اخبار جنگ اوکراین ۱۵ ژوئیه

هشدار هوایی و انفجار در چهار منطقه اوکراین

بر اساس نقشه هشدار alertmap.ru، در مناطق سومی، خارکف، پولتاوا و دنپروپتروفسک اوکراین هشدار هوایی اعلام شده است. علاوه بر این، کانال های محلی تلگرام از انفجار خبر می دهند.
آژیرهای خطر در بخش‌هایی از دونتسک و استان زاپوروزیه به طور موقت تحت کنترل اوکراین به صدا درآمد.نیویورک تایمز: اوکراین ۲۰ درصد از تجهیزات و تسلیحات خود را از زمان شروع ضد حمله از دست داده است


نیویورک تایمز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد، گفته می شود که نیروهای اوکراینی حدود ۲۰ درصد از تجهیزات و تسلیحات خود را از زمان شروع ضد حمله از دست داده اند.
بر اساس اطلاعات روزنامه، اما اخیرا تعداد تلفات تجهیزات به ده درصد کاهش یافته است. این به دلیل این واقعیت است که ارتش اوکراین در بسیاری از جهات متوقف شده است و تلاشی برای پیشروی بیشتر ندارد.

همچنین خاطرنشان می شود که مقامات آمریکایی تنها با افشای درصد تجهیزات از دست رفته موافقت کرده اند و حتی از ارائه تعداد تقریبی سلاح های منهدم شده خودداری کرده اند.

ممکن است پوتین نخواهد توافقنامه غلات را تمدید کند

پوتین در یک تماس تلفنی به سیریل رامافوسا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی هشدار داد که هیچ مبنایی برای تمدید قرارداد حمل غلات اوکراینی از طریق دریای سیاه وجود ندارد. کرملین پس از مذاکرات اعلام کرد که خواسته های مسکو برای پایان دادن به محدودیت های صادرات مواد غذایی و کودهای شیمیایی روسیه محقق نشده است. این قرارداد دوشنبه این هفته (17 ژوئیه) منقضی می شود. تعلیق نیز تا زمانی که روسیه شرایط خود را برآورده نکند امکان پذیر است.

خرسون: نیروهای روسی بیشتر جزایر دنیپر را کنترل می کنند


نیروهای مسلح فدراسیون روسیه اکثر جزایر در دلتای دنیپر را کنترل می کنند. بقایای نیروهای اوکراینی در پل آنتونوف محاصره شده اند. این را ولادیمیر سالدو سرپرست فرمانداری منطقه خرسون در کانال تلگرامی خود اعلام کرد:
تمام تلاش‌ها برای عبور از کرانه چپ با نیروهای قابل تشخیص سرکوب شده است – اخیراً سه قایق با پرسنل در نزدیکی روستای Sofiyivka هنگام فرود غرق شدند.
سالدو خاطرنشان کرد که “طرح های فرماندهی تشکیلات مسلح رژیم کی یف برای استفاده از موقعیت پس از فاجعه در نیروگاه برق آبی کاخوفکا به طور کامل شکست خورد.” این مقام مسئول افزود:
«همانطور که قبلاً گفتم، وضعیت عملیاتی در خط تماس برای ارتش ما مطلوب بوده است.»


پس از حمله پهپادی به نیروگاه های هسته ای در منطقه کورسک، مسکو کیف را به تروریسم هسته ای متهم کرد.

وزارت خارجه روسیه روز شنبه حمله اوکراین به شهر کورچاتوف در منطقه کورسک روسیه را به شدت محکوم کرد. ماریا زاخارووا، سخنگوی این مقام، دولت کیف را به تروریسم هسته ای متهم کرد. حملات تروریستی علیه نیروگاه های هسته ای روسیه می تواند به یک فاجعه هسته ای جدی در اروپا منجر شود. این دیپلمات از سازمان های بین المللی درخواست کرد:
«ما از جامعه بین‌المللی و همچنین رهبری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان ملل می‌خواهیم که به این واقعیت توجه کنند و رفتار غیرمسئولانه کیف را به شدت محکوم کنند.»

زاخارووا گفت این اولین بار نیست که اوکراین ایمنی نیروگاه هسته ای کورسک را تهدید می کند. در آگوست گذشته، خرابکاران اوکراینی دکل های برق را در منطقه منفجر کردند و در نتیجه عملکرد عادی نیروگاه هسته ای را به خطر انداختند.

