اخبار جنگ اوکراین ۲۰ ژوئیه – اوکراین از مهمات خوشه ای استفاده کرد.

ژنرال اوکراینی: ارتش روسیه دست بالا را دارد

الکساندر سیرسکی، فرمانده نیروی زمینی اوکراین در مصاحبه ای گفت: در حال حاضر درگیری ها در جهات مختلف جریان دارد و ارتش روسیه به طور کلی دست بالا را دارد. این در وب سایت اوکراینی گروه رسانه ای بریتانیایی بی بی سی منتشر شده است.
به گفته وی، کیف در حال برنامه ریزی فعالیت های تهاجمی فعال در پس زمینه یک عملیات دفاعی عمومی است. خبرگزاری ریانووستی به نقل از سیرسکی گفت:
«ارتش روسیه را نباید دست کم گرفت. البته او یک مزیت عددی دارد. دارای تجهیزات کافی به ویژه تجهیزات جنگ الکترونیکی، تعداد کافی توپخانه، مقدار کافی مهمات و همچنین تعداد قابل توجهی سامانه موشکی است. در هوا هم برتری وجود دارد».دو جوخه شناسایی و خرابکاری اوکراینی در شمال نابود شدند

دو جوخه شناسایی و خرابکاری نیروهای مسلح اوکراین در شمال جبهه حذف شدند. گروه اول در نزدیکی روستای ایوانوفکا، منطقه خارکف، منطقه کوپیانسک، و گروه دیگر در نزدیکی روستای کرمننایا، منطقه کراسنی لیمان، جمهوری خلق لوگانسک روسیه، کشف و نابود شد.

این را وزارت دفاع روسیه در گزارش عمومی روزانه خود از روند جنگ اوکراین گزارش داده است.

در منطقه کوپیانسک نیز پرسنل و خودروهای نیروهای اوکراینی با موفقیت مورد حمله نیروی هوایی و توپخانه قرار گرفتند. نتایج نبردهای فوق به گفته وزارت دفاع روسیه:

اوکراین 110 پرسنل، یک خودروی رزمی پیاده، چهار خودرو و یک یدک کش Msta-B و هویتزر D-20 را از دست داد.

دو حمله اوکراینی در شمال غربی شهر چروونا دیبرووا، جمهوری خلق لوگانسک، در نزدیکی کراسنی لیمان دفع شد. در همان سطح، حملات هوایی و توپخانه ای واحدهای لشکرهای 21، 63 و 67 پیاده نظام را هدف قرا60ر دادند. تیپ های مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین در Yampolovka و Torskoye و در یا نزدیک منطقه جنگلداری Serebrianka. تلفات سربازان اوکراینی در جریان این نبردها بالغ بر 60 نفر، دو نفربر زرهی و خودروهای زرهی جنگی نامشخص، سه خودرو، یک اسلحه خودکششی و دو هویتزر یدک‌کشی D-30 بود.اوکراین از ۲۱ جولای همه کشتی‌هایی را که به بنادر دریای سیاه روسیه نزدیک می‌شوند، را به عنوان اهداف نظامی اعلام کرد.

این اقدام در پاسخ به روسیه است که توافق غلات دریای سیاه را خاتمه داد. وزارت دفاع اوکراین روز پنجشنبه اعلام کرد که از ۲۱ جولای، تمام کشتی‌هایی که در آب‌های دریای سیاه به سمت بنادر دریای روسیه و بنادر دریای اوکراین در سرزمین‌های اوکراین که توسط روسیه به طور موقت اشغال شده‌اند، سفر می‌کنند، به عنوان حاملان محموله نظامی و بنابراین اهداف نظامی مشروع توسط اوکراین تلقی می‌شوند.

وزارت دفاع اوکراین همچنین اعلام کرد که از ۲۰ جولای ورود کشتی‌ها به مناطق شمال شرقی دریای سیاه و تنگه کرچ ممنوع است. کی‌یف قبلاً اطلاعات ناوبری مربوطه را منتشر کرده است.

یک روز قبل، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که از ۲۰ جولای همه کشتی‌هایی که در دریای سیاه به بنادر اوکراین نزدیک می‌شوند، به عنوان حاملان احتمالی محموله‌های نظامی تلقی می‌شوند. دولت‌هایی که پرچم این کشتی‌ها به آنها تعلق دارند به عنوان درگیر در درگیری اوکراین در کنار رژیم کی‌یف تلقی می‌شوند.

