اخبار اوکراین ۲۶ جولای

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

نیروهای مسلح اوکراین در 24 ساعت گذشته تلاش کرده اند در مسیرهای دونتسک، کراسنی لیمان و دونتسک جنوبی حمله کنند. 

واحدهای نیروهای روسی جنوبی چهار حمله را در جهت دونتسک دفع کردند. حدود 210 جنگنده اوکراینی کشته شدند. هفت خودروی جنگی زرهی، سه خودرو، دو سامانه توپخانه ای ام 777 ساخت آمریکا و یک هویتزر M119، سه اسلحه خودکششی کراب لهستانی و همچنین اسلحه های D-20 و D-30 منهدم شدند. 

در کراسنی لیمان، نیروهای مرکز از عمق 2.7 کیلومتری تا سه کیلومتری در خط مقدم پیشروی کردند. چهار حمله اوکراینی به چندین محل دفع شد. بیش از 190 جنگجو کشته شدند. 

همچنین پنج خودروی زرهی جنگی، چهار خودروی وانت، سه فروند گووزدیکا اس پی جی، یک رادار شناسایی توپخانه AN/TPQ-50 آمریکا و دو هویتزر D-20 و D-30 نیز منهدم شد. 

در جهت جنوب دونتسک، یک حمله اوکراینی در منطقه زاپوروژیه دفع شد. نیروها و تجهیزات دشمن در جمهوری خلق دونتسک هدف قرار گرفتند. 

حمله اوکراین در جبهه زاپوروژیه دفع شد. ارتش کیف دو تانک، یک هویتزر Giaziint-B و یک اسلحه خودکششی Gvozdika را از دست داد. علاوه بر این، واحدهای اوکراینی در چندین شهر در منطقه زاپوروژیا هدف قرار گرفتند. 

در جهت اورخوو، واحدهای روسی صبح چهارشنبه چندین حمله اوکراینی را دفع کردند. بیش از 100 سرباز کشته شدند. 22 تانک، ده خودروی جنگی پیاده نظام و یک خودروی زرهی جنگی نیز از کار افتاده است. 

تا 135 نظامی اوکراینی در نزدیکی کوپیانسک کشته شدند و سه خودروی زرهی جنگی، چهار خودرو، یک اسلحه خودکششی Gvozdika، Msta-B و هویتزر D-20 فلج شدند. همچنین یک سیستم توپخانه M777 و یک رادار شناسایی توپخانه AN/TPQ-50 ساخت ایالات متحده از بین رفت. 

مجموع تلفات اوکراینی به سمت خرسون بالغ بر 40 سرباز و همچنین 5 وسیله نقلیه و یک اسلحه خودکششی Akazija بود. یک انبار اسلحه در نزدیکی روستای سلنوکا ویران شد. 

علاوه بر این، ارتش روسیه 13 پهپاد را در طول جبهه منهدم کرد. پدافند هوایی هفت راکت از یک پرتابگر چندگانه HIMARS و دو موشک کروز Storm Shadow را رهگیری کرد. 

رئیس دوما: جنگ علیه روسیه توسط واشنگتن و بروکسل یک اشتباه بزرگ است


ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای دولتی، گفت که جنگ علیه روسیه اشتباه بزرگی از سوی مسئولان واشنگتن و بروکسل است.

“جنگ علیه روسیه به اشتباه بزرگ واشنگتن و بروکسل تبدیل شده است. همانطور که زمان نشان داد، شرط بندی روی کارآمدی تسلیحات ناتو کارساز نبوده است، لئوپارد ها و برادلی های پر آوازه و سایر تجهیزات غربی در حال سوختن هستند و خوب هم میسوزند.”

ولودین در خصوص اعلامیه ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو مبنی بر اینکه این ائتلاف آموزش نیروهای اوکراینی را در سال 2014 آغاز کرده است، گفت:

آنها در تمام این مدت به رژیم جنایتکار کی یف اسلحه می دهند، جنگجویان و مزدوران را آموزش می دهند و روس هراسی را تغذیه و دامن می زنند. رئیس جمهور ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین با تصمیم گیری در مورد عملیات نظامی ویژه از تحقق این نقشه های جنایتکارانه جلوگیری کرد.

