اخبار جنگ اوکراین ۱۴ ژوئیه

“باج گیری اخلاقی”: اوربان در مورد درخواست کمک اوکراین اظهار نظر می کند

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، در مصاحبه با ایستگاه رادیویی Kossuth، دولت کیف را متهم کرد که وقتی درخواست میکند و از باج گیری اخلاقی استفاده می کند.

پیش از این، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا گفته بود که کی یف باید بیشتر از کمک غرب سپاسگزار باشد. ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز در پاسخ گفت: «من می‌توانم هر روز صبح از او برای کمک‌هایش به اوکراین تشکر کنم».

به گفته اوربان، والاس به سبک ارتباطی اوکراینی عادت ندارد. این سیاستمدار گفت: اگر در مشکل هستید و درخواست کمک می کنید، باید به درستی رفتار کنید. این برای اوکراینی ها کار نمی کند. اوکراینی ها به شدت خواستار باج گیری اخلاقی و بسیاری چیزهای دیگر هستند.
قابل درک است که اوکراین جهان را از دیدگاه خود می بیند، اما مجارستان نمی تواند موضع کی یف را بپذیرد، زیرا این کشور را بلافاصله وارد درگیری می کند.

وزارت دفاع روسیه: مین دریایی اوکراین “به طور غیرقابل کنترلی در حال حرکت” در دریای سیاه است


وزارت دفاع روسیه در مسکو اعلام کرد ناوگان دریای سیاه روسیه به تفنگداران دریایی درباره خطر مین در بخش شمال غربی آبراه هشدار داده است. خبرگزاری ریانووستی از گزارش وی نقل می کند:

«این هشدار به دنبال کشف یک مین دریایی اوکراینی است که کنترل نشده و کشتی های ایمن غیرنظامی را به خطر می اندازد.»

این آژانس گفت که فقدان حرفه ای و بی مسئولیتی نیروی دریایی اوکراین منجر به شناور شدن تعداد نامعلومی مین دریایی در دریای سیاه شده است.

سرویس مخفی داخلی روسیه FSB در مارس سال گذشته گزارش داد که ارتش اوکراین مسیرهای بندر اودسا، اوچاکوف، چرنومورسک و یوژنی را مین گذاری کرده است. مقامات در آن زمان گفتند که حدود 420 مین دریایی مورد استفاده قرار گرفت که بیشتر آنها بعداً در آب قرار گرفتند.

دو مین لنگر انداخته در سواحل اودسا، که سست شده بودند و توسط جریان امواج، بعداً در سواحل ترکیه و رومانی مشاهده شدند.

نزدیک به ۲۰ حمله اوکراینی دفع شد – گزارش جبهه وزارت دفاع روسیه.

وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود در مورد وضعیت در منطقه عملیات نظامی ویژه به روزرسانی می کند. به گفته سخنگوی وزارتخانه، سرلشکر ایگور کوناشینکوف، نیروهای مسلح اوکراین بارها سعی کردند بدون موفقیت در جبهه های دونتسک و کرملین پیشروی کنند.
در دونتسک، ارتش روسیه 16 حمله اوکراینی را دفع کرد. علاوه بر این، دو انبار مهمات ویران شد. تلفات اوکراین تا 280 سرباز، سه خودروی زرهی و چهار خودرو، یک توپخانه خودکششی ساخت لهستان از نوع کراب، یک توپخانه D-20 و یک رادار پدافند هوایی ساخت ایالات متحده از نوع AN-TPQ-36 بود.
در جهت کرملین، سه حمله اوکراینی دفع شد و فعالیت های یک گروه خرابکاری خنثی شد. در طول روز، اوکراین تا 90 سرباز، یک تانک، سه خودروی زرهی، سه خودرو و دو توپخانه D-30 از دست داد.
در جبهه های جنوب دونتسک و زاپوروژیه، نیروهای روسی سه گروه خرابکاری اوکراینی را نابود کردند. علاوه بر این، شش انبار مهمات ویران شد. در هر دو بخش، دشمن در مجموع تا ۲۱۰ سرباز، چهار خودروی زرهی، سه خودرو، یک سیستم توپخانه M777 ساخت ایالات متحده، دو توپخانه Msta-B و D-20 و یک توپخانه خودکششی Gwosdika را از دست داد.
در جبهه کوپیانسک، نیروهای مسلح اوکراین تا 20 سرباز، دو خودروی زرهی، سه خودرو و دو توپخانه D-20 را از دست دادند.
در جهت خارکف، تلفات اوکراین 70 سرباز، پنج خودرو، یک سیستم توپخانه M777 ساخت ایالات متحده، یک توپخانه خودکششی آکازیا و یک توپخانه D-30 بود. در منطقه زاپوروژیه، یک انبار سوخت ویران شد و سه پست فرماندهی نیروهای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت.
دفاع هوایی روسیه 9 موشک از پرتابگرهای چندگانه HIMARS و Uragan را رهگیری کرد. در مناطق خارکف، زاپوروژیه و خرسون و در جمهوری خلق دونتسک، 14 پهپاد اوکراینی سرنگون شدند.


