اخبار جنگ اوکراین ۱۹ ژوئیه

پوتین در نشست بریکس در افریقای جنوبی شرکت نمی‌کند


دفتر رئیس جمهور افریقای جنوبی روز چهارشنبه گفت که ولادیمیر پوتین در نشست بریکس در ژوهانسبورگ در ماه اوت شرکت نخواهد کرد. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در این نشست حضور خواهد داشت.


دفتر رئیس جمهور افریقای جنوبی روز چهارشنبه گزارش داد که ولادیمیر پوتین در اجلاس سران کشورهای بریکس برزیل، روسیه، هند، چین و افریقای جنوبی در ژوهانسبورگ شرکت نخواهد کرد. به گفته وی، این تصمیم با «توافق متقابل» با طرف روسی گرفته شده است. روسیه توسط سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نمایندگی خواهد شد. این نشست از ۲۲ تا ۲۴ اگوست برگزار خواهد شد.

در ماه مارس، دادگاه جنایی بین‌المللی حکم بازداشت رئیس جمهور روسیه را به ظن خارج کردن غیرقانونی کودکان اوکراینی به روسیه صادر کرد. آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که اساسنامه رم را امضا کرده و تعهد انها را ملزم به پیروی از تصمیمات دادگاه بین المللی جزایی و احتمالا دستگیری پوتین پس از ورود به ابن کشور کرده است.

تانک های جدید روسیه برای جبهه: تولید با وجود تحریم ها سه برابر شد

با وجود تحریم ها و محدودیت ها، شرکت مهندسی و دفاعی Uralvagonzavod توانست تولید خود را در سال گذشته سه برابر کند. این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که یک دسته جدید از تانک های “پیشرفت” T-90 و تانک های مدرن T-72B3 به نیروهای خط مقدم فرستاده شده است.
سیستم های دفاعی و تسلیحات انها با توجه به تجربه به دست آمده از یک عملیات نظامی ویژه و خواسته های خدمه ای که قرار است از آنها استفاده کنند، بهبود یافته است. الکساندر پوتاپوف، مدیر کل این شرکت گفت که کارکنان این شرکت “تلاش های فوق العاده ای برای بهبود ویژگی های تاکتیکی و فنی خود انجام داده اند.”سفیر روسیه در هلند: تحویل اف-۱۶ به کیف خطر درگیری مستقیم با ناتو را افزایش خواهد داد

الکساندر شولگین، سفیر روسیه در هلند و نماینده روسیه در سازمان منع سلاح های شیمیایی، گفت: تحویل جنگنده های F-16 به اوکراین خطر رویارویی مستقیم بین روسیه و ناتو را چندین بار افزایش می دهد.

شولگین توضیح داد که اوکراین در حال حاضر به سختی باند فرودگاهی دارد که برای استفاده از اف-۱۶ مناسب باشد. بنابراین، این جت ها باید از فرودگاه های قلمرو کشورهای ناتو استفاده شوند. او توضیح داد:
«اگر رویدادها بر اساس سناریوی بد توسعه یابند، خطر رویارویی مستقیم چندین برابر افزایش می یابد. همه باید این را درک کنند، از جمله در لاهه.»


هواپیمای و هلیکوپتر اوکراینی سرنگون شدند


در نزدیکی روستای Razdolnoye جمهوری خلق دونتسک، جنگنده های نیروی هوایی روسیه یک جنگنده Su-25 اوکراینی را سرنگون کردند. این خبر را وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خط مقدم خود گزارش کرده است. این اژانس همچنین اعلام کرد که دفاع هوایی یک هلیکوپتر Mi-8 اوکراینی را در منطقه خارکف سرنگون کرد.
علاوه بر این، پنج موشک هیمارس و ۱۸ پهپاد در روز گذشته رهگیری شدند.


گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود از تلفات بیشتر ارتش اوکراین در روز گذشته اعلام کرد. به ادعای آنها، نیروهای مسلح روسیه یک کیلومتر در بخش کوپیانسک جبهه پیشروی کردند و ایستگاه راه اهن مولچانوو در منطقه خارکف را تصرف کردند. تلفات اوکراینی ها به 70 سرباز، دو وسیله نقلیه زرهی جنگی، سه اتومبیل، دو توپ خودران، که یکی از انها یک کراب لهستانی بود و یک سیستم رادار AN / TPQ-50 ساخت امریکا بود.

