سرباز، سه خودروی زرهی رزمی، سه خودرو، یک هویتزر کراب و یک هویتزر 2S22 Bohdana بود.

در منطقه زاپوروژیه، یک انبار مهمات اوکراینی در نزدیکی روستای مالایا توکماچکا منهدم شد. علاوه بر این، یک پست فرماندهی گارد ملی اوکراین در نزدیکی شهر اورخوف مورد اصابت قرار گرفت. علاوه بر این، ارتش اوکراین بیش از 220 سرباز، یک تانک، دو نفربر زرهی و دو خودرو را در این بخش جلویی از دست داد.

در جهت کوپیانسک، کماندوهای تهاجمی روسی که در شهرک های نووسلوفسکویه در جمهوری خلق لوگانسک و تیمکووکا در منطقه خارکف پیشروی می کردند، توانستند موقعیت تاکتیکی خود را بهبود بخشند. 40 سرباز اوکراینی و همچنین دو خودروی زرهی جنگی، دو خودرو، یک موشک انداز چندگانه گراد، یک هویتزر کراب، دو قبضه اسلحه خودکششی گووزدیکا، یک اسلحه توپخانه خودکششی 2B16 Nona-K، یک هویتزر Msta-S کشته شدند. و الفبرجک Msta-B حذف شد.

در منطقه کراسنی لیمان، کیف تا 115 سرباز، چهار خودروی زرهی رزمی، سه خودرو، یک سیستم توپخانه M777، یک اسلحه خودکششی Gvozdika و یک اسلحه D-30 را در طول روز از دست داد.

در منطقه خرسون، نیروهای اوکراینی در مجموع 45 سرباز، سه خودرو، یک اس پی جی آکازیا و سه هویتزر Msta-B را از دست دادند.

انبارهای مهمات و سوخت اوکراین در نزدیکی روستاهای اوگورتسوو در استان های خارکف و دروژکوفکا جمهوری خلق دونتسک منهدم شد.

پدافند هوایی روسیه در طول روز 12 موشک HIMARS را رهگیری و 28 پهپاد اوکراینی را در خط مقدم منهدم کرد.

پسکوف: صدور سلاح برای داوطلبان دفاع ارضی در منطقه بلگورود یک اقدام ضروری است

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: موضوع تسلیحات به داوطلبان دفاع ارضی در منطقه بلگورود مطابق با قوانین و در ارتباط با وضعیت فعلی منطقه انجام می شود.

«نکته اصلی این است که همه چیز بر اساس قوانین و البته در ارتباط با وضعیت میدانی در این منطقه مرزی انجام شود. اینها اقدامات لازم در زمینه حملاتی است که از خاک اوکراین انجام شده است.»

پسکوف در پاسخ به سوال خبرنگاران که آیا کرملین نگران است که این تسلیحات “به دست اشتباه بیفتد” پاسخ داد:

سلاح‌ها هرگز کنترل‌نشده نیستند. البته همه مکانیسم‌های کنترلی باید با دقت اجرا و پیش‌بینی شوند. شکی نیست که اینطور است.

معاون وزیر امور خارجه لهستان: روابط ورشو و کیف در حال بدتر شدن است


لهستان برخی از نمایندگان مقامات اوکراین را به اقداماتی متهم کرده است که روابط دیپلماتیک بین دو کشور را بدتر می کند. این را پاول جابلونسکی معاون وزیر امور خارجه لهستان به ایستگاه رادیویی RMF FM گزارش داد.

