اخبار جنگ اوکراین ۱۳ ژوئیه

اوکراین مهمات خوشه ای از آمریکا دریافت کرد

نیروهای اوکراینی از آمریکا مهمات خوشه ای دریافت کرده اند. این را سرتیپ اوکراینی الکساندر تارناوسکی، فرمانده یگان نیروهای تاوریا در مصاحبه با CNN بیان کرد.
تارناوسکی معتقد است که مهمات خوشه ای می تواند وضعیت را به طور اساسی تغییر دهد. علاوه بر این، فرماندهی ارشد نظامی در حال حاضر قرار است مناطقی را که می توان از مهمات در آنها استفاده کرد، تعیین کند.
علاوه بر این، تارنافسکی ادعا کرد که ارتش اوکراین هنوز از این مهمات استفاده نکرده است، اگرچه به گفته خبرنگاران خدمات عملیاتی منطقه زاپوروژیه، ارتش اوکراین در ۱۱ ژوئیه شهر توکماک را با بمب های خوشه ای گلوله باران کرد.ژنرال لهستانی اسکرزیپچاک: ناتو اوکراین را محکوم به غرق می کند

ژنرال والدمار اسکرزیپچاک در مصاحبه ای گفت که ناتو اساسا چیزی برای ارائه به کیف ندارد. اسکرزیپچاک گفت که از این که ائتلاف هیچ ایده ای در مورد تضمین های امنیتی برای اوکراین ارائه نکرده است شگفت زده شده است.
ناتو تایید کرده است که درگیری باید ادامه یابد. در این بیانیه آمده است که هیچ کاری انجام نشده است تا به اوکراینی ها امیدوار شود که کسی به آنها کمک کند. به گفته ژنرال لهستانی، اوکراین روزی خسته خواهد شد. و در ادامه:
“ما اوکراین را به عذاب آهسته محکوم می کنیم، زیرا خونریزی خواهد کرد، خونریزی خواهد کرد و در پاییز نقش ها تغییر خواهد کرد. سپس روس ها حمله ای را آغاز خواهند کرد. این هشدار من است.”

کی یف به عنوان بخشی از تضمین های امنیتی دوجانبه که تصریح شده است، خواستار حمایت کشورهای G7 بوسیله سلاح هسته ای است.

حمایت تضمین شده و مشروط با سلاح های هسته ای – کی یف از قدرت های هسته ای در گروه هفت (G7) که کی یف خواهان انعقاد موافقت نامه های امنیتی دوجانبه با آنهاست چیزی کمتر از آن نمی خواهد. الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، روز پنجشنبه در یک پخش از شبکه تلویزیونی رادا اینگونه بیان کرد:

«این موضوع بسیار مهم است که ما با هر یک از اعضای گروه 7 توافقنامه های جداگانه ای در مورد امنیت خود خواهیم داشت. بسیار مهم است که کشورهایی که دارای سلاح هسته ای هستند از حمایت کنند.»

دانیلوف به این واقعیت اشاره کرد که هر توافقی، مسئولیت‌های طرفین را در قبال «برخی فرآیندهایی که در طی برخی اقدامات انجام می‌شود» مشخص می‌کند. این چیزی است که کی یف امیدوار است:

“من فکر می کنم این کاملا برای ما مفید است، و همچنین کاملاً به موضوع هم مرتبط است، با توجه به اینکه کشورهایی در G7 وجود دارند که خودشان سلاح هسته ای دارند. زیرا سلاح های هسته ای دقیقا همان چیزی است که غرب متأسفانه از آن می ترسد.”

بیانیه G7 در مورد اصول کلی تضمین های امنیتی بلندمدت اوکراین که در حاشیه نشست ناتو در ویلنیوس در روز چهارشنبه به تصویب رسید، اعلام کرد که اعضای گروه 7 در حال مذاکره درباره تعهدات امنیتی دوجانبه و توافقات با کیف هستند.

