اخبار جنگ اوکراین ۱۲ ژوئیه

“در صورت لزوم”: ناتو قصد دارد صد هزار سرباز را به لهستان منتقل کند

آندری دودا، رئیس جمهور لهستان که سخنرانی او از تلویزیون لهستان پخش شد، گفت: اعضای اتحاد آتلانتیک شمالی طرحی را برای انتقال صد هزار سرباز به لهستان “در هر صورت” اتخاذ کرده اند. وی پس از پایان نشست ناتو در ویلنیوس مدعی شد:

من به وضوح می توانم آنچه را که فرض می شود بیان کنم: اگر حمله ای مثلاً به دروازه برست (از برست در بلاروس) صورت می گرفت، به اضافه یا منهای صد هزار سرباز ناتو برای دفاع فوری به خاک ما فرستاده می شد. به گفته وی، اینها فرضیه هایی است که “توسط ناتو به عنوان بخشی از برنامه های دفاعی آن تایید شده است.”

در حال حاضر حدود ده هزار سرباز اتحاد در قلمرو جمهوری لهستان مستقر هستند که اکثر آنها نماینده نیروهای مسلح ایالات متحده هستند. علاوه بر این، به گفته دودا، اردوگاه هایی با تسلیحات در لهستان برای استقرار سریع نیروها ایجاد می شود.وزیر دفاع بریتانیا والاس: اوکراین باید قدردان باشد – بریتانیا آمازون نیست


پس از خشم ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از نشست سران ناتو در لیتوانی، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا این موضوع را اعلام کرد که «دولت در کی یف باید کمی بیشتر قدردانی کند. بدون تسلیحات صادر شده به اوکراین، این کشور در وضعیت فعلی قرار نداشت. اوکراینی ها برای دریافت کمک های ممکن عجله دارند، اما همیشه قدردانی خود را نشان نمی دهند. وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس سران در ویلنیوس گفت در حالی که این یک جنگ به حق است که اوکراین نه برای خود، باید در نظر داشته باشید که اوکراین از کشورهای دیگر می‌خواهد به نفع آنها انبارهای ذخیره سلاح خود را خالی کنند.»
“چه آنها خوششان بیاید یا نیاید مردم انگلیس می‌خواهند قدری سپاسگزاری از اوکراین ببینند.”

والاس همچنین از سفر سال گذشته خود به کیف یاد کرد. پس از یک سفر یازده ساعته، اوکراینی ها لیست اسلحه های درخواستی را به او دادند. او سپس پاسخ داد: ما آمازون نیستیم.

سالیوان مشاور ایالات متحده: پذیرش اوکراین در ناتو به معنای جنگ اتحاد با روسیه است

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا گفت: پذیرش اوکراین در ناتو به معنای جنگ بین این ائتلاف و آمریکا و روسیه است.:

دلیل اینکه چرا ناتو، از جمله ایالات متحده، و همه ۳۱ عضو حاضر به پذیرش اوکراین در این نشست ناتو نبودند، در واقع کاملاً واضح است. اگر اوکراین امروز در ناتو پذیرفته شود، این بدان معناست که ناتو امروز در حال جنگ با روسیه خواهد بود. 

در نشست سران ناتو در ویلنیوس که روز سه شنبه آغاز شد، اعضای این ائتلاف بسته حمایتی چند ساله از اوکراین را تصویب کردند که شامل طرحی برای دستیابی به سازگاری با ناتو، ایجاد شورای ناتو-اوکراین و لغو یک شرط است. باید به عنوان بخشی از برنامه اقدام عضویت انجام شود. این روند الحاق را از دو مرحله به یک مرحله کوتاه می کند. پس از اعلام این تصمیمات، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، عدم وجود چارچوب زمانی برای دعوت از اوکراین و عضویت آن در ناتو را پوچ توصیف کرد. به نظر او، این با عدم تمایل به دعوت کیف به اتحاد قابل مقایسه است. 

