فیزیکدان سوئیسی شواهدی از استفاده از بمب هیدروژنی در انفجار نورد استریم ۲ میبیند!

ترجمه میرفخرایی برای مجله هفته

روزنامه‌نگار تحقیقی، دیرک پولمن، یک گزارش جدید و جنجالی درباره علت تخریب خطوط لوله نورد استریم ۲ منتشر کرد. به گفته استاد فیزیک سوئیسی هانس بنجامین براون، شواهد جدی مبنی بر استفاده از بمب هیدروژنی وجود دارد.

در آخرین نسخه برنامه “فایل ناتو” در کانال یوتیوب Druzhba FM، روزنامه نگار سابق (فرستنده حکومتی غرب آلمان)WDR درک پولمن جمع بندی فیزیکدان سوئیسی پروفسور دکتر هانس بنجامین براون را در مورد تخریب لوله های گاز دریای بالتیک ارائه می دهد.
براون، ریاضیدان، زمین شناس و فیزیکدان توضیح می دهد که “طبق داده های موجود، حمله بمب به خطوط لوله نورد استریم ۲ تنها با یک انفجار مهیب معادل ۲۵۰ هزار کیلوگرم تی ان تی قابل توضیح است که معادل یک کیلوتن انفجار هسته ای است.”

به گفته براون، این کار یک “بمب هیدروژنی بسیار کوچک و نسل دوم” بود. قدرت انفجار یک بمب هیدروژنی هزار برابر بیشتر از بمب اتمی است، به طور دقیق تر، برای همان اثر یک بمب هیدروژنی تنها به یک هزارم جرم یک بمب اتمی نیاز دارد.

دانشمند مشهور سوئیسی این را با داده های اندازه گیری زیر ثابت می کند: در زمان تخریب، انحراف دامنه ۶.۲ در مقیاس ریشتر در یک ایستگاه اندازه گیری در نزدیکی کالینینگراد ثبت شد. این زمین لرزه بزرگ نمی توانست با انفجار مواد منفجره ایجاد شود. تصویر انفجار نیز با تصویر یک آزمایش هسته ای مطابقت دارد. تصویر یک سنبله بزرگ مشخصه همین نوع انفجار است. تصویری در ارائه آخرین آزمایش هسته ای در کره شمالی صورت گرفت با این انفجار در نورد استریم مشابه بود.

انفجار بمب هیدروژنی در دریا، استخر بزرگی از آب ایجاد می کند که به سطح دریا می رسد. این فرم از شکل انفجاری همچنین در زمان حملات خط لوله در دریای بالتیک دیده شده.
همکاران علمی به براون گوشزد کردند که اگر قرار بود از بمب هیدروژنی استفاده شود، باید ایزوتوپ های رادیواکتیو در هوا و افزایش قابل تشخیص دما در لایه های عمیق آب وجود داشته باشد. سپس این فیزیکدان نتایج اندازه گیری را از یک ایستگاه اندازه گیری ایزوتوپ در دسترس عموم در سوئیس دریافت کرد که بر اساس آن ذرات رادیواکتیو مشخصه را می توان پس از حمله به خطوط لوله در هوا شناسایی کرد. در ضمن آمار که بدست او رسیده همچنین شواهد روشنی دارد که دمای آب در لایه های عمیق دریای بالتیک پنج درجه افزایش یافته است.

همانطور که پولمن توضیح داد، این یک افزایش عظیم دما است. به گفته این روزنامه‌نگار، در مجموع، مقادیر اندازه‌گیری شده در دسترس را تنها می‌توان با یک انفجار هسته‌ای توضیح داد.

تاکنون از بررسی دقیق حملات خط لوله اجتناب شده است – این به یک معنا یک “عملیات کاملا محرمانه” است. تنها دو نماینده پارلمان آلمان در بوندستاگ بودند که درباره این انفجارها سوالاتی مطرح کردند. سپس به آنها گفته شد که آنها اجازه ندارند هیچ اطلاعاتی در این مورد در اختیار آنها قرار دهند زیرا این امر به حدی محرمانه است که اعضای بوندستاگ، یعنی پارلمان آلمان، هم اجازه ندارند چیزی در مورد آن بدانند، زیرا … پولمن پاسخ را به شرح زیر داد:
«این بر منافع یک ملت دوست تأثیر می گذارد».