ورود اف-۳۵های بیشتر به غرب آسیا برای اقدامات ضد ایرانی

تصویر نمادین استآمریکا اخیرا حضور نظامی خود را در سراسر منطقه افزایش داده است، ظاهرا بخاطر رویارویی احتمالی با ایران و روسیه.

ترجمه مجله هفته

یک اسکادران جدید از جنگنده های F-35 ایالات متحده وارد منطقه شده است، نیروی هوایی واشنگتن در ۲۶ ژوئیه اعلام کرد. این بخشی از تلاش های تشدید شده برای “افزایش بازدارندگی علیه ایران” است، همانطور که کانال رسانه ای ایالات متحده فاکس نیوز در ۲۶ ژوئیه نوشت.
تیم هاوکینز، سخنگوی پنجمین ناوگان ایالات متحده ادعا کرد،
“نیروی دریایی ایران سعی کرده است کشتی های تجاری را که به طور قانونی در آب های بین المللی در حال حرکت بودند، توقیف کند. نیروی دریایی ایالات متحده بلافاصله واکنش نشان داد و از این توقیف ها جلوگیری کرد،”
واشنگتن بارها ایران را به تلاش برای “ربودن” کشتی های خارجی متهم کرده است. با این حال، تهران ادعا می کند که کشتی های خارجی را تعقیب می کند که یا درگیر قاچاق سوخت هستند یا با نقض مقررات بین المللی با کشتی های ایرانی تصادف و برخورد کرده و فرار کرده اند – اتفاقی که قبلاً بارها رخ داده است.

F-35ها در حوزه مسئولیت فرماندهی مرکزی ایالات متحده CENTCOM مستقر شده اند و مکمل هواپیماهایی هستند که قبلاً در تنگه هرمز گشت زنی می کردند.

طبق اعلام ارتش، قرار است از آنها برای محافظت از کشتی ها در منطقه برای جلوگیری از ربودن های ایرانی استفاده شود. علاوه بر این، قرار است “ظرفیت منطقه را افزایش دهند و به ایالات متحده اجازه دهند در صورت نیاز در فضای هوایی پرتنش پرواز کنند”، طبق بیانیه مطبوعاتی نیروی هوایی که فاکس نیوز به آن استناد کرده است.

جت های F-35 نیز برای “حمایت در سوریه در دسترس خواهند بود”، به گفته فاکس نیوز. نیروهای آمریکایی در حال حاضر سوریه را اشغال کرده اند و در همکاری با شبه نظامیان نیابتی، در حالی که وانمود می کنند عملیات های ضد داعش انجام می دهند، میدان های نفتی را کنترل می کنند.

نیروی هوایی ایالات متحده ادعا کرد، “این اعزام نشان دهنده تعهد ایالات متحده به تضمین صلح و امنیت در منطقه است، زیرا با نیروهای دریایی و ائتلاف در ماموریت دائمی خود برای شکست داعش در سوریه همکاری می کند”،
این اعزام اخیر جنگنده ها در زمانی انجام می شود که واشنگتن حضور نظامی خود را در خاورمیانه تشدید می کند، ظاهراً در آماده سازی برای رویارویی با ایران. به عنوان مثال، ایالات متحده اخیراً یک زیردریایی هسته ای و یک ناوشکن را به خلیج فارس اعزام کرده است.
از سوی دیگر به طور خاص در سوریه، واشنگتن و مسکو اخیراً به یک درگیری نزدیک شده اند.

در ۲۶ ژوئیه، یک پهپاد شناسایی و حمله آمریکایی MQ-9 Reaper سلاح های خود را به سمت دو جنگنده روسی نشانه رفت و گزارش ها حاکی از آن است که آنها را مجبور به پرتاب موشک های شعله افکن کرد که به گفته مقامات آمریکایی، به “بال های پهپاد را آسیب زد”.

این دومین حادثه در عرض سه روز بود که هواپیماهای روسی موشک های شعله افکن را به سمت یک پهپاد آمریکایی پرتاب کردند که سعی می کرد آنها را با سلاح های هدف قرار دهد.

به گفته یک مقام نظامی ایالات متحده که در اوایل ماه جاری در یک گزارش نقل شده بود، نیروهای روسی و ایرانی در سوریه با هدف خاص برای مجبور کردن نیروهای واشنگتن به نهایتاً از کشور خارج شدن، با هم هماهنگ شده اند.

در نتیجه، واشنگتن به طور مداوم پایگاه های نظامی خود در سوریه را تقویت کرده است و گزارش شده است که قصد دارد ۲۵۰۰ سرباز دیگر را به کشور اعزام کند.