اخبار جنگ اوکراین اول اوت

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

نیروهای مسلح اوکراین در 24 ساعت گذشته تلاش کرده اند در مسیرهای دونتسک، دونتسک جنوبی، زاپوروژیه، کوپیانسک و کراسنی لیمان حمله کنند.

در جهت دونتسک، واحدهای نیروهای روسی جنوبی هشت حمله را دفع کردند. بیش از 345 شبه نظامی اوکراینی کشته شدند. یک تانک، شش خودروی جنگی پیاده نظام، چهار خودرو، یک موشک انداز چندگانه Grad، پنج اسلحه خودکششی کراب لهستانی، و همچنین پنج قطعه توپ از جمله یک سامانه توپخانه M777 ساخت آمریکا منهدم شد.

در جبهه جنوبی دونتسک و زاپوروژیه، نیروهای روسیه دو حمله اوکراینی را دفع کردند. مجموع تلفات اوکراین در 24 ساعت گذشته بیش از 220 نظامی، دو تانک، 6 خودروی جنگی پیاده نظام شامل یک نفربر زرهی برادلی ساخت آمریکا، یک Krab SPG لهستانی، یک Akazija SPG و یک تفنگ صحرایی جیزینت بی.بوده است.

در کوپیانسک، نیروهای شوک یگان غربی روسیه بیشتر پیشروی کردند و مواضع بهتری را تصرف کردند. حدود 120 نظامی اوکراینی کشته شدند و یک خودروی زرهی رزمی، سه خودرو، یک گووزدیکا اس پی جی و یک هویتزر D-30 از کار افتادند.

در جهت کراسنی لیمان، ارتش روسیه سه حمله اوکراینی را دفع کرد. ارتش اوکراین بیش از 75 سرباز، سه خودروی جنگی زرهی، دو وانت، هویتزر D-20 و D-20 و همچنین دو اسلحه خودکششی Gvozdika را از دست داد.

تلفات اوکراین در بخش خرسون به حدود 40 سرباز و سه خودرو، یک اس پی جی Akazija و یک هویتزر Msta-B بالغ شد. یک رادار شناسایی توپخانه Zoopark-3 در منطقه خارکف منهدم شد.

علاوه بر این، ارتش روسیه 21 پهپاد را در طول جبهه منهدم کرد. پدافند هوایی 16 موشک HIMARS را رهگیری کرد.

هشدار هوایی در سراسر اوکراین – برای سومین بار در آن روز

امروز سه بار در روز در اوکراین هشدار هوایی سراسری اعلام شد. این در ساعت 3:30 بعد از ظهر به وقت مسکو از روی نقشه که به صورت بلادرنگ در وب سایت وزارت دیجیتال سازی اوکراین به روز شده است ظاهر شد. با این حال، اولین گزارش های هشدار هوایی در اواخر بعدازظهر اول اوت در ساعت 3.15 بعد از ظهر ظاهر شد. حدود نیم ساعت بعد، همه چیز در سراسر کشور عادی شد. 

هشدار قبلاً دو بار در سراسر کشور به صدا درآمده بود و نیم ساعت بعد لغو شد. 

در 10 اکتبر 2022، دو روز پس از اولین حمله تروریستی به پل کریمه، نیروهای روسیه حملات موشکی هدایت شونده را به زیرساخت‌های نظامی، لجستیکی و شبکه برق در اعماق مناطق داخلی اوکراین انجام دادند. 

نیروهای پدافند هوایی روسیه بالگردهای Mi-24 اوکراینی را در منطقه خرسون سرنگون کردند

نیروهای ضد هوایی روسیه یک فروند بالگرد Mi-24 متعلق به نیروهای مسلح اوکراین را در ساحل راست رودخانه دنیپر در منطقه خرسون منهدم کردند. این را نماینده اورژانس منطقه به خبرنگاران اعلام کرد. 

یگان‌های پدافند هوایی یک فروند Mi-24 ارتش اوکراین را در ساحل راست منطقه خرسون در نزدیکی شهرک میخایلوفکا منهدم کردند. 