نیروهای روسی گروه جنوب حملات اوکراین را دفع کردند

نیروهای روسی با موفقیت چندین حمله اوکراینی به بخش های لیسیچانسک و الکساندرو-کالینوو را دفع کردند. این بیانیه وادیم آستافیف، دبیر مطبوعاتی گروه نظامی جنوب که توسط وزارت دفاع روسیه منتشر شد، بیان شده است. 

آستافیف همچنین از تلفات کیف به دلیل استفاده از توپخانه روسی خبر داد و گفت: چهار دستگاه خودرو موتوری، دو اسلحه خودکششی گووزدیکا، یک اسلحه Msta-B و یک اسلحه خودکششی کراب از تولید لهستان منهدم شد. طرف اوکراینی همچنین یک خودروی زرهی را در اثر مین و 12 خودروی دیگر را در اثر شلیک موشک از دست داد. یک تانک اوکراینی توسط بالگردهای روسی منهدم شد. 

یک انفجار مهیب در کیف رخ داده است

خبرگزاری تاس به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که یک انفجار مهیب در پایتخت اوکراین رخ داد. 

هشدار هوایی در کی یف دو ساعت است که اجرا می شود. 

رسانه ها از انفجار در چندین منطقه اوکراین خبر می دهند

چند رسانه اوکراینی گزارش دادند که عصر چهارشنبه انفجارهایی در مناطق دنپروپتروفسک، کیرووگراد، خملنیتسکی، لووف، سومی و ژیتومیر رخ داد. بر اساس اطلاعات اولیه، پدافند هوایی به اهداف پاسخ داد. جزئیات بیشتر داده نشده است. در حال حاضر در مناطق وسیعی از کشور هشدار هوایی وجود دارد. 

رئیس دوما: عملیات نظامی ویژه روسیه را متحد کرده و جامعه را حول رئیس جمهور یکپارچه کرده است

عملیات نظامی ویژه روسیه را متحد کرد و ادغام جامعه روسیه را در اطراف ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تقویت کرد. این نظر توسط رئیس دومای دولتی، ویاچسلاو ولودین، در آخرین جلسه عمومی اجلاس بهاره دومای دولتی بیان شد. او اضافه کرد:

“باید گفت که تمام نمایندگان دومای دولتی بدون در نظر گرفتن وابستگی حزبی از عملیات نظامی ویژه حمایت کردند. همه قبول دارند که آینده روسیه در گرو دستیابی به اهداف عملیات نظامی ویژه است.”به همین دلیل درست است که اجازه دهیم در آینده ما را راهنمایی کند.”

از نظر او، آغاز عملیات “تنها تصمیم درست” رئیس جمهور روسیه بود که “پیش از موعد” گرفته شد. 

“کشورهای غربی مدت ها پیش و کاملا آگاهانه اوکراین را به نقطه آغازی برای مبارزه با روسیه تبدیل کردند. و امروز خودشان بدون تردید در مورد آن صحبت می کنند.”

رئیس اطلاعات داخلی اوکراین مسئولیت حمله اکتبر 2022 به پل کریمه را بر عهده گرفت

واسیلی مالیوک، رئیس این آژانس گفت: حمله به پل کریمه در اکتبر 2022 توسط سرویس مخفی داخلی اوکراین SBU سازماندهی شد. او بیانیه خود را در طی ارائه پست اوکراین، که در آن تمبر پستی اختصاص داده شده به SBU رونمایی شد، بیان کرد. در این مراسم، رئیس سرویس پست اوکراین تی شرتی پوشیده بود که روی آن تصویری از پل کریمه در آتش و روی آن نوشته شده بود “اگر ما نباشیم چه کسی پل ها را می سوزاند. SBU”. مالیوک توضیح داد:

«ماموریت‌های مختلف، مأموریت‌های ویژه زیادی وجود داشت. ما فقط می‌توانیم در مورد برخی از آنها به صورت علنی پس از پیروزی صحبت کنیم و در مورد برخی دیگر اصلاً صحبت نخواهیم کرد. همکار من امروز یک تی شرت مناسب پوشید – این یکی از عملیات های ما است، یعنی تخریب پل کریمه در 8 اکتبر سال گذشته.»