زندانی اوکراینی: بیشتر افراد یگان من بالای 50 سال داشتند

یوری دمیتریف، یک سرباز در نیروهای مسلح اوکراین، تسلیم نیروهای روسی شد – و در مقابل دوربین اعلام کرد که 80 درصد از سربازان واحد او بالای 50 سال سن دارند:

ما یک گروه 50+ داریم، حدود 80 تا 85 درصد جمع همینطور است، ما در 58 سالگی مجبور شدیم بدویم و جلیقه ضد گلوله بپوشیم که وزن آن 16 کیلوگرم است.

این مرد در ادامه اظهار داشت که از ناحیه چشم راست نابینا است و تنها حدود 40 درصد در سمت چپ بینایی دارد (البته در اثر اصابت گلوله خمپاره اوکراینی). با این وجود او به خدمت سربازی فراخوانده شد.

یکی دیگر از زندانیان به نام سرگئی واکوفسکی نیز اشاره کرد که افراد مسن زیادی در یگان وی حضور دارند. او نیز مانند دمیتریف در آلمان آموزش دید – به مدت یک ماه. به نقل از تاس:

«ما را برای یک ماه آموزش به آلمان فرستادند. وقتی از آلمان به اوکراین برگشتیم، به ما گفتند: آنچه را که در آلمان به شما آموخته اند فراموش کنید، نیازی به آن ندارید.»

او همچنین توضیح داد که پس از بازگشت به اوکراین، به این سربازان “هیچ تخصص نظامی اختصاص داده نشده است” که برای آن باید آموزش های بیشتری را می دیدند. فقط آزمایش شد که آنها می توانند از یک نفربر زرهی برادلی پیاده شوند.

مذاکرات اوکراین: گفته می شود آمریکایی ها با لاوروف مذاکرات مخفیانه ای داشته اند
هیچ مذاکره رسمی صلح در مورد جنگ اوکراین وجود ندارد – اما مقامات سابق ایالات متحده ظاهرا در پشت صحنه با شخصیت های برجسته روس صحبت می کنند.

گروهی از مقامات ارشد سابق امریکا ظاهرا مذاکرات محرمانه ای درباره جنگ در اوکراین برگزار کرده اند و روس هایی که به کرملین نزدیک هستند. گفته می شود سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این نشست حضور داشته است. این خبر روز پنجشنبه توسط پورتال خبری امریکایی NBC News گزارش شد. گفته می شود موضوع مذاکرات صلح احتمالی بوده است. NBC به اطلاعات از محافل داخلی ادعا کرد. دوازده نفر که با این گفتگوها اشنا بودند، انها را تایید کرده بودند.

سرگئی لاوروف در ماه اوریل با اعضای این گروه در نیویورک دیدار کرد. گفته می شود این جلسه چندین ساعت به طول انجامید. برخی از “حساس ترین مسائل” جنگ اوکراین از جمله سرنوشت سرزمین های اشغال شده توسط روسیه و جستجوی یک راه دیپلماتیک که برای هر دو طرف قابل قبول باشد، مورد بحث قرار گرفت. هدف از این جلسه همچنین ایجاد کانال های ارتباطی بود.

گارد ملی روسیه با کمک پهپادها شش همدست ارتش اوکراین را دستگیر می کند

به گزارش خبرگزاری تاس، گارد ملی روسیه طی دو ماه با استفاده از پهپادهای شناسایی Orlan-10 شش نفر را در چهار قلمرو جدید روسیه دستگیر کرد. اینها مظنون به کمک به نیروهای مسلح اوکراین هستند.
اپراتورهای پهپادهای Orlan-10 که مجهز به دوربین تصویربرداری حرارتی و روز هستند، فرصتی برای شناسایی در هر زمانی از روز خواهند داشت. با استفاده از داده های به دست آمده، متخصصان مکان های ارتش اوکراین و اهداف مشاهده شده را شناسایی کردند.

علاوه بر این، گارد ملی گفت که عملکرد گسترده دستگاه Orlan-10 امکان تعیین مکان تلفن های همراه، کنترل سیستم های ماهواره ای و کشف پارامترهای آنها را فراهم می کند.

با گلوله باران اوکراین یک کودک در منطقه زاپوروژیه به قتل رسید.

