اخبار جنگ اوکراین ۲۹ جولای

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، در نشست خبری خود در بعدازظهر شنبه، از تلاش‌های بیشتر نیروهای اوکراینی برای پیشروی در بخش‌های دونتسک، کراسنی لیمان و جنوب دونتسک خبر داد. ارتش روسیه در 24 ساعت گذشته پنج حمله دشمن را دفع کرده است. دشمن بیش از 120 سرباز، سه خودروی زرهی، دو خودرو و یک هویتزر Msta-B را از دست داد.

گروه نظامی شرق چندین مواضع نیروهای مسلح اوکراین و یک انبار مهمات را در خط تماس در جنوب دونتسک و در منطقه زاپوروژیه هدف قرار داد. کوناشنکوف تلفات اخیر دشمن در این دو بخش از جبهه را تا 135 سرباز اعلام کرد. تنها در دو تلاش تهاجمی ناموفق در نزدیکی شهرهای استاروماژورسکویه و اوروشاینویه، ارتش اوکراین تا 70 جنگنده، یک تانک اصلی، یک خودروی جنگی پیاده نظام و دو پیک آپ را از دست داد. در 24 ساعت گذشته در مجموع دو تانک اصلی جنگی، سه خودروی زرهی، سه خودرو و یک اسلحه D-20 از مدار خارج شدند.

در جبهه کراسنی لیمان، نیروهای مرکزی روسیه دو حمله اوکراینی را در 24 ساعت گذشته دفع کردند. تا 170 پرسنل ارتش اوکراین کشته شدند. سخنگوی ارتش روسیه گفت: سه خودروی زرهی، دو خودرو، یک اسلحه خودکششی آکازیجا و یک اسلحه دی-20 منهدم شد.

انجمن نیروهای غربی به پیشروی خود در بخش کوپیانسک از جبهه ادامه داد و به سمت موقعیت های مطلوب تر حرکت کرد. به گفته کوناشنکوف، دشمن تا 20 سرباز، سه خودرو و یک اسلحه D-20 را از دست داد. یک انبار مهمات اوکراینی نیز منهدم شد.

20 سرباز اوکراینی در 24 ساعت گذشته در جبهه کرسون کشته شده اند. سخنگوی ارتش روسیه گفت که دو خودرو و یک هویتزر D-30 از کار افتاده است.


ارتش روسیه حمله به دنپروپتروفسک را تایید کرد: نقطه فرماندهی با سلاح های دقیق نابود شد
وزارت دفاع روسیه بعدازظهر شنبه از حمله به مقر فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین در شهر دنپروپتروفسک خبر داد. در حمله 28 جولای از سلاح های بسیار دقیق استفاده شد. شی مورد نظر مورد اصابت قرار گرفت.

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی آژانس، گفت که نیروهای روسیه در 24 ساعت گذشته همچنین 97 واحد توپخانه و 103 مکان را با تجهیزات و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین هدف قرار داده اند. یک انبار سوخت متعلق به یک واحد نظامی اوکراینی به همین نام در نزدیکی شهر زاپوروژیه منهدم شد. ارتش روسیه مقر فرماندهی یک تیپ اوکراینی را در نزدیکی شهر اورخوف در منطقه زاپوروژیه هدف قرار داد.

به گفته کوناشنکوف، نیروی هوایی روسیه طی 24 ساعت گذشته دو موشک ضدهوایی اس-200 اوکراینی را که برای حمله زمینی تبدیل شده بودند، 7 موشک کروز طوفان سایه و دو موشک HIMARS را رهگیری کرده است. شش پهپاد اوکراینی منهدم شد.

به گفته وزارت دفاع در مسکو، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارسفوریه 2022 در مجموع 457 هواپیما، 244 هلیکوپتر، 5314 هواپیمای بدون سرنشین، 427 سامانه موشکی ضد هوایی، 11021 تانک اصلی جنگی و سایر خودروهای زرهی، 1140 موشک انداز چندگانه و 5652 تفنگ و خمپاره از دست داد.

مقامات اوکراین پیشتر اعلام کرده بودند که ۹ نفر از جمله دو کودک در شهر دنپروپتروفسک در مرکز این کشور زخمی شده اند. در نتیجه حمله روسیه، یک ساختمان اداری، دو ساختمان مسکونی چند طبقه، سه ساختمان مسکونی دو طبقه و هفت خودرو آسیب دیدند.