حمله پهپادی به کورتشاتوف: زاخارووا ناتو را به حمایت از تروریسم هسته ای کی یف متهم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخارووا در تلگرام نوشت که مردم کشورهای عضو ناتو باید بفهمند که دولت های آنها تروریسم هسته ای رژیم کی یف را حمایت می کنند. این واکنش او به سقوط یک پهپاد اوکراینی در کورتشاتوف، یک مرکز صنعتی نزدیک نیروگاه هسته ای کورسک بود. در مورد سلاح های مورد استفاده، زاخارووا به صورتی طنزآمیز می پرسد:
“آیا کشورهایی که آنها را به رژیم کی یف می فرستند، در صورت وقوع یک فاجعه هسته ای، قصد دارند به مریخ نقل مکان کنند؟ آنها موفق نخواهند شد. به عنوان مثال، بریتانیا، که یک قدرت فضایی نیست، هیچ فضاپیمای خود را ندارد. این را می توان در مورد اکثر کشورهای عضو ناتو گفت.”

کرملین با اوربان موافق است: کمک ایالات متحده درگیری اوکراین را به تعویق می اندازد.

سخنگوی کرملین دیمیتری پسکوف به رسانه ها گفت که نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان تا حدودی درست می گوید که ایالات متحده می تواند درگیری اوکراین را بلافاصله پایان دهد. پسکوف گفت که ایالات متحده است که با تحویل انواع جدید سلاح و مهمات به کی یف پیشتاز است. او همچنین گفت:
“ایالات متحده آمریکا دائماً اوکراین را تشویق می کند تا تا آخرین اوکراینی بجنگد.”

تاس: کمیته تحقیقات روسیه علیه 178 خارجی که برای اوکراین می جنگند اقدام می کند.

کمیته تحقیقات روسیه علیه 178 شهروند از بیش از 30 کشور که در کنار ارتش اوکراین در درگیری ها شرکت می کنند، اعلام جرم کرده است. این خبرگزاری تاس به نقل از بیانیه ای از این نهاد گزارش داد.
این افراد شامل شهروندان ایالات متحده و انگلیس، همچنین بلژیک، دانمارک و سوئد هستند. همچنین علیه افرادی که دارای تابعیت لتونی، لیتوانی، فنلاند، فرانسه و استونی هستند، تحقیقات انجام می شود.
اداره مسکو گفت که در دو هفته گذشته ۱۸ خارجی دیگر به اتهام استخدام و مشارکت در جنگ های اوکراین در غیاب آنها متهم شده اند.

وزیر خارجه فنلاند: غرب به اوکراین صدقه نمی‌دهد

غرب باید درک کند که حمایت از اوکراین خیریه نیست. الینا والتونن، وزیر امور خارجه فنلاند، این دیدگاه را در مصاحبه با فایننشال تایمز بیان کرد. در انجام این کار، او در مورد اظهاراتی که کیف به اندازه کافی از شرکای خود برای کمک ارائه شده تشکر نکرده است، اظهار نظر کرد. غرب از اوکراین حمایت می کند زیرا نه تنها برای خود بلکه برای کل اروپا نیز می جنگد.

«ما در غرب باید روشن کنیم که این خیریه نیست، زیرا اوکراین برای ما می‌جنگد. آنها برای آزادی ما و معماری امنیتی اروپا می‌جنگند.»