در ۱۴ جولای یک پهپاد اوکراینی در شهر کورچاتوف سقوط کرد و منفجر شد. این حادثه تنها در چند کیلومتری NPP کورسک رخ داد. نمای یک ساختمان مسکونی ۹ طبقه و یک درمانگاه خصوصی مجاور بر اثر انفجار آسیب دید. هیچ تلفات یا جراحتی گزارش نشده است. به گفته مقامات روسی، نیروگاه هسته ای کورسک همسایه هدف این حمله بوده است.پدافند هوایی روسیه سه موشک HIMARS را رهگیری کرد


وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه گزارش داد که نیروهای روسیه به حملات خود به مواضع نظامی اوکراین ادامه می دهند. به گفته سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این مقام، در 24 ساعت گذشته 73 واحد توپخانه و 93 مکان با فناوری و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است. انبارهای مهمات متعلق به سه تیپ مخالف در نزدیکی شهرهای یامپول در جمهوری خلق دونتسک و مالایا توکماچکا و نووسولجونویه در منطقه زاپوروژیه منهدم شد.
پدافند هوایی روسیه در 24 ساعت گذشته 3 فروند موشک HIMARS را رهگیری کرد. کوناشنکوف گفت: علاوه بر این، شش پهپاد اوکراینی نیز منهدم شد.

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست روزانه خود از تلاش‌های بیشتر نیروهای اوکراینی برای پیشروی در خط تماس نزدیک دونتسک، جنوب دونتسک و نزدیک کراسنی لیمان خبر داد. ارتش روسیه با موفقیت این حملات را دفع کرد.

تشکیلات نیروهای جنوبی در بخش دونتسک در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ حمله دشمن را دفع کرد. علاوه بر این، یک گروه شناسایی و خرابکاری اوکراینی بی خطر شد. سخنگوی ارتش روسیه تلفات اخیر پرسنل دشمن را تا ۳۱۵ پرسنل ارتش اعلام کرد. ارتش اوکراین همچنین دو خودروی زرهی، سه خودروی وانت و یک هویتزر D-30 را از دست داد.

به گفته کوناشنکوف، نیروهای مرکزی روسیه دو حمله به بخش کراسنی لیمان در جبهه را دفع کردند و یک گروه شناسایی و خرابکاری مخالف را تشکیل دادند. در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷۰ سرباز اوکراینی کشته و دو خودروی زرهی، سه خودروی وانت و یک هویتزر D-20 از کار افتاده اند. ارتش روسیه همچنین یک انبار مهمات اوکراینی را منهدم کرد.

در خط تماس در جنوب دونتسک، واحد نیروهای شرقی دو تلاش برای حمله اوکراین را دفع کرد. علاوه بر این، دو گروه شناسایی و خرابکاری اوکراینی در آنجا نابود شدند. فعالیت یک گروه شناسایی و خرابکاری دشمن نیز در جبهه زاپوروژیه سرکوب شد. کوناشنکوف تلفات پرسنل ارتش اوکراین در این دو بخش را تا ۲۱۰ پرسنل ارتش تخمین زد. پنج خودروی زرهی اوکراینی، دو خودرو، دو دستگاه هویتزر D-30 و یک اسلحه D-20 از کار افتاده است. علاوه بر این، یک انبار مهمات اوکراینی نیز منهدم شد.

به گفته سخنگوی ارتش روسیه، دشمن در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ نفر از نیروهای ارتش را در بخش کوپیانسک از دست داده است. در این درگیری دو خودروی زرهی اوکراینی، سه خودرو، یک اسلحه خودکششی گووزدیکا و یک هویتزر D-20 منهدم شد.

کوناشنکوف گفت که اخیراً ۳۰ سرباز دشمن در جبهه چرسون کشته شدند. ارتش اوکراین همچنین سه خودرو، یک هویتزر Msta-B و یک اسلحه خودکششی Akazija را از دست داد.

