اخبار جنگ اوکراین ۳۱ جولای

مکزیک از شرکت در مذاکرات صلح بدون روسیه خودداری می کند

مکزیک تنها در صورتی آماده است که در مذاکرات اوکراین که توسط عربستان سعودی برگزار می شود، شرکت کند. این را آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور این کشور به ریانووستی گفته است. او گفت:

اگر اوکراین و روسیه توافق کنند که به دنبال راه حل صلح باشند، ما مشارکت خواهیم کرد.»

وال استریت ژورنال آخر هفته گذشته گزارش داد که عربستان سعودی قصد دارد در ماه اوت در شهر جده مذاکرات صلح با اوکراین را برگزار کند. حدود 30 کشور به این مذاکرات دعوت شده اند، اما روسیه در میان آنها نیست.

گلوله باران گسترده اوکراینی به باسان در منطقه زاپوروژیه: سه کشته و ۱۵ زخمی

هنگامی که نیروهای اوکراینی به روستای باسان در منطقه زاپوروژیه تیراندازی شدید کردند، سه نفر کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند. این را یوگنی بالتسکی، رئیس این منطقه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد.

حدود ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت محلی، ارتش اوکراین زیرساخت های غیرنظامی روستای باسان را گلوله باران کرد. یک خواربارفروشی که تعداد زیادی از مردم در آن اقامت داشتند مورد اصابت قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات اولیه سه نفر جان باختند. مجروحان به مراکز درمانی منتقل شدند. یک کودک ۱۲ ساله همچنان زیر آوار است. نیروهای امدادی در محل حضور دارند.

روستایی در منطقه مرزی کورسک روسیه پس از گلوله باران اوکراین بدون برق

واحدهای اوکراینی روستای تیوتکینو در منطقه کورسک را گلوله باران کردند. این را رومن استاروویت فرماندار منطقه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد. چندین خانه آسیب دیده است.

علاوه بر این، روستای Krasnooktjabrski نیز گلوله باران شد. در نتیجه، خط برق آسیب دید، روستا در حال حاضر بدون برق است. خدمات اورژانس در محل حضور دارند و در تلاش برای بازگرداندن منبع تغذیه هستند. هنوز اطلاعاتی در مورد قربانیان احتمالی در دست نیست.

اوکراین مجاز است از بنادر کرواسی برای صادرات غلات استفاده کند

پس از خروج روسیه از توافقنامه غلات، کرواسی به اوکراین این امکان را داد که از بنادر خود در دانوب و دریای آدریاتیک برای صادرات غلات استفاده کند. این مطلب را دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در وب سایت این وزارتخانه اعلام کرد. وزیر افزود که کیف برای ایجاد مسیرهای کارآمد به این بنادر تلاش خواهد کرد و از این فرصت حداکثر استفاده را خواهد کرد.
یکی دیگر از موضوعات اصلی مذاکرات، طبق معمول، تحویل تسلیحات بود. حمایت دیگر کرواسی از اوکراین نیز مورد بحث قرار گرفت. با این حال، جزئیاتی ارائه نشد.

رئیس شورای امنیت روسیه: غرب از حملات پهپادهای اوکراینی به خاک روسیه حمایت می کند

نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه در نشستی در کارلیا گفت که ایالات متحده و ماهواره های آن به طور فزاینده ای در حال درک این موضوع هستند که شکست روسیه صرفاً نظامی غیرممکن است. بنابراین، آنها شروع به تکیه فعالانه بر روش های تروریستی کرده بودند.

به گفته پاتروشف، سرویس‌های مخفی اوکراین، تحت کنترل متصدیان غربی خود، حملات متعددی را با هواپیماهای بدون سرنشین هوایی و دریایی به مسکو، کریمه، مناطق مرزی و همچنین سایر مناطق روسیه انجام می‌دهند.:
دو هفته پیش یک حمله تروریستی دیگر بر روی پل کریمه رخ داد که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شد.گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

وزارت دفاع روسیه گزارش داد، نیروهای اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته به حملات خود در جبهه‌های دونتسک، دونتسک جنوبی و زاپوروژیه ادامه داده‌اند.

یازده حمله اوکراین به بخش دونتسک از جبهه دفع شد. بیش از 220 سرباز اوکراینی در درگیری ها کشته شده اند. سه خودروی جنگی زرهی، پنج خودرو، دو سامانه توپخانه ام 777، یک دستگاه پانزرهاوبیتزه 2000، یک اسلحه خودکششی، دو هویتزر و یک رادار شناسایی توپخانه منهدم شد.

