ارتش آمریکا به دنبال ازمایش دارویی بر روی افریقایی ها است.ترجمه میرفخرایی

به ادعای ارتش روسیه، این اتهامات شامل شرکت متابیوتا میشود، یک شرکت مرتبط با پسر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده است.


پنتاگون قصد دارد از آزمایشگاه های زیستی خود در افریقا برای آزمایش داروهای ثبت نشده بر روی جمعیت بومی آفریقایی به خاطر آنچه به “داروسازی بزرگ” یا “big pharma” معروف است استفاده کند.

به گفته ژنرال ایگور کیریلوف، رئیس نیروهای حفاظت از تشعشعات، شیمیایی و بیولوژیکی روسیه، اسنادی که توسط ارتش روسیه در یک آزمایشگاه زیستی آمریکا در اوکراین پیدا شده است، نشان می دهد که پنتاگون قصد داشت از ارتش امریکا برای ازمایش داروهای پزشکی ثبت نشده بر روی جمعیت بومی در کشورهای آفریقایی استفاده کند. این آزمایش شامل آزمایشگاه های زیستی و سازمان های تسهیل کننده مانند متابیوتیا است که با هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده ارتباط دارد. سپس نتایج به سازمان های نظارتی ایالات متحده “به نفع به اصطلاح داروسازی بزرگ” ارائه می شود.

«ما بارها به روابط این شرکت با پسر رئیس جمهور فعلی امریکا، هانتر بایدن و سازمان های دولتی اشاره کرده ایم. قابل توجه است که نمایندگان متابیوتا اذعان می کنند که در واقع، آنها در حال ایجاد رابطه برای اطمینان از کار پنتاگون و سایر آژانس های امریکایی در خارج از کشور هستند. »
او همچنین گفت که مرکز علم و فناوری اوکراین و دیگر پیمانکاران پنتاگون در این فعالیت ها نقش فعالی دارند.
از اوایل دهه ۲۰۰۰، سازمانهای غیردولتی که توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس و دیگران تامین مالی میشوند، واکسنها و داروهای آزمایشی را به جمعیت آسیب پذیر در افریقا و هند توزیع کردهاند که منجر به مرگ و میر و جراحات متعددی با واکسیناسیون اجباری و رضایت ناآگاهانه شده است. از آن زمان، انجام آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ از داروهای آزمایش نشده یا تایید نشده در کشورهای فقیر، جایی که تجویز داروها کمتر تنظیم شده و ارزان تر است، رایج شده است.

موضوع آزمایشگاه های زیستی ایالات متحده در اوکراین پس از تایید معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور سیاسی ویکتوریا نولاند از چنین آزمایشگاه های ایالات متحده در اوکراین پس از حمله فوریه ۲۰۲۲ روسیه بحث برانگیز شد.

این ادعا همچنین در بحبوحه شایعاتی صورت گرفت که مدعی بود ویروس SARS-CoV-2 که همه‌گیری کووید-19 را آغاز کرد در یک آزمایشگاه زیستی با بودجه ارتش ایالات متحده در ووهان چین توسعه می‌یابد. برخی بر این باورند که این ویروس به عنوان بخشی از برنامه سلاح های زیستی ایالات متحده توسعه یافته است.

«به پیشنهاد تجاری متابیوتا که به عنوان “محرمانه” علامت گذاری شده است، توجه داشته باشید که در یکی از آزمایشگاه های زیستی در اوکراین یافت می شود. این پیشنهاد خطاب به موسسه تحقیقات پزشکی ارتش ایالات متحده در مورد بیماری های عفونی است و مربوط به آموزش متخصصان بیماری های عفونی در کنیا و اوگاندا است. »

“این سند نشان می دهد که اژانس کاهش تهدیدات دفاعی (DTRA) و وزارت امنیت داخلی در مطالعه پاتوژن ها در کشورهای آفریقایی شرکت داشتند، در حالی که آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده و تعدادی از ساختارهای اتحادیه اروپا درگیر بودند تا این فعالیت ها را به عنوان “همکاری بشردوستانه” نشان دهند.”

به گفته کیریلوف، روسیه شواهدی را نشان داد که نشان می دهد متابیوتا، که هانتر بایدن یک سرمایه گذار کلیدی در آن است، در مطالعه ویروس آنفلوانزای پرندگان H7N9 شرکت داشته است و نقش مهمی در اجرای پیش بینی، یک پروژه با بودجه USAID که ادعا می کند انواع کرونا ویروس را در خفاش ها و سایر حیوانات برای پیش بینی یک پاندمی احتمالی در آینده مطالعه می کند.

به گفته سام حسینی، روزنامه نگار ایندیپندنت علمی، «چنین کارهایی معمولا به عنوان پیشگیرانه یا دفاعی به تصویر کشیده می شود، اما در واقع “استفاده دوگانه” است. او اشاره می کند که “دفاع زیستی” اغلب به راحتی جنگ زیستی است زیرا دفاع زیستی و محصولات جنگ زیستی یکسان هستند. فقط مسئله این است که اهداف اعلام شده چه هستند.»