اخبار جنگ اوکراین ۲۵ جولای

زلنسکی: اوکراین باید دفاع هوایی خود را تقویت کند

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در جریان گفتگو با ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، در مورد همکاری‌های دفاعی بیشتر، روند فعالیت‌های تهاجمی و نیازهای کنونی اوکراین به تسلیحات گفتگو کرد. بر اساس پیامی که در کانال تلگرامی زلنسکی منتشر شده است.:
اوکراین فوراً نیاز به تقویت دفاع هوایی خود برای محافظت از مردم و همچنین میراث تاریخی ما دارد، اما همچنین برای ادامه طرح غلات دریای سیاه.
دریاسالار آمریکایی: کشتی‌های غلات کیف می‌توانند توسط کاروان‌های ناتو اسکورت شوند

پس از خروج روسیه از قرارداد غلات، کشتی‌های جنگی ناتو می‌توانند کشتی‌های حامل غلات از اوکراین را در دریای سیاه اسکورت کنند. این پیشنهاد توسط دریاسالار بازنشسته نیروی دریایی ایالات متحده، جیمز استاوریدیس، فرمانده سابق ناتو، نیروهای ترکیبی اروپا ارائه شده است. او در مقاله ای برای بلومبرگ که روز سه شنبه منتشر شد، توضیح می دهد:
«این کار چگونه انجام می شود؟ احتمالاً با گروه بندی کشتی های تجاری در کاروان های سه تا پنج کشتی که توسط دو کشتی جنگی مجهز به موشک های هدایت شونده اسکورت می شوند.”
به گفته استاوریدیس، دو گروه دریایی دائمی ناتو باید در اسکورت کشتی های اوکراینی شرکت کنند. یکی از آنها می تواند شامل مین روب ها باشد، دومی ناوچه ها و ناوشکن هایی با قدرت آتش بالا و سیستم های ضد هوایی.
استاوریدیس همچنین معتقد است که هوانوردی ناتو می تواند در مسیرها گشت زنی کند و موقعیت کشتی های ناوگان دریای سیاه روسیه را ردیابی کند. او پیشنهاد استقرار جت های جنگنده اتحاد در شمال ترکیه، رومانی و بلغارستان و استقرار پهپادهای هوایی و زیر آبی را دارد.پسکوف: روسیه با سوء استفاده کیف از ذخایر غلات برای اهداف نظامی مبارزه خواهد کرد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که روسیه با هرگونه تلاش کیف برای استفاده از کانال‌هایی برای محموله‌های غلات اوکراین برای مقاصد نظامی و اقدامات تروریستی علیه روسیه مبارزه خواهد کرد. او در مورد گزارش های مربوط به پیشنهاد لیتوانی برای استفاده از بنادر بالتیک برای صادرات غلات از اوکراین اظهار نظر می کند.
«این حق حاکمیتی این کشورهاست، ما در اینجا لازم نیست در مورد آن قضاوتی کنیم.»

«برای ما بسیار مهم است که رژیم کی یف از کانال های مختلف تدارکاتی برای مقاصد نظامی برای انجام حملات تروریستی به خاک ما استفاده نکند. ما به مبارزه با آن ادامه خواهیم داد.»

نیروهای اوکراینی به سمت کرمننایا راکت شلیک کردند و اداره پست را ویران کردند

نیروهای مسلح اوکراین روز دوشنبه دو حمله راکتی به شهر کرمنایا در جمهوری خلق لوهانسک (LVR) انجام دادند که منجر به تخریب اداره پست این شهر شد. این امروز زمانی مشخص شد که اداره منطقه کرمنایا اطلاعات و عکس هایی از عواقب تخریب را منتشر کرد.
یک خط لوله گاز فشار متوسط و یک خط راه آهن و همچنین ساختمان ایستگاه نیز در اثر گلوله باران آسیب دیدند.
به گفته اداره منطقه، نیروهای اوکراینی از مهمات خوشه ای در منطقه کلینیک دامپزشکی کرمنایا استفاده کردند، توزیع بمب ها حدود سه کیلومتر بود. تلفات جانی و جراحتی نداشت.

