روسیه: کشتی هایی به مقصد اوکراین، به عنوان هدف نظامی محسوب می‌شوند.ترجمه مجله هفته

وزارت دفاع روسیه: کشتی هایی که به مقصد اوکراین هستند، حمل و نقل نظامی محسوب می شوند

وزارت دفاع فدراسیون روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که از نیمه شب، تمام کشتی هایی که به سمت بنادر اوکراین می روند، به عنوان وسیله حمل و نقل ادوات نظامی در نظر گرفته خواهند شد. کشورهایی که این کشتیهای تحت پرچم آنها حرکت می کنند، به عنوان طرف های درگیری در نظر گرفته خواهند شد.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه در هشداری که روز چهارشنبه منتشر شد اعلام کرد که از ۲۰ جولای، ساعت ۸ شب، تمام کشتی هایی که در بنادر اوکراین در دریای سیاه لنگر می اندازند، به عنوان حامل های بالقوه محموله و ادوات نظامی محسوب می‌شوند و می‌توانند مورد حمله نظامی روسیه قرار بگیرند.

“کشورهای پرچمدار چنین کشتی هایی” به عنوان کشورهای درگیر در درگیری اوکراین در کنار رژیم کی یف در نظر گرفته می شوند”.

علاوه بر این، تعدادی از مناطق دریایی در شمال غربی و جنوب شرقی آب های بین المللی دریای سیاه به طور موقت به عنوان خطرناک برای کشتیرانی طبقه بندی شده اند. هشدارهای اطلاعاتی مربوط به لغو تضمین های امنیتی برای ملوانان طبق روال تعیین شده صادر شد.

روسیه در ۱۷ ژوئیه به ترکیه، اوکراین و سازمان ملل اطلاع داد که از تمدید توافق گندم خودداری می کند که صادرات گندم از بنادر اوکراین در دریای سیاه را امکان پذیر می کند. این امر منجر به این شد که مسکو تضمین های خود را برای امنیت کشتیرانی پس بگیرد و یک کریدور دریایی بشردوستانه در شمال غربی دریای سیاه را لغو کند.

توافق گندم نزدیک به یک سال در جریان بود. این الگوریتمی را برای صادرات محصولات کشاورزی اوکراین از طریق دریا تعیین کرد و همچنین لغو محدودیت های صادرات مواد غذایی و کودهای روسی را برای بازارهای جهانی فراهم کرد. با این حال، مسکو بارها تاکید کرده است که توافق در مورد روسیه کار نمی کند و گندم اوکراین در درجه اول به اروپا و نه به کشورهای فقیر آفریقا تحویل داده می شود.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین توافق را “یک بازی یک طرفه” نامید، زیرا وعده هایی که به روسیه داده شده بود در آن رعایت نشد. سخنگوی رئیس جمهور، دیمیتری پسکوف، با این حال، توضیح داد که روسیه آماده بازگشت فوری به اجرای توافق است، به محض اینکه تعهدات مربوط به رعایت حقوق روسیه در آن برآورده شود.