افسر اتریشی: نیروهای اوکراینی به دلیل بی تجربگی فرماندهان متحمل تلفات سنگین می شوند

نیروهای مسلح اوکراین به دلیل بی تجربگی فرماندهان و نقش فزاینده نیروهای ذخیره تعداد زیادی از سربازان خود را از دست می دهند. اینها شامل کسانی می شود که شش ماه دوره آموزشی را در کشورهای ناتو گذرانده اند. این را سرهنگ مارکوس رایسنر از نیروهای مسلح اتریش در مصاحبه با N-TV در روز سه شنبه توضیح می دهد.
سرهنگ اتریشی به عنوان دیگر عواملی که اقدامات تهاجمی ارتش اوکراین را دشوارتر کرده و منجر به تلفات در صفوف آن شده است، دفاع پیچیده نیروهای مسلح روسیه، توانایی خوب آنها در جنگ الکترونیک و شناسایی و همچنین تجهیزات ناکافی سربازان اوکراینی به ویژه از نظر هواپیما و موشک های زمین به زمین.نیروهای اوکراینی در تلاش برای شکستن در منطقه زاپوروژیه شکست خوردند

ارتش اوکراین تلاش های بیشتری برای شکستن دفاع روسیه در منطقه زاپوروژیه انجام می دهد. یوگنی بالیتسکی، فرماندار منطقه، در تلگرام گزارش می دهد:

“وضعیت در Rabotino، Nowodanolowka و Nowopokrovka تشدید شده است.
از ساعت 4:00 بامداد دشمن تلاش می کند تا از خطوط دفاعی عبور کند، اما با مقاومت شدید یگان های ما مواجه شده و متحمل خسارات قابل توجهی شده است.”

بالیتسکی همچنین گزارش می دهد که در طول روز گذشته، نیروهای اوکراینی شهرک های استان زاپوروژیه در بخش های پولوگی، توکماک و واسیلیفکا را در مجموع 36 بار گلوله باران کردند.گزارش رسانه ها: کمک های بشردوستانه به ارزش حدود 1 میلیون دلار در لووف ناپدید شد

نسخه اوکراینی پورتال NGL.media با استناد به نتایج تحقیقات روزنامه نگاران گزارش می دهد که کمک های بشردوستانه به ارزش حدود یک میلیون دلار در لووف ناپدید شده است.
به گزارش این نشریه، پس از آغاز عملیات ویژه روسیه، مهاجران اوکراینی در ایالات متحده کمک به نیروهای اوکراینی و غیرنظامیان را آغاز کردند. از جمله، یک کانتینر با ماسک گاز، کیسه خواب، یونیفرم و کفش زمستانی و تقریباً 10000 جعبه کمک های اولیه نظامی ایفاک به ارزش حدود یک میلیون دلار آمریکا به اوکراین ارسال شد. این محموله قرار بود به «مرکز داوطلبانه و حفاظت» برود اما گویا به مقصد نرسیده بود، اما رسما به اداره نظامی منطقه تحویل داده شد.
این پرتال ادعا می کند که تنها بخشی از کمک های بشردوستانه به انبار اداره منطقه لووف ختم شد و بقیه “به سادگی ناپدید شدند”.


زلنسکی: اوکراین برای سیستم پدافند هوایی خود نیروهای تقویتی دریافت خواهد کرد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که اوکراین سیستم دفاع هوایی خود تقویت میکند او در تلگرام می نویسد: «من گزارش‌های به‌روزرسانی شده‌ای از تحویل سلاح و مهمات دریافت کرده‌ام. سیستم دفاع هوایی ما تقویت شده است.این سیستم به جایی که بیشتر نیاز است ارسال خواهد شد.»
زلنسکی جزئیات بیشتری ارائه نکرد.