رئیس جمهوری خلق دونتسک: نیروهای روسی در حال بهبود مواضع خود در جبهه کراسنی لیمان هستند

ارتش روسیه مواضع خود را در جهت کراسنی لیمان در جمهوری خلق دونتسک (DPR) بهبود بخشیده است، پیشروی همچنان ادامه دارد. این توسط رئیس DVR دنیس پوشیلین گزارش شده است.
“به سمت کراسنی لیمان، اگر آنها را مقایسه کنیم، مهم ترین تغییرات رخ می دهد. واحدهای ما، با دفع حملات دشمن، تقریباً دائماً مواضع خود را بهبود می بخشند و در مواضع جدید تثبیت می شوند.”
به گفته وی، پیشروی نیروهای روسی در شرایطی که هم در برابر آتش متراکم مقاومت میکنند نتیجه خوبی داده است. وضعیت در جبهه آودیوکا نیز مشابه است، جایی که واحدهای روسی نیز در حال بهبود مواضع خود هستند.


وزیر دفاع اوکراین از حملات بیشتری به پل کریمه خبر داد

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین به شبکه تلویزیونی سی‌سی‌ان آمریکا گفت: نابود کردن زنجیره‌های لجستیکی دشمن و غیرممکن کردن دریافت مهمات، سوخت و مواد غذایی بیشتر یک تاکتیک عادی است. دقیقاً به همین دلیل است که ارتش اوکراین به استفاده از چنین تاکتیک‌هایی در آینده ادامه خواهد داد. او در حال پاسخ به سوالی در مورد برنامه های کی یف برای نابودی کامل پل کریمه بود.
شب ۱۷ جولای، دو پهپاد دریایی اوکراینی به پل کریمه حمله تروریستی کردند که منجر به کشته شدن یک زوج و زخمی شدن یک کودک شد. سطح جاده نیز آسیب دیده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، کیف را مسئول این حمله دانست. وی تاکید کرد: از نظر نظامی این یک جنایت بی معنی است، زیرا پل کریمه مدت زیادی است که برای حمل و نقل نظامی استفاده نمی شود.حمله نظامی اوکراین به کشتی جنگی روسیه در دریای سیاه

سه شنبه شب، نیروهای اوکراینی تلاش ناموفقی برای حمله به کشتی گشتی روسیه سرگئی کوتوف در دریای سیاه با استفاده از دو قایق تندرو بدون سرنشین از راه دور انجام دادند. این را وزارت دفاع روسیه در تلگرام اعلام کرده است. گفته می شود این قایق ها در فاصله 1000 و 800 متری توسط تسلیحات استاندارد کشتی منهدم شده اند. مقامات مسکو هیچ گونه آسیبی را گزارش نکرده اند.

کشتی گشتی سرگئی کوتوف ترافیک کشتیرانی را در آبراه جنوب غربی کنترل می کند. به گفته وزارت دفاع روسیه، پس از دفع حمله اوکراین، این کشور به انجام وظایف خود ادامه می دهد.

گزارش رسانه ها: کیف ده ها خودروی جنگی پیاده نظام استرایکر را به عنوان بخشی از بسته تسلیحاتی دیگر ایالات متحده دریافت می کند.

بسته کمک نظامی 400 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین که اخیرا توسط دولت بایدن اعلام شده است شامل 32 خودروی جنگی پیاده نظام استرایکر، موشک های چند پرتاب HIMARS، سامانه های موشکی ضد هوایی NASAMS و پهپادهای شناسایی هورنت است. این را خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است.