در بخش دونتسک جبهه، نیروهای روسی با موفقیت ۲۵ حمله اوکراین را دفع کردند. بیش از ۳۴۰ سرباز اوکراینی، دو تانک، سه وسیله نقلیه زرهی جنگی، چهار وانت، یک خمپاره انداز خودران المانی ۲۰۰۰ و همچنین دو خمپاره انداز خودران کراب لهستانی، یک توپ خودران گووزدیکا و دو خمپاره انداز D-25 نابود شدند.

نیروهای روسی در بخش کراسنی لیمان جبهه چهار حمله اوکراین را دفع کردند و یک گروه خرابکاری را رهگیری کردند. ارتش اوکراین بیش از ۱۰۰ سرباز، دو خودروی زرهی جنگی، سه اتومبیل، دو توپ خودران و دو خمپاره انداز را از دست داد.

در بخش زاپوروزیه، نیروهای روسی یک گروه خرابکاری اوکراینی را رهگیری کردند و همچنین هفت انبار مهمات را نابود کردند. ارتش کی یف در مجموع بیش از 170 سرباز، دو تانک، 50 وسیله نقلیه زرهی جنگی، چهار اتومبیل، چهار اسلحه، یک تفنگ خودران و یک سیستم رادار AN / TPQ ایالات متحده را در اینجا و در بخش دونتسک جنوبی جبهه از دست داد.

در بخش خرسون جبهه، بیش از ۵۰ سرباز اوکراینی در حملات توپخانه روسیه کشته شدند و همچنین یک خودروی زرهی جنگی، سه وانت و یک خمپاره انداز از بین رفتند.


انتقاد مجارستان از تحویل مهمات خوشه ای به اوکراین

پیتر سیجارتو، وزیر امور خارجه مجارستان گفت که بوداپست مخالف عرضه مهمات خوشه ای از ایالات متحده به اوکراین است.
پس از دیدار در بوداپست با همتای خود از یمن، سیجارتو در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد تصمیم دولت امریکا برای تامین مهمات خوشه ای به ارتش اوکراین به شرح زیر اظهار داشت:
«استفاده از مهمات خوشه ای می تواند عواقب انسانی غم انگیزی داشته باشد. ما از همه می خواهیم که به جای بمب های خوشه ای و سلاح های دیگر، اقداماتی را برای برقراری صلح در کشور همسایه و نجات جان افراد انجام دهند.»
سیجارتو ادامه داد که تحویل بیشتر اسلحه درگیری را طولانی تر می کند و منجر به افزایش تعداد قربانیان می شود. مسئولیت این امر بر عهده کسانی است که تحویل را اغاز کرده اند.
وزارت دفاع روسیه: حمله به تاسیسات صنایع نظامی در اودسا

نیروهای مسلح روسیه با سلاح های با دقت بالا به تاسیسات صنعت نظامی اوکراین و زیرساخت های سوخت در نزدیکی اودسا و همچنین پایگاه هوایی کاناتوو نیروی هوایی اوکراین در منطقه Kirovograd حمله کردند. این موضوع روز چهارشنبه توسط ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام شد.


اپوزیسیون لهستان خواستار مشارکت مالی مالیات دهندگان اتحادیه اروپا در مراقبت از پناهندگان اوکراینی در لهستان شد


اپوزیسیون لهستان خواستار ان شده است که مالیات دهندگان اروپایی برای حمایت از پناهندگان اوکراینی پول جمع کنند. این توسط رئیس حزب دهقانان لهستان، ولادیسلاو کوزینیاک-کامیش، به ایستگاه رادیویی RMF FM اعلام شد.

بر اساس اخرین امار، حدود 1.5 میلیون پناهجو از اوکراین در لهستان زندگی می کنند. اکثر انها زنان و کودکان هستند.

“این فقط مهمان نوازی نیست. ما مالیات خود را به اشتراک می گذاریم – دسترسی به مزایای اجتماعی، مهد کودک ها، مدارس و غیره. هنگامی که اتحادیه اروپا در مورد معرفی راه حل های مهاجرتی صحبت می کند، نمی تواند چشم خود را بر انچه لهستان و لهستانی ها برای 1.5 میلیون اوکراینی که به لهستان امده اند و در اینجا زندگی می کنند، ببندد.»
این سیاستمدار معتقد است که اتحادیه اروپا باید در حل مشکلات پناهندگان نه تنها از خاورمیانه و آفریقا بلکه از اوکراین نیز مشارکت مالی شود.