لوکاشنکو: کمتر از 100 مزدور واگنر به بلاروس می آیند

در پایان ماه ژوئیه، نخست وزیر لهستان، ماتئوس موراویسکی اظهار داشت که گفته می شود بیش از 100 جنگجو از گروه مزدور روسی واگنر در منطقه گرودنو بلاروس در نزدیکی شکاف سووالکی، منطقه ای در جنوب غربی مرز لیتوانی-لهستان بین بلاروس مستقر هستند. ومنطقه کالینینگراد در دریای بالتیک روسیه. در این بیانیه آمده است: «احتمالاً اینها می توانند به لهستان نفوذ کنند. 

اکنون الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور آمریکا اظهارات موراویسکی را رد می کند. وی در سفر کاری خود به منطقه برست در روز سه شنبه تاکید کرد که کمتر از 100 مزدور واگنر به بلاروس منتقل شده اند. به گفته لوکاشنکو، نیروهای واگنر که وارد کشور شده بودند برای انتقال تجربیات رزمی به واحدهای ارتش بلاروس در آنجا بودند. 

وی همچنین اظهار داشت که جنگنده های واگنر همچنان در یک اردوگاه موقت مستقر هستند. در بیانیه دفتر مطبوعاتی، به نقل از رئیس دولت بلاروس آمده است:

“این بچه ها نمی خواهند جایی بروند. آنها به دنبال کردن دستورات عادت کرده اند.”

وزارت دفاع روسیه: کی یف می خواست به کشتی های غیرنظامی روسیه در دریای سیاه حمله کند

کی یف سعی کرده است با قایق های بدون سرنشین به کشتی های حمل و نقل غیرنظامی روسیه حمله کند. کشتی های نیروی دریایی روسیه به موقع آنها را شناسایی و منهدم کردند. این را ژنرال ایگور کوناشنکوف، نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد.
رژیم کی یف امشب از سه قایق بدون سرنشین نیمه شناور برای انجام حمله تروریستی به کشتی های حمل و نقل غیرنظامی روسیه در مسیر تنگه بسفر در بخش جنوب غربی دریای سیاه استفاده کرد.
به گفته کوناشنکوف، کشتی‌های نیروی دریایی روسیه که ترابری را همراهی می‌کردند به موقع قایق‌های مهاجم را شناسایی و آنها را منهدم کردند.

رئیس دونتسک: ارتش اوکراین نیروهای بیشتری را به سمت استارومایورسکویه منتقل می کند

دنیس پوشیلین، رئیس دونتسک در تلویزیون دولتی روسیه گفت، علیرغم تلفات بسیار زیاد، نیروهای مسلح اوکراین واحدهای بیشتری را به شهر جنگ زده استاروماژورسکویه در جمهوری خلق دونتسک (DPR) می آورند.
به گفته این مقام، یگان های اوکراینی در برخی مواقع کنترل شهرک های مهم راهبردی در حوضه Vremevsky را به دست گرفتند. به گفته وی، نیروهای روسی بارها عقب نشینی کردند تا تلفات خود را به حداقل برسانند و در عین حال بتوانند وظایف را با شایستگی انجام دهند. خبرگزاری تاس به نقل از پوشیلین چنین می گوید:
حریف به از دست دادن پرسنل اهمیتی نمی دهند و هر فرد برای ما مهم است.


پسکوف: خطر حملات پهپادی به مسکو آشکار است

خطر حملات هواپیماهای بدون سرنشین به مسکو وجود دارد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که این امر بدیهی است و مسکو اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

تهدید کی یف: تعداد حملات پهپادی به مسکو افزایش خواهد یافت

میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین، تهدید کرده است که حملات پهپادی به مسکو را تشدید خواهد کرد. او در توییتر می نویسد:
هر چیزی که در روسیه اتفاق خواهد افتاد یک روند تاریخی عینی است. پهپادهای ناشناس بیشتر، ویرانی بیشتر، درگیری های داخلی بیشتر، جنگ های بیشتر.”
به گفته وزارت دفاع روسیه، سه پهپاد اوکراینی در شب اول اوت بار دیگر به مسکو حمله کردند.وزیر دفاع سابق اوکراین: میادین مین متراکم تهاجم را کند می کند

آندری زاگورودنیوک، وزیر دفاع سابق اوکراین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: مین های قرار گرفته توسط واحدهای روسی به طور قابل توجهی سرعت ضد حمله اوکراین را کاهش می دهد. به گفته وی، حدود 2000 معدن وجود دارد.