همزمان، برخی از مناطق در شمال غربی و جنوب شرقی آب‌های بین‌المللی دریای سیاه به طور موقت به عنوان خطرناک برای ناوبری اعلام شدند.

روسیه در ۱۷ جولای به ترکیه، اوکراین و سازمان ملل اطلاع داد که از تمدید یک توافق غلات خودداری خواهد کرد که صادرات غلات از بنادر اوکراین در دریای سیاه را امکان‌پذیر کرده است. این بدان معناست که مسکو تضمین‌های امنیت ناوبری را پس گرفت و کریدور دریایی بشردوستانه در شمال غربی دریای سیاه را محدود کرد.

روسیه تاکید کرد که این تصمیم به دلیل عدم رعایت توافقات در مورد لغو محدودیت‌های صادرات غذا و کود از کشور به بازارهای جهانی گرفته شده است. در همین حال، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد که مسکو آماده بازگشت فوری به اجرای توافق است، به محض اینکه بخش توافق که به نفع روسیه است نیز برآورده شود.

رسانه ها: اوکراین برای اولین بار از مهمات خوشه ای امریکایی استفاده کرد.

بر اساس گزارش واشنگتن، با استناد به منابع ناشناس در اوکراین، نیروهای مسلح اوکراین استفاده از مهمات خوشه ای را که از ایالات متحده دریافت کرده‌اند را اغاز کرده اند. در جبهه نزدیک ارتیوموفسک (باخموت) از این مهمات استفاده شده است.

رسانه های امریکایی به نقل از منابع اوکراینی گزارش می دهند که اوکراین استفاده از مهمات خوشه ای ارسال شده توسط ایالات متحده را اغاز کرده است.

واشنگتن به نقل از مقامات اوکراینی که نامشان فاش نشده و با این وضعیت آشنا هستند، می گوید:
به گفته مخاطبان این روزنامه، از این گلوله ها برای از بین بردن سنگرها استفاده خواهد شد. علاوه بر این، انها ممکن است برای پیشروی در منطقه ارتیوموفسک استفاده شوند. تاکنون وزارت دفاع روسیه اظهار نظری در این مورد نکرده است.
پیش از این، سرهنگ دوم بازنشسته جمهوری خلق لوهانسک، اندری ماروچکو، به خبرگزاری مسکو ریا نووستی گفت که یک محموله جدید مهمات برای توپخانه اوکراین به منطقه کوستانتینووکا و روستای چاسو یار رسیده است. او این احتمال را رد نکرد که تحویل شامل بمب های خوشه ای نیز باشد.
در ماه ژوئیه، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، تصمیم کاخ سفید را برای تامین کیف با این نوع پوسته اعلام کرد. مهمات خوشه ای توسط یک کنوانسیون بین المللی تصویب شده توسط ۱۲۳ کشور ممنوع است که شامل ایالات متحده، اوکراین، چین و روسیه نیست.

ولادیمیر پوتین در مورد این مهمات اظهار داشت که دولت های قبلی امریکا خود چنین اقداماتی را جرم خوانده اند.
پوتین در مورد مهمات خوشه ای ناتو گفت “ما حق اقدامات متقابل را برای خود محفوظ می داریم” رئیس جمهور افزود که ارتش روسیه “به اندازه کافی انواع مختلف مهمات خوشه ای در اختیار دارد.”

ویژگی این پرتابه ها این است که انها به یک دستگاه خود تخریب مجهز نیستند. به گفته ارتش امریکا، بین ۵ تا ۱۴ درصد از مهمات ممکن است اصلا منفجر نشود، زیرا برای مدت طولانی در انبار بی استفاده مانده‌اند. در این مورد، ما در مورد مین هایی صحبت می کنیم که جمعیت غیرنظامی را حتی پس از پایان جنگ تهدید می کند.

سازمان غیر دولتی بین المللی دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که انتقال این سلاح ها به کیف ناگزیر منجر به رنج طولانی مدت برای غیرنظامیان خواهد شد و مخالفت بین المللی با استفاده از این سلاح ها را خنثی خواهد کرد.

اتحادیه اروپا تحریم‌های روسیه را شش ماه دیگر تمدید کرد

شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد: اتحادیه اروپا تحریم‌های روسیه را شش ماه دیگر تمدید کرد.