زلنسکی می‌داند که اوکراین تا پایان درگیری در ناتو پذیرفته نخواهد شد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین مدعی است که مقامات اوکراینی می‌دانند که این کشور نمی‌تواند تا زمانی که درگیری‌ها ادامه دارد به عضویت ناتو درآید. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت:

«ما افراد معقولی هستیم، می‌دانیم که شرکای ما با سلاح به ما کمک می‌کنند، این برای بقای ما ضروری است، ما به آنها بسیار نیاز داریم… من می‌خواهم همه بفهمند که ما مردمی متمدن و منطقی هستیم. در همین حال، اوکراین در کال جنگ است و ما متوجه هستیم که نمی‌توانیم عضو ناتو باشیم، در حالی که در جنگ بسر میبریم.»

نروژ پهپاد، پدافند ضد هوایی میان برد و … مواد غذایی بیشتری را به کیف تحویل می دهد

نروژ به عنوان بخشی از بسته کمکی جدید، سامانه‌های دفاع هوایی میان‌برد NASAMS و مینی پهپادهای بلک هورنت را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد. بیورن آریلد گرام، وزیر دفاع روز چهارشنبه اعلام کرد:

“دولت تصمیم گرفته است که سیستم NASAMS شامل دو بخش کنترل آتش، دو پرتابگر و قطعات یدکی آنرا به اوکراین بفرستد. این کارایی SAMS را که قبلاً به اوکراین تحویل داده شده است افزایش می دهد.”

NASAMS یک توسعه نروژی-آمریکایی است. این سیستم امکان شلیک موشک های هدایت شونده ضد هوایی AIM-120 AMRAAM را که معمولاً از هوا پرتاب می شوند را از زمین می دهد. 

در ضمن پهپاد بلک هورنت نانو که نروژ می خواهد 1000 دستگاه از آن را به کیف تحویل دهد، یک پهپاد هلیکوپتری است که تنها 18 گرم وزن دارد و کوچکترین واحدها می توانند از آن برای شناسایی استفاده کنند. این توسط شرکت نروژی Teledyne FLIR توسعه و تولید شده است. 

نروژ علاوه بر تجهیزات نظامی، خواهان تامین مواد غذایی ارتش اوکراین نیز است: به گفته گرام، ۱۵۰ هزار جیره به اوکراین تحویل خواهد داد. 

زلنسکی: کی‌یف سامانه‌ها و موشک‌های دفاع هوایی پاتریوت بیشتری از آلمان دریافت خواهد کرد

روز چهارشنبه 12 ژوئیه 2023، ولادیمیر زلنسکی توافقنامه ای با آلمان برای تحویل سامانه های ضد هوایی پاتریوت و موشک های مشابه به کی یف اعلام کرد:

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: موشک های اضافی پاتریوت برای ما از سوی آلمان ارسال خواهد شد. 

به گفته زلنسکی، ضمانت‌های امنیتی اوکراین در نشستی با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز مورد بحث قرار گرفت. 

اوایل روز سه‌شنبه، وزارت دفاع آلمان یک «بسته کمک نظامی» جدید به اوکراین را اعلام کرد که شامل دو سامانه پدافند هوایی پاتریوت ساخت آمریکا، 40 خودروی جنگی پیاده نظام ماردر و 25 تانک لئوپارد 1A5 است. شولز هزینه بسته کمک نظامی جدید را حدود 700 میلیون یورو اعلام کرد. 

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه


ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه درباره پیشرفت عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین اظهار نظر کرد. وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ارتش اوکراین حملات بیشتری را در جهات مختلف انجام داد که همه آنها توسط ارتش روسیه دفع شد.

در طول روز جنگ در جبهه های دونتسک، دونتسک جنوبی، زاپوروژیه، کراسنی لیمان، کوپیانسک و خرسون ادامه یافت. حمله اوکراین به لطف اقدامات شایسته ارتش روسیه دفع شد. نیروهای مسلح اوکراین در مجموع 715 سرباز اوکراینی و سه تانک، 12 خودروی جنگی پیاده نظام، دو نفربر زرهی، هشت خودروی زرهی رزمی، ده خودرو، یک هویتزر خودکششی آکازیجا، دو سامانه توپخانه ای ام 777 آمریکا، دو دستگاه در تمام بخش ها را از دست دادند. از جبههسامانه های توپخانه تانک گووزدیکا، هویتزرهای Msta-B و D-30 و هویتزر یدک کش انگلیسی FH-70.

