اوکراین عملا مصادره شده است

اوکراین عملا مصادره شده است.

اوکراین از لحاظ اقتصادی ویران شده است: کرکس های سرمایه داری در حال چرخش هستند
ترجمه مجله هفته

در ستونی در وبلاگ مستقل UnHerd، روزنامه نگار توماس فازی وضعیت اقتصادی اوکراین را توصیف می کند.
نتیجه گیری او: موسسات مالی غربی مانند کرکس ها، بر فراز اوکراین می چرخند تا سود گسترده ای از آنچه که پس از جنگ باقی مانده است، را کسب کنند.

اوکراین عملا ورشکسته است و کاملا وابسته به پشتیبانی مالی از خارج از کشور است. حتی برای ادامه کاری دستگاه دولتی برای پرداخت حقوق کارمندان دولت، معلمان و سربازان، اوکراین به حامیان مالی خارجی متکی است.
این بهشتی برای بازیگران بزرگ صنعت مالی غرب و نهادهای اجماع واشنگتن است، زیرا به آنها اجازه می دهد شرایط خود را به اوکراین دیکته کنند. بهترین شرایط برای یک استراتژی شوک نئولیبرالی سرمایه داری، همانطور که در دهه ۹۰ به روسیه نیز داده شد.

اینها همان مظنونین معمول هستند که بر فراز اوکراین می چرخند. بلک راک، جی پی مورگان و دیگر موسسات مالی غربی مدتهاست که راههایی برای سود بردن از سقوط دولت اوکراین پیدا کرده‌اند. بلک راک سال گذشته از حق برون سپاری بازسازی کامل اوکراین بهره مند شد.
سال گذشته، دولت اوکراین کل فرایند بازسازی پس از جنگ را به بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، برون سپاری کرد.(امتیاز بهره برداری از قبل پیش‌فروش شد)
بلک راک با اوکراین قراردادی منعقد کرد که بر اساس آن صندوق سرمایه گذاری به کشور در مورد طراحی فرصت های سرمایه گذاری در آینده مشاوره خواهد داد. هدف ایجاد فرصت هایی برای سرمایه گذاران دولتی و خصوصی برای مشارکت در بازسازی اقتصاد اوکراین است. اگر بخواهیم شفافتر بگوییم، ترجمه اش این است: بلک راک دسترسی به فروش اوکراین را با شرایط خودش تضمین کرده است و از آن سود می برد.
این تمرکز به ویژه در بخش کشاورزی است. اوکراین دارای یک چهارم ذخایر جهان از زمین سیاه حاصلخیز است. وضعیت خراب و رکود اقتصادی اوکراین اکنون اجازه می دهد تا تغییراتی در قانون ایجاد شود که امکان خصوصی سازی زمین های حاصلخیز را فراهم می کند.

در سال ۲۰۲۰، رئیس جمهور اوکراین به خواسته های صندوق بین المللی پول تسلیم شد و اجازه فروش را داد. تا کنون فروش زمین به خارجی ها طبق قانون اوکراین ممنوع بود. این قانون اصلاح شده از سال آینده اجرایی خواهد شد. با این حال، شرکت های کشاورزی غربی در حال حاضر دسترسی به میلیون ها هکتار از زمین های اوکراین را تضمین کرده اند. در آینده، تنها ده شرکت اکثریت زمین های اوکراین را کنترل خواهند کرد. اوکراینی ها عملا مصادره شده اند.