در جنوب جمهوری خلق دونتسک و در منطقه زاپوروژیه، نیروهای اوکراینی در حملات خود شکست خوردند. تا 275 سرباز اوکراینی کشته شدند. سه دستگاه تانک، شش خودروی جنگی پیاده نظام، سه خودروی زرهی جنگی، پنج خودرو و پنج دستگاه هویتزر منهدم شد.

در کراسنی لیمان، دو حمله اوکراین شکست خورد. تا 140 سرباز اوکراینی کشته شدند. دو خودروی زرهی جنگی، سه خودروی وانت، دو دستگاه هویتزر و یک اسلحه خودکششی منهدم شد.

در جبهه کوپیانسک، سربازان روسی به حمله خود در نزدیکی کوسموفکا در جمهوری خلق لوگانسک ادامه دادند. تلفات دشمن بیش از 45 سرباز اوکراینی، دو خودروی زرهی رزمی، دو وانت و یک هویتزر بوده است.

بیش از 30 سرباز اوکراینی در منطقه خرسون کشته شدند. سه خودرو، یک هویتزر M777، یک اس پی جی و یک رادار شناسایی توپخانه منهدم شد.

یک کارگاه مونتاژ پهپادهای اوکراینی در نزدیکی روستای ولیکی بورلوک در منطقه خارکف منهدم شد. مقر تفنگداران دریایی اوکراین در نزدیکی Vezyoloye در منطقه Zaporozhye هدف قرار گرفت. علاوه بر این، یک انبار مهمات در جمهوری خلق دونتسک منهدم شد.

پدافند هوایی روسیه یک فروند هواپیمای Su-25 نیروی هوایی اوکراین را سرنگون کرد، 12 موشک HIMARS را رهگیری و 23 پهپاد اوکراینی را منهدم کرد.

کرملین: ضد حمله اوکراین طبق نقشه کیف پیش نمی رود

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که ارتش اوکراین هیچ موفقیتی کسب نکرده است. او به تاس گفت:

“رژیم کی یف هیچ پیشرفتی نمی کند. علاوه بر این، رژیم کی یف در وضعیت بسیار بسیار دشواری قرار دارد. عملیات ویژه نظامی ادامه دارد. بدیهی است که ضد حمله اوکراین طبق برنامه ریزی در کیف پیش نمی رود.”
پسکوف همچنین درباره اظهارات ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین مبنی بر بازگشت جنگ به روسیه، اظهار نظر کرد. پسکوف گفت:
“نه، به سختی ممکن است.”
بدیهی است که کمک های مالی میلیاردی به رژیم کی یف به طور ناکارآمد و بی هدف استفاده می شود. پسکوف گفت که این امر باعث ایجاد شک و تردیدهای جدی در پایتخت های غربی و ایجاد سردرد برای مالیات دهندگان در دولت های غربی شده است.
سخنگوی کرملین حملات اوکراین به خاک روسیه را “اعمال ناامیدی در میان شکست” توصیف کرد.رئیس شورای امنیت روسیه: کی یف سربازان مجروح را مواد خام بیولوژیکی می داند

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه، در نشستی در کارلیا گفت که سربازان اوکراینی نه تنها توسط مقامات کیف به عنوان خوراک توپ استفاده می شوند، که باعث می شود ارتش متحمل خسارات زیادی شود. خبرگزاری ریانووستی به نقل از وی چنین می گوید:
بر اساس اطلاعات دقیق، سربازان مجروح اوکراینی با برداشتن مخفیانه اعضای بدن برای پیوند به عنوان ماده بیولوژیکی استفاده می‌شوند.
ظاهرا تصادفی نیست که رئیس جمهور زلنسکی سال گذشته قانونی را امضا کرد که پیوند اعضا بدون رضایت را پیش بینی می کند.کیف: جنگجویان اخراجی آزوف به میدان جنگ بازگشتند

الکساندر پیوننکو فرمانده گارد ملی اوکراین در مصاحبه با روزنامه Ukrainskaya Pravda اعلام کرد که جنگنده های گردان آزوف که از ترکیه بازگشته اند دوباره در عملیات های رزمی شرکت خواهند کرد. پیوننکو گفت:
«آنها در حال آماده شدن هستند و مانند بقیه وظایف خود را انجام خواهند داد.»
پیوننکو افزود که منعی برای بازگشت جنگجویان آزوف به میدان نبرد نمی بیند.