وزیر پیشین گفت که در برخی موارد، مین‌ها فقط چند متر از هم فاصله داشتند، که حرکت سریع حتی در فواصل کوتاه را برای نیروهای اوکراینی دشوار می‌کرد.

در همان زمان، زاگورودنیوک بیان می کند که سربازان اوکراینی فاقد قطعات یدکی برای تجهیزات جنگی ارائه شده توسط غرب هستند، که منجر به مشکلات زیادی در تعمیر و نگهداری شده است.

خشم امریکا از همکاری هسته ای نظامی روسیه و بلاروس ریاکارانه است

اناتولی انتونوف
سفیر روسیه در امریکا
خشم دولت ایالات متحده از تقویت همکاری روسیه و بلاروس در منطقه هسته ای نظامی ریاکارانه است.

سفیر اناتولی انتونوف در واکنش به محکومیت تصمیم روسیه برای استقرار سلاح های هسته ای تاکتیکی در قلمرو بلاروس در بیانیه اجلاس سران ناتو ویلنیوس که در 11 ژوئیه به تصویب رسید، گفت که تمایل ایالات متحده و متحدان ان برای تبدیل حقایق و منطق به درون مدت ها برای روسیه تعجب اور نبوده است.

»بیانیه این ائتلاف ادعا می کند که استقرار سلاح های هسته ای تاکتیکی ما در بلاروس ثبات و امنیت استراتژیک در منطقه یورو اتلانتیک را تضعیف می کند. در عین حال، همچنین بیان می کند که سلاح های هسته ای ایالات متحده در اروپا در خدمت حفظ صلح و جلوگیری از تجاوز است. این تایید دیگری از استانداردهای دوگانه است که در ناتو شایع است.»

او به یاد می اورد که اعضای ائتلاف پنهان نمی کنند که سلاح های هسته ای و تمرینات انها علیه روسیه است. انها به طور فزاینده ای خواستار نزدیک شدن زیرساخت های هسته ای خود به مرزهای دولت اتحادیه روسیه و بلاروس هستند.

اقداماتی که ما انجام می دهیم ماهیت دفاعی در برابر جنگ ترکیبی همه جانبه علیه روسیه با قصد اعلام شده برای تحمیل “شکست استراتژیک” ایالات متحده است. بر خلاف ناتو، اقدامات امنیتی ما در قلمرو این کشور که یک فضای دفاعی مشترک را تشکیل می دهد، انجام می شود.»

دونتسک 59 حمله اوکراینی را ظرف 24 ساعت گزارش کرد

مقامات دونتسک 59 حمله توسط نیروهای اوکراینی را در 24 ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل 220 پرتابه به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از چندین راکت انداز، پهپاد، قطعات توپخانه و پرتابه در کالیبرهای 155 و 152 میلی متری استفاده کرد. هشت شهر، از جمله پایتخت منطقه، دونتسک، زیر آتش قرار گرفتند.
در این حملات که بین ساعت 12 صبح روز 31 ژوئیه تا ساعت 12 صبح روز اول اوت (به وقت محلی) انجام شد، سه غیرنظامی کشته و 14 نفر دیگر با شدت متفاوت زخمی شدند. گلوله باران به 24 ساختمان آپارتمانی در دونتسک، گورلووکا و یاسینواتایا و همچنین شش زیرساخت غیرنظامی آسیب رساند.
یک روز قبل، مقامات دونتسک 75 حمله از اوکراین را گزارش کرده بودند. یک غیرنظامی کشته شد. دو نفر از جمله یک دختر پانزده ساله مجروح شدند.


