اخبار جنگ اوکراین ۱۶ ژوئیه

رئیس جمهور بلغارستان: اوکراین می خواهد جنگی بی پایان داشته باشد – اما اتحادیه اروپا باید هزینه آن را بپردازد.

رئیس جمهور بلغارستان رومن رادویف در گفتگو با خبرنگاران به طور غیرمنتظره ای به جنگ اوکراین پرداخت. به گفته خبرگزاری ریا نووستی، او تاکید کرد که کی یف می خواهد درگیری ها ادامه داشته باشند، صرف نظر از پیامدهای آن برای سایر کشورهای منطقه. او تصریح کرد:
“اوکراین اصرار دارد که این جنگ ادامه یابد، اما هزینه آن را کل اروپا می پردازد.”
رئیس جمهور بلغارستان خاطرنشان کرد که درگیری تشدید می شود و تعداد قربانیان در حال افزایش است – و این در حالی است که رهبران اروپایی همچنان به همه اطمینان می دهند که با ارسال سلاح های بیشتر به اوکراین، برای امنیت همه تلاش می کنند.توافق غلات: آخرین کشتی اودسا را ترک می کند

به گفته رویترز، آخرین کشتی در چارچوب توافق غلات اودسا را ترک کرده است. این خبرگزاری به نقل از یک شاهد عینی و داده های سرویس MarineTraffic گزارش داد:

“آخرین کشتی در چارچوب توافقی که توسط سازمان ملل مذاکره شد و امکان صادرات ایمن غلات اوکراین از طریق دریای سیاه را فراهم می کند، روز یکشنبه صبح قبل از انقضای مهلت تمدید توافق، بندر اودسا را ترک کرد.”

کشتی مورد نظر سامسون، یک کشتی فله تحت پرچم ترکیه است.

توافق غلات در روز ۱۷ ژوئیه منقضی می شود. یک سال پیش، نمایندگان روسیه، ترکیه، اوکراین و سازمان ملل بسته ای از اسناد را امضا کردند که الگوریتمی برای صادرات محصولات کشاورزی اوکراین از بنادر دریای سیاه و لغو محدودیت های صادرات غذا و کود روسیه به بازارهای جهانی را تعیین کرد. این شامل به ویژه اتصال مجدد Rosselkhozbank به سوئیفت، از سرگیری تحویل ماشین آلات کشاورزی، قطعات یدکی و خدمات و از سرگیری عملیات خط لوله آمونیاک Togliatti-Odessa بود.

مسکو بارها اشاره کرده است که توافق به صادرات محصولات روسی مربوط نمی شود، در حالی که غلات اوکراین در درجه اول به اروپا و نه به کشورهای نیازمند در آفریقا که به گفته غرب ادعا می شود، ارسال می شود. سخنگوی کرملین دیمیتری پسکوف خاطرنشان کرد که تحت این شرایط هیچ شرایطی برای تمدید توافق غلات وجود ندارد.

**15:44**

**سئول و کی یف برای همکاری در صنعت دفاعی برنامه ریزی می کنند**

جمهوری کره و اوکراین در چارچوب “ابتکار عمل همبستگی و صلح در اوکراین” برای همکاری در صنعت دفاعی برنامه ریزی می کنند. این خبرگزاری Yonhap روز یکشنبه به نقل از کیم تائه هیو، معاون اول رئیس بخش امنیت ملی در دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، گزارش داد.

او همچنین اشاره کرد که سئول نه بسته کمکی برای پروژه های بشردوستانه، امنیتی و بازسازی اوکراین آماده کرده است و افزود:

“در زمینه امنیت، ما حمایت نظامی خود را افزایش خواهیم داد و همکاری بین اوکراین و جمهوری کره در پروژه های دفاعی را در میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی و توسعه خواهیم داد.”