همچنین قرار است گلوله های هویتزر، راکت های Hydra-70، 28 میلیون گلوله برای اسلحه های سبک و ماشین آلات تخریب به کیف تحویل داده شود.
رئیس جمهوری خلق روسیه: نیروهای اوکراینی در حال حاضر حدود 30 درصد از تجهیزات نظامی غرب را از دست داده اند

دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک (DPR) به تلویزیون روسیه گفت، نیروهای اوکراینی در حال حاضر حدود 30 درصد از تجهیزات نظامی تامین شده توسط کشورهای غربی را در خط مقدم از دست داده اند.
ما دیدیم که کشورهای غربی در آستانه ضد حمله چه مقدار مهمات و چه تجهیزاتی به اوکراین تحویل دادند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی مین هایی را در نزدیکی نیروگاه هسته ای زاپوروژیه کشف کرد

سازمان ملل متحد اعلام کرد، کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) طی یک تور در آخر هفته، چندین مین را در منطقه حائل بین حصار داخلی و خارجی نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا کشف کردند. مین ها در یک منطقه ممنوعه پنهان شده بود که پرسنل عملیاتی کارخانه به آن دسترسی نداشتند.

به گفته رافائل گروسی، رئیس این آژانس، وجود چنین مواد منفجره در سایت نیروگاه هسته ای با استانداردهای ایمنی در تضاد است. در همان حال، تیم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به این نتیجه می‌رسد که انفجار، سیستم‌های ایمنی تأسیسات هسته‌ای را به خطر نمی‌اندازد.مسکو: ناتو در رویارویی با روسیه در اوکراین وارد اقدامات خطرناکی شده است

کرملین معتقد است که ناتو در رویارویی با روسیه به اقدامات خطرناک در اوکراین کشیده می شود. سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران روسی به این موضوع اشاره کرد.

«ما می دانیم که برنامه ای برای تشکیل شورای اوکراین-ناتو در 26 ژوئیه وجود دارد. ما از نزدیک نحوه پیشرفت رویدادها را دنبال می کنیم. ما معتقدیم که ناتو آشکارا در رویارویی خشونت آمیز در اوکراین با روسیه درگیر است، که در حال حاضر مستقیماً در این اقدامات دخالت دارد. ما در مورد گسترش خطرناک مشارکت بلوک نظامی ناتو در این اقدامات صحبت می کنیم که به تنش های منطقه ای دامن می زند. ما چنین چیزهایی را غیرقابل قبول می دانیم.»

اوآنا لونگسکو، سخنگوی ناتو روز یکشنبه گفت که در 26 ژوئیه نشست شورای اوکراین و ناتو در سطح سفیران در بروکسل برگزار می شود که موضوعات اصلی آن خاتمه توافق غلات و امکان ادامه صادرات غلات از اوکراین از طریق دریای سیاه خواهد بود.

شورای اوکراین و ناتو در نشست سران ناتو در ویلنیوس در 12 ژوئیه تأسیس شد. ویژگی اصلی شورا این است که اوکراین می تواند در صورت لزوم به طور مستقل جلساتی تشکیل دهد.

کمیته تحقیقات روسیه هزاران پرونده جنایی مربوط به جنایات اوکراینی در دونباس را باز کرد


کمیته تحقیقات روسیه بیش از 3200 پرونده جنایی را در این رابطه در طول 9 سال درگیری در دونباس باز کرده است. این را الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقاتی در مصاحبه با ریانووستی اعلام کرد.

کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه در طی 9 سال 3286 پرونده جنایی باز کرده است که در آن 849 نفر تحت تعقیب قرار دارند.

به گفته باستریکین، افرادی که تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند نمایندگان رهبری نظامی و سیاسی اوکراین، شرکت کنندگان در انجمن های ملی گرایانه، کارمندان آژانس های امنیتی از جمله رهبران ارتش هستند.

باستریکین همچنین تاکید کرد که هرکسی که در بدرفتاری و جنایاتی که هموطنانش متحمل شده اند دخیل باشد در برابر قانون پاسخگو خواهد بود.ارتش روسیه عملیات گروه خرابکاران اوکراینی را در نزدیکی جزیره آنتونوفسکی خنثی کرد

نیروهای روسیه تلاش یک گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی را در نزدیکی جزیره آنتونوفسکی در دنیپر خنثی کردند. 9 سرباز اوکراینی کشته شدند. دو قایق غرق شدند. این توسط نماینده خدمات اورژانس منطقه خرسون گزارش شده است.

