کره جنوبی کره شمالی را تهدید به نابودی کرد – بروز شد

FILE – A picture released by the North Korean Central News Agency (KCNA) on 12 October 2015 shows large missiles, believed to be KN-08 intercontinental ballistic missiles, appearing during a large-scale military parade at Pyongyang’s Kim Il-sung Square, in Pyongyang, North Korea, 10 October 2015, to mark the 70th anniversary of the founding of the ruling Workers’ Party of Korea. EPA/KCNA — BEST QUALITY AVAILABLE — SOUTH KOREA OUT (zu dpa 0024 vom 15.03.2016) +++(c) dpa – Bildfunk+++ |


در مواجهه با افزایش تنش ها، کره جنوبی تهدید به نابودی کره شمالی کرد. این هشدار پس از آن صادر شد که وزیر دفاع کره شمالی گفت اگر یک زیردریایی آمریکایی در کره جنوبی لنگر بیندازد می توان از سلاح های هسته ای استفاده کرد.

اگر پیونگ یانگ از تسلیحات هسته ای علیه اتحاد سئول و واشنگتن استفاده کند، این پایان کار کره شمالی خواهد بود. به گزارش خبرگزاری روسی تاس، این از بیانیه وزارت دفاع کره جنوبی به دست آمده است. در پیام آمده است:

در صورت حمله اتمی کره شمالی به اتحاد کره جنوبی و آمریکا، واکنش فوری، ویرانگر و قاطع این ائتلاف صورت خواهد گرفت و ما بار دیگر به شدت هشدار می دهیم که این حمله پایان رژیم کره شمالی را رقم خواهد زد.»

این هشدار از سوی وزارت دفاع کره جنوبی پس از آن صورت گرفت که کانگ سون نام، وزیر دفاع کره شمالی در 20 مارس گفت. جولای اعلام کرده بود که حضور یک زیردریایی هسته ای آمریکا در بندر شهر بوسان کره جنوبی می تواند منجر به استفاده کره شمالی از سلاح هسته ای شود. وزیر دفاع آمریکا همچنین آمریکا و کره جنوبی را به تشدید تنش در منطقه متهم کرد و از اولین نشست گروه مشورتی هسته ای آنها انتقاد کرد. خبرگزاری رویترز نقل می کند:

افزایش استفاده از زیردریایی‌های هسته‌ای استراتژیک و سایر ابزارهای استراتژیک ممکن است تحت شرایط استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تعیین شده در قانون کره شمالی باشد.»

این هفته، زیردریایی یو اس اس کنتاکی، یک زیردریایی آمریکایی مجهز به موشک های بالستیک هسته ای، همزمان با برگزاری نشست افتتاحیه گروه مشورتی هسته ای کره جنوبی و آمریکا، وارد بندر بوسان کره جنوبی شد. یون سوک یول رئیس جمهور کره جنوبی سوار این زیردریایی شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و همتای کره‌جنوبی‌اش در ماه آوریل اعلامیه واشنگتن را تصویب کردند که اقداماتی را برای نشان دادن بازدارندگی تعیین می‌کند. اینها شامل بازدید منظم زیردریایی های موشک بالستیک، ناوهای هواپیمابر و بمب افکن های آمریکا از کره جنوبی است.

سطح جدید تشدید تنش: کره شمالی ظاهرا از موشک های کروز استفاده کرده است.

کره شمالی روز شنبه چندین موشک کروز شلیک کرد. این دومین پرتاب در این هفته است که ظاهرا در اعتراض به استقرار یک زیردریایی آمریکایی مسلح به سلاح هسته ای در کره جنوبی است.

کره شمالی چندین موشک کروز را در جهت دریای زرد بین چین و شبه جزیره کره شلیک کرده است. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از ستاد کل نیروهای مسلح کره جنوبی گزارش داد که موشک های هدایت شونده صبح روز شنبه سرنگون شدند.

سازمان های اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال حاضر مشغول تحقیق در مورد این تیراندازی ها هستند. پیش از این، آمریکا اعلام کرده بود که یک زیردریایی مجهز به سلاح هسته ای را در کره جنوبی مستقر خواهد کرد.

پس از یک سری آزمایش های موشکی بی سابقه در سال گذشته، کره شمالی امسال چندین بار موشک و موشک هدایت شونده آزمایش کرده است. اخیرا این کشور روز چهارشنبه دو موشک بالستیک به سمت دریای بین شبه جزیره کره و ژاپن شلیک کرد.

استقرار زیردریایی هسته ای نیروی دریایی آمریکا در کره جنوبی روز سه شنبه توسط دولت آمریکا اعلام شد. این اولین بار در دهه های اخیر است که چنین زیر دریایی در سواحل کره جنوبی تماس می گیرد. آخرین باری که آمریکا یک زیردریایی با قابلیت هسته ای را به این آب ها فرستاد، در سال ۱۹۸۱ بود. واشنگتن در ماه آوریل با سئول برای تقویت سپر هسته ای کره جنوبی به توافق رسید.

کانگ سان نام، وزیر دفاع کره شمالی روز پنجشنبه هشدار داد که “افزایش دید استقرار … توانایی های استراتژیک، از جمله استقرار زیردریایی با قابلیت هسته ای توسط ایالات متحده، می تواند تحت “شرایط استفاده از سلاح های هسته ای” پیونگ یانگ قرار گیرد.