تف کنید به فقرا، بچه سیاه‌ها را کتک بزنید، آلت قهوای ها را به گلوله ببندید و وزیر بمانید!

امیدوارم کیف خانم رئیس لویی ویتون اصل باشه!رسوایی در فنلاند: معاون نخست وزیر راست افراطی و نژاد پرست

گزارش یک روزنامه باعث سرو صدا در فنلاند شد. بر این اساس، معاون نخست وزیر، ریکا پورا از سال ۲۰۰۸ نظرات نژادپرستانه ای را در رسانه های اجتماعی منتشر کرده است. حالا که دست این خانم نژادپرست و فاشیست رو شده است ظاهراً هیچ عواقبی برای دولت فنلاند ندارد.

رسانه های محلی اتهامات جدی علیه سرپرست وزیر دارایی و معاون رئیس دولت، ریکا پورا مطرح کردند. همانطور که روزنامه هلسینکین سانومات نوشت، این سیاستمدار ۱۵ سال پیش نظرات نژادپرستانه و خشونت آمیزی را در وبلاگ اسکریپتا رئیس فعلی پارلمان جوسی هالا آهو نوشته است. رئیس سابق حزب راست افراطی فنلاند باسیسفین در سال ۲۰۱۲ به دلیل اظهارات اسلام ستیزانه خود محکوم شد. مطبوعات فنلاند نویسنده پست ها با نام کاربری “riikka” را رئیس فعلی پایگاه فنلاندی میدانند.

در سال ۲۰۰۸ نام او Riikka Niskakari بود و او یک محقق در دانشگاه تورکو بود. در آگوست همان سال در یک کنفرانس علمی در بارسلون شرکت کرد. در همان زمان، کاربر “riikka” در کامنتی از جمله نوشت:
“سلام از بارسلونا. هیچ “مشکل نگران کننده مهاجرتی” در اینجا وجود ندارد. سیاهپوستان در حال فروش کیف های لویی ویتون تقلبی در Rambla هستند.”
در متون دیگر، «رییککا» از اصطلاحات نژادپرستانه ای مانند «آلت قهوه‌ای» و «میمون های ترک» استفاده کرده است. در یک پست ژوئیه ۲۰۰۸، کاربر پرسید:

“آیا امروز کسانی در شهر نزی هایی هستند که به گداها تف می کنند و کودکان سیاه پوست کتک می زنند؟ “

Nezis (در اصل “netsit”) ظاهراً به عنوان کنایه ای کنایه آمیز به نازی ها بود. این اصطلاح در وبلاگ رایج بود و مخفف کاربران اینترنت ضد مهاجر بود. در سپتامبر همان سال، “riikka” نوشت که اگر اسلحه به او یا بهتر است بگوییم به او بدهید، آنوقت باید اجساد را در قطار محلی جمع کرد.
روز دوشنبه، این سیاستمدار در توییتر اعتراف کرد که در آن زمان نظرات متعددی را در وبلاگ اسکریپتا نوشته است که امروز آنها را منتشر نخواهد کرد. (عجب!!) او نمی خواست مستقیماً به این موضوع بپردازد که آیا در آن زمان این نظرات را با نام کاربری “riikka” نوشته است یا خیر.(چقدر رو راست!!) او رفتار خود را با بیان اینکه در آن زمان از جنبه های خاصی از وضعیت مهاجرت در کشورش ناامید بود توضیح داد.(بخصوص فراخوان برای کشتن آدمها در مترو و تفزبه فقرا از این زاویه کاملا قابل توجیه است!) او از جمله خشونت جنسی علیه زنان و نابرابری جنسیتی در اسلام را نام برد. (آخ چشمم!!) به همین دلیل گاهی اوقات عصبانی شده و مطالب احمقانه منتشر کرده.

یک روز بعد، وزیر بارها به دلیل اظهارات “احمقانه” خود در 15 سال پیش عذرخواهی کرد. او فرد کاملی نیست و اشتباهاتی مرتکب شده است. خشونت، نژادپرستی یا تبعیض برای آنها غیرقابل قبول است. بعدا وارد سیاست شد.
البته این خانم سیاستمدار در کمال وقاحت ابراز امیدواری کرده است که هر گندی که در گذشته زده امروز هم واقعاً به آن اعتقاد دارد فقط به زبان نمی‌آورد را کلاً اجمعین فراموش کنید:
«امیدوارم عملکرد من در سیاست با آنچه در سمت هایم به عنوان نماینده، وزیر و رهبر حزب انجام می دهم سنجیده شود.»

پوررا در عین حال تاکید کرد که برنامه حزبش بر اساس نژادپرستی و تبعیض نیست، بلکه بر اساس منافع فنلاندی ها است. (یعنی منافع فنلاندی‌ها از دید این خانم مساویست با نژادپرستی و تبعیض!!)
در حاشیه نشست سران ناتو در لیتوانی، رئیس این کشور اتحادیه اروپا، سائولی نینیستو، از دولت خواست موضع روشنی در برابر نژادپرستی اتخاذ کند. (این را می‌گویند تهدید!) پتری اورپو، نخست وزیر محافظه کار، به رسانه ها اطمینان داد که کابینه او نژادپرستی را در هیچ یک از اشکال آن نمی پذیرد. او در توییتر از ریکا به عنوان یک شریک ائتلافی برای “راه حلی درست” تشکر کرد و احتمال کنار گذاشتنش از دولت را رد کرد. کابینه او برنامه او را اجرا خواهد کرد. (خوب الحمدالله همه چیز درست شد این را می‌گویند حل کردن مشکلات از طریق گفتگوی منطقی با سوس تمدن برتر سفید! آخه آدم به خاطر ۴ تا سیاه پوست و مهاجر که نمیاد وزیرو بیرون کنه!)