فرماندار زاپوروژیه: کی یف نیروهای خود را به سمت اورخوف جمع آوری می کند

نیروهای مسلح اوکراین در حال تجدید قوا در بخش اورخوف در جبهه هستند. کی یف در تلاش است تا از سربازان بسیج شده گروه های تهاجمی تشکیل دهد. یوگنی بالیتسکی، فرماندار منطقه زاپوروژیه در تلگرام در این باره می نویسد.
«در جهت اورخوف، دشمن در حال جمع‌بندی مجدد است و سعی می‌کند از افراد بسیج شده که به خوبی آموزش ندیده‌اند، گروه‌های تهاجمی تشکیل دهد. اقدامات دشمن ناهماهنگ است، روحیه جنگندگی پایین است، موارد تسلیم زیاد است که تنها راه نجات جان دشمن باقی می ماند.»
پیش از این، نیروهای اوکراینی تلاش دیگری برای شکستن دفاع روسیه در بخش اورخوف جبهه انجام داده بودند، اما متحمل تلفات قابل توجهی شدند.


کلشچایفکا تحت کنترل ارتش روسیه است

به گفته دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک، روستای کلشچایفکا در حومه آرتموفسک تحت کنترل نیروهای روسیه است.
طبق آخرین اطلاعات، کلشچایفکا تحت کنترل ما است.
به ادعای وی، این شهرک تحت گلوله باران مداوم نیروهای اوکراینی است.
روز قبل، رئیس دونتسک گزارش داد که درگیری شدید در جناحین آرتموفسک از جمله در منطقه کلشچایفکا در حال وقوع است. به گفته وی، هر از چند گاهی نیروهای اوکراینی موفق می شوند مواضعی را بگیرند، اما واحدهای روسی مهاجمان را دوباره به عقب می راند.

تحلیلگر سابق سیا: حملات اوکراین به قلمرو روسیه نشان دهنده ضعف نظامی کی یف است

حملات نیروهای اوکراینی به خاک فدراسیون روسیه نشان دهنده ضعف نظامی رژیم ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور این کشور است و منجر به شکست کی یف می شود. این نظر لری جانسون، تحلیلگر سابق آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) در گفتگو با مجری پادکست Judging Freedom، اندرو ناپولیتانو است.
جانسون گفت که زلنسکی به سمت مرگ نابهنگام می رود. حملات اوکراین به خاک روسیه یک اقدام ناامید کننده است. روسیه به حمله خود ادامه می دهد در حالی که اوکراین در حال شکست است.
پیش از این، دولت آمریکا تأیید کرده بود که واشنگتن از سرعت ضد حمله نیروهای اوکراینی راضی نیست.گزارش رسانه ها: پلیس و جنگجویان دفاع سرزمینی در اوکراین مجبور به تحویل مواد زیستی شدند


از 20 ژوئیه، فرماندهی نظامی اوکراین جمع آوری مواد اهداکننده و بیومتریک از جنگجویان دفاع سرزمینی و افسران پلیس در منطقه اودسا و بخش تحت کنترل کیف در منطقه زاپوروژیه را تشدید کرده است. این را یک مقام امنیتی روسیه به ریانووستی به نقل از منابعی در انجمن های داوطلبان اوکراینی گزارش کرده است.

«طبق اطلاعات منابع ما از واحدهای داوطلب اوکراینی در استان‌های زاپوروژیه و اودسا، از 20 مارس. جولای فعالیت‌ها را برای جمع‌آوری اعضای اهداکننده و پتانسیل بیومتریک در میان سربازان دفاع سرزمینی و پلیس ملی تشدید کرد.

