ژنرال اسرائیلی: نیروها از جنین خارج شدند.- نشانه ای از پیروزی نیست!

ژنرال اسرائیلی: نیروها از جنین خارج شدند.- نشانه ای از پیروزی نیست!

ترجمه مجله هفته

روز چهارشنبه توسط سخنگوی مطبوعاتی نیروهای دفاعی اسرائیل ژنرال تیپ دانیل هاگری اعلام کرد، تمام واحدهای اسرائیلی از جنین در کرانه باختری خارج شدند، و عملیات علیه یک پایگاه «تروریستی» به پایان رسیده است. چند فلسطینی کشته یا زخمی شدند نیروهای دفاعی اسرائیل یک سرباز را از دست دادند.
تمام واحدهای اسرائیلی از فرمانداری جنین خارج شده اند و آخرین عملیات نظامی در کرانه باختری را به پایان رسانده اند. او اضافه کرد که تمام وظایف عملیات انجام شده است.
بر اساس اطلاعات اولیه ، ارتش اسرائیل یک سرباز در حمله ارتش اشغالگر کشته شد. گفته می شود که گروهبان ۲۳ ساله دیوید یهودا اسحاق در جریان درگیری های اردوگاه پناهندگان جنین در عصر سه شنبه به قتل رسیده است. با این حال ، همچنین این فرض وجود دارد که سرباز در طول عقب نشینی توسط آتش خود ارتش اسرائیل کشته شده است. جزئیات این حادثه در حال حاضر در حال بررسی است. این در حالی است که چندین مقام اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوآو گالانت وزیر دفاع این رژیم به خانواده این مقتول تسلیت گفتند.
سازمان اسلامی فلسطینی حماس استفاده از ارتش اسرائیل را در سرکوب مردم جنین محکوم کرد و صبح چهارشنبه پنج موشک به سمت جنوب اسرائیل شلیک کرد. ارتش اسرائیل با بمباران نوار غزه ، جایی که حماس مستقر است ، پاسخ داد. اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این سازمان با صدور بیانه ای عملیات در جنین را شکست خورده خواند. علاوه بر این، آنرا درسی برای اسرائیل خواند.
«دورانی که اشغالگران اسرائیلی بدون پرداخت هزینه‌ای به مردم فلسطین حمله می کردند، مدت هاست که گذشته است.”
عملیات در جنین ، بزرگترین عملیات نیروهای مسلح اشغالگران اسرائیلی در کرانه باختری در ۲۰ سال گذشته بود و دوشنبه شب آغاز شد. نتانیاهو هدف اصلی این حملات را نابودی ” پایگاه تروریست ها” در اردوگاه پناهندگان در نزدیکی شهر اعلام کرده بود. اطلاعات ارائه شده درباره کشته شدگان و مجروحین متفاوت است. رسانه ها و مقامات مختلف گزارش می دهند که حدود ده تا دوازده نفر کشته و حدود صد نفر زخمی شده اند.