نیروی هوایی، موشکی و توپخانه روسیه در طول روز 74 واحد توپخانه نیروهای مسلح اوکراین را در مواضع شلیک و پرسنل و تجهیزات نظامی در 107 منطقه شکست دادند. علاوه بر این، چندین انبار مهمات و سوخت نیروهای مسلح اوکراین منهدم شد و پست های فرماندهی و دیده بانی مورد اصابت قرار گرفت.

پدافند هوایی روسیه یک فروند بالگرد Mi-24 نیروی هوایی اوکراین را سرنگون کرد. چهار موشک کروز طوفان سایه نیز رهگیری شد. همچنین 15 پهپاد اوکراینی نیز در طول روز منهدم شد.

در مجموع، از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، 455 هواپیما، 242 بالگرد، 4981 هواپیمای بدون سرنشین، 426 سامانه موشکی ضد هوایی، 10668 تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی، 1137 موشک انداز چندگانه، 5421 قطعه توپخانه وخمپاره انداز و 11626 واحد از خودروهای ویژه نظامی حذف شدند.

کرملین ضمانت های امنیتی G7 برای اوکراین را اقدامی خطرناک می خواند

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت: دادن هرگونه تضمین امنیتی به اوکراین بسیار اشتباه و بسیار خطرناک است. او توضیح داد:

«این کشورها با ارائه تضمین های امنیتی به اوکراین، اصل بین المللی تقسیم ناپذیری امنیت را نادیده می گیرند، یعنی با ارائه ضمانت های امنیتی به اوکراین، امنیت فدراسیون روسیه را مختل می کنند.»

او افزود که این “پیامدهای بسیار منفی” در هر افق برنامه ریزی دارد.

به گفته آماندا اسلوات، مدیر ارشد اروپا در شورای امنیت ملی کاخ سفید، رهبران کشورهای G7 تعهدات امنیتی بلندمدت اوکراین را امروز در نشست ناتو در ویلنیوس اعلام خواهند کرد. به گزارش شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، این سند شامل ارائه تجهیزات نظامی به کیف، تقویت تبادل اطلاعات، گسترش برنامه های آموزشی برای سربازان اوکراینی و توسعه ظرفیت های صنعتی است.

دو عضو جوخه های مرگ آزوف کشته شدند

ارتش روسیه دو شبه نظامی را از جوخه های مرگ هنگ آزوف منحل کرد: دیوید گاسیموف با علامت تماس فوگاس و ایگور آندرخوف که خود را ویسکی می نامید. گاسیموف یک بار در بوچا دیده شد. آندرخوف “کهنه سرباز” عملیات به اصطلاح ضد تروریستی کی یف (ATO) علیه جمعیت غیرنظامی دونباس بود که در سال های 2014-2015 شدیدترین فعالیتهای خود را داشت و طی آن در نبرد شکست خورده برای فرودگاه راخمانینوف دونتسک شرکت کرد. رسانه خبری آنلاین روسیه. سردبیر آنها نتیجه می گیرد:
«بدیهی است که کی‌یف در حال حاضر تمام گوشت دم توپ خود را به خطوط مقدم میفرستد، اکنون معلوم سده وار به ارسال نخبگان کشیده شده است. به عنوان مثال، یک جنگنده از GUR اوکراین (اداره اصلی اطلاعات در وزارت دفاع) که شخصاً با جایزه بودانوف مفتخر شده بود، در نزدیکی زاپوروژیه کشته شد.واشنگتن درباره تحویل موشک های میدان نبرد ATACMS به کیف بحث می کند

نیویورک تایمز به نقل از منابع خود گزارش می دهد که مقامات کاخ سفید پشت درهای بسته درباره امکان ارسال موشک های ATACMS به کی یف بحث می کنند.