علاوه بر این، یک اسلحه خودکششی Akaziya در نزدیکی زاپوروزیه و یک خمپاره 120 میلی متری در نزدیکی Pridnieprovskoye منهدم شد.
علاوه بر این، چندین موضع نیروهای اوکراینی در منطقه خرسون مورد حمله قرار گرفت. حداقل 39 سرباز اوکراینی کشته شدند. حداقل پنج خودرو منهدم شد.

فساد در اوکراین: رئیس دفتر سربازگیری اودسا ۵ میلیون دلار اختلاس کرد.

یک افسر ارشد ارتش اوکراین که قبلا مسئول خدمت سربازی در منطقه اودسا بود، روز دوشنبه در کیف پس از متهم شدن به اختلاس میلیون دلاری دستگیر شد. از یوگنی بوریسوف که به عنوان مظنون اصلی در این پرونده نام برده شده، او از دو روز پیش در حال فرار بود. با این حال، تلاش برای پنهان کردن محل سکونت او با تغییر شماره تلفن، اتومبیل و مکان ناموفق بود.

چهارشنبه گذشته، الکساندر نوویکوف، رئیس اژانس ملی مبارزه با فساد (NAPK)، بوریسوف را مظنون به سابقه کیفری خواند که در دوران تصدی خود حدود ۵.۱ میلیون دلار اختلاس کرده است. این افسر ماه گذشته از خود برکنار شد، اما در زمان جلسه مطبوعاتی NAGK هنوز در صفوف ارتش اوکراین بود.

اولین گزارش رسانه ها در مورد یک ملک لوکس متعلق به خانواده بوریسوف در اسپانیا در ماه اوریل منتشر شد. سپس اطلاعات در مورد سه اتومبیل لوکس به ارزش یک میلیون دلار ظاهر شد. روز شنبه، “Shemy”، یک پروژه تحقیقاتی برای مبارزه با فساد، یک گزارش به روز شده در مورد تحقیقات خود منتشر کرد. این ملک به نام اعضای خانواده بوریسوف، از جمله مادر و همسرش بود، اما گزارش شده است که در فرم های شفافیت که او باید به عنوان یک مقام دولتی پر کند، ذکر نشده است.

دفتر دادستان کل اوکراین روز شنبه اعلام کرد که تحقیقات جنایی درباره اختلاس بوریسوف را اغاز کرده است. او همچنین متهم به عبور از مرز کشور با تقلب در پایان سال ۲۰۲۲ است.

بر اساس این گزارش، این مقام حدود یک ماه را با اعضای خانواده اش در چندین مکان برتر بین المللی از جمله سیشل گذراند. کنترل های مرزی سختگیرانه ای در اوکراین وجود دارد که تصریح می کند مردان در سن که موظف به خدمت نظام هستند برای سفر به خارج از کشور نیاز به مجوز ویژه دارند.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در پایان ماه ژوئن دستور داد که بوریسوف از ارتش اخراج شود و دولت یک بررسی جامع از مراکز خدمت سربازی در سراسر کشور انجام دهد. با این حال، با توجه به پورتال خبری اوکراین Strana، این یک تصمیم اجباری بود، زیرا در ان لحظه پوشش رسانه ای رسوایی بوریسوف بیش از حد گسترده شده بود.

استرانا تحقیقات خود را انجام داد و به این نتیجه رسید که فساد رئیس سربازگیری اودسا یک استثنا نیست، بلکه بخشی از سیستم دزدی و اختلاس پیچیده است که “پول را مانند یک جارو برقی” از پایین به بالا می بلعد.
با این حال، فساد در ارتش اوکراین محدود به خرید خدمت نظامی نیست. به گفته الکسی اسکار، فعال حقوق بشر اوکراینی، زخمی ها به طور سیستماتیک در میدان جنگ رها می شوند تا بمیرند و همه کشته شدگان به عنوان مفقود ذکر میشوند تا ارتش مجبور به پرداخت غرامت به مبلغ ۱۵ میلیون hryvnia به باقی ماندگان سرباز کشته شده نباشند.

توپخانه های روسیه یک تانک اوکراینی را در بخش مارجینکا منهدم کردند

در جهت مارجینکا، توپخانه روسی یک تانک متعلق به نیروهای مسلح اوکراین را که خدمه آن سعی در استتار آن در ساختمانی داشتند، منهدم کردند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.