به گفته این منبع، روسای واحدهای اوکراین موظفند تا 25 اوت از همکاری با موسسات پزشکی که به آنها اختصاص داده شده است اطمینان حاصل کنند. تا 19 آگوست، آنها قرار است تعداد کل اهداکنندگان بالقوه را تعیین کنند، در مورد کیفیت خون آنها تحقیق کنند، مقادیر جمع آوری احتمالی را تعیین کنند و تهیه مستقیم را آغاز کنند.
مواد بیولوژیکی باید توسط پرسنل این واحدها گرفته شود، که خود سربازان و افسران پلیس باید رضایت آزادانه خود را بدهند. این افسر امنیتی خاطرنشان کرد:

«این امر با نیاز به شناسایی در صورت مرگ توجیه می شود، در صورت امتناع، تهدید به اخراج می شوند، یعنی تهدید به بسیج و اعزام به جبهه می شوند.»

حمله پهپادی دیگر به مسکو

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد شب گذشته رژیم کی یف تلاش کرد با هواپیماهای بدون سرنشین به اهدافی در مسکو و منطقه مسکو حمله کند.

دو پهپاد اوکراینی توسط پدافند ضد هوایی بر فراز مناطق اودینتسوو و ناروفومینسک در منطقه مسکو منهدم شدند.

یک پهپاد دیگر نیز در اثر جنگ الکترونیکی سقوط کرد و در منطقه تجاری مسکو سقوط کرد.

شهردار سرگئی سوبیانین گزارش داد که یک پهپاد به یکی از ساختمان های بلند در منطقه تجاری مسکو برخورد کرد. وی بیان می کند که شیشه در مساحت ۱۵۰ متر مربع آسیب دیده است. اطلاعاتی در مورد مصدومیت در دست نیست.

به بهانه جنگ تک تیراندازان علیه پناهجویان در مرز لهستان مستقر می‌شوند

لهستان تک تیراندازان را در مرز با بلاروس مستقر می کند

لهستان گفته است که تک تیراندازان کنترل مرز با بلاروس را به دست گرفته اند. ورشو مینسک را متهم می کند که در پشت افزایش تعداد تلاش ها برای عبور غیرقانونی از مرز و حملات مهاجران غیرقانونی به ارتش لهستان است.

لهستان تک تیراندازان را در مرز با بلاروس مستقر کرده است، به گفته فرماندهی کل نیروهای مسلح لهستان. این فرماندهی همچنین تصاویری را منتشر کرد که پرسنل نظامی را با تفنگ تک تیرانداز در مرز نشان می دهد. سخنگوی هماهنگ کننده وزیران خدمات ویژه لهستان، استانیسلاو ژاریان، در این مورد با این کلمات اظهار نظر کرد:

«هنوز هم در مرز با بلاروس وضعیت خطرناک است. گشت های لهستانی توسط بیگانگان تهاجمی مورد حمله قرار می گیرند. هر روز افسران و سربازان هدف قرار می گیرند.»

به گفته مقامات لهستانی، سرویس های ویژه بلاروس به مهاجران و “تجهیزات برای عبور از مرز (نردبان، ابزار برش) و حملات به لهستان (سنگ و اجر) کمک می کردند.”

چگونه لهستان بی سر و صدا کنترل غرب اوکراین را به دست می گیرد
تحلیل

در همین حال، شرکت نظامی خصوصی واگنر اموزش واحدهای تیپ مکانیزه را در بلاروس اغاز کرده است. وزارت دفاع بلاروس تاکید کرد که تاکید در اینجا بر ماموریت های جنگی در شرایط مدرن است. عناصر دفاع فعال و “زنده ماندن” در میدان جنگ با توجه به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین تمرین خواهد شد. با توجه به استقرار واحدهای واگنر در بلاروس، ورشو گفت که این “یک گام به سوی یک حمله ترکیبی دیگر در خاک لهستان” است.