دو مقام آمریکایی و یک مقام اروپایی بحث‌های مخفیانه در دولت بایدن را توصیف کردند: بحث در مورد اینکه آیا حداقل برخی از موشک‌های هدایت‌شونده زمین به زمین برای سایر تهدیدات امنیتی تامین شود یا خیر.

زرادخانه ATACMS ایالات متحده نسبتاً کوچک است. این موشک ها در مناطق دیگر از جمله شبه جزیره کره نیز در حالت آماده باش هستند – و بنابراین انتقال آنها به اوکراین آمادگی رزمی ایالات متحده را در جاهای دیگر به خطر می اندازد.

موشک‌های بالستیک میدان نبرد ATACMS از خودروهای HIMARS و MLRS پرتاب می‌شوند و یک موشک جایگزین یک بسته 6 پرتابگر معمولی می‌شود که HIMARS یکی از آنها و MLRS دو را حمل می‌کنند. اینها که در خاک اوکراین مستقر می شوند، می توانند به اهدافی در کریمه حمله کنند. نیویورک تایمز خاطرنشان می کند که کی یف “در آرزوی چنین تسلیحاتی بود، اما پنتاگون معتقد است که اوکراین اکنون به آنها نیاز ندارد.”

برد این موشک ها حدود 305 کیلومتر است، یعنی فقط حدود 40 مایل بیشتر از موشک های کروز طوفان سایه که توسط فرانسه و بریتانیا به کی یف عرضه شده است. با این حال، پرتاب‌های دومی صرفاً از طریق هوا پرتاب می‌شوند و بنابراین باید به هواپیما متصل شوند، تاکنون خنثی کردن آن‌ها برای روسیه بسیار آسان‌تر از پرتابگرهای چندگانه HIMARS بوده است.

سی‌ان‌ان: اف‌بی‌آی با همکاری کیف حساب‌های شبکه‌های اجتماعی طرفدار روسیه را حذف می‌کند

بر اساس گزارش سی ان ان، اف بی آی با آژانس های اطلاعاتی اوکراین برای حذف حساب های شبکه های اجتماعی طرفدار روسیه همکاری کرد.
اطلاعات مقامات اوکراینی بررسی نشد، به طوری که حساب های رسمی ایالات متحده نیز ثبت شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا با استناد به گزارش کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، اف بی آی با سرویس امنیتی اوکراین (SBU) برای حذف حساب های شبکه های اجتماعی طرفدار روسیه همکاری کرد.
کمیته قضایی ایالات متحده ادعا می کند: “اف بی آی، به دستور آژانس اطلاعاتی اوکراین، در تلاشی ناقص برای متوقف کردن اطلاعات نادرست روسیه، به حساب های معتبر آمریکایی – حتی یک حساب تایید شده به زبان روسی وزارت امور خارجه ایالات متحده، شرکت را تعطیل کرده است.
این گزارش FBI را متهم کرد که در بررسی درست حساب‌های رسانه‌های اجتماعی که توسط یکی از سازمان‌های اطلاعاتی ارشد اوکراین، SBU، به عنوان انتشار اطلاعات نادرست روسی علامت‌گذاری شده‌اند، کارش را درست انجام نداده است. بر اساس این گزارش، برخی از حساب‌هایی که اف‌بی‌آی برای بررسی به متا فیسبوک اینستاگرام و واتس‌آپ ارسال کرده بود، در واقع مخالف روسیه بودند.

وکیل کمیته قضایی به کانال تلویزیونی گفت که کمیته قصد دارد از این سند برای اثبات دخالت غیرقانونی مقامات در آزادی بیان استفاده کند.