بلومبرگ: اروپا به اوکراین وعده تسلیحاتی می دهد که نمی تواند تولید کند

مکس هستینگز، ستون نویس بلومبرگ، می گوید که وضعیت صنایع دفاعی در دو سوی اقیانوس اطلس اسفناک است، بنابراین تمام وعده های خوبی که در نشست ناتو در ویلنیوس به اوکراین داده شد، بی ارزش است. او در بخشی از این موضوع می‌نویسد:

“ایالات متحده در وضعیت کمی بهتر از اروپا قرار دارد، اما حتی قدرتمندترین کشور ناتو نیز با مشکلات جدی روبرو است و نیاز به کاهش کمک به اوکراین دارد. برای لحظه ای مهمات خوشه ای را که در ویلنیوس مورد بحث قرار گرفت را فراموش کنید. این را در نظر بگیرید: به طرز شگفت انگیزی، ایالات متحده مجبور است مهمات توپخانه معمولی را از کره جنوبی قرض بگیرد یا بخرد تا از ادامه تدارکات برای اوکراینی ها اطمینان حاصل کند.»

«وضعیت در اروپا در واقع بسیار بدتر است. مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک در آخرین شماره مجله خود نتیجه‌گیری می‌کند: «نیروهای مسلح اعضای اروپایی ناتو و اتحادیه اروپا تحلیل رفته، تجهیزات آنها به طور مزمن معیوب است و مهمات کمیاب است».
در این گزارش امده است که ضعف زرادخانه های اروپا، همراه با توانایی محدود این قاره برای پر کردن انها، “سوال های فوری” را در مورد توانایی صنعت اروپا برای ارائه حمایت نظامی بیشتر از اوکراین در مقیاس و سرعت مورد نیاز و همچنین پر کردن نیروهای ناتو و اتحادیه اروپا مطرح می کند.

رئیس جمهور سابق جمهوری چک: روسیه به یک عملیات نظامی ویژه در اوکراین تحریک شد

واسلاو کلاوس، رئیس جمهور سابق چک، نظر پروفسور امریکایی جان میارشایمر را به اشتراک می گذارد که روسیه به عملیات نظامی ویژه خود در اوکراین تحریک شده است. بیانیه متناظر توسط رئیس جمهور سابق روز یکشنبه توسط پورتال خبری forum24.cz نقل شده است.

من مقالات یکی از مهمترین مفسران نئورئالیست امریکایی، پروفسور جان میارشایمر از دانشگاه شیکاگو را خواندم که با دقت در مورد ان فکر کرد و جایی برای تغییر نمی بیند. او می گوید که از آغاز درگیری ها به مذاکرات صلح متعهد بوده است، اما اکنون بدبین است. روسیه به این جنگ کشیده شد زیرا حوادث اوکراین را تهدیدی مرگبار برای امنیت خود می دانست. این دیدگاه توسط یک اقلیتی در غرب به اشتراک گذاشته شده است، اما اقلیتی از افراد بسیار منطقی تشکیل شده. من این دیدگاه را به اشتراک می گذارم.”

