“دعوا بر سر جابجایی اشخاص نیست”

“دعوا بر سر جابجایی اشخاص نیست”

گروهی از اعضای سابق حزب کارگر می خواهند از انتخاب مجدد کایر استارمر در حوزه انتخاباتی اش جلوگیری کنند. گفتگو با جیم بریز
مصاحبه: دیتر راینش

چه کسی پشت نام “سازماندهی اتحاد سوسیالیستی الهام گرفته از کوربین”یا ocisa است؟

فکر کنم در ۱۴ فوریه بود که کایر استارمر اعلام کرد که جرمی کوربین اجازه نخواهد داشت به عنوان یک نامزد حزب کارگر در حوزه انتخاباتی ایسلینگتون در انتخابات عمومی سال آینده شرکت کند.
من قبلا به طور فزاینده ای از دست رهبری حزب شاکی بودم. این اقدام اکنون حمله ای به دموکراسی است، زیرا انتقاد اعضای حزب از رهبر حزب کایر استارمر را غیرممکن می کند.
ما قبلا بحث هایی داشتیم که در آن برای انتخاب یک نامزد در انتخابات پارلمانی علیه استارمر مورد بحث قرار گرفت. اقدام مستقیم و شخصی علیه استارمر مشروع است، زیرا او همچنین علیه کوربین اقدام شخصی کرد.
من واقعا کوربین را به خاطر کارش تحسین می کنم و به همین دلیل است که ما خودمان را “به الهام از کوربین”می نامیم.
ما با استارمر مبارزه ميکنيم ، اما اين در مورد افراد نيست. ما حمله به کوربین را حمله ای از سوی حزب علیه همه ما می دانیم. اين حمله به خيلي ها هست و من يکي از آنها هستم ما در حال حاضر گروه هایی در بسیاری از مناطق انگلستان داریم و یک منشور داریم که در آن اهداف خود را تعیین می کنیم و چگونه می خواهیم به آنها دست یابیم.

چه اهدافی را دنبال می کنید؟

ما ميخوايم يه نامزد را در مقابل استارمر در حوزه انتخاباتي اش قرار بديم و از اين رو از انتخابش جلوگيري کنيم به این ترتیب ، ما می خواهیم قدرت سیاسی در این کشور را برای انتقال ساده از یک سیاستمدار نئولیبرال به یک سیاستمدار نئولیبرال دیگر در انتخابات بعدی مجلس پایین دشوارتر کنیم.
ما حزب جدیدی نیستیم ، زمان زیادی هم برای ساختن یک حزب جدید قبل از انتخابات بعدی وجود ندارد. اما ما انجمن فعالان در سراسر کشور هستیم.
آیا تلاش برای جلوگیری از انتخاب مجدد استارمر ، که توسط دستگاه حزب حمایت می شود ، یک کار بسیار بلندپروازانه ، اگر نه غیرممکن نیست؟
امکان پذیر است. استارمر در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ بر اساس برنامه حزبی کوربین که در سال ۲۰۱۷ تدوین شد انتخاب شد. پس به خاطر سیاست های کوربین انتخاب شد. ما ميخواهيم به رأي دهندگان در هولبورن سنت پانکراس نشون بديم که استارمر امروز از چه چيزي دفاع میکند و در نتيجه بحثي را شروع کنيم برای مثال استارمر حاضر نیست شرکت های خصوصی را از سیستم مراقبت های بهداشتی NHS خارج کند.
کاملا برعکس. قبل از اینکه تونی بلر سرکار بیاید ، NHS یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی محسوب می شد ، و امروز کاملا ویرانه است. با این وجود ، این آخرین نهاد عمومی است که هنوز هم می توان با آن پول زیادی به جیب زد. استارمر ميخواد خصوصي سازي بيشتري رو از در عقب وارد کند اگه یک نامزد خوب را انتخاب کنيم، پس شانس داريم. ما در حال مذاکره با نامزدهای احتمالی هستیم، از جمله پزشکان شناخته شده از NHS ، که به طور مداوم از خصوصی سازی ها انتقاد می کنند و بنابراین برای عموم شناخته شده اند. اگر ما چنین کاندیدایی را در هولبورن سنت پانکراس قرار دهیم ، ما قادر خواهیم بود که یک بحث ملی در مورد سیاست سوسیالیستی را آغاز کنیم.

چه کسی از کمپین شما حمایت می کند؟

حزب کارگر پس از جایگزینی کوربین و کمپین علیه جناح چپ حزب که توسط رهبری جدید حزب راه اندازی شده است ، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ ، هزار عضو را از دست داده است. فعالان ما از این محافل می آیند. بیشتر آنها اعضای سابق حزب کارگر هستند.

آیا با گروه کمپین مومنتوم یا با اتحادیه های کارگری ارتباطی وجود دارد؟

مومنتوم هنوز بخشی از حزب کارگر است. اگر آنها با ما در جمع کار کنند اعضاي آنها فورا از حزب کارگر اخراج میشوند اما ممکن است که ما افرادی در جریان مومنتوم داشته باشیم و افراد مومنتوم هم در ما باشند. حرکت مومنتوم برای یک برنامه سوسیالیستی در حزب کارگر مبارزه می کند. شخصا ، فکر نمي کنم اين جواب بدهد. ما با گروه های چپ گرا و اتحادیه های کارگری تماس گرفتیم و برای آنها روشن کردیم که ما برای آنها خطرناک نیستیم. کمپین ما علیه استارمر است. همه به ما اطمینان دادند که از کمپین ما حمایت مکنند و کاندیداهایی را در این حوزه انتخاباتی قرار ندهند تا همه چیز بتواند بر مبارزه با استارمر در کمپین انتخاباتی اش متمرکز شود. اعضای ما از کاندیداهای چپ گرای دیگر در حوزه های انتخاباتی دیگر برای این حمایت خواهند کرد.