آلمان نمی خواهد مرکزی در لهستان برای تعمیر تانک های آسیب دیده در اوکراین ایجاد کند


برلین و ورشو اختلافات خود را بر سر ایجاد یک مرکز نگهداری و تعمیرات مشترک برای تانک های لئوپارد مستقر در اوکراین در لهستان حل و فصل نکرده اند. روزنامه هندلزبلات روز چهارشنبه در وب سایت خود به نقل از منابع گزارش داد که جمهوری فدرال آلمان با ایجاد چنین مرکزی مخالفت کرده است. در گزارش روزنامه آمده است:
دلیل این امر ظاهراً انتظارات مالی لهستانی ها است که از نظر آلمان کاملاً اغراق آمیز است.

مجله اشپیگل قبلاً در مورد این اختلافات گزارش داده بود. طبق روایت او، این طرف لهستانی بود که مانع تحقق پروژه شد. به طور خاص، طبق گزارش رسانه ها، شرکت دولتی PGZ می خواست برای به اصطلاح بازرسی اولیه دستگاه ها بیش از صد هزار یورو دریافت کند، در حالی که هزینه چنین خدماتی در آلمان تنها حدود ۱۲ هزار یورو است.

برنامه های راه اندازی این مرکز توسط بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان در ۲۱ آوریل در حاشیه نشست گروه تماس اوکراین در رامشتاین اعلام شد. بر اساس تفاهم نامه ای که طرفین امضا کرده اند، این مرکز باید تا پایان اردیبهشت ماه به بهره برداری برسد. این هزینه ها در حدود ۱۵۰ میلیون یورو تخمین زده شد که دولت فدرال می خواست هزینه های تعمیر تانک های لئوپارد را پوشش دهد.“و اکنون ما این تانک سنگین نور چشمی یانکی ها را بکسل می کنیم!” – اولین بار بردلی کاملا سالم غنیمت گرفته شد.

بردلی نور چشمی یک خودروی جنگی پیاده نظام ساخت ایالات متحده است، سری M2 Bradley، که سربازان جوخه کرچ آن را از جنگنده های اوکراینی غنیمت گرفته شد – دست نخورده. جوخه “کرچ”
ارتش روسیه یک خودروی جنگی پیاده نظام بردلی ساخت آمریکا را به تصرف خود درآورده است. این از یک سخنرانی ویدیویی منتشر شده در کانال های تلگرامی بسیاری از خبرنگاران و خبرنگاران جنگ برمی آید. سربازی که سخنرانی را به صورت سلفی می گیرد، اعلام می کند:

“درود به آقای زلنسکی! از شما برای این وسیله نقلیه جدید متشکرم!”
دیگری که با رفقا جلوی وسیله نقلیه اسیر شده عکس می گیرد، می افزاید:

“و اکنون ما یک باربر MTLB را به اینجا می بریم و این پنیر گنبدی را بکسل می کنیم!”

تاکنون هیچ منبعی فاش نکرده است که این مطالب در کجا، چه زمانی و در چه شرایطی ضبط شده است. فقط نام واحدی که تانک سنگین را غنیمت گرفته است از ویدیو مشخص است: سرباز کرچ.

یک ماه پیش، وزارت دفاع روسیه ویدئویی را منتشر کرد که در آن سربازان نیروهای مسلح روسیه در حال بازرسی خودروهای زرهی اوکراینی از کشورهای ناتو هستند. اینها به ویژه یک تانک لئوپارد 2A6 آلمانی و همچنین یک خودروی جنگی پیاده نظام M2 بردلی آمریکا بودند که هر دو در جریان نبرد در منطقه زاپوروژیه مورد اصابت قرار گرفتند، سپس توسط خدمه اوکراینی رها شدند و در نهایت توسط ارتش روسیه تصرف شدند.

اما گفته می شود ویدیوی جدید اولین خودروی جنگی پیاده نظام بردلی را که کاملاً دست نخورده تصرف شده را نشان می دهد.

مارگاریتا سیمونیان، سردبیر خبرگزاری Rossiya Sevodnya و پخش خارجی RT، گفت که این ویدئو ارزش بازنشر در تلگرام را دارد. او از اعضای خانواده “این بچه ها” خواست تا در صورت داشتن وام معوقه یا مشکلات خانوادگی دیگر، در بخش نظرات برای او پیغام بگذارند او تمام قرض های آنها را میپردازد.