اتحادیه غلات روسیه: روسیه حتی بدون معامله غلات به کشورهای نیازمند گندم عرضه خواهد کرد


به گفته النا تیورینا، رئیس بخش تجزیه و تحلیل اتحادیه غلات روسیه، روسیه گندم را به کشورهای نیازمند عرضه کرده است و حتی پس از خروج از توافقنامه غلات به این کار ادامه خواهد داد. او اشاره می کند که گندم نقش کلیدی در صادرات روسیه دارد.
مصر، اندونزی، ترکیه، عربستان سعودی، تونس و تعدادی از کشورهای دیگر پیش از آغاز عملیات ویژه روسیه از اوکراین گندم خریداری کرده بودند. تیورینا تاکید می کند که در درجه اول این شرکای سابق اوکراین هستند که در حال حاضر خرید غلات روسی خود را افزایش می دهند.
سهم روسیه از بازار جهانی 22 درصد است. بر اساس برآوردهای اولیه وزارت کشاورزی روسیه، برداشت غلات در سال 2023 به 123 میلیون تن خواهد رسید که 78 میلیون تن آن گندم خواهد بود.


منطقه زاپوروزیا: کیف بیش از 30 خودروی زرهی را در تلاش برای حمله از دست داد

یگان های روسی حمله نیروهای اوکراینی را که از صبح در نزدیکی شهرک رابوتینو در منطقه زاپوروژیه آغاز شده بود، دفع کردند. حدود 30 خودروی زرهی ارتش اوکراین منهدم شد. این توسط رئیس جنبش زاپوروزیا “ما با روسیه هستیم” ولادیمیر روگوف گزارش شده است.
حمله اوکراین دفع شد. آنها از سه نقطه دفاعی ما عبور کردند اما نتوانستند به رابوتینو نفوذ کنند. تا لحظه نگارش این خبر [14:00 به وقت مسکو] ما در مورد انهدام بیش از 30 خودروی زرهی صحبت می کنیم که دو سوم آنها تانک بودند. من از سه واحد مختلف با مردممان صحبت کردم. نیروهای اوکراینی در دو موج حمله کردند، از ساعت چهار صبح آنها در تلاش برای حمله هستند. این یک رکورد از تجهیزات نظامی است که برای حمله ارسال شده است.”
به گفته روگوف، در حال حاضر این بخش از خط تماس آرام است، نیروهای اوکراینی عقب نشینی کرده اند.

سفیر روسیه: آمریکا حامی طرح های تروریستی کی یف است

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن روز سه شنبه گفت که استراتژیست های آمریکایی از توطئه های تروریستی کی یف حمایت می کنند و کمک نظامی آمریکا به اوکراین تنها منجر به رنج و مرگ بیشتر خواهد شد.

“اقدامات واشنگتن، که همچنان به دست نشانده های اوکراینی خود کمک می کند، فراتر از اخلاق و عقل سلیم است. ایالات متحده در تلاش است خود را به عنوان خیرخواهان فداکار اوکراین معرفی کند. آنها ریاکارانه در مورد “کمک” به این کشور صحبت می کنند. آنها افکار عمومی را دستکاری می کنند و اهداف واقعی سیاست های خود را پنهان می کنند.”

«تنها چیزی که آمریکا می‌خواهد رنج بیشتر انسان‌ها و مرگ‌های بیشتر است. ما می‌توانیم مطمئن باشیم: گلوله‌ها و موشک‌هایی که با میلیاردها دلار از جیب مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت می‌شوند، به خطری بزرگ در شهرها و مزارع پر از گلوله‌های منفجر نشده و افراد پاره پاره تبدیل خواهند شد.»ارتش روسیه عملیات شناسایی سربازان اوکراینی را در منطقه زاپوروژیه خنثی کرد

یگان شرق نیروهای مسلح روسیه تلاش واحدهای اوکراینی برای انجام عملیات شناسایی در منطقه زاپوروژیه را خنثی کرد. سربازان اوکراینی پس از متحمل شدن تلفات، عقب نشینی کردند. این را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است.

به گفته چخوف، توپخانه های روسیه به مواضع ملی گرایان اوکراینی شلیک کردند. دو گروه شناسایی در نزدیکی Charivnoye و Rabotino شکسته شدند.
بمب افکن های روسی به یک مرکز پرسنل و تجهیزات نظامی اوکراینی در نزدیکی نوودانیلوکا حمله کردند. یک انبار مهمات و پناهگاه های تجهیزات نظامی در Chervonoe منهدم شد.


نیروهای اوکراینی در عرض یک ساعت شش بار خاک جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کردند

نیروهای اوکراینی در عرض یک ساعت شش بار قلمرو جمهوری خلق دونتسک (DPR) را گلوله باران کردند و 23 گلوله شلیک کردند.