در اگوست ۲۰۲۱ بحران مهاجرت در مرز بلاروس با لهستان، لتونی و لیتوانی پس از ممنوعیت پرواز شرکت هواپیمایی دولتی بلاویا به اتحادیه اروپا رخ داد. الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس در ان زمان اعلام کرد که این کشور دیگر به کشورهای غربی برای کنترل مهاجرت غیرقانونی در مرز بلاروس کمک نخواهد کرد.
در نتیجه، تعداد عبور غیرقانونی مرزی از بلاروس به اتحادیه اروپا چند برابر شد. اتحادیه اروپا ادعا کرد که هجوم این مهاجران توسط مقامات بلاروس برای اهداف سیاسی سازماندهی شده است. مینسک قاطعانه این اتهامات را رد کرد.

نرده های ساخته شده در مرزهای شرقی لهستان و کشورهای بالتیک پس از بحران مهاجرت ۲۰۲۱ بر خلاف انتظارات، منجر به کاهش قابل توجهی در امواج مهاجران غیرقانونی نشده است.

نیروهای تهاجمی روسیه شرکت های ارتش اوکراین را در نزدیکی کراسنی لیمان درهم شکستند

یک نیروی تهاجمی روسی در چند روز نبرد در منطقه کراسنی لیمان جمهوری خلق لوگانسک تا دو و نیم گروه از نیروهای مسلح اوکراین را از بین برد. این را فرمانده گروه حمله با نام مستعار کاتون گزارش می دهد.
وی ادامه داد: به مدت پنج روز حمله به یک بخش از زمین انجام شد، سه موضع استحکامات دشمن در این منطقه منهدم شد، از نارنجک انداز، شعله افکن و خمپاره استفاده شد و همه اینها باعث شد که وظیفه رزمی با موفقیت و هماهنگی انجام شود. . در عرض پنج روز تا دو گروهان و نیم دشمن را از بین بردیم».
چندین خودروی زرهی نیز منهدم شد.

ارتش اوکراین گورلووکا در جمهوری خلق دونتسک را با چندین راکت انداز گلوله باران کرد

واحدهای نیروهای مسلح اوکراین چندین راکت انداز را به سمت گورلووکا در جمهوری خلق دونتسک (DPR) شلیک کردند. نمايندگي DPR در مركز مشترك كنترل و هماهنگي مسائل مربوط به جنايات جنگي اوكراين گفت كه 15 راكت به سمت شهر شليك شد.
این حمله در ساعت 06:30 به وقت محلی از جهت دزرژینسک انجام شد.


کشتی های ناوگان دریای سیاه روسیه حمله را در نزدیکی سواستوپل دفع کردند

کشتی های گشتی ناوگان دریای سیاه سرگئی کوتوف و واسیلی بیکوف حمله سه قایق بدون سرنشین نیروهای مسلح اوکراین را در نزدیکی سواستوپل دفع کردند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.
«امشب نیروهای مسلح اوکراین یک حمله ناموفق توسط سه قایق بدون سرنشین به کشتی‌های گشتی ناوگان دریای سیاه سرگئی کوتوف و واسیلی بیکوف انجام دادند که وظیفه کنترل کشتی‌ها در جنوب غربی دریای سیاه، 340 را انجام می‌دادند. کیلومتری جنوب غربی سواستوپل.”
هنگام دفع حمله، هر سه قایق دشمن با آتش ناوهای روسی منهدم شدند.
کشتی‌های سرگئی کوتوف و واسیلی بیکوف از ناوگان دریای سیاه به انجام وظایف محوله ادامه می‌دهند.

گلوله باران گسترده مرکز دونتسک – کشته و مجروح


انفجارهای مهیب صبح روز دوشنبه در شهر دونتسک رخ داد. بر اساس اطلاعات اولیه، گلوله باران با سامانه توپخانه HIMARS آمریکا انجام شده است.

به گفته الکسی کولمزین شهردار دونتسک، اشیاء غیرنظامی مورد اصابت قرار گرفته اند: یک مهدکودک، محله های مسکونی و یک مرکز اجتماعی. همچنین گزارش شده است که گلوله باران شیشه های ساختمان های مسکونی را شکست و خودروها را سوخت. به گزارش رسانه های محلی، چهار نفر کشته و ده نفر دیگر زخمی شدند.