کیف مزدورانی را برای جوخه های خرابکاری به کوپیانسک منتقل می کند

کی یف گروه های فردی از مزدوران خارجی را به بخش خارکف-سواتوو در جبهه نزدیک کوپیانسک منتقل می کند. خبرگزاری روسی ریانووستی با اشاره به گفتگو با کارشناس نظامی آندری ماروچکو – سرهنگ سابق – در این باره گزارش می دهد.:

“ورود تعداد کمی از گروه های جداگانه از صفوف مزدوران خارجی با تجهیزات و تسلیحات مورد توجه قرار گرفت. طبق اطلاعات اولیه، جنگجویان خارجی تخصص محدودی دارند: بیشتر آنها جوخه های شناسایی و مین‌گذاری را تشکیل می دهند.”

به نظر سرهنگ بازنشسته، به احتمال زیاد علاوه بر جوخه های شناسایی و مین گذاری، مزدورانی که در خرابکاری و شناسایی تخصص دارند نیز به آنجا آمده اند. این کارشناس بر اساس داده های مربوط به تجهیزات و وسایل نقلیه خارجی ها که از منابع اطلاعاتی خود به دست آورده است، این نتیجه را گرفته است.

حمله اوکراین در کراسنی لیمان با تلفات سنگین برای دشمن دفع شد

نیروهای هوایی و توپخانه یگان مرکزی روسیه تلاش های دو تیپ اوکراینی برای حمله به مواضع روسیه در نزدیکی کراسنی لیمان در بخش خارکف-سواتوو را دفع کردند. الکساندر ساوچوک، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه به ریانووستی گفت:

“در نزدیکی کراسنی لیمان، اپراتورهای یک موشک انداز چندگانه اسمرچ و خدمه یک سیستم شعله افکن سنگین از نوع سولنتسپیوک، مناطق تمرکز پرسنل و توپخانه دشمن را مورد اصابت قرار دادند. همچنین یک فروند هواپیمای بدون سرنشین نیروهای مسلح اوکراین نیز توسط سامانه ضدهوایی Tor M1 سرنگون شد.

به گفته ساوچوک، بمب افکن ها توانستند یک پایگاه فرماندهی و دیده بانی و همچنین یک نقطه استقرار موقت و یک پایگاه دفاعی نیروهای مسلح اوکراین را از بین ببرند.

در تورسکویه و جنگل سربریانکا، توپخانه و نیروهای هوایی روسیه با یکدیگر همکاری کردند تا حمله یگان های تیپ 95 حمله هوایی و تیپ 42 حمله هوایی را دفع کنند. به گفته ساوچوک، تیپ مکانیزه ارتش اوکراین و “تلفات قابل توجهی در پرسنل و تجهیزات” به دشمن وارد کرده است.

چهار جنگنده از تیپ تهاجمی هوابرد به ارتش روسیه تسلیم شدند.

نیروهای مسلح فدراسیون روسیه هویتزر M777 اوکراینی و Gvozdika SAU را در منطقه خرسون منهدم کردند.

نماینده خدمات امنیتی منطقه ادعا کرد، هفت پرسنل نظامی اوکراینی زخمی شدند

تشکیلات گروه نیروهای Dnipro در یک روز در منطقه Kherson هویتزر M777 و Gvozdika SAU نیروهای مسلح اوکراین را منهدم کردند. این موضوع را یکی از نمایندگان امنیتی منطقه به خبرنگاران گزارش داد.