این توسط نمایندگی دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش شده است.

بر اساس اطلاعات موجود در کانال تلگرامی این خبرگزاری، ارتش اوکراین هنگام گلوله باران مناطق کوئیبیشفسکی و کیفسکی دونتسک و همچنین ماکیفکا، شهرک گلموفسکی و منطقه یاسینواتسکی از توپخانه های کالیبر 152 و 155 میلی متری استفاده کرد.رسانه: تاسیسات صنعتی آسیب دیده در منطقه خارکف

اثرات در کارخانه های صنعتی در منطقه خارکف ثبت شد. این را آژانس اوکراینی UNIAN با اشاره به نیکولای باکشیف، شهردار پروومایسکی گزارش کرده است. گفته می شود آتش سوزی رخ داده است.
پیش از این پورتال Strana از وقوع انفجارهایی در منطقه خارکف خبر داده بود.نیروهای روسیه چندین حمله ارتش اوکراین را به سمت استارومایورسک دفع کردند

واحدهای یگان شرق نیروهای مسلح روسیه چندین حمله ارتش اوکراین را در جهت استارومایورسک دفع کردند. این را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است.

“در جهت جنوب دونتسک، واحدهای گروه شرق با پشتیبانی توپخانه چندین حمله دشمن را در جهت استارومایورسک دفع کردند. دشمن با متحمل شدن تلفات قابل توجه در پرسنل، عقب نشینی کرد.”

به گفته چخوف، توپخانه‌های روسی به محل استقرار سربازان اوکراینی حمله کردند، یک تانک و یک وانت با ملی‌گرایان را در منطقه جنوب شرقی راونوپل و همچنین یک هویتزر از نوع Giaziint در نسکوچنویه و یک واحد خمپاره‌انداز را در منطقه نووی کومار منهدم کردند. .

تحقیقات به پایان رسید: قاتل وبلاگ نویس تاتارسکی می دانست که او یک بمب را تحویل می دهد

کمیته تحقیقات دولتی اعلام کرد که تحقیقات در مورد تروریستی که وبلاگ نویس نظامی ولادلن تاتارسکی را به قتل رساند و ۳۰ نفر دیگر را در یک بمب گذاری در سن پترزبورگ در اوریل ۲۰۲۳ زخمی کرد، تکمیل شده است. معلوم شد که قاتل عمدا عمل کرده است.

الکساندر باسترکین، رئیس اژانس، روز سه شنبه گفت که کمیته تحقیقات روسیه تحقیقات در مورد تروریست ادعایی درگیر در بمب گذاری وبلاگ نویس نظامی ولادلن تاتارسکی را به پایان رسانده است. تحقیقات نشان داده است که بر خلاف اظهارات اولیه او، دریا ترپووا، تبعه روسیه، به خوبی می دانست که او یک بمب استتار شده را حمل می کند و ان را به تاتارسکی تحویل داد، که وبلاگ نویس را کشت و یک کافه در مرکز سن پترزبورگ را ویران کرد.

همانطور که باستریکین روز سه شنبه به ریا نووستی گفت، کیفرخواستی که اکنون اماده شده است بیان می کند که ترپووا به صورت انلاین توسط سرویس امنیتی اوکراین استخدام شده است:

شگفت انگیز است که هواداران رژیم کی یف چقدر بدبین و بی رحم هستند. ترپوا سعی کرد بازرسان را متقاعد کند که او نمی دانست که مجسمه دارای دستگاه ردیابی است. با این حال، تحقیقات نشان داد که او می دانست که مجسمه ای پر از مواد منفجره را حمل می کند.

تاتارسکی که نام واقعی اش ماکسیم فومین بود، در اوایل ماه اوریل در سن پترزبورگ کشته شد، زمانی که یک بمب که به عنوان نیم تنه او مبدل شده بود و به عنوان هدیه توسط ترپووا به عنوان هدیه به او ارائه شده بود، در یک سخنرانی منفجر شد. بیش از ۳۰ نفر در این حادثه زخمی شدند. مسکو این حمله را یک اقدام تروریستی توصیف کرد و در اوایل ادعا کرد که دولت اوکراین پشت ان است.
ترپووا به عنوان پیکی که این هدیه مرگبار را به تاتارسکی تحویل داد، شناسایی شد. او مدت کوتاهی پس از تلاش برای ترور در حالی که به دنبال راهی برای ترک کشور بود، دستگیر شد.

