رئیس نیروی هوایی آمریکا: آمریکا آماده حملات نظامی علیه ایران استترجمه مجله هفته

ایران و آمریکا اخیراً مذاکرات غیرمستقیم بر سر برنامه هسته ای تهران داشتند. از آن زمان اسرائیل در وضعیت هشدار قرار دارد. اکنون یک روزنامه اسرائیلی با یک ژنرال بلندپایه آمریکایی که حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران را رد نمی کند، مصاحبه کرد.

فرمانده نیروی هوایی فرماندهی مرکزی آمریکا در مصاحبه اختصاصی با جروزالم پست گفت: ایالات متحده به طور مرتب گزینه های نظامی خود را برای “تهدیدات” ناشی از تاسیسات هسته ای در حال توسعه ایران به روز می کند.

ژنرال الکسوس گرینکویچ گفت: “شما می توانید از ما انتظار داشته باشید که تاسیسات ایران را از نزدیک زیر نظر داشته باشیم و به ارزیابی ان ادامه دهیم، ایران از انها برای چه کاری استفاده می کند و چه گزینه هایی ممکن است برای این تاسیسات داشته باشیم.”

کار ما این است که مطمئن شویم ایران می‌فهمد که ما می‌توانیم به سرعت نیروها را در اینجا مستقر کنیم تا به هر تحریکی پاسخ دهیم. گزینه‌های زیادی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای وجود دارد. این ژنرال آمریکایی گفت: وظیفه ما این است که اطمینان حاصل کنیم که گزینه های نظامی به خوبی اندیشیده شده و قوی هستند.

ایران کنار نخواهد ماند و حمله به تاسیسات هسته ای خود را تماشا نخواهد کرد. در مورد حملات ایران به ما، چیزهای متقابلی وجود دارد.» این ژنرال آمریکایی تصریح کرد: آمریکا تلاش می‌کند تا به ایرانی‌ها بفهماند که با وجود اینکه آمریکا به اندازه ما در منطقه نیرو ندارد، اما ما همچنان این نیروها را داریم. بتواند به سرعت آن را برگرداند».

اخیراً گزارش شده بود که ایران هواپیماهای سوخو ۳۵ را از روسیه دریافت خواهد کرد. ژنرال آمریکایی تاکید کرد: اگر تهران هواپیماهای سوخو-۳۵ را از روسیه دریافت کند، می تواند کل دینامیک منطقه را تغییر دهد.

اقدامات آمریکا علیه برنامه هسته ای ایران تا کنون جواب نداده است. علیرغم تهدیدهای آمریکا، طی دو سال گذشته، تهران توانسته برنامه هسته‌ای خود را به حدی پیش ببرد که مقادیر قابل توجهی اورانیوم را تا سطح بسیار بالای ۶۰ درصد غنی‌سازی کرده و اگر ایران تصمیم بگیرد از آستانه هسته ای عبور کند، اورانیوم غنی‌شده کافی برای حدود هفت بمب هسته‌ای را در اختیار داشته باشد. ایران و آمریکا در ماه می مذاکرات غیرمستقیم بر سر برنامه هسته ای تهران برای توافق موقت داشتند. به دنبال چراغ سبز ایالات متحده، عراق اخیراً ۲.۷۶ میلیارد دلار از منابع مالی ایران را بابت فروش گاز آزاد کرد.