شورا تصمیم گرفته است که اقدامات محدودکننده علیه برخی بخش‌های اقتصادی فدراسیون روسیه را شش ماه تا 31 ژانویه 2024 تمدید کند.
در همین حال، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، تحریم های متقابل تجارت خارجی اعمال شده در سال گذشته را به مدت دو سال و نیم تا 31 دسامبر 2025 تمدید کرد.نزدیک به 300 سرباز اوکراینی در دونباس کشته شدند و تعداد زیادی توپ و مهمات منهدم شد.


ارتش اوکراین در 24 ساعت گذشته تلاش های زیادی برای حمله به دونباس انجام داده است. این گزارش وزارت دفاع روسیه است. تنها در منطقه دونتسک، سربازان روسی در مجموع شانزده مورد از این حملات را دفع کردند – در بلوگروفکا، پروومایسکویه، وسیولویه، کراسنوگروفکا، مارجینکا و شمال کلشچایفکا، حومه جنوبی آرتموفسک.
علاوه بر این، واحدهای تاکتیکی نیروی هوایی روسیه و سایر هواپیماهای نظامی حملات موفقیت آمیزی را علیه پرسنل و تجهیزات ارتش اوکراین در عقب و دور دور این جبهه – در و نزدیک بوگدانوفکا، چاسوف یار و دیلیوکا انجام دادند.
در جریان نبرد فوق، در مجموع بیش از 270 پرسنل نظامی اوکراینی منهدم شد و مقدار زیادی تجهیزات جنگی منهدم شد: دو خودکششی و پنج هویتزر خودکششی (شامل یک M777 ساخت آمریکا)، سه خودرو و یک دستگاه. خودروی جنگی زرهی علاوه بر این، انبارهای مهمات تیپ 81 هوابرد و تیپ 110 مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین به ترتیب در سربریانکا و آودیفکا و در نزدیکی آن منفجر شدند – وزارت دفاع روسیه به چه وسیله ای مشخص نکرد.کیف فاقد قطعات یدکی است: نفربرهای زرهی برادلی اسقاط میشوند.


نیروهای مسلح اوکراین فاقد قطعات یدکی برای تعمیر خودروهای جنگی پیاده نظام M2 بردلی هستند که اغلب توسط مین‌های زمینی آسیب می‌بینند و سایر تجهیزات غربی. علاوه بر پولیتیکو، این موضوع اکنون توسط واشنگتن پست نیز گزارش شده است.

به گفته سربازان اوکراینی، کمبود قطعات یدکی مانع از تعمیر سریع خودروهای جنگی آسیب دیده و بازگرداندن آنها به جبهه می شود. بنابراین، برخی از بردلی‌ها به عنوان «اهداکننده» لوازم یدکی می‌شوند و پس از آنکه دیگر نمی‌توان قطعات یدکی قابل استفاده‌ای را از آنها بدست آورد، در نهایت به همراه قطعات آسیب‌دیده برای تعمیر به لهستان فرستاده می‌شوند.
انواع دیگر تجهیزات نظامی غربی نیز از نبود قطعات یدکی رنج میبرند. هویتزرهای خودکششی آمریکایی M109 Paladin به عنوان نمونه یکی از آنها هستند.
به گزارش واشنگتن پست، از زمان آغاز درگیری، ایالات متحده در مجموع حدود ۱۹۰ خودروی جنگی پیاده نظام بردلی را در اختیار اوکراین قرار داده است. بیش از نیمی از آنها بلافاصله در یگان های ارتش اوکراین ادغام شدند.


روسیه اهداف حمله شبانه به اودسا را اعلام کرد

انواع پهپادهای آبی مورد استفاده کیف. احتمالاً پایین ترین نوع (جت اسکی) – که اخیراً در برابر پل کریمه استفاده شده است – در اودسا یا نزدیک آن مونتاژ میشد.
وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خط مقدم خود اعلام کرد: از جمله اهداف حملات موشکی روسیه در شب ۲۰ جولای ۲۰۲۳ تأسیسات تولید و ذخیره سازی پهپادهای آبی بود.

نیروهای مسلح فدراسیون روسیه امشب به حملات تلافی جویانه خود با تسلیحات هدایت شونده دقیق دریایی و هوایی علیه سایت های تولید و ذخیره پهپاد در داخل و اطراف شهر اودسا و ایلیچوفسک در منطقه اودسا ادامه دادند.
علاوه بر این، در نزدیکی شهر نیکولایف، اهداف زیرساختی تأمین سوخت نظامی و انبارهای مهمات ارتش اوکراین منهدم شد. مقام نظامی روسیه در پایان در این مورد:
“هدف حمله محقق شده است. تمام اهداف تعیین شده مورد اصابت قرار گرفته اند.”

