ترامپ: آمریکا باید با پوتین کنار بیاید زیرا روسیه سلاح هسته‌ای بیشتری دارد.

ترجمه مجله هفته

روسیه سلاح های هسته ای بیشتری نسبت به ایالات متحده دارد، بنابراین لازم است با پوتین کنار بیاید. رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر تاکید کرد که اگر او رئیس جمهور باقی می ماند، درگیری در اوکراین رخ نمی داد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در یک تجمع در پنسیلوانیا گفت: ایالات متحده باید با روسیه کنار بیاید، زیرا زرادخانه هسته ای آن بیش از ایالات متحده است. او توضیح داد:
“اخبار جعلی از این متنفرند وقتی می گویم که من او (ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه) را به خوبی میشناسم . و من با او کنار میومدم. کنار آمدن با او چیز خوبی است. انها سلاح هسته ای بیشتری نسبت به ما دارند، تقریبا به همان اندازه، اما کمی بیشتر. میتونی تصور کنی؟»

ترامپ تاکید کرد که امریکا به دلیل درگیری در اوکراین در وضعیت “احمقانه و خطرناک” قرار دارد. وی افزود که دولت آمریکا در حال حاضر چندین بودجه اروپایی را برای اوکراین اختصاص داده است: ۲۰۰ میلیارد دلار در مقابل ۲۵ میلیارد دلار. رئیس جمهور سابق همچنین تاکید کرد که اگر او رئیس دولت باقی می ماند، درگیری بین روسیه و اوکراین تحقق نمی یافت، زیرا او می توانست بر پوتین تاثیر بگذارد.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات صلح استکهلم (SIPRI)، در ژانویه ۲۰۲۳، ایالات متحده تعداد کلاهک های مستقر را از ۱۷۴۴ در سال گذشته به ۱۷۷۰ کلاهک رساند، در حالی که روسیه این تعداد را از ۱۵۸۸ به ۱۶۷۴ افزایش داد. در عین حال، تعداد فعلی کلاهک های ذخیره شده در روسیه ۲۸۱۵ در مقایسه با ۱۹۳۸ عدد در ایالات متحده است. تعداد کل کلاهک های آمریکا ۳۷۸۰ کلاهک است که مشابه سال گذشته است. در روسیه از ۴۴۷۷ به ۴۴۸۹ قطعه افزایش یافته است.
آمریکا و روسیه باهم نزدیک به ۹۰ درصد سلاح های هسته ای جهان را در اختیار دارند.

موسسه تحقیقات صلح استکهلم در اواخر ماه آوریل گزارش داد که هزینه های نظامی جهانی در سال گذشته به رکورد ۲.۲۴ تریلیون دلار افزایش یافته است و ایالات متحده بالاترین هزینه را با ۸۷۷ میلیارد دلار (۳۹ درصد از هزینه های دفاعی جهانی) ثبت کرده است. در عین حال، اروپا شاهد سریعترین افزایش در هزینه های دفاعی بوده است – ۱۳ درصد در طول سال – که بالاترین سطح از زمان جنگ سرد است. هزینه های دفاعی روسیه در سال گذشته ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۸۶.۴ میلیارد دلار رسید، در حالی که هزینه های نظامی کیف ۶۴۰ درصد افزایش یافت و به ۴۴ میلیارد دلار رسید که بالاترین افزایش هزینه های دفاعی توسط هر کشوری است که توسط موسسه تحقیقات صلح استکهلم ردیابی می شود.

در فوریه سال جاری، پوتین اعلام کرد که سطح تجهیزات نیروهای بازدارنده هسته ای روسیه بیش از ۹۱ درصد است. رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد:

با توجه به تجربه ای که به دست آورده ایم، اکنون باید به همان سطح بالایی از کیفیت در تمام زمینه های نیروهای مسلح دست یابیم.