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

در طول روز، نیروهای مسلح اوکراین به تلاش های ناموفق خود برای حمله به دونتسک و کراسنی لیمان ادامه دادند.
پانزده حمله اوکراینی به جبهه دونتسک با موفقیت دفع شد در مناطق سکونتگاه های بلوگروفکا در جمهوری خلق لوهانسک، سورنویه، اورخوو-واسیلوفکا، کراسنوگروفکا، وسلویه، نوومیکایلووکا، پروومایسکویه و ماریینکا در جمهوری خلق دونت. در جریان درگیری ها، نیروهای اوکراینی تا ۲۷۰ سرباز اوکراینی کشته و زخمی شدند، دو خودروی زرهی جنگی و پنج خودروی دیگر در این بخش از دست دادند.
دو انبار مهمات نیروهای اوکراینی در Razdolovka و Ivano-Daryevka در جمهوری خلق دونتسک منهدم شد.
در جهت کراسنی لیمان، واحدهای روسی سه حمله اوکراینی را در نزدیکی شهرک‌های نووودیانویه و ماکیفکا در جمهوری خلق لوهانسک و در منطقه جبهه سربریانسکی دفع کردند. واحدهای اوکراینی در مناطق روستاهای چروونایا دیبرووا، گولیکووو و کوزمینو در جمهوری خلق لوگانسک هدف قرار گرفتند. در طول روز تا 100 سرباز اوکراینی کشته شدند، دو خودروی جنگی زرهی، سه خودرو و هویتزر Msta-B و D-30 منهدم شدند.
علاوه بر این، یک انبار مهمات اوکراینی در نزدیکی روستای نوولوبوفکا در جمهوری خلق لوهانسک منهدم شد.
در بخش جنوبی دونتسک، نیروهای اوکراینی در نزدیکی شهرک های پریوتنوئه در منطقه زاپوروژیه و روونوپول در جمهوری خلق دونتسک مورد حمله قرار گرفتند. علاوه بر این، فعالیت یک گروه خرابکارانه و شناسایی اوکراینی در نزدیکی روستای نوومیخایلوفکا در جمهوری خلق دونتسک سرکوب شد.
در جهت زاپوروژیه، تجمع پرسنل نظامی و تجهیزات نظامی اوکراینی در روستاهای مارفوپول، مالیه ششرباکی و مالایا توکماچکا در منطقه زاپوروژیه آنها را در هم شکست. مجموع تلفات کیف در 24 ساعت در این جهت ها بالغ بر 260 سرباز، سه خودروی زرهی جنگی، سه خودرو و هویتزر از نوع D-20 و Msta-B بود.
دو انبار مهمات اوکراینی در مالایا توکماچکا و اورخوف در منطقه زاپوروژیه نیز منهدم شد.
در بخش کوپیانسک جبهه، واحدهای اوکراینی در Masyutowka، Timkovka، Tabayevka، Olshana و Kislovka در منطقه خارکف مورد حمله قرار گرفتند. چهار گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی در مناطق Novoselovskoye در جمهوری خلق Luhansk و Berestovoye در منطقه خارکف سرکوب شدند. در طول روز، بیش از 50 سرباز اوکراینی کشته شدند، سه خودروی زرهی جنگی، پنج خودرو و یک هویتزر D-20 منهدم شد.
در منطقه خرسون، حداکثر 50 سرباز اوکراینی ظرف یک روز کشته شدند، چهار خودرو، سه سیستم توپخانه M777 و یک اسلحه خودکششی Akazija منهدم شدند.
علاوه بر این، یک انبار مهمات نیروهای اوکراینی در نزدیکی مولودیوشنویه در منطقه خرسون منهدم شد.
پدافند هوایی روسیه در طول روز سه موشک HIMARS و دو موشک زمین به هوای S-200 اصلاح شده برای حمله به اهداف زمینی و همچنین سیزده پهپاد اوکراینی را رهگیری کرد.


نماینده مجلس کریمه: اودسا نیز باید آزاد شود

به گفته ولادیمیر کنستانتینوف، رئیس پارلمان کریمه، آزادسازی اودسا از کنترل دولت کیف یکی از مهم ترین نتایج عملیات نظامی در اوکراین خواهد بود. وی در گفتگو با خبرگزاری ریانووستی گفت:
“تامین کنترل روسیه بر کل ساحل شمالی دریای سیاه بسیار مهم است. نکته کلیدی در اینجا اودسا است. آزادسازی این شهر یکی از مهمترین نتایج عملیات نظامی برای ما خواهد بود.”
اودسا که توسط امپراطور روسیه کاترین کبیر تأسیس شد، هنوز هم «روسی‌ترین» شهر اوکراین در نظر گرفته می‌شود – علیرغم سرکوب کسانی که می‌خواهند روسی صحبت کنند و بناهای تاریخی مربوط به روسیه را تخریب می‌کنند.کارشناس ترک معامله غلات: غرب دیگر به غلات اوکراین نیاز ندارد