گزارش رسانه ها: میدان های مین روسیه مانع اصلی حمله اوکراین است

گفته می شود که موانع مین نصب شده توسط نیروهای روسی به سخت ترین مانع برای نیروهای مسلح اوکراین پس از شروع حمله تبدیل شده است. این را روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز گزارش داده است.

همانطور که این روزنامه می نویسد، مین ها “وسایل نقلیه زرهی عرضه شده توسط کشورهای ناتو را از کار می اندازند، سربازان را معلول می کنند و روحیه ارتش اوکراین را تضعیف می کنند.”
یک فرمانده اوکراینی که پس از گام برداشتن بر روی مین در بیمارستان صحرایی به سر می برد، به این روزنامه گفت:
«ما می توانیم با ده تیپ حمله کنیم، اما هیچ فایده ای ندارد، زیرا همه جا مین است، هر نیم متر مین وجود دارد.»
به گفته فرانتس استفان گادی از موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن، حتی با تحویل جدید تجهیزات ضد مین ویژه غربی نیز نمی توان این مشکل را به طور کامل حل کرد.پس از انفجار در شب، هشدار هوایی در چندین منطقه اوکراین

پس از انفجارهای شب ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۳، زنگ حمله هوایی دوباره در ظهر در چندین منطقه اوکراین به صدا درآمد. این توسط داده های کانال های اطلاع رسانی عمومی تایید شده است.
این هشدارها برای استان های دنپروپتروفسک، سومی و خارکف و همچنین مناطق تحت کنترل کی یف جمهوری خلق دونتسک روسیه و استان زاپوروژیه روسیه اعمال می شود.
قبلاً خسارت و آتش سوزی از اودسا و نیکولایف در نتیجه آنچه که گفته می شود شلیک موشک هدایت شونده روسیه است گزارش شده بود.وزارت خارجه روسیه: ایالات متحده و بریتانیا کاتالیزور در بحران اوکراین

واشنگتن و لندن به عنوان کاتالیزور در بحران اوکراین عمل می کنند و به تشدید ادامه می دهند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه توضیح می‌دهد که با انجام این کار، آنها مرگ غیرنظامیان و خسارات سنگینی را که نیروهای مسلح اوکراین متحمل شده است نادیده می‌گیرند.
“آنگلوساکسون ها نقش یک کاتالیزور در بحران اوکراین را بازی می کنند. آنها در تشدید این بحران سهیم هستند. آنها با مرگ غیرنظامیان و خسارات عظیمی که ارتش اوکراین متحمل شده است متوقف نخواهند شد.”
در عین حال، لندن و واشنگتن “عمیقاً نسبت به سرنوشت اوکراین به عنوان یک کل بی تفاوت هستند.” زاخارووا ادامه داد: «آنها فقط یک چیز در ذهن دارند: شکست استراتژیک، به قول خودشان، روسیه». به گفته وی، مقامات ایالات متحده و بریتانیا با مردم اوکراین به عنوان یک اقلام مصرفی رفتار کردند و از کی یف خواستند “اقدام نظامی قاطع تر علیه روسیه”.

بوداپست خواستار پاسخگویی کیف در مورد استفاده از کمک های اتحادیه اروپا است


مجارستان بودجه اضافی اتحادیه اروپا برای تحویل تسلیحات به اوکراین را رد کرد. برای تصویب بودجه بعدی اتحادیه اروپا مجارستان خواستار گزارشی از کیف است که توضیح دهد 10 میلیارد یورو قبلی صرف چه چیزی شده است. پیتر سییارتو، وزیر امور خارجه و روابط اقتصادی خارجی مجارستان، پیش از دیدار با نمایندگان اتحادیه اروپا در بروکسل، در فیس بوک اعلام کرد:
«بروکسل می خواهد ۲۰ میلیارد یورو دیگر برای تحویل تسلیحات به اوکراین اختصاص دهد. فشار زیادی برای تصویب این پیشنهاد در نشست امروز شورای وزیران خارجه در بروکسل وجود خواهد داشت، اما موضع مجارستان همچنان روشن است: ما منتظر پاسخگویی برای 10 میلیارد یورویی هستیم که قبلاً به اوکراین اختصاص داده شده است. »

یک روز قبل، سییارتو تکرار کرده بود که مجارستان با ارائه کمک نظامی بیشتر از سوی اتحادیه اروپا به اوکراین موافقت نخواهد کرد، مگر اینکه دولت و مقامات کیف، بانک OTP مجارستان را از فهرست “حامیان بین المللی جنگ” حذف کنند.