حمله پهپادهای روسیه به کیف
روسیه چهارشنبه شب نیز حملات هوایی به اوکراین انجام داد. دوباره به پایتخت کیف ضربه زد. اطلاعاتی از مجروحیت یا مرگ و میرها مخابره نشده است.
به گفته منابع اوکراینی، روسیه برای دومین شب متوالی با پهپاد به کی یف حمله کرده است. سرهی پوپکو، رئیس اداره نظامی کی یف، صبح چهارشنبه در سرویس آنلاین تلگرام ادعا کرد: تمام پهپادهای ساخت ایران که به فضا پرتاب شده بودند «کشف و منهدم شدند». به گفته وی، در ابتدا از تلفات یا خسارات وارده اطلاعی در دست نبود.
البته تصاویری از ساختمان‌های آسیب دیده مخابره شده است.
به گفته منابع اوکراینی، شب قبل روسیه ۲۸ پهپاد به سمت اوکراین شلیک کرده بود. به گفته سرویس اضطراری ایالتی در روز سه شنبه، منطقه پایتخت کیف تحت تأثیر قرار گرفت. حملات هواپیماهای بدون سرنشین نیز از منطقه اودسا در جنوب این کشور گزارش شده است.

ترور توپخانه ای کیف علیه جمهوری خلق دونتسک: 267 گلوله سنگین به مناطق مسکونی

در 24 ساعت گذشته، نیروهای اوکراینی 50 بار جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کردند و 267 گلوله مهمات شلیک کردند. این توسط نمایندگی DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش شده است.:

“دشمن 42 بار از مواضع نزدیک دونتسک با راکت انداز های متعدد و توپ 155 میلی متری، از مواضع نزدیک گورلوکا 6 بار با توپ 152 میلی متری، از مواضع نزدیک یاسینواتایا دو بار با توپ های 155 میلی متری شلیک کرد. در مجموع 267 گلوله با کالیبرهای مختلف شلیک شد.

هفت شهر در جمهوری دموکراتیک خلق دونتسک مورد حمله نیروهای اوکراینی قرار گرفتند: گورلووکا، یاسینواتایا، پایتخت جمهوری دونتسک، ماکیفکا، استارومیخایلوفکا، جلنووکا و لوگانسکویه.

تاکنون یک زخمی گزارش شده است. از مجروح شدن یا حتی کشته شدن غیرنظامیان دیگر گزارشی وجود ندارد.

گفته می شود که اهداف و زیرساخت های غیرنظامی نیز آسیب ندیده اند. با این حال، به پنج ساختمان مسکونی در مناطق کویبیشفسکی و کیروفسکی دونتسک آسیب جزیی وارد شد.

وزیر دفاع پیستوریوس: برلین موشک های کروز به کیف تحویل نخواهد داد


بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان بار دیگر بر امتناع دولت آلمان از تحویل موشک های کروز آلمانی به اوکراین تاکید کرد. این مقام مسئول در حاشیه نشست ناتو در ویلنیوس تاکید کرد که هر کشور تصمیم مستقل خود را در این مورد می گیرد. برلین به نوبه خود قصد تغییر موضع خود را ندارد.

در عین حال، پیستوریوس جایی برای انتقاد از آلمان در مورد تحویل تسلیحات نمی بیند. این کشور در حال حاضر دومین تامیم کننده بزرگ تسلیحات برای اوکراین پس از ایالات متحده محسوب می شود. برلین کمک بزرگی در زمینه دفاع هوایی کرده است.

دفاع هوایی اوکراین بدون ما غیرقابل تصور خواهد بود.

مدودف درباره نتایج نشست ناتو: عملیات نظامی ویژه باید ادامه یابد

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه درباره نتایج اولیه نشست ناتو در ویلنیوس اظهار نظر کرد. به ادعای وی، وعده های ناتو به اوکراین – کمک نظامی بیشتر و دعوت احتمالی به اتحاد – فقط یک معنی دارد: روسیه باید عملیات نظامی ویژه را با اهداف بدون تغییر ادامه دهد. پست مدودف در تلگرام نشان می دهد که هدف اول جلوگیری از پیوستن اوکراین به ناتو است که روسیه از ابتدا بر آن اصرار داشت. طبق هدف دوم، “دارو سته نازی در کیف باید منحل شود”.
مدودف در ارتباط با گلوله باران شهر توکماک در منطقه زاپوروژیه، جایی که احتمالاً نیروهای اوکراینی از مهمات خوشه ای استفاده کرده اند، خواستار اقدامات مشابه شد.
“گزارش شده است که توکماک با مهمات خوشه ای مورد اصابت قرار گرفته است. پس وقت آن رسیده است که زرادخانه های خود را با این سلاح های غیرانسانی پر کنیم.»