آخرین مهلت تمدید قرارداد موسوم به «معامله سبز» که تا ۱۷ جولای اعتبار دارد، نزدیک است. به گفته آیدین سزر، کارشناس سیاسی ترکیه و نماینده سابق تجاری ترکیه در مسکو، تمدید قرارداد از سوی روسیه با توجه به اینکه این کشور ادعاهای مشروعی برای اجرای توافق دارد و کشورهای غربی هم علاقه ای به غلات اوکراینی ندارند، تعجب آور خواهد بود.:
«بی‌تفاوتی غرب به این توافق را می‌توان اینگونه فهمید که آنها دیگر علاقه‌ای به غلات اوکراینی ندارند و بسیاری از کشورهای اروپایی غلات و محصولات کشاورزی اوکراین را ممنوع کرده‌اند. بنابراین می توان گفت که کشورهای غربی دیگر نیازی به این توافق ندارند.»
غرب به شروط مسکو پاسخ نمی دهد، زیرا هدف اصلی آن تشدید تحریم ها علیه روسیه است. در این زمینه اگر روسیه توافق را تمدید نکند، می توان آنرا به خوبی درک کرد. به نظر من درست هم خواهد بود.
این کارشناس همچنین یادآور شد که خواسته های روسیه برای اتصال مجدد Rosselkhozbank به سوئیفت، رفع محدودیت های بیمه کشتی های روسی و موارد دیگر برآورده نشده است. وی تاکید کرد که اگر سازمان ملل و کشورهای غربی همچنان به غلات اوکراین علاقه مند هستند، باید توافق جدیدی منعقد شود که تمام شرایط و خواسته های روسیه را در نظر بگیرد.

واشنگتن پست: مشکلات نیروهای مسلح اوکراین در غلبه بر میادین مین نشان دهنده آسیب پذیری فناوری جنگ غربی است.

مشکلاتی که ارتش اوکراین در غلبه بر میادین مین در طول تلاش های تهاجمی خود علیه مواضع روسیه با آن مواجه شد، آسیب پذیری خودروهای جنگی ارائه شده توسط غرب را نشان داد.
مشکلات اوکراین با میدان های مین آسیب پذیری نفربرهای زرهی و تانک ها، به ویژه خودروهای جنگی پیاده نظام آمریکایی بردلی و تانک های لئوپارد آلمانی را آشکار کرده است.
این روزنامه یادآور می شود که این وسایل نقلیه باید “نقش کلیدی” را در حمله اوکراین ایفا کنند.
والری زالوشنی، فرمانده عالی نیروهای مسلح اوکراین، پیشتر در مصاحبه با واشنگتن پست تاکید کرده بود که کی یف به تجهیزات مین زدایی با کنترل از راه دور نیاز دارد.

پوتین درباره بمب‌های خوشه‌ای برای کیف: ما حق اقدامات دقیقا مشابه را برای خود محفوظ می‌دانیم.

تصمیم آمریکا برای ارائه بمب های خوشه ای به اوکراین با محکومیت شدید روسیه مواجه شده است. این کشور استفاده از چنین سلاح هایی را سطح دیگری از تشدید تنش می بیند. ولادیمیر پوتین تهدید به اقدامات متقابل کرد.
رئیس جمهور روسیه برای اولین بار در شبکه تلویزیونی Rossiya-1 درباره تصمیم بحث برانگیز آمریکا برای تامین بمب های خوشه ای به اوکراین اظهار نظر کرد. در گفتگو با مجری برنامه مسکو. کرملین پوتین، پاول ساروبین، رئیس دولت، استفاده از بمب های خوشه ای را جرم توصیف کردند. وی در صبحت های خود به ارزیابی دولت آمریکا اشاره کرد که گفته می شود چندی پیش نیز استفاده از این گونه سلاح ها را جرم توصیف کرده بود.