توپخانه اوکراین در یک روز ۸۲ گلوله به سمت بلگورود شلیک کرد

نیروهای مسلح اوکراین طی روز گذشته ۸۲ گلوله به سمت استان بلگورود روسیه در مرز اوکراین شلیک کردند. ویاچسلاو گلادکوف فرماندار منطقه در کانال تلگرامی خود گزارش داد که در میان آنها پنج نارنجک توسط هواپیماهای بدون سرنشین پرتاب شده است. در بیشتر موارد از خمپاره و هویتزر استفاده شد و شهرستان ها و مناطق مختلف گلوله باران شدند. تلفات، زخمی و خسارت جانی نداشت. گلادکو تنها استثنا را به شرح زیر ذکر می کند:
“در منطقه کراسنایا یاروگا، پنج یا شش گلوله توپ به سمت حومه روستای ویازوویه و روستای پریلسیه شلیک شد. حومه روستای پوپوفکا پنج بار با خمپاره گلوله باران شد که برق آنجا را قطع کرد. “


نیروهای روسیه حمله نظامیان اوکراینی را در نزدیکی زاپوروژیه سرکوب کردند

ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اصلی اداره استان گزارش می دهد که واحدهای نیروهای مسلح روسیه موفق شدند حمله نیروهای اوکراینی را در نزدیکی روستای رابوتینو در جبهه اورخوف در زاپوروژیه متوقف کنند. او گزارش می دهد:
دشمن برای این حمله از خودروهای زرهی و تانک استفاده کرد، اما با شلیک گسترده متقابل از جمله استفاده از نیروی هوایی و توپخانه متوقف شد و به داخل جنگل فرار کرد.
روگوف تاکید می کند که ارتش اوکراین نتوانست خط اول دفاعی را بشکند. در حال حاضر اطلاعاتی از تعداد تلفات اوکراینی در دست نیست.

یک حمله دیگر به کریمه: یک کودک در حمله هواپیماهای بدون سرنشین کشته شد

یک دختر جوان در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین توسط نیروهای مسلح اوکراین در بخش شمال غربی کریمه کشته شد، سرگئی اکسیونوف، رئیس جمهوری خودمختار کریمه روسیه، در تلگرام اطلاع می دهد:

«در نتیجه حمله هواپیماهای بدون سرنشین دشمن در یکی از مناطق شمال غربی کریمه، چهار ساختمان اداری اسیب دیدند. خدمات مسئول در سایت هستند. متاسفانه تلفاتی نداشت و یک دختر جوان کشته شد. من عمیق ترین و صمیمانه ترین تسلیت خود را به سوگواران ابراز می دارم.»
خانواده قربانی تمام حمایت های لازم را دریافت خواهند کرد/

انفجارهای سراسری، ویرانی در منطقه و شهر اودسا

در شب 20 ژوئیه 2023، انفجارهای شدید دو بار در مناطق نیکولایف و اودسا اوکراین و یک بار در منطقه سومی رخ داد.

هیچ اظهارنظری از سوی دولت یا سایر مقامات در اینباره وجود ندارد.

در منطقه اودسا، پس از یک رشته انفجار در مرکز شهر، آتش سوزی بزرگ و خسارت جدی به اموال مشاهده شد. اولگ کیپر رئیس اداره غیرنظامی منطقه ای در تلگرام می نویسد:

“در مرکز اودسا خسارت جدی در نتیجه حمله روسیه وجود دارد، آتش سوزی در مساحت ۳۰۰ متر مربع رخ داد. متخصصان خدمات مربوطه در محل فعال هستند. “

ناتالیا گومنیوک، سخنگوی دومی فرماندهی عملیات جنوب نیروهای مسلح اوکراین، به نقل از خبرگزاری روسی تاس. به گفته این سخنگوی، اشیاء لجستیکی از جمله انبارها آسیب دیده است.

یکی از شاهدان حاضر در صحنه همچنین در مورد انفجارهایی که در نزدیکی تأسیسات بندری شنیده به تاس گفت:

صدای چهار یا پنج انفجار مهیبی را در نزدیکی بندر چرنومورسک شنیدم.