وزارت خارجه اوکراین روز دوشنبه سفیر لهستان بارتوش چیچوکی را احضار کرد. دلیل آن بیانیه مارسین پرزیداچ، رئیس دفتر سیاست بین‌الملل و وزیر دفتر رئیس‌جمهور، درباره ناسپاسی کی‌یف از کمک ورشو بود. این اظهارات پرزیداچ انتقادهایی را برانگیخته بود. یابلونسکی توضیح داد:
«گفت و گو، مثل همیشه صادقانه و واقعی خواهد بود. ما ارزیابی خود را از چگونگی روابط امروز ارائه خواهیم داد و متأسفانه به دلیل اظهارات اخیر برخی از نمایندگان مقامات اوکراین، بهترین نیستند. »
به گفته یابلونسکی، این وخامت به این دلیل است که اوکراین توسط “برخی احساسات” هدایت می شود. همانطور که این دیپلمات خاطرنشان کرد، طرف لهستانی درک می کند، “اما شما نمی توانید با متحدان خود این گونه رفتار کنید.”

زلنسکی از ویرانی های گسترده در جنوب اوکراین به دلیل حملات روسیه خبر داد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور این کشور در تلگرام اعلام کرد که ظاهراً تخریب‌های ناشی از حملات روسیه در اوکراین رخ داده است. بیشترین خسارت در جنوب کشور به ثبت رسیده است.
رسانه اوکراینی اسماعیل آنلاین گزارش می دهد که در اسماعیل زیرساخت های بندر، یک سیلو غلات، یک ایستگاه دریایی، یک ساختمان شرکت دولتی کشتیرانی دانوب اوکراین و یک تاسیسات ذخیره نفت آسیب دیده است.زاخارووا: کیف بر ترور متکی است و حل و فصل مناقشه را به تعویق می اندازد

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری گفت که رژیم کی یف حملات تروریستی در روسیه را تایید می کند و این بدان معناست که این حملات بحران اوکراین را تشدید می کند و چشم انداز راه حل صلح آمیز را به تاخیر می اندازد. علاوه بر این، وی بیان می کند:
علاوه بر این، مشخص است که تسلیحات و تجهیزاتی که توسط حامیان غربی در اختیار اوکراین قرار می گیرد، اغلب برای انجام حملات تروریستی استفاده می شود که مستقیماً آنها را در همه این جنایات دخیل می کند.

داوطلبان دفاع از خود منطقه ای در استان بلگورود اسلحه دریافت می کنند

به گزارش تاس، اعضای دفاع از خود در منطقه مرزی بلگورود روسیه تفنگ های خودکار، اسلحه های ضد پهپاد و وسایل نقلیه دریافت کرده اند. فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در این تحویل گفت:
«ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در چارچوب قوانین فعلی، موضوع تهیه سلاح برای دفاع از خود را حل می‌کنیم. وضعیت همچنان دشوار است.»
دفاع از خود ارضی منطقه بلگورود شامل حدود 3000 نفر است، هفت گردان در مرز با اوکراین مستقر شده اند. یگان ها از نوامبر 2022 در منطقه آموزش می بینند.ظرف سه روز، نیروهای روسی نیروهای اوکراینی را در جهت کوزموفکا درهم شکستند.

در سه روز، سربازان یگان غربی نیروهای مسلح روسیه عملیات تهاجمی نیروهای اوکراینی را تا قدرت یک گروهان پیاده نظام در جهت کوزموفکا درهم شکستند. این را سرهنگ سرگئی سیبینسکی، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است.
به گفته سیبینسکی، یگان‌های روسی 13 حمله هوایی به تمرکز سربازان و تجهیزات اوکراینی انجام داده‌اند.


وزیر دفاع اوکراین: بیش از 30 مدل پهپاد در 15 ماه به بهره برداری رسید

طی 15 ماه گذشته، وزارت دفاع اوکراین بیش از 30 هواپیمای بدون سرنشین از انواع مختلف از جمله موشک های شناسایی، حمله، کامیکازه و موشکی را به خدمت گرفته است. الکسی رسنیکوف، رئیس آژانس کیف، این موضوع را در فیس بوک اعلام کرد.
این مقام مسئول گفت: تاکنون دستگاه ها در کشور عمدتاً از قطعات یدکی خارجی مونتاژ شده اند. با این حال، برنامه‌هایی برای تولید قطعات خودتان وجود دارد. با این حال، به گفته رسنیکوف، هیچ برنامه ای برای ساخت تاسیساتی به اندازه یک استادیوم وجود ندارد.