کارشناس نظامی: کیف احتمالا لوگانسک را با مهمات خوشه ای دوربرد گلوله باران کرده است

سرهنگ بازنشسته شبه نظامیان خلق جمهوری خلق لوگانسک و کارشناس نظامی آندری ماروچکو به خبرگزاری تاس گفت، نیروهای مسلح اوکراین با استفاده از بمب های خوشه ای دوربرد به بخش جنوب غربی شهر لوگانسک حمله کردند.
“در ساعت 10:00 به وقت مسکو، ساکنان محلی در جنوب غربی شهر لوگانسک استفاده از پدافند ضد هوایی را شنیدند، سپس انفجارهای مداوم، بسیار شبیه به انفجار مهمات خوشه ای رخ داد، یعنی فقط یک مورد وجود نداشت. انفجار، اما تعداد زیادی از آنها و تقریبا به طور همزمان. من می توانم حدس بزنم که این یک موشک دوربرد بود، البته با قسمت خوشه ای. اما هنوز نمی توانم با اطمینان بگویم که ارتش اوکراین از چه نوع موشکی استفاده کرده است.
ماروچکو معتقد است که نیروهای اوکراینی در این حمله به لوگانسک از نوع جدیدی از مهمات استفاده کردند.منطقه بلگورود: یک زن در گلوله باران اوکراین در شبکینو جان خود را از دست داد

هنگامی که ارتش اوکراین منطقه بازار مرکزی در شبکینو در منطقه بلگورود را گلوله باران کرد، یک زن کشته شد. این توسط فرماندار منطقه ویاچسلاو گلادکوف گزارش شده است. سربازان اوکراینی از چند راکت انداز Grad برای حمله به منطقه مرکزی بازار در شبکینو استفاده کردند. رئیس منطقه در تلگرام نوشت:
با کمال تاسف، یک نفر – خانمی که در زمان گلوله باران در پیاده رو مشغول دوچرخه سواری بود – بر اثر جراحات وارده بر اثر اصابت ترکش جان خود را از دست داد.


ایست بازرسی هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی در ساحل راست دنیپر منهدم شد

نیروهای روسیه روز شنبه در یک حمله هوایی یک پست بازرسی هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی و ایستگاه ارتباطی استارلینک را در ساحل راست رودخانه دنیپر در منطقه خرسون منهدم کردند. سخنگوی اورژانس منطقه به خبرنگاران گفت.
وی خاطرنشان کرد که به لطف کار هماهنگ یگان های گروه نیروهای دنیپر، سه هویتزر 155 میلی متری M777 در طول روز منهدم شد.


جبهه در جنوب دونتسک: نیروهای روسی حملات اوکراین را در نزدیکی ماکاروفکا دفع کردند

اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه شرق گزارش داد، نیروهای گروه شرق نیروهای مسلح روسیه چندین حمله اوکراینی را به سمت جنوب دونتسک دفع کردند و چندین خودروی زرهی را منهدم کردند.
به گفته وی، آتش توپخانه روسیه گروهی از جنگنده های اوکراینی را در منطقه نوودونتسکویه که قصد پیشروی به سمت استاروماژورسکویه را داشتند، درهم شکست. علاوه بر این، یک واحد خمپاره در Novomajorskoye از بین رفت و یک انبار مهمات در Prechistovka منهدم شد. نیروی هوایی روسیه به مواضع ملی‌گرایان اوکراینی در ماکاروفکا، نوودونزکویه و اوروشانویه حمله کرد.

در بخش جلویی زاپوروژیه، واحدهای شناسایی هوایی و آتش توپخانه روسیه یک گروه شناسایی اوکراینی، و همچنین خودروهای جنگی زرهی و تجمعات شبه نظامیان را در نزدیکی Prijutnoye منهدم کردند. یک گروه شناسایی اوکراینی نیز در نزدیکی Lobkovoe منهدم شد.منطقه خرسون: ارتش اوکراین دست کم 100 سرباز را در نزدیکی پل آنتونوف به کشتن داد.