یک مزدور استرالیایی پس از انتقاد از امنیت خود می ترسد

فرماندهان ناتوان اوکراینی استرالیایی ها و سایر “داوطلبان” خارجی در لشکر بین المللی اوکراین و اوکراینی ها آگاهانه در معرض خطر قرار می دهند. اگر آنها انتقاد سازنده کنند تهدید می شوند. یک سرباز سابق استرالیایی که اکنون در لشکر بین المللی کی یف خدمت می کند این ادعا را به ABC News می کند.

این مرد در مصاحبه با این شبکه تلویزیونی استرالیایی فقط با نام مستعار “بوش” خطاب می شود و نقل قول می شود – صریحاً از ترس امنیت خود.

بوش و همرزمانش در لشکر بین المللی اوکراین از نگرانی های خود در مورد وضعیت کلی و پاسخگویی فرماندهان اوکراینی در مورد استفاده از جان انسان ها ابراز کرده اند، اما نادیده گرفته شده اند.

“این بیرون یک چرخ گوشت است، این یک واقعیت ساده است. همرزمانم مرده اند. و آنها همه مرده اند. من چیزهایی دیده ام که از نظر نظامی بیش از حد غیرقابل قبول است.”

نمونه هایی از این موارد عبارتند از رد پرداخت دستمزد به برخی از مبارزان خارجی و این واقعیت که برخی از استرالیایی ها با مهارت های نظامی خاص، مانند رانندگی با خودروهای زرهی سازنده استرالیایی Bushmaster، مطابق با صلاحیت خود استفاده نمی شوند.

این مزدور در پایان مدعی شد. “ما دیگر در ارتشی خدمت نخواهیم کرد که با ما بد رفتار می کند.”
مشکلاتی که بوش مطرح می کند بخشی از یک تصویر بسیار بزرگتر و نگران کننده است. ABC از وکیل، تحلیلگر نظامی و افسر سابق ارتش استرالیا گلن کولومیتز نقل می کند که مزدورانی از استرالیا و سایر کشورها را از نظر حقوقی مشاوره می دهد. “داوطلبان” از تهدیدات فرماندهان اوکراینی شکایت کردند. این شکایات زمانی رخ داد که خارجی ها، از نحوه درمان آنها ناراضی بودند، اعلام کردند که از منطقه جنگی خارج می شوند:
“آنها به زندان و همه چیزهای احمقانه تهدید می شوند.”
هم بوش و هم کولومیتز همچنین از این واقعیت شکایت می کنند که فقدان اعتماد فرماندهان هنگ به توانایی های مزدوران یک مشکل فراگیر با پیامدهای مخرب است. برخی از خارجی ها در هنگ تجربه و مهارت زیادی در تدوین برنامه های نظامی به استاندارد ناتو دارند. با این حال، وکیل آنها می گوید که این توسط رهبری اوکراین استفاده نمی شود:

“فرماندهان برنامه ریزی را نادیده می گیرند و به سادگی نیروهایی را به نبرد می فرستند، بدون اینکه بتوانند برنامه های عملیاتی را اجرا کنند. بنابراین بسیاری از آدمها کشته می شوند، بدون اینکه بتوانند کاری در میدان نبرد انجام دهند.”

نگهداری تجهیزات “سلاح های غربی” در اوکراین دشوار است – کیف نگران است

تنوع رنگارنگ تجهیزات عرضه شده به کیف به عنوان بخشی از “کمک نظامی” – وسایل نقلیه، اسلحه و مانند ان – مانعی برای تعمیر و نگهداری و اسیب رساندن به تعمیر است. یکی از مقامات ارشد تدارکات و نگهداری پنتاگون، ویلیام لاپلانت، این موضوع را برای پولیتیکو روشن کرد.

حتی از او نقل قول شده است که می گوید:

تمرکز غرب به میزان قابل توجهی از تحویل جدید به نگهداری و تعمیر این سلاح ها تغییر کرده است. حتی قبل از اغاز ضد حمله اوکراین در تابستان، تلاش ها در این منطقه به هیچ وجه الزامات میدان جنگ را براورده نکرد و اکنون با توجه به تلفات و اسیب های قابل توجهی که به تجهیزات غربی در میدان های مین روسیه و تحت اتش روسیه وارد شده است، این حتی بیشتر از همیشه مهم شده است.