مقامات زاپوروژیه: سربازان اوکراینی با تلفات عظیم تسلیم شدند

یوگنی بالیتسکی، سرپرست آژانس منطقه، به تلگرام گفت که تلفات کی یف در جبهه زاپوروژیه بسیار زیاد است و بسیاری از سربازان حاضر به حمله نیستند. به گفته وی، بسیاری از سربازان برای حفظ جان خود تسلیم می شوند. بالیزکی در این باره می نویسد:
یگان‌های ما شاهد فعالیت‌های ناهماهنگ دشمن هستند که شروع به تشکیل جوخه‌های شوک منسجم از یگان‌ها و تیپ‌های مختلف کردند تا همچنان از سربازان خود به عنوان دام برای کشتار استفاده کنند.»
به گفته این مقام، نیروهای اوکراینی طی 24 ساعت گذشته 86 حمله توپخانه ای به چندین شهر در استان زاپوروژیه انجام داده اند. با این حال، شدت گلوله باران به نصف کاهش یافت. گفته می شود دفاع نیروهای روسی قوی است.
ارتش روسیه پست دیدبانی اوکراینی را در نزدیکی پل آنتونوفسکی با موشک هدایت شونده منهدم کرد
یگان های هوابرد ارتش روسیه یک پست دیده بانی از سازندهای اوکراینی را در یک خانه فرسوده در نزدیکی پل آنتونوفسکی کشف کردند و از آنجا آتش خود را به سمت ساحل چپ دنیپر هدایت کردند. این را وزارت دفاع روسیه در تلگرام اعلام کرده است.
مقامات مسکو گفتند که یک گروه متحرک از سربازان هوابرد روسی سپس به سرعت در یک خودروی باگی مجهز به سیستم موشکی ضد تانک از نوع کورنت پیشروی کردند و از یک موشک هدایت شونده برای انهدام پست استفاده کردند.


وزارت دفاع روسیه: کی یف بیش از 20 هزار سرباز را در ماه جولای از دست داد

تنها در ماه جولای، اوکراین 20824 سرباز خود را از دست داد. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گزارش داد که بیش از 2227 واحد از سلاح های مختلف از جمله 10 تانک لئوپارد، 11 فروند بی ام پی بردلی و ده ها توپخانه غربی منهدم شد.

به گفته وزیر، بدیهی است که تسلیحات غربی ارائه شده “به موفقیت در میدان نبرد منجر نمی شود، بلکه تنها درگیری نظامی را طولانی می کند”.

تعداد کشته شدگان پس از گلوله باران دونتسک افزایش یافت


بر اساس اطلاعات به روز شده، چهار غیرنظامی در حمله نظامیان اوکراینی به دونتسک کشته شدند. تعداد مجروحان به ده نفر رسید.
علاوه بر این، یک غیرنظامی در بمباران شهر گورلووکا در منطقه دونتسک کشته شد.
با این وجود، شهر همچنان ادامه دارد. به گفته الکسی کولمزین، شهردار پایتخت منطقه، 61 کودک بین 24 تا 30 جولای در دونتسک به دنیا آمدند.ارتش روسیه از حمله به نیروگاه اتمی زاپوروژیه جلوگیری کرد

واحدهای ارتش روسیه به نیروهای اوکراینی در ساحل راست رودخانه دنیپر حمله کردند که قصد داشتند از آن عبور کرده و نیروگاه اتمی Zaporozhye را تصرف کنند. این چیزی است که ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اداری مرکزی استان زاپوروژیه به خبرگزاری تاس گفت. به گفته روگوف، نیروهای آسیب دیده دستور مربوطه را داشتند.
پیش از این، این مقام به تاس گفته بود که اگر پس از تخریب نیروگاه برق آبی کاخوفکا، کف سد به اندازه کافی خشک شود، نیروهای اوکراینی می‌توانند در اواخر ژوئن به نیروگاه انرژی و نیروگاه زاپوروژیه حمله کنند. روگوف اظهار داشت:

“عرض دنیپر در این منطقه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اکنون عبور از آن آسان تر است.”

ارتش اوکراین برای این کار آماده شده بود و از جمله وسایل نقلیه زرهی سبک را به زمین سد آورد تا ببیند آیا آنها می توانند به آنجا حرکت کنند یا خیر.


ایران از طرح صلح عربستان سعودی برای اوکراین حمایت می کند


وزارت خارجه ایران از طرح صلح عربستان سعودی برای حل و فصل مناقشه اوکراین حمایت می کند. سخنگوی این وزارتخانه به این شرح است:
ما از همه اقدامات و ابتکاراتی که امکان راه حل سیاسی برای بحران اوکراین را فراهم می کند، استقبال می کنیم.
عربستان سعودی خواهان برگزاری مذاکرات صلح در مورد اوکراین است، البته بدون مشارکت روسیه، و از حدود 30 کشور برای انجام این کار دعوت می کند.