ولادیمیر سالدو، فرماندار موقت منطقه، روز یکشنبه به خبرگزاری تاس گفت. بر اساس برآوردهای اولیه، حداقل 100 سرباز توسط نیروهای مسلح اوکراین در درگیری در نزدیکی پل آنتونوف در منطقه خرسون کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.
وی همچنین خاطرنشان کرد که بخش مهمی از نظر تاکتیکی در نزدیکی پل آنتونوف توسط نیروهای اوکراینی پاکسازی و تحت کنترل ارتش روسیه درآمده است. به نظر سالدو، نیروهای روسی پتانسیل رزمی ارتش اوکراین را به شدت تضعیف کرده اند.وزارت خزانه داری آمریکا: مبارزه با فرار روسیه از تحریم ها به وظیفه اصلی سال تبدیل می شود

دولت آمریکا یکی از وظایف اصلی سال 2023 را جلوگیری از دور زدن روسیه از تحریم های اعمال شده علیه این کشور می داند. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه گفت.
یلن افزود که ایالات متحده و متحدانش “به محدود کردن دسترسی روسیه به تجهیزات و فناوری نظامی” مورد نیاز برای عملیات نظامی ویژه در اوکراین ادامه خواهند داد.
به گفته وزیر خزانه داری، یکی دیگر از وظایف مهم واشنگتن، حمایت مضاعف از اوکراین در این هفته است. او تاکید کرد که پایان دادن به جنگ در اوکراین “بهترین گام” است که می توان “برای اقتصاد جهانی” برداشت.گزارش رسانه‌ها: در صورت شکست قرارداد غلات، کیف می‌تواند ماهیانه ۵۰۰ میلیون دلار از درآمد خود را از دست بدهد

اوکراین در طول قرارداد غلات 9.8 میلیارد دلار غلات صادر کرد. ریانووستی بر اساس داده های سازمان ملل متحد، وزارت کشاورزی اوکراین و گمرک این کشور محاسبه کرده است که در صورت رعایت نکردن این توافق، کشور تا 500 میلیون دلار در ماه ضرر می کند.

بر اساس محاسبات این آژانس، بین اوت 2022 تا ژوئن 2023، اوکراین 50.6 میلیون تن غلات به ارزش 9.8 میلیارد دلار صادر کرده است.

بیشترین صادرات از طریق بنادر انجام شده است: در مدت توافق، سهم تحویل از این بنادر 78 درصد بوده و در ماه‌های اخیر به بیش از 80 درصد رسیده است. بقیه از طریق راه آهن، جاده و کشتی حمل می شود.


بئربوک: کاش میتوانستیم با پوتین مذاکره کنیم

به گفته انالنا بائرباک، وزیر امور خارجه روسیه، آنها هر روز تلاش می کنند تا به مذاکرات عادی با روسیه بازگردند، اما متاسفانه این ممکن نیست.
بئربوک وزیر امور خارجه (سبزها) هیچ مبنایی برای مذاکرات با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد اوکراین در آینده قابل پیش بینی نمی بیند. ای کاش می توانستیم مذاکره کنیم. اما در حال حاضر این در یک آرزو است و همیشه آن چیزی که میخواهید با واقعیت جور در نمی‌آید.
“او در مصاحبه مشترک با ولادیمیر کلیچکو، بوکسور سابق در گفتگویی با تارنمای دست راستی ولت و بیلد و پولیتیکو متعلق به انتشارات اشپرینگر گفت که امکان مذاکره با پوتین وجود ندارد.

«وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد که در دوره قبل از جنگ تجاوز، تلاش هایی برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش در میز مذاکره انجام شده است. پاسخ این بود که ۱۰۰ هزار سرباز وارد شدند.»
البته ایشان فراموش میکنند ده ها بار تقاضای روسیه برای مذاکره و پاسخ به پیشنهادات این کشور قبل از درگیری در اوکراین از طرف غرب و ارباب خانم رئیس بی جواب ماند و تهدید ایشان که روسیه را ویران خواهیم کرد هنوز از یاد کسی نرفته!
«ما هر روز سعی می کنیم به مذاکرات عادی با روسیه بازگردیم و این کشور از نظر دیپلماتیک به نقطه ای بازگردد که صلح مهمترین چیز است. متاسفانه این واقعیت نیست. واقعیت، جنگ وحشیانه روسیه است.»

اوکراین باید بتواند صلح را دوباره بدست آورد، بئربوک گفت. این تنها در صورتی کار خواهد کرد که این جنگ وحشیانه تجاوز روسیه پایان یابد، اگر سربازان روسی اوکراین را ترک کنند و این حملات شبانه روزانه توسط هواپیماهای بدون سرنشین، موشک ها و بمب ها در اوکراین متوقف شود.