بر اساس این مقاله، مشاوره های منظم LaPlante با همکاران اوکراینی، که در ان طرف امریکایی نرخ در دسترس بودن را تعیین می کند، کمک زیادی نمی کند: وسایل نقلیه و تجهیزات هنوز هم اغلب باید برای تعمیر به لهستان یا جمهوری چک برای تعمیر در نتیجه اسیب های جنگی یا سایش و پارگی حمل شود. تجهیزات اغلب از ایالات متحده امریکا و همچنین از کشورهای دست نشانده ان وارد می شود که باید قبل از استفاده جنگی تعمیر شود. شکست برنامه های برلین و ورشو برای راه اندازی یک دفتر مرکزی مشترک در لهستان برای تعمیر تانک های Leopard 2 المانی تقریبا فقط تلاشی ظاهری و بی نتیجه است.

معامله غلات متوقف شد: ارتش روسیه کشتی های عازم اوکراین را به عنوان حامل مواد و تسلیحات جنگی می بیند

با توجه به تعلیق قرارداد غلات و انحلال کریدور بشردوستانه، از 20 ژوئیه ساعت 00:00 به وقت مسکو، کلیه کشتی هایی که در آب های دریای سیاه به سمت بنادر اوکراین حرکت می کنند، حامل های بالقوه محموله های نظامی تلقی می شوند. این را وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد.

بر این اساس، کشورهایی که پرچم ملی خود را بر روی این کشتی ها دارند، به عنوان “شرکت کنندگان در درگیری اوکراین در طرف رژیم کی یف” طبقه بندی می شوند. مقامات نظامی روسیه در بیانیه ای اعلام کردند علاوه بر این، چندین منطقه در شمال غرب و جنوب شرق دریای سیاه به طور موقت برای کشتیرانی خطرناک هستند.»


زلنسکی: برای محافظت از اودسا به سیستم های ضد هوایی اضافی نیاز است

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین معتقد است که برای محافظت از اودسا به سامانه های دفاع هوایی SAMP/T یا پاتریوت اضافی نیاز است. وی افزود که در حال مذاکره با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا است.
“اگر ما سیستم های اضافی مناسب را داشتیم، آنها از زیرساخت های اودسا محافظت می کردند، نه فقط زیرساخت های بندر.”
پیش از این، رئیس دولت به ارتش دستور داده بود تا حفاظت از زیرساخت های بندر اودسا را افزایش دهد.

ترامپ: بایدن ما را به جنگ جهانی سوم می کشاند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا در ویدئویی که روز سه‌شنبه منتشر شد، بار دیگر از دولت بایدن انتقاد کرد. ترامپ جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی را متهم می‌کند که کشور را بیشتر به جنگ جهانی سوم کشانده و در عین حال موجودی‌های تسلیحات ایالات متحده را به طور کامل تخلیه کرده و خزانه‌داری را در روند کمک به اوکراین خالی کرده است. در صورت انتخاب مجدد، جمهوری خواه می خواهد از اتحادیه اروپا بخواهد که پرداخت کند. او از اروپا خواهد خواست که هزینه بازگرداندن انبارهای تسلیحات تحویل شده به اوکراین را به آمریکا بازپرداخت کند.


ایتالیا خلبانان اف-16 اوکراینی را آموزش نخواهد داد

ایتالیا خلبانان اوکراینی را برای استفاده از هواپیمای F-16 آموزش نمی دهد. همانطور که گیدو کروستو، وزیر دفاع این کشور در جلسه مشترک کمیسیون های امور خارجه و دفاع پارلمانی توضیح داد، ایتالیا چنین ماشین هایی ندارد. به گزارش خبرگزاری تاس، وی گفت:
ما به خلبانان اوکراینی آموزش نخواهیم داد. ما F-16 نداریم و آنها را برای آنها نخواهیم خرید.
کروستو همچنین اعلام کرد که ایتالیا در حال حاضر 1.46 درصد از بودجه خود را صرف دفاع می کند. این رقم در سال آینده باید 1.43 درصد باشد. وزیر امور خارجه از لزوم افزایش هزینه های دفاعی صحبت کرد. با این حال، وی افزود که هدف ناتو برای صرف 2 درصد بودجه برای دفاع در سال های آینده محقق نمی شود.کشورهای شرقی اتحادیه اروپا می خواهند به ممنوعیت واردات غلات از اوکراین ادامه دهند