خارکف از افراد و اسناد اداری تخلیه میشود.

مقامات بخش تحت کنترل روسیه در منطقه خارکف اطلاعاتی در دست دارند مبنی بر اینکه طرف اوکراینی به تدریج افراد و اسناد را از شهر خارکف که تحت کنترل ان است، خارج می کند. این خبر را ویتالی گانچف، رئیس دولت منطقه در تلویزیون روسیه گزارش کرده است.

“ما در واقع اطلاعاتی را دریافت می کنیم که انها به تدریج خارج میشوند.”

مردم محلی مشاهده کرده بودند که چگونه بسته ها و جعبه ها بر روی کامیون های اداره شهر بارگذاری شده اند.

به احتمال زیاد، انها به طور سیستماتیک برای تخلیه اماده می شوند.

گانچف همچنین شایعاتی را تایید کرد مبنی بر اینکه کیف به احتمال زیاد اسناد را پس می گیرد و تخلیه تاسیسات تولیدی از قلمرو منطقه توسط طرف اوکراینی برای مدت طولانی در حال انجام است.

بله، البته. من حتی نمی توانم بگویم که این یک تخلیه است، احتمالا بیشتر شبیه غارت است، زیرا روشی که انها تمام تولید را از بین می برند، تجهیزات، در واقع روشی است که غارتگران هر کاری را انجام می دهند، ان را از بین می برند، ان را از بین می برند. روشی که انها این کار را انجام می دهند عملا یک تخریب است. “

نیروهای روسی کنترل بخشی از منطقه خارکف را در مجاورت منطقه بلگورود روسیه در دست دارند.

ساخاروا: اطلاعات درباره مذاکرات اوکراین بین مسکو و واشنگتن دروغ است

ماریا ساخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، خاطرنشان کرد، همچنان شایعات نادرستی درباره مذاکرات ادعایی بین مسکو و واشنگتن درباره اوکراین منتشر می شود، این دروغسازی با هدف تأثیرگذاری از داخل بر روسیه صورت میگیرد.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف هیچ مذاکراتی با مقامات آمریکایی درباره توافقنامه های مربوط به اوکراین نداشته است، همانطور که در رسانه های آمریکایی نشان داده شده است:

“این یک داستان ساختگی، یک جعل است، که عمداً انجام شد. و احتمالا در آینده هم  ادامه خواهد داشت، این موضوع دائماً تکرا خواهد شد تا در داخل جوسازی شود.”

پیش از این مسکو ادعاهای قبلاً اعلام شده ای را که ادعا می کرد مقامات سابق ایالات متحده در ماه آوریل مذاکرات محرمانه ای با وزیر امور خارجه لاوروف درباره اوکراین داشته اند، رد کرده بود.

رئیس دونتسک: اقدامات امنیتی در امتداد دریای آزوف تقویت شده است

دستگاه های اطلاعاتی روسیه اقدامات امنیتی در امتداد دریای آزوف در کریدور زمینی به کریمه را تقویت کرده اند، به گفته دیمیتری پوشلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک (DVR).

“اکنون ادارات ذیصلاح اقدامات اضافی را اتخاذ کرده اند تا هم نظم و هم امنیت عبور از این مسیر در امتداد دریای آزوف را تضمین کنند.”

به گفته پوشلین، ارتش نیز در امتداد این مسیر امنیت را تامین می کند.

آتش سوزی در منطقه کورسک پس از گلوله باران توسط سربازان اوکراینی

در شهر کوچک سوچا در منطقه کورسک پس از گلوله باران توسط نیروهای اوکراینی آتش سوزی رخ داد. یک خانه مسکونی و ساختمان های جانبی آسیب دیده اند و خانه های همسایه از ترکش های بمب اصابت کرده اند، به گفته فرماندار رومن استاروویت. گفته می شود مجروحی وجود نداشته است.

منطقه سوچا یکی از شش منطقه مرزی منطقه کورسک است و به طور منظم توسط سربازان اوکراینی گلوله باران می شود.

