واشنگتن در جستجوی مزدور برای کیف.


در جستجوی مزدور – واشنگتن به پر کردن شکاف در ارتش اوکراین کمک می کند

راشل مارسدن
ترجمه مجله هفته

مزدوران غربی برای منافع واشنگتن در اوکراین می میرند، این در حالی است که رئیس جمهور جو بایدن به هموطنان خود هشدار داده است که از این درگیری دور بمانند. به گزارش شبکه تلویزیونی روسیه کانال یک در حال حاضر مزدوران آمریکایی بزرگترین گروه مزدوران خارجی در اوکراین را تشکیل نمی دهد. در واقع، مزدوران لهستانی و کانادایی اکثریت را دارند و پس از ان مزدوران امریکایی در جایگاه سوم قرار دارند. وزارت دفاع روسیه تخمین می زند که تاکنون حدود ۲۰۰۰ نفر از حدود ۷۰۰۰ داوطلب کشته شده اند.

گزارشی مبنی بر این است که آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) در تلاش است تا با استخدام مزدورانی از سراسر جهان، خلاهای موجود در خطوط دفاعی ارتش اوکراین را پر کند تا در آنجا در منافع ایالات متحده علیه روسیه بجنگد. این گزارش‌ها همچنین یک روند نگران‌کننده را در میان مزدوران غربی در اوکراین فاش می‌کنند: تعداد کشته شدن سربازان بدون آموزش نظامی به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است. احتمالاً این افراد از دور فکر می‌کردند که این یک فیلم اکشن خوب از هالیوود است، تا اینکه گلوله‌های واقعی به سمت آنها شلیک میشود
در یک داستان منتشر شده در ماه مه در مورد دو مزدور کانادایی که برای “لژیون بین‌المللی” اوکراین داوطلب شدند و در نبرد آرتموفسک (که اوکراینی‌ها آن را باخموت می‌نامند) کشته شدند، CBC فاش کرد که یکی از آنها قبلاً به عنوان پرستار در نیروهای مسلح کانادا خدمت کرده بود و در حال حاضر در عملیات جستجو و نجات در خارکف تصویرش ضبط شده است. کایل پورتر، یک جوان ۲۷ ساله اهل کلگری کانادا، قبلاً با فرستنده دولتی کانادا تماس گرفته بود.
“بگذارید ببینم چگونه در چند روز آینده زنده خواهم ماند”، او نوشت. “بار اول یک چرخ گوشت بود و برای این بار انتظار ندارم که بهتر شود.” ممکن است فکر کنید که او حداقل در این مرحله رها شده است. اما نه، این رمبو نه.
سوال این است که چگونه می‌توان به کانادایی‌هایی که تجربه جنگیدن آنها توزیع پانسمان و بند زدن زخم‌ها است، اجازه داد در یک جبهه جنگ واقعی خدمت کنند، در حالی که دولت کانادا به نظر می‌رسد به سادگی شانه هایش را بالا می‌اندازد و بروی خود نمی‌آورد. ما در مورد دولتی صحبت می‌کنیم که یک قانون صفر-کووید را علیه عفونت عمدتاً قابل معالجه تصویب کرده است، اما اکنون به خود زحمت نجات یک کانادایی بی تجربه را از مرگی بسیار محتمل‌تر در اوکراین نمی‌دهد.

در ماه مه گذشته، CBC همچنین در مورد یک نظامی کانادایی دیگر گزارش داد که فقط با نام مستعار سایه “Shadow” شناخته می شد. او توصیف کرد که چگونه او و همرزمانش در دونباس بارها مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند. در حالی که “Shadow” ممکن است مانند نام یک شخصیت در یک فیلم هالیوودی در مورد یک مرد سخت گیر که به تنهایی عدالت را اجرا می کند، به نظر برسد، در واقع او یک تکنسین هواشناسی سابق است که “به عنوان داوطلب در اوکراین برای اولین بار تجربه جنگ را به دست آورده است”، بر اساس گزارش. این هواشناس احتمالاً نباید در موقعیتی قرار میگرفت که توسط یک نارنجک از سنگر خود بیرون پرتاب شود.

