کماندوهای اوکراینی برای حمله به کریمه در بریتانیا آموزش می بینند

کماندوهای اوکراینی برای حمله به کریمه در بریتانیا آموزش می بینند

ترجمه مجله هفته

به گزارش روزنامه دست راستی انگلیسی اکسپرس، این عملیات شامل حملات هوایی، زمینی و دریایی خواهد بود و کماندوهای اوکراینی از فناوری برای تضعیف و فلج کردن نیروهای روسی استفاده می کنند.

منابع میگویند که نیروهای بریتانیایی در حال آموزش یک تیپ نخبه اوکراینی هستند که وظیفه آن فلج کردن نیروهای روسیه و بازپس گیری کریمه قبل از کریسمس است.

بیش از ۲۰۰۰ سرباز برای شرکت در تمرینات ویژه به یک مکان دورافتاده در دارتمور رسیده اند. به گفته منابع، آنها در حالی که دو گروه دیگر حملات همزمان را آغاز می کنند، تهاجم را رهبری خواهند کرد.

کیریلو بودانوف، رئیس اطلاعات اوکراین، شامگاه شنبه تایید کرد که نیروهای نظامی “به زودی” به کریمه حمله خواهند کرد.
این عملیات شامل حملات هوایی، زمینی و دریایی خواهد بود و کماندوهای اوکراینی از فناوری برای تضعیف و فلج کردن نیروهای روسی استفاده می کنند.
در جاهای دیگر، واحدهای زرهی خط دفاعی را میشکنند. این عملیات با موجودی جدیدی از موشک های دوربرد که از بریتانیا، ایالات متحده و آلمان تامین می شود، پشتیبانی خواهد شد.
آموزش در کمپ نبرد در اوکهمپتون، دوون انجام می شود که به روی سایر واحدهای نظامی و عموم بسته شده است.
۴۲ کماندوی تفنگداران دریایی سلطنتی این آموزش ها را جلو میبرند، که شامل راهپیمایی های طولانی کلاسیک و به دنبال آن حملات شبانه توسط گروه های کماندویی با استفاده از مهمات واقعی است.

شنبه شب، یک منبع نظامی ارشد بریتانیایی گفت که تمرکز بر روی استقرار تاکتیک‌های چابک ناتو برای کمک به نیروهای اوکراینی برای «شکل دادن فضای نبرد» قبل از حمله به قلب دشمن است.
این منبع گفت: «عملیات بازپس گیری شبه جزیره شامل حملات متعدد به نیروهای روسی خواهد بود.

ما می توانیم آنها را با تاکتیک های خود آموزش دهیم و نحوه استفاده از تجهیزات را به آنها نشان دهیم، اما موفقیت به توانایی خود اوکراینی ها برای انطباق سریع و غلبه بر چالش ها بستگی دارد.”

کارشناس مسکو، کایر گیلز، نویسنده کتاب جنگ روسیه با همه، گفت که بازپس گیری کریمه بخشی از هدف اعلام شده رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی برای بیرون راندن همه اشغالگران از خاک اوکراین است.

آقای گیلز از اندیشکده چتم هاوس گفت: «بعید است که تا زمانی که نیروهای روسی به طور کامل از هم نپاشند، بتوان به این امر با حمله رعد اسا دست یافت. اما اگر حملات به پل کرچ ادامه یابد و خط ریلی مختل شود، و این همزمان با حمله‌ای صورت بگیرد که مسیرهای دیگر تامین و پشتیبانی را تهدید می‌کند، در نهایت میتواند و باید بر میزان پایداری روسیه در کریمه تأثیر بگذارد.»
این خبر پس از ادامه حملات به اوکراین در روز شنبه منتشر شد. دست کم ۹ نفر از جمله دو کودک بر اثر اصابت موشک به یک ساختمان آپارتمانی در شهر دنیپرو در شرق این کشور زخمی شدند.

در همین حال، گیلز ادعاهای ولادیمیر پوتین مبنی بر «بررسی دقیق» طرح صلح پیشنهادی رهبران آفریقایی را رد کرد.
این طرح در نشست روسیه و آفریقا در سن پترزبورگ ارائه شد. پوتین با لفاضی و ایجاد شور و شوق ضد استعماری، سعی کرد از حمایت کشورهای آفریقایی که بزرگترین بلوک رای‌دهی سازمان ملل را تشکیل می‌دهند، استفاده کند.
با این حال، با آشکار شدن هر چه بیشتر واقعیت محاصره غلات روسیه در دریای سیاه، نشانه هایی وجود دارد که محبوبیت آن رو به کاهش است.
از میان ۵۴ کشور آفریقایی، تنها ۱۷ تن از سران کشورها در این اجلاس دو روزه شرکت کردند که در مقایسه با ۴۳ کشور در اولین اجلاس در سال ۲۰۱۹.
پوتین متعهد شده است که روسیه صادرات غلات را با صادرات خود جایگزین خواهد کرد، اما این ژست توسط اکثر کشورهای آفریقایی رد شد و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت که این فقط “یک مشت کمک مالی” بود.
آقای گیلز گفت که هیچ امیدی به اجرای طرح صلح آفریقا وجود ندارد.
این طرح خواستار عقب نشینی روسیه، حذف سلاح های هسته ای تاکتیکی از بلاروس، تعلیق حکم بازداشت دادگاه بین المللی کیفری علیه پوتین و لغو تحریم ها شد.
آقای گیلز گفت: “این طرح غیرقابل اجرا است، زیرا کشورهای آفریقایی می دانند که علت اصلی درگیری، تهاجم روسیه است و مبنای آن عقب نشینی روسیه است – کاری که پوتین مایل به انجام آن نیست.”