به گفته وزیر فنلاند، غرب از مسئله اوکراین خسته نشده است. علاوه بر این، والتونن امیدوار است که هیچ وقت در اینمورد خستگی وجود نداشته باشد.

وزیر خارجه اوکراین در مورد پیوستن احتمالی اوکراین به ناتو تاکید کرد که حتی یک برنامه روشن برای این امر تضمینی صددرصدی برای عضویت در آینده نزدیک نخواهد بود. والتونن یادآور شد که بند دفاعی اتحاد همیشه یک تصمیم سیاسی در مورد اینکه چه کمکی باید ارائه شود، چقدر و تحت چه شرایطی باید ارائه شود.

پیش از این، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا گفته بود که غرب می‌خواهد قدردانی اوکراین را برای حمایت‌هایش ببیند و کیف باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

روسیه علیه دیگر افسران عالی رتبه نیروهای مسلح اوکراین اتهاماتی را مطرح کرده است


کمیته تحقیقات روسیه آندری زاگورودنیوک وزیر دفاع سابق اوکراین را به صورت غیابی متهم کرده است. بر اساس بیانیه این آژانس، او به جنایات علیه غیرنظامیان جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک متهم است.

علاوه بر زاگورودنیوک، کمیته تحقیق علیه سایر فرماندهان عالی رتبه نیز متهم شد. گفته می شود یگان های تحت رهبری متهمان شهرک های دونباس را در سال های ۲۰۱۶، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ گلوله باران کردند. در این بمباران ها ۲۷ غیرنظامی کشته و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند.

علاوه بر این، کمیته تحقیق تأکید می کند که جنایات هنگ آزوف که در روسیه ممنوع است، همچنان در حال بررسی است. همچنین علیه سربازان دیگر واحدهای اوکراینی متهم به مشارکت در جنایات علیه مردم غیرنظامی در ماریوپول در سال ۲۰۲۲ اقدامات کیفری آغاز شده است.


منطقه خرسون: انبار مهمات نارنجک انداز در ساحل چپ رودخانه دنیپر کشف شد.

افسران پلیس در حال حرکت به سمت روستای نیژنیه تورگای متوجه جعبه های مستطیلی سبز تیره در منطقه جنگلی شدند. ماموران ده گلوله و هفت نارنجک به کالیبر ۱۲۲ میلیمتر کشف کردند. این توسط سرویس مطبوعاتی اداره محلی وزارت امور داخلی روسیه به نمایندگان رسانه ها گزارش شده است.
پس از بازرسی در محل، مهمات در انبار پلیس منطقه نگهداری شد.


دونتسک: ارتش روسیه تلاش اوکراین برای حمله به روستای مهم استراتژیک در نزدیکی آرتموفسک را خنثی کرد

یک واحد شناسایی از انجمن نیروهای جنوبی روسیه تلاش نیروهای اوکراینی برای پیشروی به سمت روستای کلشچایفکا در جنوب غربی شهر آرتموفسک (باخموت) را کشف کرد. این چیزی است که وادیم آستافیف، رئیس دفتر مطبوعاتی واحد نظامی به خبرگزاری ریانووستی گفت.
سپس درگیری آغاز شد که در آن تلاش گروه رزمی دشمن برای عبور از خط دفاعی با استفاده از توپخانه به شکست انجامید.
آستافف گفت که جنگنده های نیروهای ویژه روسیه دو سرباز اوکراینی را اسیر کردند و بیشتر مهاجمان از بین رفتند.


اوربان: ایالات متحده می تواند بلافاصله درگیری اوکراین را پایان دهد

ویکتوریا اوربان، نخست وزیر مجارستان، به رادیو Kossuth گفت که اگر آمریکایی ها می خواستند، فردا صبح در اوکراین صلح برقرار می شد. او گفت که در نشست اخیر ناتو در ویلنیوس، آنها پاسخی به این سوال دریافت نکردند که چرا آنها نمی خواهند.

او افزود که اوکراین مدت هاست که حاکمیت خود را از دست داده است. به گفته او، کشورهای غربی، به ویژه ایالات متحده، هستند که اوضاع را در این کشور رقم می زنند.