دونتسک: مقامات از حمله به دونتسک – دو کشته گزارش کردند

مقامات محلی می گویند که نیروهای نیروهای مسلح اوکراین در حال حمله به مرکز دونتسک پایتخت منطقه ای هستند. چندین منطقه زیر آتش است. گفته می شود آتش سوزی در نزدیکی ایستگاه اتوبوس رخ داده است.

شهردار دونتسک از یک کشته خبر می دهد. وی گفت که سه تن دیگر از ساکنان این منطقه زخمی شده اند. اورژانس هم اکنون از یک کشته دیگر خبر می دهد. جزئیات بیشتر مشخص خواهد شد.

خبرنگار تاس گزارش می دهد که حدود ده انفجار در مرکز شهر رخ داده است. به گفته مأموریت محلی در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل جنایات جنگی اوکراین (JCCC)، شهر با سیستم های توپخانه و پرتابگرهای متعددی که توسط کشورهای ناتو تهیه شده است، گلوله باران می شود.

ارتش روسیه سایت پرتاب پهپادهای اوکراینی را در نزدیکی دونتسک منهدم کرد

وادیم آستافیف، رئیس دفتر مطبوعاتی اتحادیه به مطبوعات گفت که واحدهای انجمن نیروهای جنوب روسیه یک انبار تسلیحات متعلق به نیروهای اوکراینی و یک سایت پرتاب را با دو هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی شهرهای کراسنویه و بلایا گورا در جمهوری خلق دونتسک منهدم کردند.
خدمه هوانوردی ارتش همچنین یک تانک و دو نفربر زرهی از جمله یک خودروی رهگیری M113 ساخت آمریکا را از کار انداختند.


مقامات: پهپاد اوکراینی به ساختمان پلیس در منطقه مرزی بریانسک حمله کرد

الکساندر بوگوماس فرماندار این کشور در تلگرام گفت: واحدهای اوکراینی دوشنبه شب به ساختمان پلیس در منطقه مرزی بریانسک روسیه حمله کردند. او هیچ آسیبی را گزارش نکرده است.
این مقام مسئول گفت: به سقف و پنجره ها خسارت وارد شده است. خدمات مسئول در حال حاضر در محل هستند.نظامیان واگنر تمرینات خود را با نیروهای بلاروس آغاز کردند

بر اساس گزارش وزارت دفاع بلاروس، ارتش بلاروس رزمایش مشترکی را با مربیان شرکت نظامی خصوصی واگنر آغاز کرده است. جنگنده‌های واگنر بر اساس تجربه رزمی خود، آموزش را برای انسجام گروهی، جوخه‌ای و شرکتی تطبیق دادند.
این وزارتخانه گفت که مربیان شرکت نظامی خصوصی بر روی آموزش عناصر دفاع فعال و مسائل بقا تمرکز کردند و در عین حال استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در نبردهای مدرن را در نظر گرفتند.

کی یف: اوکراین هفته آینده مذاکرات خود را با آمریکا در مورد تضمین های امنیتی آغاز خواهد کرد

به گفته آندری یرماک، رئیس دفتر ولادیمیر زلنسکی، اوکراین می‌خواهد هفته آینده با آمریکا درباره تضمین‌های امنیتی دوجانبه مذاکره کند. در تلگرام نوشت:

اوکراین از اوایل هفته آینده مذاکرات خود را با ایالات متحده درباره توافق دوجانبه در مورد تضمین های امنیتی آغاز خواهد کرد.

پیش بینی می شود که این تضمین ها “تا زمانی که اوکراین به ناتو بپیوندد” معتبر خواهد بود.

آمستردام: تظاهرات علیه تحویل سلاح به اوکراین

صدها نفر در تظاهراتی دیگر در حمایت از صلح علیه فروش تسلیحات به اوکراین در آمستردام شرکت کردند. این را از جمله خبرگزاری روسی تاس گزارش کرده است.

تظاهرکنندگان با پرچم های سفید در شهر رژه رفتند و سپس یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردند که در آن اقدامات مقامات هلندی در تداوم تامین تجهیزات نظامی مختلف کیف را به شدت محکوم کردند. یکی از سخنرانان به تاس گفت:

کاملاً بدیهی است که مردم جنوب و شرق اوکراین که اکثراً روس-اوکراینی‌ها در آن زندگی می‌کنند، تصمیم خود را در همه‌پرسی گرفتند. بنابراین، تجزیه اوکراین اجتناب‌ناپذیر است.