“این امکان پذیر و ضروری است”
فرمانده کل قوا زالوژنی به حملات به خاک روسیه اعتراف کرد


کی یف به طور رسمی در مورد حملات به تاسیسات نظامی در روسیه اظهار نظر نمی کند. زالوژنی، فرمانده کل قوای اوکراینی در مصاحبه ای اذعان کرد که نیروهایش نیز به اهدافی در کشور همسایه حمله می کنند. به محض اینکه او ابزار لازم را داشته باشد، به «آزادسازی» کریمه نیز اقدام خواهد کرد.

والری زالوژنی، فرمانده کل قوای اوکراینی به حملات کشورش به خاک روسیه اعتراف کرده است. بر این اساس، او گفت که از سلاح های خود که در کشور تولید شده است برای این حملات استفاده کرده است. این مشکل ماست و باید تصمیم بگیریم که چگونه دشمن را بکشیم. ممکن است و لازم است که او را در خاک خود در جنگ بکشیم.» مناطق مرزی روسیه به ویژه بارها و بارها بمباران گسترده توپخانه و هواپیماهای بدون سرنشین از طرف اوکراین را تجربه کرده اند. این روزنامه آمریکایی خاطرنشان کرد که کی یف رسما به ضربات آن سوی مرز اعتراف نمی کند.

زالوژنی گفت: “اگر شرکای ما از استفاده از سلاح های خود می ترسند، ما با سلاح های خودمان می کشیم”، با اشاره به شرایط تحمیل شده توسط متحدان غربی برای حمله به قلمرو روسیه با سلاح های عرضه شده. برای محافظت از مردمم، چرا باید از کسی اجازه بگیرم تا کاری را که در خاک دشمن انجام میدهم انجام دهم؟» بر اساس این گزارش، زالوژنی مایل است سلاح های قابل توجهی از جمله موشک های کروز و همچنین حاکمیت بر حریم هوایی برای شکست «اشغالگران» روسی داشته باشد. اما این کشور تا سال آینده نمیتواند روی جنگندههای اف-۱۶ حساب کند.

“هیچکس جلوم رو نمیگیره”

بر اساس این گزارش، زالوژنی همچنین روشن کرد که او همچنین می خواهد شبه جزیره کریمه در دریای سیاه را که در سال ۲۰۱۴ توسط روسیه ضمیمه شده بود، بازگرداند. به محض اینکه ابزار داشته باشم، این کار را انجام خواهم داد. من اهمیتی نمی دهم، هیچ نمی خواهد مرا متوقف کند، ” او گفت. او نمی خواهد از تهدیدات هسته ای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بترسد.

دروغ های زلنسکی

در ماه مه، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در برلین این نگرانی را رد کرد که نیروهایش ممکن است با سلاح های مدرن غربی به خاک روسیه حمله کنند. ما به خاک روسیه حمله نمیکنیم. ما در حال آزاد کردن قلمرو قانونی خود هستیم، “زلنسکی در جلسه با اولاف شولتز صدراعظم آلمان گفت. ما نه وقت داریم، نه نیرو و نه سلاح اضافی برای این کار.» به گفته وی، مطابق با قوانین بین المللی، این کشور منحصرا بر «ازادسازی» سرزمین به رسمیت شناخته شده توسط کل جهان در حال آماده سازی ضد حمله است.

وزارت دفاع روسیه سربازگیری بهاره سربازان وظیفه پایان یافته است

کمپین خدمت اجباری که از اول آوریل در روسیه آغاز شده بود اکنون به پایان رسیده است. به گفته وزارت دفاع در مسکو، حدود 147000 سرباز وظیفه در بهار امسال فراخوانده شدند. از 20 آوریل، افراد استخدام شده به مراکز آموزشی خود در سراسر کشور اعزام شدند. به همین منظور، وزارت دفاع 14 پرواز نظامی، 153 پرواز غیرنظامی، 9 قطار نظامی و بیش از 2000 واگن را در قطارهای غیرنظامی مستقر کرد. حدود 490 سرباز وظیفه جوان در شرکت های به اصطلاح علمی و 200 عضو اعزامی از تیم المپیک روسیه در شرکت های ورزشی گنجانده شدند.
وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد که سربازگیری اجباری بهار 2023 در شرایط دشواری انجام شد. رسانه های خارجی تلاش کردند تا سربازی اجباری را از مسیر خارج کنند و نیروهای مسلح روسیه را بدنام کنند.مقامات روسیه در منطقه خرسون از حملات مداوم اوکراین به شهرک‌ها گزارش می‌دهند

مقامات روسیه در منطقه خرسون روز شنبه از حملات به شهرک های تحت کنترل ارتش روسیه در ساحل چپ دنیپر خبر دادند. ارتش اوکراین روز جمعه در مجموع 38 گلوله به سمت روستاهای آلیوشکی، پستچانوفکا، پرولتارکا و کازاچی لاگری شلیک کرد. در شب شنبه 31 گلوله دیگر به سمت شهرهای نوایا کاخوفکا، کاخوفکا، رادنسک و ساگی شلیک شد. هنوز گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی در دست نیست.