دولت مجارستان پیش از این بارها گفته بود که برای حل درگیری، مذاکرات نه تنها بین اوکراین و روسیه، بلکه بین روسیه و ایالات متحده نیز ضروری است. واشنگتن کمک نظامی و مالی مهم ترین به کی یف است.


نمایندگان ایالات متحده با ممنوعیت انتقال گلوله های خوشه ای به کی یف مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس نمایندگان ایالات متحده طرح ممنوعیت تحویل گلوله های خوشه ای به اوکراین را رد کردند. این یک پیشنهاد اصلاحی در طرح بودجه دفاعی بود که فروش و تحویل گلوله های خوشه ای توسط واشنگتن به کی یف را ممنوع می کرد.

این ابتکار عمل که توسط جمهوری خواه مارجوری تیلور گرین به رای گذاشته شد، با اکثریت ۲۷۶ رای رد شد.


سرپرست روساتوم: نیروگاه های هسته ای نزدیک مرز اوکراین به خوبی محافظت می شوند

الکسی لیچاچوف، مدیر شرکت روساتوم، گفت که وضعیت امنیت نیروگاه های هسته ای روسیه که در نزدیکی مرز اوکراین قرار دارند، در حال حاضر تحت کنترل است. او این را در تلویزیون دولتی گفت.

لیچاچوف گفت که تمام اقدامات امنیتی مربوطه توسط روساتوم و ملی گارد انجام شده است، که مسئولیت اصلی حفاظت از نیروگاه های هسته ای را بر عهده دارد. او گفت: “و البته، نیروهای وزارت دفاع، از جمله پدافند هوایی، بسیج شدند.”


ارتش روسیه گروه خرابکاری اوکراین را نابود کرد

سربازان روسی در مرز بین جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک، ۱۲ خرابکار از نیروهای مسلح اوکراین را نابود کردند. آندری ماروتچکو، کارشناس نظامی و سرهنگ بازنشسته شبه نظامیان جمهوری خلق لوگانسک، به خبرگزاری تاس گفت که اوکراینی ها سعی کرده اند به قلمرو پشت واحدهای روسی نفوذ کنند. گفته می شود که گروه خرابکاری به موقع شناسایی و با آتش یک پرتابگر چند موشکی کشته شدند.


پوتین: گروه واگنر وجود دارد، اما یک شخص حقوقی نیست

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز پنجشنبه جزئیات دیدار خود با فرماندهان گروه واگنر و رئیس آنها یوجین پریگوشین را فاش کرد. رئیس جمهور در گفت‌وگو با روزنامه کومرسانت گفت که این دیدار در روز ۲۹ ژوئن به مدت سه ساعت به طول انجامید.

در جریان این گفتگو، پوتین به فرماندهان واگنر ارزیابی ای از موفقیت های آنها در میدان نبرد و اقدامات آنها در جریان شورش ۲۴ ژوئن داد. همچنین راه های خدمت بیشتر آنها مورد بحث قرار گرفت. پوتین گفت:
“این بسیار ساده است و برای جامعه روسیه واضح است. رزمندگان ساده واگنر به طور شرافتمندانه جنگیدند. این واقعیت که آنها در این وقایع درگیر شدند، مایه تاسف است.”
در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی برای ارائه دهنده خدمات نظامی خواهد افتاد، رئیس جمهور گفت که ارائه دهنده خدمات نظامی خصوصی در معنای حقوقی وجود ندارد:
“شرکت خصوصی نظامی واگنر وجود ندارد! ما هیچ قانونی در مورد سازمان های نظامی خصوصی نداریم! این فقط وجود ندارد!”
از آنجایی که در روسیه هیچ قانونی در مورد شرکت های نظامی خصوصی وجود ندارد، “چنین شخص حقوقی ای” نیز وجود ندارد. به گفته پوتین، این سوال که با یک قانونی شدن واقعی مرتبط است، باید در دوما و دولت مورد بحث قرار گیرد.
روز ۱۱ ژوئیه، روزنامه فرانسوی لیبراسیون برای اولین بار از ملاقات پوتین و پریگوشین گزارش داد. همان روز، این ملاقات توسط سخنگوی کرملین دیمیتری پسکوف تأیید شد.