شهردار اودسا: “یکی از شب های وحشتناک”

شهردا اودیا ادعا کرد، حمله ارتش روسیه به تاسیسات در منطقه اودسا بزرگترین حمله از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین بوده است.

“یکی ازوحشتناک ترین شب های ما بود. ما نمی توانیم به یاد بیاوریم که چنین حمله ای در چنین مقیاسی قبلا چنین رخ داده باشد.”

پیش از این ارتش اوکراین از خسارت به یکی از بنادر در منطقه اودسا، همچنین به پایانه های غلات و نفت، تانکرها و بارگیری کننده ها گزارش داده بود. همچنین گزارش شده است که یک کارخانه صنعتی و دو انبار در منطقه اودسا آسیب دیده اند.

گزارش جبهه منطقه نظامی شرقی

ایگور چکوف، سخنگوی منطقه نظامی شرقی، از موفقیت های نیروهای مسلح روسیه در جبهه های جنوب شرقی دونتسک و زاپوروزیه خبر می دهد.

در جهت جنوب شرقی دونتسک، در چندین شهر، چرخش نیروهای ارتش اوکراین خنثی شد. نیروهای هوایی جت های جنگنده را به بیش از ده تجمع نیروهای اوکراینی شلیک کردند. با استفاده از یک پهپاد تهاجمی، یک توپخانه منهدم شد. توپخانه روسی یک دسته توپخانه و یک هویتزر از نوع Msta-B را نابود کرد.

در جهت زاپوروژیه، نیروهای مسلح روسیه گروه های نیروهای اوکراینی را که به سمت شهر رابوتینو پیشروی می کردند، از بین بردند. با آتش توپخانه، یک پایگاه ارتش اوکراین نابود شد و یک جدایی نیروهای اوکراینی متوقف شد. در این عملیات، یک دسته توپخانه منهدم شد. 


رسانه ها از چندین انفجار در اودسا خبر دادند

گفته می شود که در اودسا در جنوب اوکراین چندین انفجار قوی در طول شب رخ داده است. همانطور که توسط فرستنده تلویزیونی اوکراینی Obshchestvennoye گزارش شده است، این حوادث در ساعت های 01:05 و 01:07 و 02:11 و 02:20 به وقت مسکو ثبت شده است. جزئیات بیشتری ارائه نشده است. مقامات محلی هنوز در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرده اند.
در منطقه اودسا، چندین بار در طول شب هشدار هوایی اعلام شد.
رسانه اوکراینی سرکالو ندلی نیز از انفجارهای مکرر در اودسا خبر داد.

ارتش اوکراین از آسیب به تاسیسات صنعتی و زیرساخت های بندری در اودسا خبر داد

فرماندهی عملیات جنوب نیروهای مسلح اوکراین در فیس بوک گزارش داد که یک شرکت صنعتی و زیرساخت بندر در طول شب در اودسا آسیب دیده است. دو انبار نیز آسیب دیدند.


کلیچکو از انفجارهایی در کیف و منطقه خبر می دهد
ویتالی کلیچکو، شهردار کیف گزارش داد که صدای انفجارها در منطقه کیف و پایتخت شنیده شد و سیستم دفاع هوایی مستقر شد.
هشدار هوایی چندین بار در طول شب در کیف اعلام شد.

رسانه های اوکراینی از انفجار در کروپیونیکی خبر می دهند

پورتال خبری اوکراینی Suspilne Novini در تلگرام گزارش می دهد که گفته می شود انفجارهایی در شهر کروپیونیتسکی رخ داده است.
در این منطقه هشدار هوایی وجود دارد.


منطقه خرسون: نیروهای روسیه بیش از 40 سرباز اوکراینی را در نزدیکی پل آنتونوف کشتند

توپخانه‌های نیروهای مسلح روسیه بیش از 40 سرباز ارتش اوکراین را در جریان تلاش برای فرود در نزدیکی پل آنتونوف در منطقه خرسون در شبانه روز کشته‌اند. این را نماینده اورژانس منطقه گزارش کرده است.
سربازان گروه دنیپر فوراً به تلاش دشمن برای فرود آمدن در ساحل شرقی پاسخ دادند. شناسایی به موقع آنها را شناسایی کرد و توپخانه بلافاصله ضربات قدرتمندی به آنها وارد کرد. بیش از 40 جنگنده اوکراینی کشته شدند.


