خلاصۀ مصاحبۀ رهبر کمونیست‌های روسیه با تلویزیون «روسیه ۲۴» – گنادی زیوگانوف – ا. م. شیری

خلاصۀ مصاحبۀ گنادی زیوگانوف، رهبر کمونیست‌های روسیه با تلویزیون «روسیه ۲۴» در بارۀ نشست ناتو در ویلنوس، کار با کودکان مناطق جدید، مبارزه با جرم و جنایت، اهمیت راهنمایی شغلی و موارد دیگر

ا. م. شیری

رهبر کمونیست‌ها نشست ناتو در ویلنیوس را منفی ارزیابی کرد. گنادی زیوگانوف دورنمای پذیرش اوکراین در پیمان آتلانتیک شمالی را زیر سؤال برد. زیرا، آمریکا به این موضوع علاقه ندارد. او گفت: «این اجلاس با وجود ستیزجویانه و تحریک‌آمیز بودن، بی‌ثمر بود». گنادی آندریویچ اعضای بلوک نظامی را جنگ طلب توصیف کرد و خواستار تلاش بیشتر برای تضمین توان دفاعی روسیه شد.

صدر کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست یادآور شد که امروز روسیه سالگرد نبرد پروخوروف را که در آن صدها تانک آلمانی منهدم شد، جشن می‌گیرد. وی همچنین از برگزاری جشن هشتادمین سالگرد نبرد آرلوف-کورسک که یک نقطۀ عطف نهایی در جنگ بود، خبر داد.

گنادی زیوگانوف خواستار همکاری نزدیک‌تر با مردم اوکراین شد که امروزه در اثر تبلیغات ضدروسی و ضدشوروی دشمن، بطور گسترده مورد مغزشویی واقع می‌شوند. او گزارشی از کمک‌های حزب کمونیست فدراسیون روسیه به مناطق آسیب‌دیده و کودکان دونباس ارائه داد. رهبر کمونیست‌ها از مقامات کشور خواست تا از ابتکار عمل برای همکاری با نسل‌های جوان در سرزمین‌های آزاد شده حمایت کند.

صدر کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه ضمن صحبت در مورد برگزاری مجمع بین‌المللی اقتصادی در آرلوف با شرکت ۱۵ هزار نفر، گفت: در این مجمع برنامۀ ضد بحران حزب کمونیست با شرکت نمایندگان جامعۀ علمی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

گنادی زیوگانوف همچنین از یک رویداد فرهنگی مهم در قلمرو تاتارستان- برگزاری جشن ملی چوواش«اویاو» گزارش داد. وی یادآور شد که برگزار کنندۀ این جشنواره، ایوان کازانکوف، رئیس شرکت ملی- تعاونی دولتی «زونیگوفسکی» بود. گنادی زیوگانوف خاطرنشان کرد: «در آنجا دوستی واقعی، در آنجا دوران بزرگ شوروی، در صنایع و فن‌آوری‌های جدید جاری است». علاوه بر این، او خواستار مطالعۀ دقیق تجربۀ یکی دیگر از بهترین بنگاه‌های مردمی- مزرعۀ دولتی لنین در نزدیکی مسکو شد.

گنادی زیوگانوف با جمع‌بندی نتایج جلسات بهارۀ مجلس دوما، تأکید کرد که کار نمایندگان تا حد زیادی بر تضمین پیروزی در عملیات نظامی ویژه متمرکز بود. وی در عین حال، بر لزوم شتاب بخشیدن به توسعۀ اقتصادی- اجتماعی کشور تاکید کرد. رهبر کمونیست‌ها خواستار تصویب برنامۀ ضد بحران حزب کمونیست شد که پیش‌تر بر اساس شرکت‌های مردمی آزمایش شده است.

گنادی زیوگانوف خواستار توجه به دورۀ شوروی- پیروزترین دوره در تاریخ روسیه و همچنین فراگیری از تجربۀ اصلاحات اقتصادی جمهوری خلق چین شد. او گفت: «ما باید بهترین‌ها را انتخاب کنیم و به پیش برویم».

رهبر کمونیست‌ها در طول مصاحبه، مسئلۀ افزایش جرم و جنایت، بویژه قومی را مورد بررسی قرار داد. او خاطرنشان کرد که برای مقابله با این امر، باید برای مردم شغل ایجاد کرد و آموزش حرفه‌ای لازم را به آن‌ها داد. در این راستا، گنادی زیوگانوف به لزوم دخالت دولت در عنصر بازار اشاره کرد. وی گفت: «بازار بی‌نظم، در واقعیت امر یک باند است». علاوه بر این، او ضرورت احیای سازمان‌های پیشگام و جوانان کمونیست (کامسامول) را مورد تأکید قرار داد.

[دیدن ویدئو، بویژه بخاطر تصاویر پشت صحنۀ ناستالژیک آن توصیه می‌شود].

ویدئوی مصاحبه

مأخوذ از: وب‌سایت حزب کمونیست روسیه

۲۲ تیر-سرطان ۱۴۰۲