وزارت خارجه آمریکا: اوکراین نباید قبل از پایان درگیری به ناتو بپیوندد

تا زمانی که درگیری اوکراین ادامه دارد، اوکراین به ناتو نخواهد پیوست. همانطور که متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در روز سه شنبه تاکید کرد، ورود اوکراین به ناتو آمریکا را به یکی از طرف های درگیری تبدیل می کند. در دولت جو بایدن، رئیس جمهور این کشور این اتفاق نخواهد افتاد.

پرزیدنت بایدن از همان ابتدا به صراحت گفته بود که تا زمانی که او در راس امور است این اتفاق نخواهد افتاد.

وزیر دفاع شویگو از شرکت های تسلیحاتی در جمهوری تاتارستان روسیه بازدید می کند


ژنرال سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، اجرای معاهده دفاع دولتی را زیر نظر گرفته و کارخانه‌ها را در جمهوری تاتارستان روسیه بازرسی کرده است.

شویگو همراه با رئیس منطقه، رستم مینیخانوف، تولید را در شرکت رمدیزل که به نوسازی، نصب و مونتاژ سلاح و تجهیزات نظامی می‌پردازد، و در کارخانه خودروسازی کاماز که کامیون تولید می‌کند، بازرسی کرد.

در کازان پایتخت تاتارستان، شویگو و مینیخانوف از کارخانه هلیکوپترسازی بازدید کردند و در آنجا با تولید هلیکوپترهای سبک Anssat و مدل های مختلف هلیکوپتر ترابری Mi-8 آشنا شدند.

به وزیر اطمینان داده شد که تمام شرکت ها به وظایف دفاعی دولت عمل خواهند کرد. در بسیاری از مناطق، تولید حتی سریعتر از برنامه ریزی شده انجام می شود.

اوکراین دونتسک را گلوله باران کرد: یک غیرنظامی زخمی شد

در نتیجه گلوله باران نیروهای اوکراینی یک غیرنظامی زخمی شد. به گفته نماینده DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین، یک موشک اوکراینی مستقیماً به یک ساختمان مسکونی در منطقه کیروفسکی دونتسک اصابت کرد.

صاحب خانه آسیب دید و به بیمارستان منتقل شد. این اطلاعات توسط شهردار شهر الکسی کولمزین نیز تایید شد.

چند ضربه در پایتخت جمهوری خلق دونتسک پیشتر در روز سه شنبه گزارش شده بود. گفته می شود که اوکراین هشت بار با گلوله های کالیبر 155 میلی متری به منطقه کیروفسکی حمله کرده است.


رئیس جمهور چک، پاول هشدار داد: پنجره زمانی برای ضد حمله اوکراین در حال بسته شدن است


پتر پاول، رئیس جمهور چک روز سه شنبه هشدار داد که پنجره فرصت برای یک ضد حمله موفق اوکراین تا پایان سال “کم و بیش بسته خواهد شد”. ژنرال سابق 61 ساله در یک رویداد گفتگوی ناتو در ویلنیوس گفت: این نه تنها به دلیل شرایط زمستانی، بلکه به دلیل انتخابات آتی در اوکراین، روسیه و ایالات متحده در سال 2024 است. به نظر او، آنچه تا آن زمان به دست خواهد آمد باید به عنوان مبنایی برای گفتگو در مورد آتش بس باشد.

پاول ادعا کرد که اوکراین در حال حاضر به آرامی در حال پیشرفت است. چند ماه گذشته در قالب جنگ موضعی به روسیه زمان کافی برای ایجاد خطوط دفاعی متناوب با میدان های مین در صدها کیلومتر از جبهه داده است. اوکراین فاقد پشتیبانی هوایی و تجهیزات برای پاکسازی موانع معدن است. غرب باید از خود بپرسد که آیا منابع کافی برای دولت در کییف فراهم کرده است تا یک حمله متقابل موفق تر را انجام دهد.