کندی جونیور بسیج نیروهای ذخیره در ایالات متحده را برای آماده شدن برای جنگ با روسیه می خواند

رابرت کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری آمریکا، تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای اعزام نیروهای ذخیره آمریکایی به اروپا را به عنوان آمادگی برای جنگ با روسیه می داند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز از تصمیم بایدن انتقاد کرد.

رابرت کندی جونیور نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای اعزام نیروهای ذخیره اضافی ارتش به اروپا، آماده سازی برای جنگ با روسیه است. او نوشت:

«بایدن به تازگی سه هزار نیروی ذخیره را برای تقویت نیروهای آمریکایی در اروپا به عنوان بخشی از عملیات قاطعیت اقیانوس اطلس فراخواند. من از مردم می خواهم معنی این بسیج را بفهمند.»

تصمیم بایدن در شبکه اجتماعی Truth Social نیز مورد انتقاد یکی دیگر از نامزدها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا قرار گرفت. ترامپ نوشت:

«آخرین کاری که دولت نالایق او باید انجام دهد این است که ما را به سمت جنگ جهانی سوم سوق دهد.»

به گفته این سیاستمدار که قبلا تمایل خود را برای کاندید شدن دوباره به عنوان رئیس دولت آمریکا اعلام کرده بود ، “افزایش بی پروای” درگیری در اوکراین نیروهای مسلح ایالات متحده را به آستانه فاجعه سوق می دهد. ترامپ اشاره کرد که تصمیم برای انتقال سربازان به اروپا مرزهای ایالات متحده را بدون محافظت می گذارد.

در ۱۳ ژوئیه، بایدن فرمان اجرایی را امضا کرد که به واشنگتن اجازه می داد تا ۳۰۰۰ نیروی ذخیره را برای شرکت در عملیات قاطعیت اقیانوس اطلس برای تقویت بازدارندگی در جناح شرقی ناتو در اروپا خارج کند. واشنگتن این عملیات را پس از الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد.

کامالا هریس از طرح هایی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی پرده برداری کرد: “جمعیت را کاهش دهید”

فقط یک لغزش زبانی؟ معاون رئیس جمهور ایالات متحده، کامالا هریس، طی یک سخنرانی اظهار داشت که اگر «جمعیت» کاهش یابد، آب و هوا و محیط زیست بهتر خواهد بود. بعداً ادعا شد که منظور آلودگی هوا بوده است.

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده، روز جمعه در طی سخنرانی در دانشگاه ایالتی کاپین در بالتیمور، یک افتضاح اساسی بالا آورد که سر و صدای زیادی به پا کرد. او علاوه بر سرمایه گذاری در انرژی های پاک و وسایل نقلیه الکتریکی، «کاهش جمعیت» را پیش نیاز مبارزه با تغییرات آب و هوایی ذکر کرد.
سپس کاخ سفید تلاش کرد تا آسیب را ترمیم کند و اشتباه را اصلاح کرد. گفته می شود که منظور هریس “کاهش آلودگی” بوده است. البته که منظور کاهش آلودگی بوده!!!

مجارستان: کشورهای اتحادیه اروپا خواستار تمدید ممنوعیت واردات غلات اوکراینی هستند


مجارستان، بلغارستان، رومانی، لهستان و اسلواکی از کمیسیون اروپا خواسته اند تا ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی اوکراین را به این کشورها گسترش دهد. ایستوان ناگی وزیر کشاورزی مجارستان اعلام کرد:

«در مورد محدودیت‌های واردات، مجارستان با بلغارستان، لهستان، رومانی و اسلواکی موضع مشترک دارد مبنی بر اینکه کمیسیون اروپا باید ممنوعیت واردات غلات اوکراینی را پس از ۱۵ ژوئن تمدید کند. باید پس از سپتامبر تمدید شود، زیرا این تنها راه برای حفاظت از منافع کشاورزان اروپایی است.»