فرماندار بلگورود: نیروهای اوکراینی روز جمعه 57 گلوله به سمت شهرک های این منطقه شلیک کردند

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه مرزی بلگورود روسیه در تلگرام در مورد حملات مداوم اوکراین گزارش می دهد. آمارها نشان می دهد که ارتش اوکراین روز جمعه در مجموع 57 پرتابه به سمت شهرک های این منطقه شلیک کرده است. بر این اساس، در تاریخ 14ژوئیه 9 روستا در چهار شهرستان زیر آتش قرار گرفتند. یک پهپاد دشمن دو بمب انفجاری را بر فراز شهرک ژوراولوکا پرتاب کرد. این سیاستمدار نه تلفات و نه تلفات را گزارش می کند.
روز قبل، فرماندار از حملات اوکراین به شش منطقه در منطقه بلگورود خبر داد و تعداد گلوله های شلیک شده را 94 گلوله اعلام کرد.

فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از اینکه اجازه ندارد با سلاح های غربی به خاک روسیه حمله کند عصبانی است!

فرمانده عالی نیروهای مسلح اوکراین، والری زالوشنی، در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست، شکایت کرد که نمی تواند با شرایط خودش با روسیه بجنگد. ژنرال به شرایط غربی اشاره کرد که بر اساس آن ارتش اوکراین نمی توانست از موشک های تامین شده غرب در حملات به خاک روسیه استفاده کند. سالوشنی در این مصاحبه توضیح داد که به همین دلیل، اوکراین برای چنین تاکتیک تهاجمی فقط به مهمات ساخت داخل وابسته است. او این سوال را مطرح کرد:
“چرا باید از کسی اجازه بگیرم که در خاک دشمن برای نجات مردمم چه کنم؟ بنا به دلایلی باید به خاطر داشته باشم که در آنجا هیچ کاری نمی توانم انجام دهم. چرا؟ زیرا پوتین از سلاح های هسته ای استفاده خواهد کرد؟ به کودکانی که می میرند. اهمیت نده.”

در نتیجه زالوشنی بر حق خود اصرار دارد که خودش تصمیم بگیرد که ارتش اوکراین از چه ابزاری علیه دشمن استفاده کند. ژنرال گفت کشتن دشمن در قلمرو آن ممکن و ضروری است.
“اگر شرکای ما از استفاده از سلاح های خود بترسند، ما با سلاح های خودمان آنها را می کشیم. اما فقط به اندازه ای که لازم باشد.”


یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی به طور غیرمنتظره به کی یف سفر کرد

یون سوک یول رئیس جمهور کره جنوبی روز شنبه به طور غیرمنتظره وارد کیف شد. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، همسر کیم کیون هی، این سیاستمدار را همراهی می کند. این برنامه شامل بازدید از حومه کیف بوچا و ایرپن و همچنین مذاکره با ولادیمیر زلنسکی، رئیس دولت اوکراین است. یون قبلا از لیتوانی و لهستان دیدن کرده بود.

روسیه: مدرسه روستایی در حمله اوکراین نابود شد – هیچ قربانی وجود ندارد

مقامات امنیتی بخش تحت کنترل روسیه از منطقه زاپوروژیه روز شنبه اعلام کردند که یک مدرسه روستایی در حمله اوکراین در تاریخ 14 ژوئیه تخریب شد. حمله به روستای استولنوو در حدود ساعت 21 به وقت محلی رخ داد. ساختمان مدرسه کاملاً ویران شد.
هیچ کشته یا مجروحی گزارش نشده است.