نیروهای روسی حمله اوکراین به استارومایورسکویه را دفع کردند


یوگنی بالیتسکی، فرماندار موقت بخش تحت کنترل روسیه در منطقه زاپوروژیه، روز شنبه در تلگرام اعلام کرد که نیروهای روسی حمله دو تیپ اوکراینی را در نزدیکی شهرک استارومایورسکویه دفع کردند. دشمن متحمل خسارات پرسنلی قابل توجهی شد.

“نقشه های دشمن روشن است. آنها روی گرفتن مواضع در استاروماجورسکویه حساب می کردند تا برای حمله به اوروشاینویه و استاروملینوکا به برتری دست یابند. اما آنها در نظر نگرفتند که نیروهای کافی برای چنین سورتی پروازها را ندارند.”

بالیزکی روحیه و آمادگی خوب پرسنل ارتش روسیه را برجسته کرد. دفاع روسیه پایدار است.

روز جمعه، ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش محلی “ما با روسیه” به خبرگزاری تاس گفت که ارتش اوکراین از زمان آغاز تهاجم بیش از 3000 جنگجو را در تلاش برای تصرف شهرک استارومایورسکویه در برآمدگی Vremevka از دست داده است. دارند.


مشاور رئیس جمهور اوکراین اوکراینی ها را برای زمستان سخت آماده می کند

میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین، زمستان سخت تری را نسبت به سال گذشته در تلویزیون پیش بینی کرده است. او این را با “موقعیت های شروع بسیار بدتر” توجیه کرد، زیرا یک سال پیش هنوز یک سیستم انرژی وجود داشت که برای چندین دهه به طور پایدار کار می کرد. پودولیاک گفت که نیروگاه هسته ای زاپوریژیا اکنون توسط صنعت برق اوکراین تعطیل شده است، در حالی که قبلاً مقدار زیادی برق تولید می کرد.

مشاور رئیس جمهور از اوکراینی ها خواست که مثلاً در صورت قطع برق، پاور بانک بخرند. چیزهایی را که به زنده ماندن شما کمک می کند پنهان نکنید.

فرماندار منطقه روستوف روسیه از زخمی شدن 16 نفر در حمله راکتی اوکراینی به تاگانروگ خبر داد

فرماندار منطقه روستوف در جنوب روسیه روز شنبه از وضعیت ساکنان شهر تاگانروگ مجروح شده در حمله راکتی اوکراینی خبر داد. به گفته این سیاستمدار، در مجموع 16 نفر پس از حمله روز جمعه به مراکز درمانی مراجعه کردند. ده نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند. وضعیت بیمار همچنان “وخیم” است. یکی دیگر از بیماران صبح روز شنبه به منزل ترخیص شد.

گلوبف به افراد آسیب دیده قول غرامت داد. خسارت زیرساختی وارد شده در حال حاضر در حال محاسبه است. آوارها به تدریج آواربرداری و منازل منطقه آسیب دیده دوباره گاز و برق می شوند.

تاتیانا موسکالکووا، بازپرس حقوق بشر روسیه، گفت که با فولکر تورک کمیسر حقوق بشر سازمان ملل تماس گرفته و از او خواسته است تا توجه جامعه بین المللی را به این “نقض ظالمانه حقوق بشردوستانه بین المللی توسط اوکراین” جلب کند. او کیف را به استفاده از تاکتیک های تروریستی علیه مردم غیرنظامی متهم کرد.

وزارت دفاع در مسکو روز جمعه اعلام کرد که ارتش اوکراین با موشک S-200 به ساختمان های مسکونی در تاگانروگ حمله کرده است. پدافند هوایی روسیه این پرتابه را رهگیری کرد، اما ترکش های آن بر روی شهر افتاد. مقامات روسیه این حمله را یک حمله تروریستی توصیف کردند.

یک غیرنظامی در گلوله باران اوکراین به شهرک‌ها در منطقه خرسون زخمی شد

مقامات روسیه در منطقه خرسون از زخمی شدن یک غیرنظامی در حمله اوکراینی به شهرک ولیکایا لپتیچا در ساحل چپ دنیپر خبر می دهند. در مجموع، ارتش اوکراین 48 موشک به سمت منطقه تحت کنترل روسیه شلیک کرد. علاوه بر Velikaya Lepeticha، شهرک های Alyoshki، Staraya Zburevka و Solontsy نیز توصیه می شود.
در طول شب، دشمن به سمت اهداف و سازه‌های زیرساختی غیرنظامی در روستاهای نوایا کاخوفکا، کاخوفکا، لیوبیموفکا و کایر شلیک کرد. یک سخنگوی به خبرگزاری تاس گفت که ارتش اوکراین 31 گلوله توپ شلیک کرده است.مقامات روسیه در منطقه خرسون: سه قایق اوکراینی با سربازان در دنیپر غرق شدند