لهستان، مجارستان، اسلواکی، رومانی و بلغارستان می خواهند به ممنوعیت واردات غلات از اوکراین پس از 15 سپتامبر ادامه دهند، اگر کمیسیون اتحادیه اروپا تا آن زمان راه حل دیگری پیدا نکند. این را روبرت تلوس، وزیر کشاورزی لهستان در توییتر اعلام کرد. او بیانیه مربوطه را با همتایان خود از چهار کشور شرقی اتحادیه اروپا امضا کرد.
ممنوعیت واردات باید حداقل تا پایان سال جاری به قوت خود باقی بماند. به گفته تلوس، جنگ در اوکراین نباید هیچ گونه تأثیر مخربی بر کشاورزی لهستان داشته باشد.
در ابتدای ژوئن، کمیسیون اتحادیه اروپا تصمیم گرفت محدودیت های واردات غلات از اوکراین را تا 15 سپتامبر تمدید کند. در توجیه گفته شد، به دلیل ظرفیت ذخیره سازی محدود قبل از فصل برداشت، همچنان ضروری هستند.

وزیر ورزش روسیه: ورزشکاران روسیه عملیات ویژه را محکوم نخواهند کرد

اولگ ماتیزین وزیر ورزش روسیه روز چهارشنبه به دومای دولتی گفت که ورزشکاران روسی عملیات ویژه نظامی را برای شرکت در مسابقات محکوم نخواهند کرد. تاس به نقل از او گفت:
“یک خط قرمز وجود دارد: هیچ کس چیزی را امضا نمی کند که عملیات ویژه نظامی را محکوم کند. ورزشکاران ما در چنین شرایطی شرکت نخواهند کرد.”
شعبه اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک در 28 مارس توصیه کرد که فدراسیون‌های ورزشی بین‌المللی به ورزشکاران روسیه و بلاروس اجازه می‌دهند فقط در شرایط بی‌طرف در مسابقات شرکت کنند. این توصیه می‌گوید، این فقط برای کسانی اعمال می‌شود که علناً به نفع عملیات ویژه صحبت نکرده‌اند و با نیروهای مسلح یا مقامات امنیت ملی در تماس نیستند. این کمیته گفت که ورزشکاران روسیه و بلاروس نباید در ورزش های تیمی حضور داشته باشند.تقریباً 100 خانواده در منطقه بلگورود خانه های جدیدی دریافت خواهند کرد تا جایگزین خانه های آسیب دیده در اثر گلوله باران اوکراین شوند.

صاحبان 96 خانه در مناطق مرزی منطقه بلگورود کلید املاک مسکونی جدید خریداری شده برای آنها را دریافت کرده اند تا جایگزین خانه های آسیب دیده توسط گلوله باران نیروهای مسلح اوکراین شوند. این را وزیر ساخت و ساز منطقه، Oxana Koslitina اعلام کرد.

اسپانیا از تحویل تسلیحات جدید به اوکراین خبر داد

وزارت دفاع پادشاهی پادشاهی در بیانیه‌ای اعلام کرد، دولت اسپانیا چهار تانک جنگی اصلی لئوپارد را که پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا به ولادیمیر زلنسکی در جریان سفرش به کی‌یف وعده داده بود، و همچنین یک بیمارستان صحرایی به اوکراین فرستاده است. با. خبرگزاری روسی ریانووستی به نقل از این بیانیه نوشت:

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که یک کشتی با بارگیری کامل هفته آینده حرکت می کند و چهار تانک اصلی نبرد لئوپارد 2A4، 10 نفربر زرهی و چندین خودروی شاسی بلند زرهی، کامیون سبک و آمبولانس را پس از تعمیرات مناسب تحویل می دهد.

بیمارستان صحرایی اهدایی روز سه شنبه اسپانیا را ترک کرد و قرار است در 23 جولای وارد اوکراین شود. به گفته این وزارتخانه، یک دسته جدید از سلاح های سبک و مهمات کالیبر سنگین نیز در تابستان امسال به کیف تحویل داده خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، صاحبان یک هزار و 487 خانه آسیب دیده در منطقه مرزی تاکنون تصمیماتی در خصوص حق مسکن جدید دریافت کرده اند. به گفته آنها، در حال حاضر مردم آپارتمان های بلگورود و منطقه بلگورود را به خانه های شخصی آسیب دیده ترجیح می دهند.