در نتیجه گلوله باران روستای تاراسووکا در استان زاپوروژیه روسیه توسط نیروهای مسلح اوکراین یک کودک جان خود را از دست داد.
این را نمایندگان خدمات عملیاتی منطقه به رسانه ها گزارش کردند – به نقل از تاس:
“شب 12 ژوئیه، ستیزه جویان رژیم نازی کی یف روستای تاراسوکا در ناحیه پولوگی را گلوله باران کردند. یک کودک، دانش آموز کلاس چهارم، کشته شد. جزئیات هنوز در حال روشن شدن است.”

قطع عرضه نیروهای اوکراینی در خط الراس مهم استراتژیک

ارتش روسیه کنترل بخشی از بزرگراهی را در نزدیکی شهرک نووسیلوفسکویه در منطقه Svatovo جمهوری خلق لوگانسک به دست اورده است. این امر مسیرهای تدارکات و تخلیه نیروهای مسلح اوکراین را که در حال حاضر برای شهرک می جنگند، قطع کرد. اندری ماروچکو، کارشناس نظامی و سرهنگ دوم بازنشسته شبه نظامیان خلق جمهوری خلق لوهانسک، روز پنجشنبه به خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد:
«در جریان دفاع از ضد حمله های موفق نیروهای مسلح فدراسیون روسیه در منطقه شهرک نووسیولوسکایه، بخشی از بزرگراه N-26 Chuguev-Starobelsk-Melovoye تحت کنترل اتش قرار گرفت. پیش از این، جنگجویان اوکراینی از بخشی از این مسیر برای تامین نیروهای خود در موقعیت های پیشرو و تخلیه زخمی ها استفاده می کردند.

ماروچکو اشاره می کند که علاوه بر این موفقیت نیروهای روسی، در حال حاضر شرایط اب و هوایی نامطلوب نیز وجود دارد. اینها تدارکات دشمن را مختل کردند.

تنها روز چهارشنبه، ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، از دفع موفقیت امیز سه حمله نیروهای اوکراینی در نزدیکی نووسیولوسکاویه توسط واحدهای گروه نیروهای غربی، واحدهای عملیاتی-تاکتیکی نیروی هوایی و هوانوردی ارتش و همچنین توپخانه اعلام کرد.چرا این روستای نامحسوس و همسایه Kuzemovka، که در حال حاضر در دست روسیه است، به شدت مورد بحث قرار گرفته است، پس از نگاهی به نقشه امدادی بالا روشن می شود.

هر دو در وسط یک خط الراس ابریز واقع شده اند که تقریبا از شرق به غرب می رود، که از یک طرف تپه ای را تشکیل می دهد که بر مناطق اطراف ان تسلط دارد و از سوی دیگر به سختی شیار یا دره های خشک، به ویژه در غرب، که باعث می شود این چشم انداز برای اقدامات تهاجمی هر دو طرف مطلوب و نامطلوب برای دفاع، به ویژه برای اوکراین است.

یوری پودولیاکا، روزنامه نگار، در تحلیل فعلی خود از جنگ اوکراین به این واقعیت توجه می کند: “واحدهای روسی می توانند از روی خط الراس تقریبا به دریاچه اسکول پیشروی کنند و از انجا تدارکات را برای دشمن بسیار دشوارتر کنند.” یعنی، تدارکات در کل قلمرو شرق مخزن، که ده ها کیلومتر طول دارد و از شمال به جنوب اجرا می شود، به ویژه اگر یک حمله همزمان در جهت کراسنی لیمان در انتهای دیگر دریاچه وجود داشته باشد.

گزارش رسانه ای: امنیت فدرال روسیه خرابکاران را در منطقه مرزی کورسک بخاطر جمع اوری داده ها برای اوکراین بازداشت کرد.

خبرگزاری ریا نووستی گزارش داد، سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) از فعالیت های غیرقانونی گروهی از شهروندان روسی در منطقه مرزی کورسک جلوگیری کرده است. این افراد مظنون به جمع اوری اطلاعات در مورد اهداف وزارت دفاع و انتقال ان به ارتش اوکراین هستند.
این اطلاعات می تواند برای انجام خرابکاری و حملات تروریستی، حملات با سلاح های دقیق و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین در مکان هایی در منطقه که تجهیزات نظامی بارگیری، نگهداری و حمل می شود، مورد استفاده قرار گیرد.

