روسیه و سوریه رزمایش مشترکی را آغاز کردند.

روسیه و سوریه رزمایش مشترکی را آغاز کردند.

ترجمه مجله هفته.

نیروی هوایی روسیه و سوریه رزمایش مشترکی را آغاز کردند. یگان های جنگ الکترونیک نیز در این رزمایش شرکت دارند. هدف، کنترل حریم هوایی سوریه و بررسی اثربخشی پدافند هوایی روسیه در این کشور است.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه در مسکو اعلام کرد که نیروی هوایی روسیه رزمایش مشترکی را با نیروی هوایی سوریه آغاز کرده است. هدف از این آموزش از جمله کنترل حریم هوایی سوریه است. ارتش
روسیه در بیانیه کوتاهی اعلام کرد، کارایی پدافند هوایی روسیه در این کشور خاورمیانه نیز در حال آزمایش است.

یگان های جنگ الکترونیک نیز در این رزمایش حضور دارند و برای عملیات مشترک برای دفع حملات هوایی دشمن آماده می شوند. انتظار می رود این تمرین تا اواسط ماه جاری ادامه داشته باشد. وزارت دفاع روسیه نیز ویدئوی مربوطه را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد.
هواپیماهای نظامی روسیه از سال ۲۰۱۵ در سوریه مستقر شده اند، زمانی که مسکو با درخواست دمشق برای کمک در مبارزه با گروه های مسلح ضد دولتی از جمله شبه نظامیان جهادی موافقت کرد. در نتیجه ارتش سوریه توانست کنترل بخش‌های زیادی از این کشور را به دست بگیرد.
سال بعد، مسکو متن توافقنامه اسکان طولانی مدت نیروهای روسی در پایگاه هوایی حمیمیم را منتشر کرد. این قرارداد تا زمانی که هر یک از طرفین تصمیم به فسخ آن نداشته باشد دائمی است.

دولت ایالات متحده از اولین هفته‌های درگیری سوریه که در سال ۲۰۱۱ آغاز شد، از نیروهایی که علیه دمشق مسلحانه میجنگند، حمایت می‌کند. واشنگتن تحریم‌های اقتصادی سختی را علیه این کشور اعمال کرده است که مانع بازسازی آن شده و بر خلاف میل دولت سوریه و قوانین بین المالی یک پایگاه نظامی در خاک سوریه دارد.