سرویس مخفی روسیه یوری دنیسوف، شهروند اوکراینی را به عنوان همدست مهم ترپووا شناسایی کرد. گفته می شود که او بمب استتار شده را به دست اورده و اطلاعاتی در مورد تاتارسکی جمع اوری کرده است و هنوز هم در حال فرار است.

مقامات روسی جنایات ادعایی ترپووا را به حمایت او از سازمان ضد فساد FBK که توسط الکسی ناوالنی، چهره مخالف تاسیس شده است، مرتبط می دانند. رهبران این گروه از مردم خواستند تا دولت روسیه را با هر وسیله ای که لازم است تضعیف کنند.

وزیر دفاع شویگو برای یک سفر کاری وارد کره شمالی شد

سرگئی شویگو، وزیر دفاع فدراسیون روسیه عصر سه شنبه (به وقت مسکو) برای یک سفر کاری وارد پیونگ یانگ شد. هدف از این نشست در پایتخت جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی که در محاوره کره شمالی نیز نامیده می شود) تعمیق همکاری نظامی بین دو کشور است.

در فرودگاه بین المللی سونان، وزیر دفاع کره شمالی، ژنرال ارتش کانگ سان نام، از رئیس وزارت دفاع روسیه استقبال کرد. علاوه بر این، یک مراسم استقبال رسمی برای هیئت روسیه برگزار شد که در ان شرکت گارد افتخاری ارتش خلق کره حضور داشت.

هیئت نمایندگی روسیه در جشن هفتادمین سالگرد پایان خصومت ها در جنگ کره شرکت خواهد کرد. وزارت دفاع روسیه در مسکو تاکید کرد که این دیدار به تقویت روابط نظامی بین مسکو و پیونگ یانگ کمک خواهد کرد و مرحله مهمی در توسعه همکاری بین دو کشور خواهد بود.

سفر کاری وزیر دفاع و همکارانش از ۲۵ تا ۲۷ جولای ادامه خواهد داشت.

وزارت خارجه آمریکا مجروح شدن شهروند آمریکایی ترور رید در اوکراین را تایید کرد

ودانت پاتل، سخنگوی ایالات متحده، گفت که وزارت امور خارجه ایالات متحده از مجروح شدن ترور رید، شهروند آمریکایی، که به عنوان بخشی از طرح مبادله زندانیان از بازداشت روسیه آزاد شد، در جنگ در اوکراین آگاه است.

در 27 آوریل 2022، خلبان روسی کنستانتین یاروشنکو با رید مبادله شد. یاروشنکو در 28 می 2010 در لیبریا دستگیر شد. او بعداً به طور غیرقانونی به ایالات متحده منتقل شد و در آنجا به اتهام توطئه برای قاچاق کوکائین به 20 سال زندان محکوم شد. یاروشنکو هر گونه گناه را رد کرد و دستگیری خود را تحریک آمیز توصیف کرد. رید در روسیه به جرم تعرض به یک افسر پلیس به 9 سال زندان محکوم شده است. دادگاه او در سال 2020 برگزار شد.


ایالات متحده بسته کمک نظامی دیگری به ارزش 400 میلیون دلار به اوکراین ارائه می کند

ایالات متحده یک بسته کمک نظامی 400 میلیون دلاری دیگر از جمله مهمات ضد هوایی و خودروهای جنگی پیاده نظام به اوکراین ارائه می کند. آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه این خبر را اعلام کرد.
وزارت امور خارجه اعلام کرد که این بسته شامل مهمات برای سیستم های NASAMS و پاتریوت، 32 خودروی جنگی پیاده نظام استرایکر، سیستم های ضد تانک Javelin و TOW، موشک های Hydra-70، هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی هورنت و بیش از 28 میلیون گلوله خواهد بود.
به گفته پنتاگون، دولت بایدن تاکنون بیش از 43.7 میلیارد دلار به کیف کمک نظامی کرده است.وزارت امور خارجه روسیه: آمریکا نمی تواند همزمان حملات به خبرنگاران را محکوم و حمایت کند