سخنگوی سرویس امنیتی روسیه در منطقه خرسون به خبرگزاری تاس از تلاش های نافرجام برخی گروه های خرابکار اوکراینی برای عبور از رودخانه دنیپر گفت. در 24 ساعت گذشته، نیروهای دنیپر روسیه یک نیروی اوکراینی را که قصد فرود در نزدیکی جزیره ولیکی را داشتند، خنثی کردند. یک قایق غرق شد. پنج پرسنل ارتش اوکراین کشته شدند.
12 سرباز اوکراینی دیگر در تلاش برای عبور از رودخانه در نزدیکی جزیره الکسیفسکی کشته شدند. به گفته این سازمان، دو قایق مخالف منهدم شدند.فرماندار از حملات اوکراین به دو منطقه در منطقه بلگورود گزارش می دهد: حداقل 42 گلوله شلیک شده است

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه مرزی بلگورود روسیه اعلام کرد که ارتش اوکراین روز جمعه حداقل 42 گلوله به خاک این منطقه شلیک کرد. دو منطقه در این منطقه زیر آتش گرفت. در 24 ساعت گذشته ده مورد ضربه در شهرک ژوراولیوفکا رخ داده است. یک ایست بازرسی در مرز و شهرک لنینسکی نیز هدف گلوله قرار گرفت. این سیاستمدار نه تلفات و نه تلفات را گزارش کرد.

سیاستمداران آلمانی خواهان موشک های کروز آلمانی برای کیف هستند


تصویر آرشیو: یک موشک کروز Taurus KEPD 350 در نمایشگاه تجاری در مادرید، 17 مه 2023. THOMAS COEX/AFP
در آلمان خواسته هایی برای تحویل موشک های کروز آلمانی به اوکراین مطرح شده است. رودریش کیزوتر، سیاستمدار خارجی CDU به روزنامه وات آم زونتاگ می گوید که دولت فدرال باید موشک های کروز Taurus را “فورا” به کیف تحویل دهد. مارکوس فابر، سیاستمدار دفاعی FDP نیز از این موضوع حمایت می کند.

الکسی ماکیف، سفیر اوکراین در آلمان نیز از برلین می‌خواهد موشک‌های کروز تاروس را تحویل دهد. کی‌یف روی موشک‌های آلمانی تاروس حساب می‌کند. این دیپلمات با اشاره به بحث های قبلی در آلمان در مورد تحویل انواع دیگر تسلیحات مانند تانک های جنگی، می گوید که امیدوار است “این بار بخش مناظره” کوتاه شود و جان افراد بیشتری نجات یابد.مولداوی 113000 دلار دیگر را برای پناهندگان اوکراینی هزینه می کند

مولداوی کمک های بشردوستانه بیشتر به پناهجویان از اوکراین همسایه را اعلام کرده است. دولت کیشینو بیش از دو میلیون لئو یا معادل 113000 دلار آمریکا برای این منظور هزینه خواهد کرد.

به گفته پلیس مرزی مولداوی، از زمان آغاز جنگ اوکراین در 24 فوریه 2022، بیش از 650000 پناهجوی اوکراینی وارد این کشور شده اند. بیشتر آنها به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کردند. حدود 80000 پناهنده در جمهوری شوروی سابق باقی ماندند. از این تعداد 10000 نفر درخواست پناهندگی دادند.


گزارش رسانه ها: سربازان اوکراینی با موشک های کره شمالی به مواضع روسیه شلیک کردند

طبق گزارش روزنامه فایننشال تایمز، ارتش اوکراین از موشک های ساخت کره شمالی استفاده می کند. بنابراین مهمات برای چندین موشک از نوع Grad است. پرسنل ارتش اوکراین چنین گلوله هایی را به خبرنگار FT نشان دادند. آنها همچنین در عکس هایی که گزارش شده در ماه ژوئن در خط تماس در استان زاپوروژیه گرفته شده است، دیده می شوند.