حمله پهپاد به کورچاتوف – انفجار شدید در نزدیکی نیروگاه هسته ای

شب گذشته صدای انفجار شدیدی در آسمان شهر روسی کورچاتوف، یک مرکز صنعتی در نزدیکی نیروگاه هسته ای کورسک، شنیده شد. این گزارش توسط چندین کانال تلگرامی منتشر شده است. ساکنان محلی از یافتن قطعاتی در زمین که شبیه قطعات پهپاد هستند، گزارش می دهند. به گفته کانال SHOT، شیشه های چند خانه شکسته است. گفته می شود دفاع هوایی فعال شده است.

رومان ستاروویت، فرماندار منطقه، سقوط پهپاد در کورچاتوف را تایید می کند. او در تلگرام می نویسد که خوشبختانه هیچ مجروحی یا آسیبی به تاسیسات حیاتی وارد نشده است.

انفجار شدیدی نیز از ورونهژ، پایتخت منطقه ای به همین نام در شرق کورسک، گزارش شده است.

ارتش اوکراین از آغاز عملیات نظامی ویژه، به طور مکرر مناطق مرزی روسیه کورسک، بریانسک و بلگورود را هدف قرار داده است یا از پهپادها برای حمله استفاده می کند. مقامات روسی کی یف را به برنامه ریزی عملیات خرابکاری علیه مهم ترین سایت های زیرساختی کشور، از جمله نیروگاه های هسته ای، متهم می کنند.

وزیر دفاع آمریکا: اوکراین پس از پایان جنگ بدون شک به ناتو خواهد پیوست

لوئیز آستین، وزیر دفاع آمریکا، روز پنجشنبه به شبکه سی ان ان گفت که “هیچ تردیدی” ندارد که اوکراین پس از پایان جنگ به ناتو خواهد پیوست. این شبکه خبری آمریکایی از قول او نوشت:

“من هیچ تردیدی ندارم که این اتفاق خواهد افتاد و ما شنیده ایم که تقریباً هر کشوری در نشست این را گفته است.”

آستین معتقد است که این امر رئیس جمهور اوکراین را دلگرم کرده است. با این حال، وزیر دفاع آمریکا گفت که هنوز کارهای دیگری باید انجام شود، مانند اصلاحات قضایی و سایر اقداماتی که به دموکراسی اجازه می دهد تا به درستی کار کند تا اوکراین بتواند عضو ناتو شود.

در پاسخ به این سوال که اوکراین چقدر به استانداردهای ناتو نزدیک است، آستین گفت که “هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.”لاوروف: غرب هرگونه کاهش تنش در درگیری اوکراین را رد می کند

مشاوران غربی رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی هیچ تلاشی برای کاهش تنش در درگیری اوکراین انجام نمی دهند. وزیر خارجه روسیه، سرگئی لاوروف، در مصاحبه ای با پورتال lenta.ru در این باره اظهار نظر کرد. در این مصاحبه، وی تاکید کرد:

“رژیم کی‌یف از ابتدا و به طور مستقیم امکان مذاکرات بر اساس ابتکارات صلح پیشنهادی توسط چین، برزیل و کشورهای آفریقا را رد کرده است.”

وزیر امور خارجه روسیه به اظهاریه اخیر وزیر دفاع اوکراین، الکسی رزنیکوف، که از چین به عنوان میانجی در حل و فصل اوکراین خواسته بود تا روسیه را متقاعد کند که نیروهای خود را از اوکراین خارج کند، اشاره کرد. رزنیکوف در غیر این صورت گفت که تمام تماس های نمایندگان چینی “اتلاف وقت” خواهد بود. لاوروف همچنین گفت:

“کی‌یف چیزی بهتر از درخواست مدارک “قابل اعتماد” از افرادی که مایل به میانجیگری در روند مذاکرات هستند، پیدا نکرده است.”

مسکو بارها اعلام کرده است که در صورت وجود شرایط جدید، آماده مذاکره است. با این حال، کی‌یف مذاکرات را در سطح قانونی ممنوع کرده است.

