مردی سعی کرد آرامگاه لنین را به آتش بکشدیک نفر در مسکو سعی کرد با پرتاب یک کوکتل مولوتوف به پیکر مومیایی لنین رهبر محبوب اتحاد شوروی آرامگاه وی را به آتش بکشد در این حادثه ساختمان آسیبی ندید. سو قصد کننده مدعی شد اینکار را بخاطر تولدش انجام داده است و پس از این عمل آن فرد توسط ماموران امنیتی دستگیر شد.

در مسکو، پلیس مردی را که یک کوکتل مولوتوف به پیکر مومیایی شده بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی، ولادیمیر لنین، پرتاب کرده بود، دستگیر کرد، همانطور که چندین کانال تلگرامی روسی روز سه شنبه گزارش دادند. آرامگاه رهبر بلشویک که در قلب پایتخت روسیه قرار دارد، آسیب ندید.

در کانال تلگرامی بازا آمده است که مجرم یک مرد ۳۷ ساله اهل شهر چیتای در ترانس بایکالی روسیه است. این مرد روز دوشنبه حدود ساعت ۲۲ به وقت محلی، در شب تولدش، به میدان سرخ آمد و یک بطری به مقبره پرتاب کرد.

گفته می شود که بطری هنگام برخورد به سنگفرش شکسته و آتش سوزی ایجاد کرده است. به گفته Baza، مجرم توسط پلیس در محل دستگیر شد و مقامات تحقیقاتی را به اتهام سرپیچی از افسر پلیس آغاز کردند.

با این حال، کانال تلگرامی ۱۱۲ نسخه متفاوتی از وقایع را ارائه داد. گویا اصلا بطری منفجر نشده است، مجرم در “وضعیت غیرعادی” به سر می برد و در مقابل دستگیری مقاومت کرد. کانال تلگرامی همچنین گزارش داد که این مرد در ماه مه در میدان سرخ دستگیر شده بود که در آن زمان دو کوکتل مولوتوف با خود حمل می کرد. با این حال، او مجازات نشد.

آرامگاه ساختمانی در میدان سرخ مسکو است که پیکر مومیایی لنین در آن قرار دارد که در ژانویه ۱۹۲۴ درگذشت. رهبران اتحاد شوروی قبلا از ایوان آرامگاه به عنوان سکوی بزرگداشت مراسم رسمی و تماشای رژه های نظامی استفاده می کردند. تا به امروز، صدها هزار گردشگر از سراسر جهان را به خود جذب کرده است و توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شده است.

در فوریه، مردی مست سعی کرد وارد بنا شود و جسد لنین را بدزدد، اما موفق نشد و دستگیر شد.