زاخارووا: سازمان ملل سه ماه فرصت دارد تا توافقات غلات را حفظ کند


ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه سرویس مطبوعاتی وزارت خارجه روسیه از طریق AP
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه، اعلام کرد که سازمان ملل سه ماه فرصت دارد تا یادداشت با روسیه در مورد صادرات غلات و کود از روسیه را اجرا کند.
در صورت حصول نتایج ملموس در اجرای این تفاهم نامه، مسکو دوباره به موضوع توافقنامه غلات خواهد پرداخت.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی: دستگیری پوتین مانند اعلام جنگ است.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی، سیسیل رامپوزا، گفت که دستگیری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اگر او به آفریقای جنوبی سفر کند، مانند اعلام جنگ خواهد بود.
رامپوزا این اظهارات را در اسنادی که به دادگاه عالی استان گواتنگ ارائه کرده است، بیان کرد. او گفت که هر گونه دستور قضایی در این مورد زودهنگام خواهد بود و او ملزم نیست تا زمانی که پوتین در آفریقای جنوبی نباشد، در مورد دستگیری فرضی او اظهار نظر کند.
بلومبرگ اظهارات رئیس جمهور را اینگونه نقل کرد:
“ما هیچ تعهدی برای دستگیری نداریم. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که رئیس جمهور پوتین به آفریقای جنوبی بیاید.” (عجب ما انتظار داشتیم آفریقای جنوبی پوتین را در مسکو دستگیر کند!!!)
اجلاس بریکس در ماه آینده در ژوهانسبورگ برگزار می شود و پوتین نیز ممکن است در آن شرکت کند. دادگاه کیفری بین المللی در ۱۷ مارس ۲۰۲۳ برای ولادیمیر پوتین حکم بازداشت صادر کرده است. آفریقای جنوبی به عنوان عضو کامل سازمان، قرار است به محض ورود پوتین به کشور، این دستور را اجرا کند.

رسانه های اوکراینی از انفجار در کروپیونیکی خبر می دهند

پورتال خبری اوکراینی Suspilne Novini در تلگرام گزارش می دهد که گفته می شود انفجارهایی در شهر کروپیونیتسکی رخ داده است. 

هشدار حمله هوایی در منطقه اعلام شده است. 

پهپادهای لانست روسی پست فرماندهی و هویتزرهای اوکراینی را در نزدیکی آرتموفسک نابود کردند

ارتش روسیه در عرض دو روز از پهپادهای لانست برای حمله به هفت تاسیسات اوکراینی در منطقه آرتموفسک از جمله یک پست فرماندهی و دو هویتزر استفاده کرد. این را خبرگزاری ریانووستی گزارش داده است. گفته می شود ویدئویی که توسط آژانس منتشر شده است، برخورد پهپادهای کامیکازه را نشان می دهد. 

قسمت اول این ویدیو یک پست فرماندهی استتار شده را نشان می دهد که توسط شناسایی روسی کشف شده است. پس از نظارت بیشتر، این موقعیت مورد حمله یک پهپاد کامیکازه قرار گرفت. باقی‌مانده این ویدیو تصاویری را نشان می‌دهد که ظاهراً کشف و سرنگونی دو هویتزر اوکراینی را نشان می‌دهد. استاندار گلادکوف ساکنان شیبکین را که در جریان گلوله باران اوکراینی ها از غیرنظامیان محافظت کردند، گرامی می دارد

استاندار منطقه بلگورود، ولادیمیر گلادکوف، روز سه شنبه ساکنان شیبکین را که در نجات غیرنظامیان شرکت کردند، تشویق کرد. گلادکوف در تلگرام اشاره کرد که مردم از مشاغل مختلف در روزهای گلوله باران سنگین توسط نیروهای مسلح اوکراین، جان خود را به خطر انداختند تا ده ها هزار نفر از ساکنان شیبکین، از جمله کودکان و بیماران را نجات دهند. در پایان، فرماندار از ساکنان برای شجاعت و فداکاری آنها تشکر کرد.

وزارت خارجه آمریکا دخالت در حمله به پل کریمه را تکذیب می کند.