رسانه های اوکراینی از خسارات ناشی از حملات شبانه روسیه گزارش می دهند

مقامات اوکراینی در شب شنبه برای چندین منطقه کشور اعلام وضعیت قرمز دادند. مناطق تحت تأثیر شامل مناطق Dnipropetrovsk، Poltava، Sumy و Kharkiv و بخش هایی از منطقه Zaporizhzhia و جمهوری خلق دونتسک تحت کنترل ارتش اوکراین بودند.
رسانه های محلی از انفجارهایی در منطقه Nikolaev گزارش دادند. گفته می شود پدافند هوایی در آنجا در حال اجرا است.
گزارش هایی نیز از انفجارها در شهر زاپوروژیه منتشر شد. بعداً رسانه های محلی گزارش دادند که آسیب هایی به یک هدف زیرساختی وارد شده است. چهار برج مسکونی مجاور نیز آسیب دیده اند. شیشه های پنجره در آنجا شکسته شد. یک نفر مجروح شد و به بیمارستان منتقل شد. جزئیات بیشتر در ابتدا در دسترس نبود.


وزیر دفاع بریتانیا اظهارات خود را در مورد کمبود قدردانی اوکراین شفاف‌سازی کرد

وزیر دفاع بریتانیا، بن والاس، اعلام کرده است که توصیه او به دولت کی یف برای نشان دادن قدردانی بیشتری برای حمایت غربی، تا حدی تحریف شده است. وزیر در فیس بوک نوشت:
“من در مورد این موضوع صحبت کرده ام که اوکراین گاهی اوقات باید بپذیرد که در بسیاری از کشورها و در برخی از مجالس چنین حمایت قوی وجود ندارد که در بریتانیا وجود دارد.”
والاس در درخواست خود برای قدردانی بیشتر از سوی اوکراین، بیشتر به شهروندان و پارلمان های کشورهای کمک کننده – و نه دولت ها – اشاره کرده است، همانطور که مشخص کرد. از این رو باید تلاش کرد تا شهروندان را از ضرورت این حمایت متقاعد کرد.
وزیر همچنین یک بار دیگر به سخنان خود مبنی بر اینکه بریتانیا آمازون نیست، بازگشت. این اظهارات در سال گذشته انجام شد. او با این کار فقط می خواست تأکید کند که ماهیت روابط دوجانبه “عملکردی” نیست، بلکه “همکاری” است.
“من شخصاً کمک به اوکراین تا زمان لازم ادامه خواهم داد.”

جمهوری خلق دونتسک از 45 حمله اوکراین در 24 ساعت گذشته گزارش داد

مقامات دونتسک اعلام کردند که در 24 ساعت گذشته 45 حمله توسط نیروهای اوکراینی ثبت شده است. بر این اساس، حداقل 257 گلوله به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین پرتابگرهای موشک چندگانه HIMARS و گلوله های 155، 152 و 122 میلی متری را به کار برد. پنج شهر هدف قرار گرفتند: گورلوکا، سایزیفو، دونتسک، مکه‌یفکا و دوکوچایفسک.
در حملات هیچ کشته یا زخمی گزارش نشده است. گفته می شود که در دونتسک و دوکوچایفسک پنج خانه مسکونی آسیب دیده اند. یک شیء زیرساختی غیرنظامی نیز آسیب دید.
روز قبل، مقامات دونتسک 36 حمله از اوکراین را گزارش کردند. یک غیرنظامی از شهر مکه‌یفکا در این حملات زخمی شد.


زلنسکی انتظارات از ضد حمله را کاهش می دهد

رئیس جمهور اوکراین، ولادیمیر زلنسکی، انتظارات از حمله جاری را کاهش داده است. او در سخنرانی ویدئویی شبانه خود گفت:
“ما باید به وضوح – تا حد امکان روشن – درک کنیم که نیروهای مسلح روسیه در مناطق جنوبی و شرقی ما همه چیز ممکن را برای متوقف کردن سربازان ما انجام خواهند داد.”
بنابراین، زلنسکی توضیح داد که باید از هر کیلومتری که نیروهای اوکراینی پیش می روند و از هر موفقیتی در نبرد سپاسگزار بود.
از زمان شروع ژوئن، نیروهای اوکراینی در حال تلاش برای بازپس گیری مناطقی هستند که توسط نیروهای روسی کنترل می شوند. هر دو طرف از درگیری های شدید گزارش می دهند.