ایالات متحده نمی تواند حملات کی یف به خبرنگاران را محکوم کند زیرا مستقیماً از فعالیت های تروریستی کی یف حمایت می کند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز سه‌شنبه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد. پیش از این، مایکل کارپنتر، نماینده ایالات متحده در سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت که واشنگتن هرگونه حمله به اعضای مطبوعات را محکوم می کند. زاخارووا نوشت:

“اول، “هر حمله” هم نام قربانی و هم نام مهاجم را دارد. نام قربانی روستیسلاو ژوراولف است. نام مهاجم رژیم کیف است. ایالات متحده باید این اسامی را با صدای بلند بگوید. دوم، محکوم کردن همزمان حملات به روزنامه نگاران و حمایت مالی از کسانی که این حملات را انجام می دهند، غیرممکن است.”


رئیس چچن: داوطلبان بیشتری به منطقه عملیات ویژه می آیند

رمضان قدیروف، رئیس چچن در کانال تلگرامی خود اعلام کرده است که داوطلبان بیشتری برای عملیات ویژه ثبت نام کرده اند. قدیروف نوشت:

«از فرودگاه بین‌المللی گروزنی که به نام قهرمان روسی اخمت قدیروف نامگذاری شده است، پرواز دیگری با میهن پرستان واقعی روسیه به سمت منطقه عملیات ویژه انجام شده است. در میان آنها نه تنها ساکنان جمهوری چچن، بلکه داوطلبانی از سایر مناطق روسیه نیز حضور دارند.»

وی افزود که جنگجویان با روحیه “مبارزه جویانه” و مصمم بودند تا “برای روسیه” بر نازیسم اوکراین پیروز شوند و دونباس و اوکراین را از حضور آن خلاص کنند.


مشاور: پوتین درباره بحران اوکراین با سران کشورهای آفریقایی گفتگو خواهد کرد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشستی با سران کشورهای آفریقایی در ۲۸ ژوئیه در سن پترزبورگ درباره بحران اوکراین بحث خواهد کرد. این را مشاور رئیس دولت روسیه، یوری اوشاکوف، به خبرنگاران گزارش داد. :

در ۲۸ ژوئیه، در پایان اجلاس سران [روسیه و آفریقا]، یک ناهار کاری برای گروهی از رهبران آفریقا در مورد مسئله اوکراین برگزار خواهیم کرد.
اوشاکوف افزود، سران کشورها و مقامات آفریقای جنوبی، کومور، کنگو، مصر، سنگال، اوگاندا و زامبیا در این ناهار کاری شرکت خواهند کرد.شبه نظامیان واگنر اکنون در حال آموزش انواع دیگر نیروها در بلاروس هستند

مزدوران روسی واگنر اکنون نه تنها نیروهای نیروهای ویژه بلاروس و تیپ های مکانیزه، بلکه واحدهایی از نیروهای مهندس، نیروهای سیگنال و نیروهای دفاعی NBC را آموزش خواهند داد. این را وزارت دفاع در مینسک در تلگرام اعلام کرده است.

در این بیانیه آمده است: توجه ویژه به مسائل مربوط به بقای پرسنل ارتش در انجام آموزش های نطامی خواهد شد. این آژانس گفت که جزئیات مربوط به زمین های آموزشی مختلف در بلاروس اواخر این هفته ارائه خواهد شد.

دو بار در دو ساعت: واحدهای اوکراینی مرکز دونتسک را با مهمات ناتو گلوله باران کردند

نیروهای اوکراینی مرکز شهر دونتسک را روز سه شنبه دو بار در دو ساعت گلوله باران کردند. همانطور که قطعات پیدا شده نشان می دهد، از گلوله های توپخانه 155 میلی متری ناتو استفاده شده است.

الکسی کولمزین شهردار این شهر در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که در نتیجه گلوله باران امروز توسط نیروهای اوکراینی، یک غیرنظامی در دونتسک و همچنین یک زن و یک مرد در روستای نزدیک استارومیخایلوفکا زخمی شدند. خانه های زیادی آسیب دید.