آمریکا و مزدورانش برای جنگ در سوریه آماده میشوند.نیروهای نیابتی به سمت میدان‌های نفتی اشغال شده توسط ایالات متحده در شمال شرق سوریه پیش می‌روند.

ترجمه مجله هفته

در حالی که تنش‌ها بین واشنگتن و مسکو در سوریه در حال افزایش است، طراحان نظامی ایالات متحده مزدوران کرد رژاوا و سنی جهادی خود را به دیرالزور ارسال کرده‌اند

بر اساس گزارش رسانه های عربی زبان لبنان، ارتش ایالات متحده در حال اعزام نیروهای کمکی از دو جریان تروریستی نظامی سنی، قوت السناد و جیش الثوار، به سمت میدان‌های نفتی کونوکو و ال عمر در منطقه نفتخیز در استان دیرالزور در شرق سوریه است.

ارتش ایالات متحده و نیروهای نیابتی آن، نیروهای دموکراتیک سوریه (کردهای روژاوا)، بخش‌های بزرگی از دیرالزور را از سال ۲۰۱۷ اشغال کرده‌اند، زمانی که آنها این استان را در یک رقابت با ارتش عربی سوریه (SAA) تصرف کردند و مناطق تولید انرژی و غلات سوریه را تحت کنترل خود درآوردند.

آمریکا و نیروهای دموکراتیک سوریه قلمرو داعش را در شمال و شرق فرات اشغال کردند در حالی که ارتش سوریه و متحدان روسی و ایرانی آنها حاکمیت سوریه را بر قلمرو داعش در جنوب و غرب رودخانه دوباره برقرار کردند.

ایالات متحده همچنین از شبه‌نظامیان یا تروریست های جهادی سنی را در شمال شرق سوریه حمایت میکند که با کردهای مزدور آمریکا همکاری می‌کنند، مانند قوت السناد و جیش الثوار، و گاهی اوقات به عنوان بخشی از نیروهای دموکراتیک سوریه وارد صحنه میشوند و گاهی اوقات به عنوان بخشی از ارتش آزاد سوریه (جریان اسلامی متحد ترکیه و آمریکا) که اکنون منحل شده است، عمل میکنند.

آمریکا همچنین گذرگاه مرزی الطنف به عراق را که در فاصله بیشتری از جنوب قرار دارد، اشغال کرده و یک پایگاه در آنجا ساخته است.

منابع المیادین و الحدث افزودند: «واشنگتن به نیروهای دموکراتیک سوریه و گروه‌های وابسته به آن اطلاع داد که برای هر حمله به منطقه از ساحل غربی فرات آماده شوند، ارتش آزاد سوریه را بسیج کردند و از آنها خواستند که از هرگونه حمله به منطقه ۵۵ کیلومتری در الطنف خودداری کنند».

نیروهای سوری که از سوی ایران حمایت می‌شوند، به‌طور گاه‌به‌گاه حملاتی را علیه پایگاه‌های ایالات متحده در سوریه برای پایان دادن به اشغال انجام داده‌اند.

چند روز پیش، منابعی به الحدث گفتند که نیروهای دموکراتیک سوریه در امتداد خطوط تماس که مناطق تحت کنترل آنها را با مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در سواحل فرات در شمال و شرق دیرالزور متصل می‌کند، در حالت آماده‌باش نظامی قرار دارند.

این هشدار پس از آن صادر شد که نیروهای دموکراتیک سوریه همه ایستگاه‌های کنترل شورای نظامی دیرالزور در منطقه را تخلیه و با ایستگاه‌های کنترل آسایش [پلیس نیمه مخفی کرد] و نیروهای دموکراتیک سوریه جایگزین کردند.

شورای نظامی دیرالزور که قبلاً بخشی از ارتش آزاد سوریه بود، با داعش همکاری کرد تا به سازمان در تصرف دیرالزور در سال ۲۰۱۴ کمک کند و بعداً در جریان مسلح کردها ادغام شد.

این هفته نیروهای دموکراتیک سوریه همچنین ۵۰۰ خودروی زرهی نظامی را از شهر قامشلی در شمال استان الحسکه به شهرهای جدید عکاد، البصری و میدان نفتی العمر در شمال شرق دیرالزور برای تقویت مواضع خود در برابر ارتش سوریه و متحدانش در منطقه منتقل کردند.

منابع محلی به الحدث تأیید کردند که نیروهای آمریکایی در ارتباط با ورود نیروهای کمکی نیروهای دموکراتیک سوریه به منطقه، یک بالن جاسوسی جدید در پایگاه خود در میدان گازی کونوکو در شمال دیرالزور نصب کرده‌اند.

در واکنش به نفوذ هرچه بیشتر نیروی هوایی روسیه در مناطق اشغال شده توسط ایالات متحده، واشنگتن حضور غیرقانونی واشغالگرانه خود را در سوریه به سرعت تقویت کرده است.

برای مقابله با این موضوع، پنتاگون اخیراً یک اسکادران اف-۲۲ را به اردن همسایه سوریه اعزام کرده است. علاوه بر این، پنتاگون روز جمعه اعلام کرد که جنگنده‌های اف-۱۶ را به خلیج فارس اعزام می‌کند تا در صورت لزوم با یکی دیگر از مهم‌ترین متحدان سوریه: ایران بجنگد.