ارتش روسیه در اقدام تهاجمی هشت موضع اوکراینی را اشغال می کند

ارتش روسیه در مدت سه روز 8 موقعیت و پایگاه استحکامات نیروهای مسلح اوکراین را در جهت کوزموفکا در منطقه سواتوفسکی جمهوری خلق لوگانسک به تصرف خود درآورد. این را سرگئی سیبینسکی، رئیس مرکز مطبوعاتی یگان غربی نیروهای مسلح روسیه گزارش داده است.

علاوه بر این، هواپیماهای جنگنده Ka-52، Mi-35 و Su-25 این واحد 13 حمله به پرسنل و تجهیزات واحدهای اوکراینی در این بخش از جبهه انجام دادند.رسانه ها: رئیس جمهور چک به 14 شهروند اجازه داد تا به نیروهای مسلح اوکراین بپیوندند


گفته می شود پتر پاول رئیس جمهور چک به 14 شهروند چک اجازه پیوستن به نیروهای مسلح اوکراین را داده است. او هشت درخواست دیگر را رد کرد. این توسط پورتال خبری چک irozhlas.cz گزارش شده است.
گفته می شود میلوش زمان، سلف پاول، به 132 شهروند جمهوری اجازه داده است که از 24 فوریه 2022 به نیروهای مسلح اوکراین بپیوندند. به گزارش پرتال، تعداد کل جذب شدگان 146 نفر است.
با این حال، همانطور که پورتال اشاره می کند، مشخص نیست که چه تعداد از کسانی که مجوز دریافت کرده اند واقعاً به اوکراین رفته اند. قانون چک امکان شرکت شهروندان جمهوری را در تشکیلات نظامی یا شبه نظامی خارجی بدون اجازه رئیس جمهور منتفی می کند. این قانون می تواند برای خارجی هایی که دارای مجوز اقامت هستند نیز اعمال شود.


پنتاگون: عملیات ویژه روسیه کمبودها و نقص‌ها در مجتمع نظامی-صنعتی آمریکا آشکار کرد

عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین ناتوانی مجموعه نظامی-صنعتی آمریکا را در عملکرد در سطح مورد نیاز نشان داد. این را مارا کارلین، دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور استراتژی، برنامه ریزی و قابلیت ها بیان کرد.
«همه شما می دانید که چالش های پیش روی پایگاه نظامی-صنعتی چند سالی است که وجود داشته است. کمیسیونی که استراتژی دفاع ملی را در سال 2018 تهیه کرد، در مورد آن صحبت کرده است. همه ما سال ها در مورد آن شنیده ایم.”
اما ما هیچ اقدام خاصی در این زمینه ندیدیم تا زمانی که جنگ روسیه در اوکراین به همه ما یادآوری واقعا ملموس و ظریفی از نیاز به تقویت پایگاه نظامی-صنعتی خود، متحدان و شرکای خود و توانایی در میان ما داد. اطمینان حاصل شود که همه به طور نزدیک و مکمل کار می کنند.

«کاملاً واضح است که این پایگاه نظامی-صنعتی نتوانسته در سطحی که همه ما می‌خواهیم کار کند.»

روسیه رکورد جدیدی در ارسال گاز به چین به ثبت رساند

گروه انرژی روسیه گازپروم رکورد جدیدی در تحویل روزانه گاز به چین به ثبت رساند. تحویل گاز بر اساس قرارداد دوجانبه و بلندمدت تامین گاز بین گازپروم و شرکت نفت دولتی چین انجام خواهد شد.