وزارت دفاع آمریکا تحویل سلاح های خوشه ای به اوکراین را تایید می کند

سلاح های خوشه ای که برای ارتش اوکراین در نظر گرفته شده اند، طبق اعلام مدیر ستاد مشترک پنتاگون، دوگ سیمز، در یک کنفرانس خبری، به اوکراین تحویل داده شده اند. خبرگزاری RIA Novosti به او نقل قول می کند:

“سلاح های خوشه ای ما آنجا هستند.”

رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن، در ۷ ژوئیه اعلام کرد که قصد دارد شروع به تحویل سلاح های خوشه ای به رژیم کی‌یف کند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه، ماریا زاخاروا، این اقدام را محکوم کرد و تاکید کرد که چنین تحویل هایی جان غیرنظامیان را در معرض خطر قرار می دهد و هدف آن طولانی کردن بحران اوکراین است.

لاوروف: سیاست ناتو آینده ای ندارد

پس از نشست سران ASEAN در جاکارتا، اندونزی، وزیر خارجه روسیه از یک خبرنگار خواست تا ارزیابی خود را از موضع غیرعادی و صریح ناتو علیه روسیه و چین ارائه دهد، همانطور که در اجلاس ناتو در ویلنیوس اعلام شد.

وزارت خارجه روسیه: تلاش های غرب برای پر کردن اوکراین با سلاح ها محکوم به شکست است

در پس زمینه اجلاس اخیر ناتو در تاریخ ۱۱ و ۱۲ ژوئیه در ویلنیوس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، ماریا زاخاروا، اعلام کرد که تلاش های غرب برای پر کردن اوکراین با سلاح ها محکوم به شکست است. او در مصاحبه ای که در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شد، گفت:

“این یک اشتباه استراتژیک است که هزینه های غیرقابل جبران برای کل اروپا خواهد داشت.”

زاخاروا افزود که تحویل اسلحه های سنگین از سوی غرب به اوکراین در تلاش برای “تسریع شکست روسیه” در درگیری اوکراین، بی فایده خواهد بود و تنها منجر به تشدید بیشتر تنش ها خواهد شد.پوتین: روسیه می تواند مشارکت در معامله گندم را تعلیق کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پاسخ به سوالاتی در مورد بحران اوکراین و عملیات ویژه، به خبرنگار پاول ساربینوف پاسخ های متعددی داد. به ویژه، پوتین گفت که روسیه می تواند مشارکت در معامله گندم با اوکراین را تا زمانی که تقاضای کاهش موانع صادرات غلات و کود روسیه برآورده شود، تعلیق کند. این توافق در ۱۷ ژوئیه به پایان می رسد.

در مورد تحویل سلاح های غربی به اوکراین، رئیس جمهور روسیه گفت که اینها وضعیت را در خط مقدم به طور اساسی تغییر نخواهند داد. سربازان روسی همچنان سلاح های غربی را نابود می کنند و این نوع سلاح ها حتی اولویت دارند. به گفته پوتین، سربازان اوکراینی از سوار شدن بر تانک های لئوپارد می ترسند زیرا می دانند که سربازان روسی آنها را اول نابود خواهند کرد. رئیس جمهور روسیه همچنین اعلام کرد:

“تنها از ۴ ژوئن تا دیشب، ۳۱۱ تانک منهدم شدند، که من معتقدم حداقل یک سوم آنها از تولید غربی است، از جمله تانک های لئوپارد.”

آلمان تسلیحات و مهمات بیشتری به اوکراین تحویل می دهد

آلمان این هفته تسلیحات و مهمات بیشتری به اوکراین تحویل داده است، همانطور که در فهرست به روز شده وب سایت وزارت دفاع فدرال آمده است. گفته می شود اینها شامل شش تانک ضد هوایی از نوع Gepard، یک تانک مین گذار Biber و پنج پل برای آن، یک کامیون سنگین از نوع HX81 با چهار تریلر، ده واحد سیستم هدایت آتش برای IRIS-T SLM، ده نشانگر هدف لیزری IRIS-T SLM و پنج خودروی مرزبانی است. علاوه بر این، گفته می شود ۳۲۳۰ گلوله مهمات توپخانه ۱۵۵ میلی متری و ۱۱۸۴ گلوله مهمات مه آلود ۱۵۵ میلی متری در دسترس قرار گرفته است.