این آژانس خاطرنشان می کند که در طول عملیات جنگی، مواضع استتار شده یگان های اوکراینی، همچنین تانک ها و خودروهای زرهی جنگی، معمولاً با گلوله های توپخانه با انفجار قوی و تکه تکه گلوله باران می شوند.


وزیر خارجه برزیل: وضعیت اوکراین تنها با تلاش مشترک قابل حل است

برزیل ادعا نمی کند که به عنوان میانجی در روند مذاکرات درباره اوکراین عمل کند، اما آماده است از هر گونه تلاش صلح آمیز برای حل و فصل اوضاع در این کشور حمایت کند. این را مائورو ویرا، وزیر خارجه برزیل در مصاحبه ای که روز دوشنبه توسط مجله Congresso em Foco منتشر شد، اعلام کرد.تأسیسات زیرساختی در منطقه ژیتومیر اوکراین آسیب دید

ویتالی بونچکو، رئیس اداره نظامی منطقه در تلگرام گفت: در منطقه ژیتومیر اوکراین، یک تأسیسات زیربنایی بر اثر انفجار آسیب دید.

“بر اساس اطلاعات اولیه، یک تاسیسات زیربنایی در اثر این حمله آسیب دیده است. تمام نیروهای نیروهای کمکی در محل حاضر شده اند و مشغول کار هستند.” او دقیقاً نگفت کدام مرکز است.

وزیر دفاع اوکراین اعتراف کرد که ضدحمله کیف از برنامه عقب مانده است

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین گفت: ضد حمله برنامه ریزی شده توسط کی یف از آنچه آنها فکر میکردند عقب تر مانده است. او در مصاحبه ای با CNN اعتراف کرد که حمله متقابل کندتر از حد انتظار پیش می رود. با این حال، او اطمینان داد که جایی برای “نگرانی نیست”. وزیر کمبود مهمات و سیستم های پدافند هوایی را از دلایل کندی سرعت ذکر کرد.

به گفته وی، این تصور که هر ضد حمله باید سریع باشد یک اشتباه است. رزنیکوف افزود که ماموریت های جنگی “یک بازی رایانه ای” نیستند.

واشنگتن: از حملات پهپادی نیروهای اوکراینی به روسیه حمایت نمی کنیم.

واشنگتن حملات پهپادی ارتش اوکراین به خاک روسیه را تایید نمی کند، اما به حمایت از کی یف ادامه خواهد داد. این را کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، در مورد حمله پهپادی کی‌یف به مسکو اعلام کرد.
ژان پیر همچنین خاطرنشان کرد که ایالات متحده کریمه را به عنوان بخشی از روسیه به رسمیت نمی شناسد.


رسانه های اوکراینی از انفجار در منطقه ژیتومیر خبر می دهند

هفته نامه اوکراینی سرکالو ندلی گزارش می دهد که انفجارهایی در منطقه ژیتومیر اوکراین رخ داده است. پیش از این به طور رسمی در منطقه هشدار هوایی اعلام شد.

نیروهای روسیه چندین حمله ارتش اوکراین را در کراسنی لیمان دفع کردند

سربازان یگان مرکزی نیروهای مسلح روسیه ده تلاش سربازان اوکراینی را برای حمله به مواضع از دست رفته قبلی در جهت کراسنی لیمان دفع کردند. این توسط رئیس مرکز مطبوعاتی گروه الکساندر ساوچوک گزارش شده است. کیف بیش از 100 سرباز را در این روند از دست داد. چهار خودروی جنگی پیاده نظام، سه خودروی زرهی رزمی و یک دستگاه وانت منهدم شد. علاوه بر این، 14 سرباز اوکراینی تسلیم شدند.

علاوه بر این، به گفته ساوچوک، یگان مرکزی با آتش توپخانه و حملات هوایی، سه خودروی زرهی رزمی و دو پیک آپ ارتش اوکراین را در جهت سواتوفسکویه منهدم کرد. بیش از 30 شبه نظامی اوکراینی کشته شدند. همچنین در جریان دوئل های توپخانه ای دو فروند هویتزر M777 و سه خمپاره 120 میلیمتری متعلق به نیروهای اوکراینی منهدم شد.