این روزنامه به نقل از یک فرمانده اوکراینی می نویسد که این موشک ها به ترتیب در دهه 1980 و 1990 ساخته شده اند. اگرچه آنها بسیار غیرقابل اعتماد هستند، اما ارتش اوکراین به دلیل کمبود مهمات مجبور به استفاده از هر موشکی است. موشک های Grad کره شمالی پس از توقف کشتی حامل مهمات کره شمالی توسط یک “دولت دوست” به اوکراین تحویل داده شد.

رسانه ها: پوتین درخواست و تلفن های اردوغان برای مذاکره در مورد غلات را نادیده می گیرد


روزنامه وال استریت ژورنال (WSJ) به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش می دهد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درخواست های رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای خود برای گفتگو در مورد تمدید قرارداد غلات را نادیده می گیرد. به گفته منابع وال استریت ژورنال تماس تلفنی درخواستی اردوغان هنوز برقرار نشده است.

به گفته دیپلمات ها، تصمیم روسیه برای عدم تمدید قرارداد غلات تحت تاثیر برخی از اقدامات اردوغان بوده است. اینها شامل تصمیم برای بازگرداندن پنج فرمانده گردان ملی گرای اوکراینی آزوف بدون اطلاع مسکو به اوکراین و موافقت با ورود سوئد به ناتو است.

به گفته منابع وال استریت ژورنال امتناع روسیه از دخالت در قرارداد غلات نه تنها بر روابط با ترکیه بلکه با چین نیز تأثیر خواهد گذاشت. این روزنامه مدعی است که نزدیک به یک چهارم غلات تحت این قرارداد به چین ارسال شده است و مقامات چینی گفته اند که این قرارداد باید به نفع امنیت غذایی جهانی تمدید شود.


اوکراین بار دیگر از اسرائیل برای مجتمع های دفاع هوایی می خواهد: سفیر زائران یهودی را در خطر می بیند

اوکراین بار دیگر از اسرائیل خواست مجتمع های ضد هوایی. یوگنی کورنیچوک، سفیر اوکراین در خاورمیانه، نیاز به چنین کمک های نظامی را با نگرانی در مورد زائران یهودی در آستانه تعطیلات روش هشانه توجیه کرد. این دیپلمات به روزنامه اسرائیل هیوم گفت که انتظار می رود هزاران زائر از اسرائیل در شهر عمان اوکراین حضور داشته باشند، اما اوکراین نمی تواند امنیت آنها را تضمین کند.

شاید اسرائیل بخواهد از شهروندان خود محافظت کند حتی اگر نمی خواهد به حمایت از شهروندان اوکراینی کمک کند؟

کورنیچوک تاکید کرد که پدافند هوایی اوکراین به مجتمع های رهگیر موشک بالستیک نیاز دارد – و نه سیستم گنبد آهنین، که در برابر تسلیحات روسی نسبتاً بی اثر است.

سفارت اوکراین با نظرسنجی که نشان می‌دهد ۷۶ درصد از شهروندان اسرائیلی معتقدند اسرائیل باید به اوکراین برای خرید سامانه‌های دفاع هوایی چراغ سبز نشان دهد، درخواست خود را تأیید شده میبیند. حدود 24 درصد از پاسخ دهندگان مخالف آن بودند.


وزارت کشور فدرال: افراط‌گرایان آلمانی در اوکراین می جنگند

در پاسخ به درخواست روزنامه ولت آم زونتاگ وزارت کشور فدرال اعلام کرد که ده ها افراط گرا از آلمان از زمان آغاز جنگ اوکراین به مناطق جنگی سفر کرده اند. در مجموع، مقامات امنیتی آلمان 61 نفر را که کشور را ترک کرده بودند “که با افراط گرایی یا جرایم با انگیزه سیاسی ارتباط داشتند” ثبت کرده بودند. در مورد 39 نفر، نشانه های واقعی وجود دارد که آنها “به قصد شرکت در عملیات رزمی” از کشور خارج شده اند. از این تعداد، 27 نفر طرفدار روسیه و 12 نفر طرفدار اوکراین هستند. برای اکثریت واضح این گروه از مردم، مقامات اطلاعات مشخصی داشتند که در عملیات‌های جنگی شرکت کرده‌اند. این شامل هر دو جناح راست و افراطی چپ می شود.