آتش سوزی در نزدیکی شهر الوشکی در منطقه خرسون

در نزدیکی شهر الوشکی در منطقه خرسون، جنگلی پس از شلیک بمب های آتش زا توسط واحدهای اوکراینی آتش گرفت. این را اولگ سیروتا، معاون اول رئیس اداره نظامی-مدنی، روز جمعه به تاس گفت. او گفت:

“جنگل در حال سوختن است. آتش نشانان ما برای جلوگیری از گسترش آتش تلاش زیادی می کنند، اما شرایط آب و هوایی و همچنین گلوله باران سیستماتیک توپخانه، از جمله بمب های آتش زا، به آنها اجازه نمی دهد کار خود را به پایان برسانند.”
سیروتا افزود که واحدهای اوکراینی همچنین شهر را با بمب های آتش زا مورد حمله قرار دادند. در نتیجه، آتش سوزی در مناطق مسکونی رخ داده است. خبرگزاری روسی ریا نووشتی ویدیویی را منتشر کرد که در آن آتش سوزی شدیدی در جنگل های منطقه خرسون به دلیل گلوله باران واحدهای اوکراینی دیده می شود.


روسیه: کمک نظامی غرب به کی یف، به حل دیپلماتیک درگیری کمک نمی‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ماریا زاخاروا، در یک بیانیه مطبوعاتی که روز جمعه منتشر شد، گفت که روسیه موضع کشورهای غربی را که معتقدند کمک نظامی آنها به کی یف، راه حلی سیاسی و دیپلماتیک را نزدیک می کند، نمی پذیرد.

زاخاروا گفت: “ما به شدت منطق غرب را رد می کنیم که کمک نظامی به اوکراین باید راه حلی سیاسی و دیپلماتیک را نزدیک کند.”

زاخاروا خاطرنشان کرد که کشورهای غربی به پایان درگیری نظامی علاقه ای ندارند. او گفت که آنها در عوض از بحران ادامه دار سود می برند.

او گفت: “به نظر می رسد در نشست ناتو تصمیم گرفته شده است که یک جنگ بزرگ اروپایی آغاز شود.”

زاخاروا گفت که سلاح های غربی نمی تواند مسیر عملیات نظامی ویژه را تغییر دهد، که اهداف و وظایف آن به طور قطع توسط رهبری روسیه برآورده خواهد شد.واحدهای ویژه چچن سربازان اوکراینی دیگری را اسیر کردند

رئیس جمهوری چچن، رمضان قدیروف، روز جمعه در کانال تلگرام خود گزارش داد که واحد ویژه “آخامات” هشت سرباز اوکراینی را در خط مقدم آرتیموفسک اسیر کرده است. او همچنین ویدیویی منتشر کرد که در آن سربازان اسیر شده گردان پیاده نظام جداگانه ۴۱۹ اوکراینی را نشان می دهد.
آپتی آلودینوف، فرمانده واحد “آخامات” و معاون فرمانده ارتش دوم نیروهای مسلح روسیه در این ویدیو گفت: “این هشت نفر به لطف اسارت زنده خواهند ماند.”
قدیروف همچنین نوشت که وضعیت در خط مقدم آرتیموفسک پایدار است و همه چیز طبق برنامه پیش می رود.


جمهوری خلق لوهانسک: در ماه ژوئیه ۲۹ حمله اوکراینی دفع شد

وزارت دفاع جمهوری خلق لوهانسک روز جمعه اعلام کرد که در ماه ژوئیه ۲۹ حمله اوکراینی به این جمهوری دفع شد. این وزارتخانه گفت که نیروهای اوکراینی از سلاح های سنگین برای حمله به مناطق مسکونی استفاده کردند و باعث کشته و زخمی شدن غیرنظامیان شدند.
وزارت دفاع لوهانسک گفت که نیروهای اوکراینی همچنین سعی کردند به خط مقدم پیشروی کنند، اما با مقاومت شدید نیروهای جمهوری شکست خوردند. این وزارتخانه گفت که نیروهای اوکراینی ۱۲ سرباز و تعدادی تجهیزات را از دست دادند.
وزارت دفاع لوهانسک گفت که وضعیت در خط مقدم پایدار است و نیروهای جمهوری در حال پیشروی هستند.