دونتسک: مین های پروانه ای اوکراین تاکنون بیش از 100 غیرنظامی را زخمی و سه نفر را کشته اند


مین های ضد نفر PFM-1 پراکنده توسط ارتش اوکراین همچنان به ساکنان دونتسک آسیب می زند. الکسی کولمزین شهردار این شهر گفت تا امروز بیش از 100 نفر زخمی و سه نفر جان خود را از دست داده اند. او در مصاحبه ای با خبرگزاری ریانووستی، شکایت کرد که جراحات معمولاً جدی هستند و قربانیان بازمانده اغلب تا پایان عمر گرفتار آن خواهد بود.
کار برای پاکسازی مین ها ادامه دارد، اما دشوار است و ساکنان شهر همچنان ممکن است مجروح شوند. کولمزین توضیح می دهد:
«مواردی از انفجارها، زخمی ها یا کشته شدن افراد ملکی وجود دارد. متأسفانه هر روز این اتفاق می افتد. مین ها هنوز در سرتاسر شهر پاکسازی نشده اند، زیرا نمی توان فوراً این کار را انجام داد. همچنین، گلوله باران ادامه دارد و یافتن پرتابه‌های خاص نیز بسیار دشوار است.»
به دلیل خطر گلوله باران: دانش آموزان دونتسک همچنان از آموزش از راه دور برخوردار می شوند

الکسی کولمزین شهردار شهر اعلام کرد که آموزش از راه دور در مدارس دونتسک باید ادامه یابد. او این را با ادامه خطر بالای حملات توپخانه ای ارتش اوکراین توجیه کرد. کولمزین به خبرگزاری ریانووستی گفت:
“امروز ما مجبور هستیم برای محافظت از جان کودکان این تصمیم را بگیریم. حدود 70 مدرسه ما 3 حداقل تا 5 بار مورد اصابت گلوله های اوکراینی قرار گرفته‌اند».
شهردار دونتسک پیشتر گزارش داده بود که در مجموع حدود 150 مدرسه در این شهر در اثر گلوله باران اوکراین آسیب دیده اند.

اسپانیا تانک های بیشتری را به اوکراین تحویل می دهد


اسپانیا تحویل‌های جدید تانک‌های لئوپارد 2 و نفربرهای زرهی را به اوکراین ارسال کرده است. این از بیانیه مطبوعاتی وزارت دفاع اسپانیا برمی آید.

بر همین اساس در 24 جولای یک کشتی با کالاهای نظامی به مقصد اوکراین از بندر سانتاندر خارج شد. تحویل آنها به کیف باید در اوایل ماه اوت انجام شود. این محموله شامل چهار تانک لئوپارد 2A4، ده نفربر زرهی، ده کامیون، چندین آمبولانس و مهمات مختلف بود.شورای فدراسیون روسیه: اوکراین می تواند 50 فروند F-16 از غرب دریافت کند

کشورهای غربی می توانند حدود 50 فروند جنگنده اف 16 را در اختیار اوکراین قرار دهند. این بیانیه را ویکتور بوندارف، رئیس کمیته دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه بیان کرد. وی در گفت و گو با این خبرگزاری اظهار داشت:

«با توجه به اینکه F-16 یکی از پرتولیدترین جت های جنگنده در غرب است – در مجموع حدود 5000 فروند از آن تولید شده است – اوکراین می تواند به همان اندازه که درخواست می کند، یعنی حدود 50 جت دریافت کند.»
بوندارف خاطرنشان کرد که تهدید ناشی از تحویل هواپیما را نباید دست کم گرفت، زیرا برخی از اصلاحات F-16 را می توان با سلاح های هسته ای تاکتیکی مسلح کرد. در چنین حالتی، درگیری ابعادی جهانی به خود می گیرد.
در همان زمان، بوندارف توضیح داد که در غیر این صورت، F-16 تغییر چندانی در روند درگیری نخواهد داشت. اوکراین فاقد زیرساخت های لازم و خلبانان آموزش دیده برای این جت های جنگنده است.دونتسک: مقامات از جراحات ناشی از گلوله باران اوکراینی دونتسک خبر می دهند