سخنگوی وزارت دادگستری فدرال روز یکشنبه گفت: اصولاً شرکت در عملیات جنگی در اوکراین مجازاتی ندارد. این امر “تا زمانی که آنها به عنوان مزدور عمل نمی کنند، بلکه به عنوان اعضای نیروهای مسلح معمولی یا سپاه و شبه نظامیان داوطلب مشابه عمل می کنند” اعمال می شود. با این حال، این امر در برابر تحقیقات در مورد جنایات جنگی احتمالی محافظت نمی کند.
بر اساس این گزارش، دادستان کل نخواست در مورد اینکه آیا اقدامات مربوطه علیه جنگجویان ترک کشور انجام می شود یا خیر، اظهار نظر کند.

زلنسکی از آسیب به ساختمان ساختمان سرویس امنیتی اوکراین در دنپروپتروفسک خبر می دهد

ساختمان سرویس امنیتی اوکراین (SBU) در دنپروپتروفسک (به اوکراینی: Dnieper) بر اثر انفجار آسیب دید. این را ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد. وی در کانال تلگرامی خود نوشت:

“دنیپر. عصر جمعه. ضربه در ساختمان […] سرویس امنیتی.”

زلنسکی همچنین ویدئویی از ساختمان در حال سوختن با خسارت قابل توجه منتشر کرد. وی افزود: نیروهای اورژانس در محل حادثه مشغول کار هستند. پیش از این، ماکسیم بوشانسکی، معاون پارلمان رادا از انفجار در مرکز شهر خبر داده بود. همزمان آژیرهای حمله هوایی پس از این حادثه در دنیپر به صدا درآمد.
تصاویری از ساختمان سرویس امنیتی قبل و بعد از انفجار در اینترنت قابل مشاهده است.

رئیس دفتر کالین پاول وزیر امور خارجه: ناتو به زودی از هم خواهد پاشید

افشین رطانسی سرهنگ آمریکا در گفتگو با مجری برنامه «زیرزمینی رفتن» D. و زمانی رئیس ستاد کالین پاول، وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده، لارنس ویلکرسون، در مورد وضعیت ناتو بسیار بدبین است. به نظر او، بذرهای تکه تکه شدن در پشت نمای انسجام شروع به ظهور کردند. او توضیح داد:
«حتی در آلمان، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۵۵ تا ۶۰ درصد از سیاست‌های سیاستمداران فعلی ناراضی هستند. با گذشت زمان – و فکر می‌کنم الان خیلی طول نکشید، شاید دوازده تا پانزده ماه – ناتو متلاشی خواهد شد.»

پسکوف در مورد گلوله باران تاگانروگ: اوکراین به تمرین حملات به اشیاء غیرنظامی ادامه می دهد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه درباره رویدادهای تاگانروگ گفت که رژیم کی یف به شیوه ترجیحی خود برای حمله به اهداف غیرنظامی ادامه می دهد که ماهیت واقعی آن را آشکار می کند. او توضیح داد:
“رژیم کی یف به شیوه مورد علاقه خود برای حمله به اشیاء غیرنظامی، مناطق مسکونی ادامه می دهد. این ماهیت رژیم کی یف است. از سال 2014، این رژیم این را به وضوح در رابطه با دونباس و در حال حاضر نیز در رابطه با سایر مناطق نشان داده است.”
پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا این اولین بار است که چنین حادثه ای در منطقه روستوف رخ می دهد، پاسخ مثبت داد. وی در عین حال افزود:
“سیستم ضدهوایی کار کرد، همه چیز در این زمینه کار می کند، همه چیز عادی است… خدا را شکر تلفات جانی نداشته است. حداقل این چیزی است که الان مشخص است.”


ارتش اوکراین دونتسک را با پرتابگرهای موشکی متعدد گلوله باران کرد

نماینده جمهوری خلق در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی در امور مربوط به جنایات جنگی اوکراین (JCCC) گفت که نیروهای اوکراینی در ساعت 18:05 (17:05 به وقت برلین) روز جمعه سه راکت از پرتابگرهای موشک به دونتسک شلیک کردند. با. در پیام این نمایندگی در کانال تلگرامی خود آمده است:
ما گلوله‌باری از گروه‌های مسلح اوکراینی در جهت: ساعت 18:05 – روستای کنستانتینوفکا – شهر دونتسک دریافت کرده‌ایم: سه راکت از چند راکت‌انداز شلیک شد.
بر اساس اطلاعات اولیه، این حمله به ساختمان وزارت امور داخله دونتسک اصابت کرد و یک نفر زخمی شد. نمای ساختمان کاملا تخریب شده و شیشه ها شکسته است. این منطقه به شدت آسیب دیده است، از جمله یک دهانه بزرگ درست در کنار ساختمان.