علیرغم دانش او در مورد آب و هوا، “Shadow” به نظر نمی رسد که با بازی بزرگ شطرنج ژئوپلیتیک چندان آشنا باشد. “اگر ناتو مداخله می کرد، جنگ در کمتر از یک هفته تمام می شد، اما چون همه عقب نشینی کردند و تماشا کردند، اکنون می بینیم که همه ما در حال از بین رفتن هستیم”.
در واقع، یک رویارویی نظامی مستقیم ناتو با روسیه منجر به جنگ جهانی سوم و احتمالاً چند مرگ و میر غیرنظامی بیشتر از آنچه “Shadow” می تواند تصور کند، می شود.
به نظر نمی رسد که از آن زمان چیز زیادی تغییر کرده باشد. مزدوران “لژیون بین المللی” همچنان به طور گسترده ناتوان در جنگیدن هستند، به اندازه کافی پشتیبانی نمی شوند یا هر دو.
طبق گزارش فاکس نیوز، آمریکایی کوپر “هریسون” اندروز در ماه آوریل گذشته در جریان نبرد آرتموفسک کشته شد. او به عنوان یک سرباز سابق تفنگدار دریایی با پنج سال تجربه نظامی توصیف شد. او در ژانویه ۲۰۲۲ از خدمت فعال در پایگاه تفنگدار دریایی کمپ لیجوئن اخراج شد – جایی که به عنوان تکنسین نگهداری سیستم های انتقال الکترونیکی خدمت می کرد. اندکی پس از آن، او به اوکراین سفر کرد، جایی که به خط مقدم رفت تا اینکه توسط یک خمپاره کشته شد. بعد نوبت کیست؟ سرآشپز ها را از ارتش های غربی استخدام کنید و آنها را به خط مقدم بفرستید؟

به گزارش کانال یک روسیه، دو مزدور امریکایی دیگر که اخیرا در نزدیکی خارکف دستگیر شده اند، از شناسایی ضعیف دشمن اوکراین و عدم امادگی برای نبرد شکایت دارند. یک نشانه نسبتا روشن از این که این نیز مورد است این است که “مربیان” امریکایی که به اوکراین فرستاده می شوند، که همه انها نیروهای ویژه قانونی با مهارت های رزمی و اطلاعاتی محسوب می شوند، در نهایت خیلی بهتر از اماتورها نیستند. فاکس نیوز در ماه مه گذشته گزارش داد که نیکلاس مایمر، عضو سابق کلاه سبزها، زمانی کشته شد که موقعیت او در ارتیوموفسک شناسایی و مورد حمله اتش توپخانه قرار گرفت.
تعداد جنگجویان خارجی در اوکراین به تدریج در حال کاهش است، یا به این دلیل که انها کشته می شوند، یا به این دلیل که انها قبل از مرگ به هوش می ایند و به خانه می روند. اکنون گزارش های تایید نشده ای از مطبوعات خاورمیانه منتشر شده است که سازمان های اطلاعاتی امریکا در حال استخدام گروه جدیدی از مزدوران در سوریه هستند.
ممکن است فکر کنیم که تلاش های ترکیه در سال های اخیر برای استخدام “شورشیان سوری” آموزش دیده توسط سیا و پنتاگون برای جنگ داخلی لیبی که توسط غرب آغاز شده است ، این مخزن استعداد ویژه را از بین برده است. اما تصور اقدامات ناامید کننده ای که اکنون برای زمان های ناامید کننده مورد نیاز است ، دشوار نیست.

واشنگتن آماده ارسال انبوه نیروها برای مبارزه با روسیه در اوکراین نیست ، بنابراین مرگ “مربیان” آمریکایی هنوز انحراف وحشتناکی از هنجار محسوب می شود. پس چرا هر کس ديگه اي از هر کشور ديگه اي بايد تحریک بشود يا اغوا شود که در جنگ ديگری برای رهبري واشنگتن بجنگد؟