در مورد بازداشت شدگان، تجهیزات فنی و وسایل ارتباطی که توسط ارتش اوکراین تحویل داده شده بود، حاوی دستورالعمل هایی در مورد چگونگی تکمیل وظایف بود.

مقامات امنیتی اقدامات کیفری علیه دو مظنون را برای خیانت و اماده سازی خرابکاری اغاز کرده اند.

گزارش رسانه ها: تهدیدهای بی شماری به مرگ توسط ارتش اوکراین و ملی گرایان علیه مردم دونتسک

به گزارش خبرگزاری ریانووستی به نقل از خبرنگار خود، ساکنان دونتسک، پایتخت اداری جمهوری خلق دونتسک (DPR) در تلگرام از طرف نیروهای مسلح اوکراین و سازمان های ملی گرا تهدید به مرگ دسته جمعی می شوند.

در میان دریافت کنندگان، کارمندان مؤسسات پزشکی و خدمات اجتماعی بودند. ریانووستی در ادامه نامه ای تهدیدآمیز را نقل می کند:
نماینده مقامات امنیتی به آژانس تایید کرد که فعالیت های اطلاعاتی اوکراین نه تنها در دونتسک، بلکه در شهرهای دیگر جمهوری خلق و جمهوری خلق لوهانسک (LPR) نیز در حال افزایش است. به گفته وی، نامه هایی با تهدید به خشونت فیزیکی از طریق سرویس های پیام رسان دریافت می شود. بنابراین مقامات در کی یف، مردم را در DPR و LPR به وحشت می اندازند تا توجه را از وضعیت مخمصه سربازان اوکراینی در جبهه منحرف کنند.

هشدار هوایی در سراسر کشور در اوکراین – انفجار در منطقه خملنیتسکی

در منطقه خملنیتسکی اوکراین پنجشنبه شب چندین انفجار رخ داد. دولت نظامی منطقه ای به طور ضمنی این موضوع را با یک حمله هوایی یا موشکی هدایت شونده مرتبط می کند. در یک پیام متناظر در کانال تلگرام دولت امده است:
«هشدار حمله هوایی در این منطقه وجود دارد. صدای انفجار شنیده می شود.»
جزئیات بیشتر هنوز منتشر نشده است.
گفته می شود یک ویدیوی ضبط شده که توسط کانال خبری طرفدار اوکراین Trucha منتشر شده است، انفجاری را نشان می دهد اما کاملا تاریک است.
از ساعت ۱۱ شب ۱۲ ژوئیه تا دو شب در ۱۳ ژوئیه، آژیرهای حمله هوایی در سراسر اوکراین، به استثنای مناطق اودسا و خارکف، حداقل بر اساس گزارش های کانال های مربوطه اوکراین، به صدا درآمد.

لاوروف: F-16 برای کی یف به معنای تهدید مستقیم هسته ای غرب برای روسیه است

ایالات متحده و ناتو با خطر تحریک روسیه به استفاده از سلاح های هسته ای، خطر درگیری مسلحانه فوری با روسیه را افزایش می دهند. این را سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای با Lenta.ru که در 13 ژوئیه 2023 منتشر شد، اشاره کرد:

«تنها یک نمونه از یک پیشرفت بسیار خطرناک، برنامه‌های ایالات متحده برای تأمین جت‌های جنگنده F-16 به رژیم کی‌یف است. ما به قدرت‌های هسته‌ای آمریکا، بریتانیا و فرانسه اطلاع داده‌ایم که روسیه نمی‌تواند توانایی این هواپیماها برای حمل سلاح هسته‌ای را نادیده بگیرد. هیچ تضمینی از سوی آنها کمکی نخواهد کرد ما آنرا تهدید مستقیم میدانیم.»

در جریان مأموریت‌های رزمی، ارتش ما ابتدا بررسی نمی‌کند که آیا هر هواپیمای منفرد از این نوع برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای مجهز است یا خیر. صرف این واقعیت که نیروهای مسلح اوکراین چنین سیستم هایی دارند، از نظر ما به عنوان یک تهدید هسته ای از سوی غرب تلقی می شود.