به گفته وی، کشاورزان مجارستانی مبلغ ۱۵.۹۳ میلیون یورو از اتحادیه اروپا غرامت دریافت کردند که “در مقایسه با میزان خسارت بسیار نمادین است”.


نیروهای پدافند هوایی دو هدف هوایی را بر فراز بلگورود سرنگون کردند

سامانه پدافند هوایی بعدازظهر شنبه دو هدف هوایی را در نزدیکی بلگورود سرنگون کرد. بر اساس اطلاعات اولیه، کسی آسیب ندیده است. ویاچسلاو گلادکوف فرماندار این منطقه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد:

“سیستم پدافند هوایی ما بر فراز بلگورود فعال شده است. دو هدف هوایی که به شهر نزدیک شده بودند سرنگون شد. بر اساس اطلاعات اولیه تلفات جانی نداشته است.”

ارتش روسیه چهار حمله اوکراینی را در نزدیکی منطقه جنگلی سربریانسکی دفع کرد


واحدهای اوکراینی چهار بار سعی کردند به مواضع نیروهای روسی در نزدیکی منطقه جنگلی سربریانسکی حمله کنند، اما یک تانک، دو نفربر زرهی و یک خودروی زرهی را از دست دادند. آنها همچنین متحمل خسارات پرسنلی قابل توجهی شدند. این چیزی است که الکساندر ساوچوک، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه نیروهای مرکزی روسیه به ریانووستی گفت.
وی افزود: خدمه پرتابگرهای چندگانه سنگین روسی سولنزپیوک هفت هدف را در جهت کراسنی لیمان اصابت کردند: دو پایگاه و پنج نقطه استقرار نیروهای اوکراینی.نیروهای روسیه حمله پهپادی اوکراینی به سواستوپل را دفع کردند

نیروهای ضد هوایی روسیه حمله هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی به سواستوپل را دفع کردند: دو نفر از آنها در منطقه بندر منهدم شدند، یکی بر فراز دریا سرنگون شد، پنج نفر توسط نیروهای جنگ الکترونیک دفع شدند. این را میخائیل راسوژایف فرماندار این شهر اعلام کرد. وی تاکید کرد:
تاکید می کنم: هیچ هدفی – نه در شهر و نه در منطقه آبی – آسیب ندیده است. ارتش ما با اطمینان و آرامش حمله پهپادهای دشمن به سواستوپل را دفع کرد.
وی بعداً اضافه کرد که یک پهپاد دیگر نیز سرنگون شده است.

منطقه سومی حملات به چندین منطقه را ثبت کرد.

به گزارش کیو ایندیپندنت، اداره نظامی در منطقه سومی اوکراین از گلوله باران روسیه خبر داد. روسیه در 24 ساعت گذشته به هشت منطقه در این شهرستان حمله کرده است که منجر به حداقل 137 انفجار شده است. در شهرداری کراسنوپیلیا، سه ساختمان مسکونی خصوصی، یک گاراژ، یک ساختمان تجاری غیرمسکونی و یک خط لوله گاز آسیب دیدند.

اوکراین فاقد تجهیزات پاکسازی مین است

به نظر می رسد که اوکراین کمتر از 15 درصد از تجهیزات مین زدایی و مهندسی را که از غرب درخواست کرده بود، دریافت کرده است. واشنگتن پست به نقل از یک مقام بلندپایه اوکراینی که نخواست نامش فاش شود، گزارش می دهد. بر اساس اطلاعات اوکراین در ماه ژوئن، حداقل 200000 کیلومتر مربع از این کشور توسط نیروهای روسیه مین گذاری شده است. والری زالوشنی، فرمانده عالی نیروهای مسلح اوکراین، به روزنامه می‌گوید: به دلیل وجود مین‌های ضد تانک و ضد نفر متعدد، تانک‌های تامین‌شده توسط غرب برای شکستن خطوط روسیه با مشکل مواجه می‌شوند. او می گوید: «ما به تجهیزات ویژه نیاز داریم، ما به تجهیزات ویژه پاکسازی مین از راه دور نیاز داریم.»