این شرکت اعلام کرد، غول انرژی روسیه گازپروم روز دوشنبه رکورد جدیدی در عرضه روزانه گاز به چین از طریق خط لوله گاز طبیعی کرافت سیبری به ثبت رساند. روسیه گاز طبیعی را برای شریک تجاری اصلی خود تحت قرارداد بلندمدت گازپروم و شرکت نفت دولتی چین، شرکت ملی نفت چین (CNPC) تامین می کند. در بیانیه شرکت روسی آمده است:

“در 31 ژوئیه، عرضه گاز روسیه از طریق خط لوله گاز کرافت سیبری دوباره از تعهدات قراردادی فراتر رفت. گازپروم تمام حجم های درخواستی را تحویل داد و رکورد تاریخی جدیدی در عرضه روزانه گاز به چین به ثبت رساند.”

خط لوله Power of Siberia بخشی از یک قرارداد سی ساله به ارزش 400 میلیارد دلار است که بین گازپروم و CNPC در سال 2014 امضا شد. چین بیشتر گاز طبیعی روسیه را از طریق این خط لوله تامین می کند. این خط لوله که تا حدی در دسامبر 2019 راه اندازی شد، اولین خط لوله ای است که گاز روسیه را به چین می رساند.

روسیه سال گذشته 15.5 میلیارد متر مکعب گاز به چین صادر کرد. به گفته الکساندر نواک معاون نخست وزیر، با ادامه همکاری مسکو در زمینه انرژی با پکن، عرضه گاز به چین تنها از طریق این خط لوله در سال 2023 به 22 میلیارد متر مکعب خواهد رسید.

حمله نیروی هوایی روسیه به تأسیسات ارتش اوکراین در چندین بخش جلویی

وادیم آستافیف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش داد، نیروی هوایی یگان جنوبی نیروهای مسلح روسیه حملات راکتی و بمب‌افکنی را به تأسیسات اوکراینی در چندین بخش از جبهه انجام داد. تأسیسات در مسیرهای لیسیچانسک، سولدار-آرتموفسک، الکساندرو-کالینوفسک، آودیوکا و مارجینکا مورد حمله قرار گرفتند.
به گفته آستافیف، سوخو-34های روسی همچنین به سایت‌های استقرار موقت ارتش اوکراین در نزدیکی سربریانکا، بلوگروفکا، کلشچفکا، پردتچنو و نووگورودسکویه حمله کردند.ارتش روسیه حملات نیروهای اوکراینی را در جبهه کراسنی لیمان خنثی کرد

یگان مرکزی نیروهای مسلح روسیه پنج حمله نظامیان اوکراینی به سمت کراسنی لیمان را خنثی کرد. این توسط رئیس مرکز مطبوعاتی گروه الکساندر ساوچوک گزارش شده است.
به گفته وی، در جریان خصومت ها در مناطق Karmazinovka و Chervonopopovka جمهوری خلق لوهانسک، یگان های این تشکیلات با پشتیبانی آتش توپخانه و حملات هوایی، هفت موقعیت استحکامات را تصرف کردند. تلفات اوکراینی به بیش از 100 شبه نظامی، یک خودروی زرهی جنگی و سه کامیون وانت بالغ شد.
ساوچوک همچنین گزارش می دهد که یک اسلحه D-30، یک هویتزر Msta-B 152 میلی متری و دو خمپاره متعلق به ارتش اوکراین در جریان دوئل توپخانه منهدم شد. نیروهای پدافند هوایی روسیه پنج پهپاد و چهار موشک HIMARS را سرنگون کردند.آتش سوزی در تاسیسات بندری و صنعتی در منطقه اودسا

آتش سوزی در زیرساخت های صنعتی و بندری در منطقه اودسا رخ داد که در آن انفجارها در طول شب رخ داد. این توسط رئیس اداره منطقه ای اولگ کیپر گزارش شده است. او در تلگرام می نویسد:
آتش سوزی در زیرساخت های بندری و صنعتی منطقه رخ داد.
«تمام خدمات مربوطه در محل حادثه کار می کنند.»
بر اساس گزارش رسانه ها، در طول شب انفجارهایی در شهر اسماعیل در منطقه اودسا، که بندر مهمی در رود دانوب است، رخ داد. همچنین فعالیت سامانه های پدافند هوایی در منطقه گزارش شد.