کندی نامزد ریاست جمهوری آمریکا: عضویت کیف در ناتو به معنای جنگ دائمی است

رابرت کندی جونیور، برادرزاده جان فیتزجرالد کندی، رئیس جمهور سابق ایالات متحده و در حال حاضر خود نامزد ریاست جمهوری است، علیه عضویت اوکراین در ناتو صحبت کرد. وی در وب سایت خود در شبکه اجتماعی توییتر چنین می نویسد:

«از آنجایی که عضویت اوکراین در ناتو برای روسیه کاملاً غیرقابل قبول است، اساساً این به معنای یک جنگ مداوم است.»

ستاد انتخاباتی کندی مجدداً در ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۳ بیانیه ای رسمی از طرف این سیاستمدار به خبرگزاری روسی ریا نووستی  صادر کرد:

«آقای کندی با عضویت اوکراین در ناتو مخالف است.» 

در عوض، اکنون باید فوراً روی راه‌هایی برای کاهش تنش در اوکراین، با هدف مذاکره برای صلحی که امنیت، حاکمیت و حقوق هر دو طرف را حفظ کند، کار کرد. 

سناتور روس: نشست ناتو در مورد کمک به اوکراین صحبت می کند، اما نه در مورد پیروزی آن

سرگئی تسکوف، سناتور کریمه، گفت که نشست های ناتو به مراسمی تبدیل شده است که در آن صحبت های زیادی در مورد کمک به اوکراین وجود دارد، اما در حالی که اعلامیه های “پیروزی” کی یف متوقف شده است، چیزی پشت این گفتگوها وجود ندارد. او توضیح داد:

“اجلاس ناتو یک نوع تشریفات است، به خصوص در یک سال و نیم اخیر. آنها در مورد اوکراین صحبت می کنند، در مورد کمک و دفاع. قبلا می گفتند اوکراین قطعا پیروز می شود، حالا دیگر در مورد پیروزی کسی حرفی نمیزند.”

به عقیده وی، کشورهای غربی می بینند که چگونه نیروهای مسلح روسیه تقویت شده اند و “از این می ترسند که مجبور شوند با قدرت ارتش روسیه روبرو شوند.” بنابراین، کشورهای عضو اتحاد از گام‌های واقعی اوکراین برای عضویت در ناتو می‌ترسند. او فکر می کند. زکوف خاطرنشان کرد که پشت اظهارات در نشست سران ناتو “به طور کلی، هیچ چیز وجود ندارد”. این سیاستمدار در پایان گفت:

روسیه در حال تغییر آنها (کشورهای غربی) است و آنها را برای همیشه تغییر خواهد داد و اکثر کشورهای جهان این را می بینند.

لاوروف: موضع روسیه در مورد حل بحران اوکراین تغییر نکرده است

وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه lenta.ru گفت که روسیه موضع خود را برای حل بحران اوکراین حفظ خواهد کرد. سیاستمدار کلمه به کلمه:

«موضع ما تغییر چشمگیری نکرده است. ما آماده گفتگو هستیم، اما بر اساس منافع مشروع خود هدایت می‌شویم و رویکردها را برای یک راه‌حل احتمالی با وضعیت میدانی ارزیابی می‌کنیم.»

زلنسکی به وزیر دفاع بریتانیا پیشنهاد می کند که اوکراینی ها باید هر روز از او برای کمک هایش تشکر کنند!

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به بن والاس وزیر دفاع بریتانیا پیشنهاد داده است که اوکراینی‌ها باید هر روز صبح از او برای حمایت نظامی‌اش تشکر کنند. در کنفرانس مطبوعاتی در پایتخت لیتوانی، زلنسکی درباره اظهارات وزیر دفاع بریتانیا اظهار داشت:

«من سوال را نمی فهمم. ما همیشه سپاسگزار بوده ایم و از [برای کمک های نظامی] تشکر می کنیم. فقط نمی دانم چگونه از شما تشکر کنم. ما می توانیم صبح از خواب بیدار شویم و از وزیر تشکر کنیم [ والاس]. او باید برای من بنویسد که چگونه باید تشکر کنیم، و من هم از او تشکر کنم.»