وزارت خارجه آمریکا ادعای دخالت در حمله به پل کریمه را تکذیب می کند. متیو میلر، سخنگوی وزارتخانه، به خبرنگاران گفت که چنین ادعاهایی کاملاً نادرست هستند. میلر گفت: “این به هیچ وجه با واقعیت مطابقت ندارد.”
روز دوشنبه، سفیر روسیه در واشنگتن، آناتولی آنتونوف، به ایالات متحده اتهام حمایت از افراطیون اوکراینی را وارد کرد. به همین دلیل، به گفته آنتونوف، می توان در مورد مشارکت واشنگتن در جنایات کی‌یف صحبت کرد.

پنتاگون: ضد حمله اوکراینی ها قیمت بالایی خواهد داشت

مارک میلی، ژنرال ارتش ایالات متحده و رئیس کمیته ستاد مشترک، روز سه شنبه گفت که ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین آهسته پیش خواهد رفت و بهای بالایی خواهد داشت. او در یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون گفت:
“این حمله کند خواهد بود. این دشوار خواهد بود. و این بهای بالایی خواهد داشت.” البته اشاره نکرد برای کی بهای بالایی خواهد داشت غرب یا اوکراین؟ یا هردو؟
به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین از ۴ ژوئن عملیات تهاجمی ناموفقی را انجام می دهد. به گفته وزیر دفاع سرگئی شویگو، تا ۱۱ ژوئیه، تلفات اوکراینی بیش از ۲۶۰۰۰ سرباز بوده است.
اوکراین نیز به تلفات سنگین خود اعتراف کرده ولی ادعاهای روسبه را اغراق آمیز میخواند در ضمن اوکراین ادعا میکند روسیه تلفات سنگینی را متحمل شده است.

هلند خودروهای زرهی M113 اسقاطی خود را به اوکراین تحویل می دهد

هلند خودروهای زرهی M113 اسقاطی خود را به اوکراین تحویل می دهد. این را کاجا اولونگرن، وزیر دفاع کشور، در توییتر اعلام کرد. این وسیله نقلیه زرهی زنجیره ای از این نوع قرار است به حمل ایمن سربازان کمک کند و به این ترتیب گردان های زرهی را در محل پشتیبانی کند.
اولونگرن همچنین تاکید کرد که این تحویل که به زودی انجام خواهد شد، در همکاری نزدیک با بلژیک و لوکزامبورگ انجام خواهد شد.مقام: جمعیت ماریوپل در عرض یک سال صد هزار نفر افزایش یافته است

شهروندان ماریوپل به طور فعال به شهر باز می گردند و جمعیت آن در عرض یک سال از ۱۷۰ هزار به ۲۷۰ هزار نفر افزایش یافته است. این را معاون نخست وزیر روسیه، گزارش کرد.
به گفته وی، در حال حاضر ۴۶ هزار کارگر ساختمانی در حال بازسازی مناطق جدید روسیه هستند که بزرگترین پروژه ساختمانی کشور است، علیرغم گلوله باران و خرابکاری.
“چند روز پیش در ماریوپل بودم. خیابان ها تعمیر شده اند، [خیلی چیزها ساخته شده اند]، چراغ های راهنمایی نصب شده اند. مردم به طور فعال باز می گردند – در حال حاضر بیش از ۲۷۰ هزار نفر ساکن هستند، اگرچه یک سال پیش حداکثر ۱۷۰ هزار نفر بودند.”رسانه ها: ایالات متحده به زودی کمک نظامی میلیارد دلاری اضافی به اوکراین اعلام خواهد کرد

واشنگتن به زودی کمک نظامی جدیدی به کی‌یف اعلام خواهد کرد. به گفته رویترز، بسته کمکی هشتم قرار است 1.3 میلیارد دلار باشد. شامل سیستم‌های دفاع هوایی هوایی و پهپادی و مهمات دیگر خواهد بود.

ایالات متحده کمک نظامی خود به اوکراین را در چارچوب ابتکار حمایت امنیتی اوکراین ارائه می دهد. این برنامه به دولت ایالات متحده اجازه می دهد تا سلاح ها را به طور مستقیم از صنعت دفاعی خریداری کند، به جای برداشتن تجهیزات از ذخایر موجود.

تاکنون پنتاگون به اوکراین کمک نظامی به ارزش بیش از 10.8 میلیارد دلار ارائه کرده است.