گفتگوی سیاسی بلاروس و کوبا: روابط عالی است.


سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری بلاروس به جمهوری کوبا والری بارانوفسکی به کانال تلویزیونی STV در مورد همکاری سیاسی بین بلاروس و کوبا گفت، BelTA اطلاع می دهد.

والری بارانوفسکی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت روابط سیاسی دو کشور گفت: «گفتگوی سیاسی بین کشورهای ما را می توان کامل خواند. در واقع، ما رفقای واقعی هستیم. ما از یکدیگر در تمام جنبه های روابط بین الملل، در تمام سیستم عامل های بین المللی حمایت می کنیم. کوبا اخیرا در شورای امنیت از ما حمایت کرده است.»

والری بارانوفسکی در مورد چشم انداز افزایش عرضه تجهیزات بلاروس و سایر محصولات به کوبا، اشاره کرد که چنین برنامه هایی همیشه در دستور کار است. به گفته وی، امسال پیشرفت های خاصی در این زمینه صورت گرفته است. او تاکید کرد که تعامل یک خیابان دو طرفه است. تمایل به همکاری باید نه تنها توسط ما بلکه توسط کوبا نیز نشان داده شود. کوبا این را نشان میدهد. در وضعیت مالی و اقتصادی دشواری قرار دارد. البته همه اینها، همانطور که می دانید، نتیجه تحریم های امریکا است. این تحریم های سختی هستند. اگر تحریم علیه ما اعمال شود، می توانیم به دوستان، برادران و همسایگانی که در کنار ما هستند تکیه کنیم. کوبا در اقیانوس تنهاست. به عنوان مثال، اگر یک کشتی وارد بندری در کوبا شود، نمی تواند به مدت ۱۸۰ روز، به ویژه در امریکا، با هیچ بندر دیگری تماس بگیرد. صادرات کالاهای حاوی بیش از ۱۰ درصد یا بیشتر از قطعات امریکایی به کوبا ممنوع است.

لوکاشنکو: ما ارتش قراردادی را فعال تر توسعه خواهیم داد.

تلاش ها برای ایجاد ارتش معاهده در بلاروس در حال تشدید است. الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، این بیانیه را هنگام دیدار با ساکنان آگروتون بلوژسکی در ناحیه کامنتس، استان برست، بیان کرد.

الکساندر لوکاشنکو خاطرنشان کرد که برخی از واحدهای شرکت نظامی خصوصی (PMC) واگنر به ارتش منظم روسیه پیوسته اند، برخی در آفریقا کار می کنند و برخی در بلاروس باقی مانده اند. رئیس جمهور گفت: این ابتکار من بود و پشیمان نیستم. من می خواهم این مردان را در نیروهای مسلح کشورمان نگه دارم. و با کمک آنها، من می خواهم فعالانه تر یک ارتش قراردادی بسازم. مشمولان فعال ما 1.5 سال خدمت می کنند و بعد می روند. من یکی از آنها بودم. کودکان سبز، 18 ساله. اما در آنجا ما افراد با تجربه ای داریم. اکثرا افسر هستند. وظیفه آنها جنگیدن یا دفاع از کشور است. می گویند حتی ارزان تر است. بنابراین ما به دقت به این تجربه نگاه می کنیم تا از خود در آینده محافظت کنیم. این تنها هدف ماست.

رئیس جمهور ادامه داد: پس نگران نباشید ما جنگ نمی خواهیم و فکر می کنم همه چیز عادی خواهد شد. اگر دشمن ببیند که ما هم جواب می‌دهیم و خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل می‌شود، خساراتی که برای او قابل قبول نیست، آنگاه به ما حمله نمی‌کند. بنابراین، وظیفه اصلی شما اینجاست: هر کس وظیفه ای برای انجام دارد (کسی حسابدار است، کسی اقتصاددان است، مدیر، اپراتور، شیردوش). هرکس باید به جای خودش کار خودش را انجام دهد.