پیش از این، وزیر دفاع بریتانیا در حاشیه نشست ناتو در ویلنیوس ادعا کرد که کشورهای غربی خوشحال خواهند شد که اگر اوکراین برای تامین تجهیزات نظامی از آنها تشکر کنند، او در ضمن یادآور شد که بریتانیا نقش آمازون را برای اوکراین ایفا نمیکند!

نیروهای مسلح روسیه تسلیحات را از شرکت نظامی واگنر تحویل گرفتند


ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دستیابی نیروهای مسلح روسیه به مهمات و تجهیزات نظامی از شرکت نظامی خصوصی واگنر اکنون طبق برنامه به پایان می رسد. بر این اساس اکنون بیش از 2000 قطعه سلاح و تجهیزات نظامی به ارتش روسیه تحویل داده شده است. سخنگوی مقامات از تانک های اصلی جنگی تی-90، تی-80 و تی-72 بی3، راکت اندازهای چندگانه گراد و اوراگان، سامانه های موشکی ضد هوایی پانزیر، اسلحه های خودکششی گووزدیکا، آکازیجا، هیازینث و تجولپان، نفربرهای زرهی نام برد. و سلاح های هویتزر و ضد هوایی – اسلحه تانک. ده ها سلاح وجود دارد که هرگز در شرایط جنگی مورد استفاده قرار نگرفته اند. علاوه بر این، شرکت یوگنی پریگوژین بیش از 2500 تن مهمات و حدود 20000 سلاح گرم را تسلیم کرد.

کوناشنکوف همچنین گفت: وسایل نقلیه سنگین ردیابی، اسلحه های خودکششی قدرتمند و تانک ها بر روی تریلرهای تخت بارگذاری شده و با تراکتورهای چرخدار به پایگاه های میدانی منتقل می شوند تا سطح جاده آسیب نبیند. وسایل نقلیه چرخ دار روی محور خود منتقل می شوند. واحدهای تعمیر و نگهداری نیروهای مسلح روسیه سپس تمامی تجهیزات را بررسی کرده و از استفاده مناسب آن اطمینان حاصل خواهند کرد

خامنه ای: آمریکا آماده قربانی کردن مردم در اوکراین است

رسانه های روسی گزارش دادند، علی خامنه‌ای، رهبر ایران گفت: آمریکا آماده است مردم اوکراین را قربانی کند تا جیب مجتمع‌های صنعتی-نظامی و پیمانکاران دفاعی خود را پر کند.:

«منافع مجتمع نظامی-صنعتی غرب در ادامه جنگ در اوکراین نهفته است و این مستلزم قربانی کردن مردم اوکراین است.»

خامنه ای افزود: وضعیت مردم اوکراین دلیلی بر تداوم اندیشه های استعماری و چپاولگرانه غرب است. او همچنین بیان کرد که غرب اکنون بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر است.

نامه گوترش به پوتین برای معامله غلات


استفان دوجاریک، سخنگوی رئیس این سازمان، در یک نشست خبری گفت، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد برای تمدید قرارداد غلات به ولادیمیر پوتین نامه نوشته است. او گفت:

«به عنوان بخشی از تلاش های مداوم خود در این زمینه، دبیرکل دیروز نامه ای به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ارسال کرد و پیشنهادی را با هدف تطبیق اجرای بیشتر توافق با نیاز به حفظ ابتکار فعلی دریای سیاه ارائه داد.»

به طور خاص، گوترش پیشنهاد برداشته شدن موانع فعالیت بانک کشاورزی روسیه راسلخوزبانک و تضمین صادرات بیشتر غلات اوکراینی از طریق دریای سیاه را ارائه کرد. به گفته دوجاریک، سازمان ملل از دریافت این نامه توسط روسیه آگاه است و در حال بررسی آن است. وی در عین حال خاطرنشان کرد که گوترش برای تماس با مسکو آماده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه پیشتر گفته بود که هیچ پیش نیازی برای تمدید قرارداد غلات وجود ندارد. به گفته وی، تعهدات به مسکو هنوز عملی نشده است. قرارداد غلات در ۱۷ جولای منقضی می شود.