شهردار الکسی کولمسین در تلگرام گفت: در نتیجه گلوله باران وحشیانه نازی‌های اوکراینی و مزدوران خارجی، راننده (۶۰) یک مینی‌بوس در منطقه پتروفسکی پایتخت منطقه دونتسک زخمی شد. این مرد در بیمارستان Wischnewski بستری شد.پوتین: تمدید قرارداد غلات معنای خود را از دست داده است

توافقنامه غلات در اهداف بشردوستانه خود شکست خورده است و بنابراین بی معنا شده است. این همان چیزی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مقاله خود با عنوان “روسیه و آفریقا: تلاش های ترکیبی برای صلح، پیشرفت و آینده ای مرفه” نوشت.

با این حال، این “معامله” که در غرب به عنوان نشانه ای از نگرانی آن برای رفاه آفریقا به طور علنی ارائه شد، در واقع بی شرمانه صرفاً برای غنی سازی تاجران بزرگ آمریکایی و اروپایی که غلات را از اوکراین صادر می کردند استفاده شد. دوباره فروخته شد.”

به گفته پوتین، هیچ یک از شروط این توافق که مربوط به لغو تحریم ها علیه صادرات غلات و کود روسیه به بازارهای جهانی بود، برآورده نشده است.
علاوه بر این، موانعی برای تحویل رایگان کودهای معدنی ما به نیازمندترین و فقیرترین کشورها ایجاد شده است.
روسیه به کار جدی خود برای سازماندهی محموله های غلات، غذا و کود به آفریقا ادامه خواهد داد. این کشور قادر است غلات اوکراینی را هم به صورت تجاری و هم به صورت بلاعوض جایگزین کند، به ویژه اینکه امسال نیز انتظار می رود رکورد برداشت را داشته باشد.نیروهای اوکراینی یک مهدکودک در ماکیفکا را گلوله باران کردند

ارتش اوکراین یک مهدکودک را در منطقه چرونوگواردیسکی ماکیفکا در جمهوری خلق دونتسک (DPR) گلوله باران کرد. این حادثه تلفات جانی نداشت، اما چندین ساختمان آسیب دیدند. این توسط رئیس دولت Makeevka ولادیسلاو Klyucharov روز دوشنبه اعلام شد.
مهدکودک منطقه چرونوگواردیسکی مورد تیراندازی نیروهای اوکراینی قرار گرفت. موج انفجارها پنجره ها را منفجر کرد و به درختان آسیب رساند. تلفات جانی نداشت.


یونسکو از مرگ یک روزنامه نگار روسی در اوکراین ابراز تاسف می کند و خواستار تحقیقات در این زمینه است.

در بیانیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد، آدری آزولای، مدیر کل یونسکو از مرگ روستیسلاو ژوراولف، روزنامه‌نگار روسی در اوکراین ابراز تأسف کرد و خواستار تحقیق در مورد شرایط شد.

روزنامه نگاران نقش مهمی در اطلاع رسانی به جهان در مورد موقعیت های درگیری ایفا می کنند و باید از آنها محافظت شود. من درخواست خود را برای رعایت قوانین بین المللی بشردوستانه، از جمله قطعنامه 2222 شورای امنیت سازمان ملل متحد، در مورد حمایت از خبرنگاران، کارکنان رسانه ها و پرسنل مرتبط در شرایط درگیری تکرار می کنم.
یونسکو از آغاز جنگ اوکراین به خبرنگاران در اوکراین کمک می کند تا با خیال راحت به کار خود ادامه دهند. تجهیزات حفاظتی به آنها ارائه شد، در مناطق جنگی گزارش‌دهی آموزش دیدند و از ایجاد مراکز رسانه‌ای حمایت کردند. روستیسلاو ژوراولف چهاردهمین روزنامه نگاری بود که از آغاز جنگ کشته شد.