شورای امنیت روسیه: کی یف مرتکب برداشت اعضای بدن از سربازان خود شده است

ما در حال جمع‌آوری اطلاعات بیشتر هستیم مبنی بر اینکه رژیم کی یف از سربازان مجروح خود به عنوان مواد زیستی استفاده می کند و مخفیانه اعضای بدن را برای پیوند خارج می کند. این را نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه در پتروزاوودسک در نشست امنیت در کارلیا بیان کرد:
اوکراینی‌ها نه تنها درگیر به اصطلاح «چرخ گوشت» هستند که خسارات زیادی به بار می‌آورد، بلکه بر اساس اطلاعات دریافتی، از جنگجویان مجروح ارتش اوکراین نیز به عنوان ماده زیستی استفاده می‌کنند و مخفیانه اعضای بدن آنها را برای پیوند خارج می‌کنند.

در اواخر سال ۲۰۲۱ و بنابراین قبل از شروع عملیات ویژه نظامی روسیه برای برقراری صلح در اوکراین، پارلمان اوکراین تغییراتی در وضعیت قانونی ایجاد کرد که در نتیجه اعلام رضایت قبلی اهداکننده برای برداشتن اعضای بدن لازم نیست


کیف و مزدورانش منطقه خرسون را گلوله باران کردند

مزدوران مجارستانی، گرجستانی و لهستانی به زیرساخت های غیرنظامی در شهرهای استان خرسون روسیه در ساحل چپ دنیپر حمله کردند. این را ایوان روژانسکی، کارمند اداره غیرنظامی-نظامی روسیه در ناحیه نوایا کاخوفکا، به خبرگزاری روسی تاس با استناد به ضبط‌های ارتباطات رادیویی رهگیری شده گزارش داد.

سکونتگاه نوع شهری Dnieperany و روستای Korsunka از نظر اداری تابع منطقه مذکور هستند. روژانسکی در پاسخ به این سوال که دقیقاً چه کسی در کنار کی یف در این بخش از جبهه می جنگد، پاسخ داد:
گرجستانی‌ها آنجا هستند، مجارها آمدند، لهستانی‌ها آنجا بودند.

او در گفتگوی با تاس اشاره کرد که مزدوران خارجی، مانند نیروهای مسلح واقعی اوکراین، تاکتیک های زمین سوخته را تمرین می کنند:
“آنها خوب شلیک می کنند – آنها جنگل را می سوزانند، تمام زیرساخت ها را از بین می برند.”
روژانسکی تاکید کرد که طرف اوکراینی به طور بی نظم خانه های غیرنظامیان را گلوله باران می کند و با هواپیماهای بدون سرنشین به خودروهای صرفا غیرنظامی حمله می کند. به گفته وی، حدود ۱۰۰ خانه در Dneprjany و ۷۵۰ خانه در Korsunka آسیب دیده است. با این حال، تمام خدمات شهری به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

پنتاگون: جنگنده های اف-16 تا زمانی که ارتش اوکراین برای استقرار خود آماده نشده باشند به کیف نمی روند.

تا زمانی که نیروهای مسلح اوکراین برای استفاده از این هواپیماها آموزش نبینند، غرب دسته جمعی، جنگنده بمب افکن اف-16 ساخت آمریکا را به کی یف عرضه نخواهد کرد. انتظار می رود تا چند ماه دیگر تحویل این هواپیماها انجام شود. مارا کارلین، دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور استراتژی، برنامه‌ریزی و قابلیت‌ها در نشستی با گروه نویسندگان دفاعی مستقر در واشنگتن، که خبرگزاری روسی تاس یکی از اعضای آن است، اظهار داشت.
ما در اینجا در مورد یک پلت فرم نسبتاً پیچیده صحبت می کنیم. و ما می خواهیم مطمئن شویم که آنها آموزش لازم را برای استفاده مؤثر از آن در میدان جنگ دیده اند.
واگذاری جنگنده پیچیده به کشور بدون آمادگی لازم فایده ای ندارد.